MKE´Yİ ÖZELLEŞTİRMEK, KIRIKKALE´YE İHANETTİR
Makine Kimya Endüstrisi Kurumu´nun (MKEK) yapı ve statüsünün değiştirilmesine yönelik hazırlanan kanun teklifini protesto etmek amacıyla "Geleceğine Sahip Çık, MKEK´ye Sahip Çık" mitingi düzenlendi.
Tarih: 22.6.2021 10:53:30

BİNLERCE KİŞİ TEPKİ GÖSTERDİ

Makine Kimya Endüstrisi Kurumu´na (MKEK) ilişkin kanun teklifine karşı Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı´nda, "MKE´ye Sahip Çık" mitingi düzenlendi. Kırıkkale´de toplanan binlerce kişi MKE Kurumu´nun A.Ş olmasına tepki gösterdi.  Mitinge, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP milletvekilleri Ahmet Önal, İsmail Atakan Ünver,  Metin İlhan, Ali Keven, Faruk Sarıaslan, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın,  DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş, İYİ Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık, Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Kutluca, Genç Parti İl Başkanı Duran Yıldız, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Yavuz Kuzucu da katıldı.

 

MKEK´YE SAHİP ÇIKMAYA GELDİK

CHP Grup Başkanvekili Özel de burada toplanan Kırıkkalelilere seslendi. Özel, şunları söyledi: “MKE´ye sahip çıkmaya, sizlerle birlikte olmaya geldik. Geçen hafta verilen, Kırıkkale´nin bağrına hançer saplayacak bir kanun teklifinin yarattığı rahatsızlık üzerine AK Partili´nin de MHP´linin de hangi görüşten olursa olsun alnının teriyle para kazanan bu güzel insanların hakkını savunmaya hakkını aramaya geldik. Dosta güven, düşmana kaygı veren. Mehmetçiğimizin elindeki silahını, topunu tüfeğini veren, gurur kaynağımız obüsleri üreten, Altay Tankı´nın en önemli parçalarını üretecek olan Türkiye´nin gözbebeği MKE´nin özelleştirilmesi demek, tank-palet fabrikası, PTT, Türk Telekom gibi bir milli varlığı gözden çıkarmaktır”

 

GÜÇ SİZİN ELİNİZDE BİZ SİZİN ARKANIZDAYIZ

“Teklif ne getiriyor, diye baktım. Bu teklifin içine şunu da koyun demek MKE´yi gözden çıkarmaktır. 5 günü 15 gün yapın demek, kanun teklifini kabul etmek yenilgiyi baştan kabul etmektir. Bunu yapmayın arkadaşlar. Güç ne genel başkanlardır ne bakanlar. Eğer halk bir şeyi isterse olur, istemezse olmaz. Güç sizin elinizde biz sizin arkanızdayız. Aynı kanun teklifleri ile Soma´daki termik santral özelleştirildi. Siz sözleşmeli personel olmaktan çıkacaksınız, memur hüviyetini kaybedeceksiniz, İş Kanunu´na göre düz işçi olacaksınız; memleketinizde kalacaksanız. Bunu kabul etmezseniz sürgün yolları... Sonunda ne oldu biliyor musunuz? Soma Termik Santrali´nde argon kaynakçısı en nitelikli görevlilerden birine İzmir´in Buca´sında kalorifer yaktırdılar, kül temizlettiler. O yüzden şehir tercih etmeyi falan bırakın. Bu haksızlığa, hukuksuzluğa itiraz edin. ‘Makine-Kimya´yı vermeyiz´ deyin”

 

MKEK SAHİPSİZ DEĞİLDİR

“Mehmetçiğin canının da güvencesi olacak bir kurum için şirket statüsü düşünülemez. O şirkete lalettayin eleman alınamaz. Bugün KİT olan MKE kamunun, Sayıştay´ın, Meclis´in denetimindedir. Yarın bu denetimden çıkarsa bir denetimsizlik, savrukluk içinde olacaktır. MKE de Kırıkkale de sahipsiz değildir. Dünyanın vaadinde bulunurlar. Hakkınızı savunacağız derler. Çelbor vardı. Özelleştirdiler, sattılar yok ettiler. MKE´nin yok olmasına Kırıkkale izin vermeyecek. Siz direnmeye karar verirseniz, atanızın mirasına, torununuzun hakkına sahip çıkarsanız burada durursanız, hayır derseniz, bu dayatmayı kimse kabul ettiremez”

