PROF DR FUAT SEZGİN İSLAM BİLİM HAFTASI
Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Kırıkkale Üniversitesi koordinatörlüğünde yapılan "2019 PROF. DR. Fuat Sezgin Yılı Etkinlikleri" kapsamında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi´nin (NEVÜ) düzenlediği Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Haftası Açılış Töreni´ne katıldı.
Tarih: 6.11.2019 16:50:58

ÖNEMLİ BİLGİLER VERİLDİ

NEVÜ tarafından düzenlenen ‘Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Haftası´, üniversitenin Kültür ve Kongre Merkezi Fuaye Salonunda oluşturulan ‘Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Sergisi´nin açılışıyla başladı. Açılışa Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Çetinkaya, NEVÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ertan Özensel ve Prof. Dr. Fatma Karipcin, MHP Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya, NEVÜ Genel Sekreteri Nihat Çavuşoğu, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

2019 PROF. DR. FUAT SEZGİN YILI

Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle ilan edilen "2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" etkinlikleri kapsamında protokol üyelerinin katılımcılar eşliğinde açılışını gerçekleştirdiği sergide, İslam Bilim Tarihi araştırmalarına ömrünü adayan Prof. Dr. Fuat Sezgin´in hayatının farklı dönemlerini yansıtan fotoğraflarının yanı sıra tarih boyunca İslam medeniyetinde İslam âlimlerinin keşfettikleri, icat ettikleri ve uygulamış oldukları bilimsel eserler yer alıyor.

AŞKLA SARILDIĞIMIZI BELİRTMEK İSTİYORUM

‘Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Sergisi´nin açılışının ardından etkinlik NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezin Damat İbrahim Paşa Salonunda açılış konuşmaları ile devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı “Öncelikle Fuat Sezgin hocanın çalışmalarında ilimi çok önemli bir iş olarak görmesinin neticesinin ne olduğunu aslında bir nevi kendi toplumumuzda, milletimizde ve dünyayla paylaşma gereğinden hareketle bu konuya çok büyük heyecanla ve aşkla sarıldığımızı belirtmek istiyorum.”

TEKRAR TESİS ETMEMİZ GEREKİYOR

“Benim her vesileyle dile getirdiğim gibi, bugün insanlık Doğu da ve Batıda insanlık için ortak değer üretme konusunda büyük bir krizle karşı karşıya. İnsanlığın karşı karşıya kaldığı bu krizin aşılmasında ihtiyacımız olan şey bütün insanlar için ortak bir değer, ortak bir hukuk paydaşı bulmaktır. Bir adalet duygusunu insanların ruhuna yerleştirmektir. İnsanların gönlüne adaleti yerleştirecek bir sistemi tekrar tesis etmemiz gerekiyor. Vicdan giderek insanların ortak paydaşı, adalet ortak yar olmaktan çıkıyor. Bunu biz tesis edebiliriz. Nevşehirliler, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyeleri tesis edebilir. Türkiye tesis edebilir. Ve bunu bizi tesis etmemize olan inancımızı kuvvetlendirecek olan tohumları saçan Fuat Sezgin Hocamızı rahmetle anıyoruz. Gerçekten de onun gösterdiği yolda ilerlemek sade bir akademik olarak değil, sadece bir vatandaş olarak değil aynı zamanda bu coğrafyaya inanan, bu coğrafyanın ürettiği değerlerin bütün insanlık için ortak bir payda olduğuna inanan bir kişi olarak bunu canı gönülden yapmamız gerektiğine inanıyoruz. Her türlü siyasi, politik ve akademik kaygının ötesinde bu ülkenin geleceği adına bunu yapmamız gerektiğini söylemek istiyorum” diye konuştu.

BENİM İÇİNDE BULUNACAĞIM DİN BU OLMALI

 

Açılışta konuşan  ve Prof. Dr. Fuat Sezgin ile birlikte eşi Ursula Sezgin´in başarısına değinen Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Çetinkaya, “Birinci Dünya Savaşı´nda Almanların silah ve cephane yardımına refakat eden bir subay İstanbul´a gelir ve İstanbul´da uzun bir süre kalır. Silah ile cephaneleri Türklere teslim eden bu subay Almanya´ya geri döner ve memleketine döndükten sonra burada İslam dinine, ezan sesine ilgi duyarak  İslam´ı ve Müslümanlığı incelemek ister. Ama Türkiye´de bunla ilgili hiçbir done bulamaz, Almanya´da Almanca bir Kur´an bulur ve onu okur.”