 

AĞBABA: “BU SORUNA HERKES SAHİP ÇIKMALIDIR”

Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “MKE´nin bu sorunu orada çalışan işçi ya da memurun sorunu değildir. Orası kapanıp özelleştirse Kırıkkale kapanır, Kırıkkale kaybede, Kırıkkale´nin kapısına kilit vurulur. Sadece işçiler değil, burada yıllardır ekmek yiyen esnafın, taksicinin, bu şehirde yaşayan herkesin sorunudur. Bu duruma herkes sahip çıkmalıdır. Kırıkkale halkının bu konuya sahip çıkması gerekmektedir. Siz eğer dik duru ve ayakta durursanız MKE´ye kimse dokunamaz”

 

ÖNAL: “MKE İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

CHP Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, “MKE´nin özelleşmesinin ve bunun düşünülmesinin dahi yanlış olduğunu anlattık. Kadrolu ve taşeron işçilerin sorunlarını çözüme kavuşturmak için elimden gelen her şeyi yaptım. Bu süreçte bir yasa getirildi. O yasa birkaç gün kamuoyunda tartışıldı. Üç gün sonra MKE ile ilgili taslak hazırlanmış. Bu taslağı araştırdık plan ve bütçe komisyonuna verildi. MKE için ben komisyonda görev alıyorum. Bu konuda üzerime düşen her şeyi yerine getirmek için çalışma gerçekleştireceğim”

 

ENGİNYURT: “MEYDANLARI BOŞ BIRAKMAYIN KARŞI ÇIKIN”

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “MKE obüs üretiyor, tank üretiyor, silah üretiyor, füze üretiyor. Bunların üretildiği bir kurumun özelleşmesi bulunduğu şehre adeta ihanettir. Buna asla izin vermeyelim. Bizler bu ülkeye bu topraklara büyük hizmetler yapmış MKE´nin siz işçi ve memur kardeşlerimizin çocuklarınıza ekmek götürdüğünüz bu kurumun özelleşmesine hep birlikte karşı çıkın. Bu meydanları asla ve asla boş bırakmayın” dedi.

 

KARAKUŞ: “MKE KIRIKKALE´DİR”

Deva Partisi İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş, “MKE Savunma Sanayimizin temelini oluşturmaktadır. MKE ilimizle bütünleşmiş ve 278 binlik nüfusumuzun tamamına yakınının doğrudan ve ya detaylı olarak bağlantısı bulunmaktadır. Bu sebeple MKE´nin anonim şirkete dönüştürülmesi kararı hepimiz için hayati öneme sahiptir. Mutlaka hepimizin kendisi, babası, kardeşi, dedesi bu kurumdan ekmeğini kazanmıştır. Bende MKE´den aldığı alın teri kazancıyla beş çocuk büyütmüş Kambur İsmail´in torunuyum. Bu şehrin havasını soluyan, ekmeğini yiyen herkesin bugün sorumluluk alması gerekmektedir. Ve bizler için Aslolan Kırıkkale´dir. MKE Kırıkkale´dir” dedi.

 

AYDIN: “HER ZAMAN SİZLERİN YANINIZDAYIZ”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, “İktidar cenahı tarafından beka diye nutuklar atılıyor ya. Memleketin, devletin bekasına milletin bekasına sahip çıkmak nutukla olmak. MKE´ye sahip çıkmakla, üretimle, demokrasiyle olur. Bu özelleştirmeye hepimiz karşı çıkmalıyız. Bugün olduğu gibi yarında sizlerin yanında olacağız. Eğer bu yasa tasarısı geçer ve kabul edilirse, Kırıkkale´ye büyük bir ihanet yapılmış olacaktır. Savunma sanayinin göz bebeği MKE özelleştirilmesi dahi düşünülmemelidir” şeklinde konuştu.