ALMANCA YAZILMIŞ BİR KUR´AN BULUR

“Ancak Müslüman olmaz. Bu Alman Subay vefat ettikten sonra 12-14 yaşlarında bir kız çocuğu olan torunu, kütüphanede kitaplarını karıştırırken Almanca yazılmış bir Kur´an bulur. Ailesi aşırı bir Hristiyan olmasına rağmen bu kız Kur´an-ı Kerim´in Almancasını okuyaraktan ‘Benim anladığım, benim içinde bulunacağım din bu olmalı´ der ve Müslüman olur. 12-14 yaşında kendi kendine Müslüman olan bu kız, daha sonra bilimler tarihine emek verir. 1960´lı yıllarda Prof. Dr. Fuat Sezgin üniversiteden uzaklaştırılır ve Almanya´ya gider. Fuat Hoca, orada bütün üniversitelerden teklif almasına rağmen Almanya´da Frankfurt Üniversitesi´ne gider ve orada bu Müslüman olan bu kız çocuğu Ursula ile karşılaşır. Arkadaşlıkları devam eden Fuat Hoca ve Ursula hanım daha sonra da evlenirler. Ursula hanımın gerçekten o yıllarda Fuat Sezgin Hocamıza çok yardımı ve destekleri olmuştur.  İşte bu başarının ardında bir kadının olduğunu iftiharla söyleyebilirim. İşte bilime kendini adamış bir insanla ona yardımcı olan insanı da bu toplantıda unutmamak için bunu sizlerle paylaşmak isterim” dedi.

BİR MÜZE VE KÜTÜPHANE YAPILIR

Çetinkaya devamında,” Fuat Sezgin Hocamız daha sonra Ursula hanımla ile birlikte Almanya´da Frankfurt Üniversitesi´nde çok önemli işler başarır, büyük müze ve kütüphane yapar. Ama bu müze ve kütüphaneyi yaparken aklında hep Türkiye vardır. Bunu Türkiye´de de yapmak ister ama Türkiye´den kendisine bir talep yoktur ve kendisini doğru dürüst bilen dahi yoktur. Ama en sonunda bir Cumhurbaşkanı çıkar ve kendisini bulur. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan orada büyük bir değeri bilir ve bulur. Ondan sonra burada bir müze ve kütüphane yapılır. Fuat Sezgin Hocamızda hiçbir ücret talep etmeden kendi imkanlarıyla kütüphanesi ve müzesini buraya bağışlar. Bu müzeyi ve kütüphaneyi herkesin ziyaret etmesini öneririm.”

BU KARAR BİZİM İÇİN SÖZDE BİR KARARDIR

ABD Temsilciler Meclisi´nin Türkiye´ye yönelik aldığı soykırım kararını kınayarak sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan “Birkaç gün önce Amerika Birleşmiş Devletleri (ABD) Temsilciler Meclisi´nde alınmış olan sözde bir karar var. Bu karar bizim için sözde bir karardır. 1915 olaylarına dair alınan bu karar sadece bilim insanlarına bırakacak olan bu tarihi olayların bizim için “yok hükmünde” olduğunu bir kez daha bu çatıdan belirtmek istiyorum. Bırakın tarihteki olayları tarihçiler değerlendirsin. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi biz bütün arşivlerimizi açtık ama muhatap ülke arşivlerini açmaktan, bilim insanlarını bizim bilim insanlarımızın karşısına getirmekten imtina etmektedir” dedi.

KENDİNİZİ ARAYIN VE BULUN

Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, “2019 yılının ‘Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı´ ilan edilmesinden sonra Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu tarafından bir eylem planı çıkarıldı. Bu eylem planı içerisinde 801 etkinlik planladık ve bunun önemli bir kısmını gerçekleştirdik. Bu etkinlikler içerisinde burada çalışmaların benzerleri ve farklıları Avrupa´nın 25 şehrinde, Afrika´nın ve Cezayir´in 2 şehrinde, Kuzey ülkelerinde ve Doğuda Türk cumhuriyetlerinin başkentlerinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.”

BU ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

“Bu etkinlikler içerisinde paneller, sempozyumlar,  rahmetli Hocamızın isminin laboratuvar, kültür merkezi, araştırma merkezlerine verilmesi, atölyeler kurulması, İslam Bilim Tarihi araştırmalarında çalışmış olan bilim insanlarının eserlerinin  yapılmış olduğu  atölyeler ve laboratuvarların kurulması yer aldı. Tüm bunlara baktığınızda 801 etkinlik. Bu kadar yoğun, bu kadar planlanan bir etkinlik ben hatırlamıyorum. İste bugün burada da rahmetli Hocamızı da anarak, sizlerin destekleri ve katkılarıyla bu etkinliği gerçekleştiriyoruz.”

Haber: Emel Selci
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: PROF FUAT SEZGİN İSLAM BİLİM HAFTASI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇOCUKLARIMIZ OKUSUN  ATALARINI TANISIN
ÇOCUKLARIMIZ OKUSUN ATALARINI TANISIN
ÇOCUKLARIMIZ OKUSUN ATALARINI TANISIN
Türk Eğitim Sen´den Cumhurbaşkanına mektup
Türk Eğitim Sen´den Cumhurbaşkanına mektup
Türk Eğitim Sen´den Cumhurbaşkanına mektup
Her zaman her yerde
Her zaman her yerde
Her zaman her yerde
GELECEK EĞİTİMLE OLUR
GELECEK EĞİTİMLE OLUR
GELECEK EĞİTİMLE OLUR
Engelli Limanı Kitap Söyleşisi
Engelli Limanı Kitap Söyleşisi
Engelli Limanı Kitap Söyleşisi
CAMİ VE OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ
CAMİ VE OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ
CAMİ VE OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ
Meralar atriplex ile ıslah ediliyor
Meralar atriplex ile ıslah ediliyor
Meralar atriplex ile ıslah ediliyor
Keskin için çalışmaya hazırız
Keskin için çalışmaya hazırız
Keskin için çalışmaya hazırız
Dinek-Karakeçili  SUCUKLARI
Dinek-Karakeçili SUCUKLARI
Dinek-Karakeçili SUCUKLARI
Çeşnigir Kanyonu ziyaretçi akınına uğruyor
Çeşnigir Kanyonu ziyaretçi akınına uğruyor
Çeşnigir Kanyonu ziyaretçi akınına uğruyor
KÖYLÜ PAZARI KADERİNE TERK EDİLDİ!
KÖYLÜ PAZARI KADERİNE TERK EDİLDİ!
2015 yılında Delice Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ilçeye yaptırılan köylü pazarı, kaderine terk edildi. Bakımsızlık ve etrafında çöp birikimleriyle kötü bir görüntü sergileyen köylü pazarı halkın tepkisini topluyor.
Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın
Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın
Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın
1 ayda 666 konut satıldı
1 ayda 666 konut satıldı
1 ayda 666 konut satıldı
Yerli makineli tüfekte geri sayım
Yerli makineli tüfekte geri sayım
Yerli makineli tüfekte geri sayım
Kırıkkale yönündeki trafiği rahatlatacak
Kırıkkale yönündeki trafiği rahatlatacak
Kırıkkale yönündeki trafiği rahatlatacak
İzciler arama kurtarma eğitimi aldı
İzciler arama kurtarma eğitimi aldı
İzciler arama kurtarma eğitimi aldı
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İl Genelden köy ziyaretleri
İl Genelden köy ziyaretleri
İl Genelden köy ziyaretleri
Başkan Tekin bütçenin durumunu açıkladı
Başkan Tekin bütçenin durumunu açıkladı
Başkan Tekin bütçenin durumunu açıkladı
Miço´dan Vali´ye Şiir
Miço´dan Vali´ye Şiir
Miço´dan Vali´ye Şiir
Şimşekler Bartın´ı dörtledi: 4-1
Şimşekler Bartın´ı dörtledi: 4-1
Şimşekler Bartın´ı dörtledi: 4-1
ŞİMŞEKLER BARTIN´I DÖRTLEDİ: 4-1
ŞİMŞEKLER BARTIN´I DÖRTLEDİ: 4-1
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 6. Grupta yer alan temsilcimiz Kırıkkale Büyük Anadoluspor Başpınar Stadı´nda ligde 13 puanla beşinci sırada bulunan Bartınspor´u konuk etti.
MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN DEĞİŞMEYEN LİDERİ
MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN DEĞİŞMEYEN LİDERİ
MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN DEĞİŞMEYEN LİDERİ
İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir
İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir
İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir
Peygamberimiz ve Aile
Peygamberimiz ve Aile
Peygamberimiz ve Aile
HAYAT EMEKLİYE ZULÜM OLDU
HAYAT EMEKLİYE ZULÜM OLDU
HAYAT EMEKLİYE ZULÜM OLDU
Muhabbete Engel Yok
Muhabbete Engel Yok
Muhabbete Engel Yok
Lütfen, kanserden korkmayın
Lütfen, kanserden korkmayın
Lütfen, kanserden korkmayın