 

ALTINIŞIK: “MEYDANLARI BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ”

İYİ Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık ise, “Siz MKE´ye göz diktiniz. MKE´yi kapatıp arazilerine göz diktiniz. MKE için söylenecek çok şey var. Bu işin arkasındayız. Bu işin peşini asla bırakmayacağız. Kırıkkale´yi Kırıkkale yapan, bu topraklarda binlerce kişiye ekmek kapısı açmış bu kurumun özelleşmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bizler bu meydanları asla boş bırakmayacağız. İşçinin, memurun yanında olmayanlar yarın seçim döneminde ne diye gelecekler” dedi. Haber: Kenan Kuzucu
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GELECEĞİNE SAHİP
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
IŞIKLAR KÖYÜ´NDE KORKUTAN YANGIN
IŞIKLAR KÖYÜ´NDE KORKUTAN YANGIN
Kırıkkale´nin Balışey ilçesine bağlı Işıklar Köyü´nde bir evde çıkan yangında ev kullanılamaz hale geldi.
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ
Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Üniversitelerinin eğitim-öğretime açılmasıyla birlikte en kısa sürede ilimizdeki özel çocuklara yönelik faaliyetlere başlayacaklarını ifade ederek, “Eğitim Fakültemizde Özel Eğitim Bölümümüz açıldı. Oradaki hocalarımız ve bu sene başlayacak olan 60 öğrencimizle birlikte keyifli ve verimli faaliyetlere imza atacağımıza inanıyorum”
KÖYLER BETON YOLLARA KAVUŞUYOR
KÖYLER BETON YOLLARA KAVUŞUYOR
Geçmiş yıllarda Kırıkkale´de ilk denemesi yapılan ve şartlara uyduğunun tespit edilmesi üzerine yaygın hale getirilmesine karar verilen köy yollarının beton yola dönüştürme çalışmaları hızla ilerliyor. Kırıkkale İl Özel İdaresi ekipleri tarafından 26 kilometrelik beton yol yapımı tamamlanırken, hedefin bu sezon 52 Kilometre olduğu bildirildi.
KIRIKKALESPOR DERİNCE DEPLASMANINA GİDİYOR
KIRIKKALESPOR DERİNCE DEPLASMANINA GİDİYOR
3.Lig 3. Grupta mücadele eden ve sezona 3-1´lik Fethiyespor galibiyetiyle başlayan Kırıkkale Büyük Anadoluspor bu hafta deplasmanda Belediye Derincespor ile karşı karşıya gelecek. Hafta içi çalışmalarını tamamlayan kırmızı-lacivertli ekip yarın Kocaeli´ye giderek maç saatini beklemeye başlayacak.
100 BİN ADET PULLU SAZAN GÖLETE BIRAKILDI
100 BİN ADET PULLU SAZAN GÖLETE BIRAKILDI
Tarım ve Orman Bakanlığının su ürünleri kaynaklarının ve su ürünlerinin sürdürülebilir kullanılması, gelecek nesillere miras olarak bırakılmasının sağlanabilmesi, deniz ve iç sularımızdaki su ürünleri stoklarının takviyesi amaçları ile başlattığı “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” devam ediyor.
ÜYELERİMİZ İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR
ÜYELERİMİZ İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR
Üyelerinin hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale´de de özverili şeklide çalışma gerçekleştiren Eğitim-Bir-Sen, İl Dian Toplantısını gerçekleştirdi. Sendika Başkanı Yasin Pekiz, “Üyelerimiz için her alanda haklı mücadelemiz sürecektir” dedi.
KATLİAM GİBİ KAZA: 6 ÖLÜ
KATLİAM GİBİ KAZA: 6 ÖLÜ
Kırıkkale´nin Çelebi ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 4 kişi olay yerinde, 2 kişi de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ
SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ
Kırıkkale´de İl Salgın Denetim Merkezi ekipleri, servis araçlarını durdurarak salgınla ilgili alınması gereken önlemler konusunda sürücü ve yolculara bilgilendirmelerde bulundu.
ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇEVRE TEMİZLİĞİ
ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇEVRE TEMİZLİĞİ
Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanlığı Ortaöğretim teşkilatı “Çevrecilik Milliyetçiliktir” anlayışıyla ‘Atatürk Parkı´nı temizledi.
BU YIL EN FAZLA KAZANIM SAĞLADIĞIMIZ SÖZLEŞME
BU YIL EN FAZLA KAZANIM SAĞLADIĞIMIZ SÖZLEŞME
Kırıkkale Memur Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz, son toplu sözleşmenin daha önceki toplu sözleşme süreçleriyle birlikte değerlendirildiğinde kamu çalışanları için en fazla kazanım sağlanan toplu sözleşme olduğunu ifade etti.
OTOMOBİLDEKİLERİ GÖRENLER ŞAŞTI KALDI
OTOMOBİLDEKİLERİ GÖRENLER ŞAŞTI KALDI
Kırıkkale´de seyir halindeki bir otomobilin içinde ve tavanında alışık olmayan ve tehlikeli şekilde taşınan ev eşyaları, görenleri şaşkına çevirdi.
KAVŞAKTA İKİ ARAÇ ÇARPIŞTI
KAVŞAKTA İKİ ARAÇ ÇARPIŞTI
Kırıkkale´de 2 otomobilin kavşakta çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında yaralanan 2 kişi, hastaneye kaldırıldı.
KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü kaçakçılık suçlarıyla mücadele faaliyetleri kapsamında il merkezinde H.O. isimli şahsın ev ve işyerinde arama yapıldı. Arama sonucunda çeşitli miktarlarda kaçak tütün ve ürünleri ele geçirildi.
HAREKETE GEÇ UMUT OL
HAREKETE GEÇ UMUT OL
Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, “Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Dünyada her yıl ortalama 800 bin kişi intihar nedeniyle ölmektedir. Bu değer kabaca her 40 saniyede 1 ölüm demektir”
HALTERCİLERİMİZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ
HALTERCİLERİMİZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun 2021 yılı faaliyet programında yer alan Bedensel Engelliler Türkiye Halter Şampiyonası Adana´da düzenlendi. Şampiyonada Kırıkkale´yi Tüm Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği temsil etti.
ÇOK İYİ NESİLLER YETİŞTİRMEKLE YÜKÜMLÜYÜZ
ÇOK İYİ NESİLLER YETİŞTİRMEKLE YÜKÜMLÜYÜZ
Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi okullarda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek her eğitimcinin iyi nesiller yetiştirmekle yükümlü olduğunu söyledi.
BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
NESİL AKADEMİ KURSU VE ÇÖZÜM KOLEJİ´NDE Kİ BAŞARI ARTARAK DEVAM EDİYOR
ŞİMŞEKLER BAŞARI İÇİN SÖZ VERDİ
ŞİMŞEKLER BAŞARI İÇİN SÖZ VERDİ
Kırıkkale Büyük Anadoluspor kulüp Başkanı Veli Uça, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve A takım ve alt yapı sporcularını kabul eden Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, sporculardan 2021-2022 futbol sezonunda başarı için söz aldı. Futbolcuların başarıya odaklanması tavsiyesinde bulunan Başkan Saygılı “Takımımızdan başarılı bir sezon bekliyoruz. Kırıkkale her zaman sizlerin yanındadır. Yeter ki siz başarılı olun” ifadesini kullandı.
KÜ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR
KÜ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR
Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Üniversitede Eylül 2018 - Eylül 2021 tarihleri arasında yapılan faaliyetler ve önümüzdeki dönem hedefleri hakkında bilgi verdi. Rektör Aslan, 3. yıl değerlendirme toplantısında Kırıkkale Üniversitesi´nin hedeflerine emin adımlarla yürüdüğünü söyledi.
KIZILAY STANDINA YOĞUN İLGİ
KIZILAY STANDINA YOĞUN İLGİ
Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi ülkemizde yaşanan afetlerden dolayı mağdur duruma düşmüş millet için afetzedelere yardım standı açtı. Açılan yardım standına Kırıkkaleli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