AFRİKA´YA KUYU!..
AFRİKA´YA KUYU!..
AFRİKA´YA KUYU!..
Her daim kapımız açık
Her daim kapımız açık
Her daim kapımız açık
AİLEMLE OKUYORUM
AİLEMLE OKUYORUM
AİLEMLE OKUYORUM
Prof. Dr. Güzel KÜ´ye konuk oldu
Prof. Dr. Güzel KÜ´ye konuk oldu
Prof. Dr. Güzel KÜ´ye konuk oldu
MEMUR-SEN´den Şenses´e ziyaret
MEMUR-SEN´den Şenses´e ziyaret
MEMUR-SEN´den Şenses´e ziyaret
Kirikkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/295 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/295 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/295 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
ARAÇ KİRALAMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL
ARAÇ KİRALAMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL
ARAÇ KİRALAMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
RESMİ İLAN -2-
RESMİ İLAN -2-
MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU
RESMİ İLAN -1-
RESMİ İLAN -1-
KIRIKKALE POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE KIRIKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE KIRIKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
TEDARİK MÜDÜRLÜĞÜ 4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.
Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
HURDA SATIŞ ENKAZ İHALE İLANI
4 KALEM KLİMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE SİLAH FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
4 KALEM KLİMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE SİLAH FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
4 Kalem Klima alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
1- Üniversitemiz Yahşihan Yerleşkesinde bulunan, Kantin ve Fotokopi Merkezlerinin işletme hakkı, 2886 sayılı Devlet ihale Kanununun 45. Maddesi uyarınca Açık Teklif Usulüyle tahmini bedel üzerinden artırma yapmak suretiyle, aşağıda belirtilen tarih ve sa
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilec
KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ 2018/2727 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ 2018/2727 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI  KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ TIBBİ MALZEME ALIMI (111 KALEM) alımı
UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ TIBBİ MALZEME ALIMI (111 KALEM) alımı
4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
16 KALEM KIŞLIK TAHAFFUZ MALZEMESİ ALIMI MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE PİRİNÇ FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
16 KALEM KIŞLIK TAHAFFUZ MALZEMESİ ALIMI MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE PİRİNÇ FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
16 Kalem Kışlık Tahaffuz Malzemesi Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
300 DEKAR ALANDA 33333 ADET ATRİPLEX CANESCENS BİTKİSİNİN TEMİNİ, DİKİMİ, CANSUYU VERİLMESİ VE ALANIN ELEKTRİKLİ ÇİT İLE ÇEVİRİMİ İLE 300 ADET LİFLET - 2 ADET PARSEL BAŞI TABELANIN YAPIMI VE MONTAJI YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KIRIKKALE İL TARIM VE
300 DEKAR ALANDA 33333 ADET ATRİPLEX CANESCENS BİTKİSİNİN TEMİNİ, DİKİMİ, CANSUYU VERİLMESİ VE ALANIN ELEKTRİKLİ ÇİT İLE ÇEVİRİMİ İLE 300 ADET LİFLET - 2 ADET PARSEL BAŞI TABELANIN YAPIMI VE MONTAJI YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KIRIKKALE İL TARIM VE
300 dekar alanda 33333 adet atriplex canescens bitkisinin temini, dikimi, cansuyu verilmesi ve alanın elektrikli çit ile çevirimi ile 300 adet liflet - 2 adet parsel başı tabelanın yapımı ve montajı yapım işi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19
ETÜD PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR İLLER BANKASI
ETÜD PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR İLLER BANKASI
KIRIKKALE KATI ATIK YÖNETİMİ BELEDİYELER BİRLİĞİ ÖN İŞLEM TESİSİ KESİN PROJESİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7153
EURO
6.3279
E-Gazete
İnsan uzun süre bir böbrek ve bir akciğerle, midesiz, dalaksız yaşayabilir, ama karaciğersiz bir dakika bile yaşayamaz.

Az bilinen, birbirinden ilginç bilgiler
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