KIZILAY AİLELERE YUVA OLMAYA DEVAM EDİYOR
KIZILAY AİLELERE YUVA OLMAYA DEVAM EDİYOR
Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi ihtiyaç sahibi ailelere yuva olmaya devam ediyor. Kırıkkale´de yaşayan kimsesiz, yaşlı, evi olmayan veya evi olup da virane olan ailelerin yardımına koşuyor.
7/24 GÖREVDEYİZ
7/24 GÖREVDEYİZ
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yusuf Albayrak ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
OKUL ÇEVRELERİNDE DENETİM
OKUL ÇEVRELERİNDE DENETİM
Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, sorumluk bölgelerinde bulunan okul çevrelerinde denetim gerçekleştirdi.
ÖĞRENCİLERE FİDAN HEDİYE EDİLDİ
ÖĞRENCİLERE FİDAN HEDİYE EDİLDİ
Karakeçili Kaymakam Vekili Mustafa Arslanşahin, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Günün anısına toprakla buluşturulmak üzere öğrencilere çam fidanları hediye edildi.
PCR TESTİ YATIRMAYAN ÜYELERE HUKUK DESTEĞİ
PCR TESTİ YATIRMAYAN ÜYELERE HUKUK DESTEĞİ
PCR TESTİ YATIRMAYAN ÜYELERE HUKUK DESTEĞİ
ESNAF BORÇLAR İÇİN 4 AY EK SÜRE İSTEDİ
ESNAF BORÇLAR İÇİN 4 AY EK SÜRE İSTEDİ
Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (KESOB) İshak Gençer, korona virüsü salgını dolayısıyla 1,5 yıldır iş yeri kapalı olan esnafın borçlarını kapatmasının kısa zamanda mümkün olmadığını belirtti.
ROMA DÖNEMİNE AİT ESERLER ELE GEÇİRİLDİ
ROMA DÖNEMİNE AİT ESERLER ELE GEÇİRİLDİ
Kırıkkale´de jandarma ekiplerince bir otele düzenlenen operasyonda Roma dönemine ait eserler ele geçirildi.
AŞISIZ OLAN BİRİ ÇOCUK 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
AŞISIZ OLAN BİRİ ÇOCUK 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Salgından korunmak için koronavirüs aşısının bir kez daha önemi ortaya çıktı. Kırıkkale´de bir süredir hastanede koronavirüs tedavisi gören biri çocuk 4 kişi yaşamını yitirdi.
MKE´DEN BÜYÜK KAÇIŞ
MKE´DEN BÜYÜK KAÇIŞ
Makine Kimya Endüstrisi (MKE) işçisi, kurumun anonim şirkete dönüştürülmesi ile birlikte Kırıkkale´den gitmeye hazırlanıyor. Yaklaşık bine yakın işçi dilekçelerini vererek, yeni kurumlarına gideceği günü bekliyor.
1.5 YILLIK ÖZLEM SONA ERDİ
1.5 YILLIK ÖZLEM SONA ERDİ
MÜDÜR TÜFEKÇİ, "OKULLARIMIZDA BUGÜN YENİDEN ZİL SESİNİ DUYMAK ÇOK ANLAMLI"
MKE´NİN AÇIĞINI MESLEK LİSESİ TAMAMLAYACAK
MKE´NİN AÇIĞINI MESLEK LİSESİ TAMAMLAYACAK
Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu´nun Anonim Şirkete dönüştürülmesiyle ilgili olarak MKE A.Ş. Genel Müdürü Yasin Akdere ile bir görüşme yapan Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, bu süreçte MKE A.Ş.´den gidecek olanların oluşturacağı personel açığının Kırıkkale´deki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin mezunlarından tamamlanacağını belirtti.
OKUL SERVİSLERİ DENETLENİYOR
OKUL SERVİSLERİ DENETLENİYOR
Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte polis ekipleri de okul servislerinde denetimlerde bulundu. Servis şoförleri koronavirüs tedbirleri kapsamında bilgilendirilip araçlar kontrol edildi.
EMAR CİHAZI HİZMETE GİRDİ
EMAR CİHAZI HİZMETE GİRDİ
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinin bir ihtiyacı daha karşılandı. Teknolojinin ulaştığı en yeni özelliklere sahip olan EMAR-MR cihazı hizmete vermeye başladı.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
8.5678
EURO
10.0921
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
By the end of the 15th century, 35
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.