11 ayın Sultanına hazırız
Kırıkkale İl Müftüsü Şahin Yıldırım, Ramazan ayı için tüm hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. Yıldırım, Kırıkkale Müftülüğü ve din görevlilerinin 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayına hazır olduğunu dile getirdi.
Tarih: 10.5.2018 16:19:17

Kırıkkale İl Müftüsü Şahin Yıldırım, Ramazan ayı için tüm hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. Yıldırım, Kırıkkale Müftülüğü ve din görevlilerinin 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayına hazır olduğunu dile getirdi. 

 

İLK ORUÇ ÇARŞAMBA

İl Müftüsü Yıldırım, 2018 yılı Ramazan ayı dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Bu yıl ki Ramazan temasının ‘İsraf´ olarak belirlendiğini söyleyen Müftü Yıldırım, “Rahmet, bereket ve mağfiret iklimi olan Ramazan ayına erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. 15 Mayıs Salı günü kılacağımız ilk teravih namazının ardından 16 Mayıs Çarşamba günü tutacağımız ilk oruç ile bu mübarek aya girmiş olacağız”

 

BU YILKİ TEMA İSRAF

Diyanet Başkanlığı, her yıl Ramazan ayında bireysel ve toplumsal hayatımıza ışık tutan önemli bir değeri kamuoyunun gündemine taşıdığına dikkat çeken Yıldırım, “Belirlenen konu çerçevesinde, Ramazan ayı boyunca etraflı bir şekilde ele alınarak toplumumuzda bir duyarlılık ve farkındalık oluşması hedeflenmektedir. Bu bağlamda bu yılın Ramazan teması “İsraf” olarak belirlenmiştir. “İsraf” her hangi bir konuda aşırı gitmek, doğru ve gerçek olandan sapma, meşru sınırların ötesine geçme; imkânları ve sahip olunan değerleri, gerekli görülen yerler dışında veya gereğinden fazla harcama anlamına gelmektedir”

                                                                             

ÖNCELİKLİ HUSUSLAR

“İsraf konusunun seçilmesindeki öncelikli hususlar şunlardır: Can, mal, çevre, ömür, zaman vb. maddi ve manevi değerlerin kontrolsüz kullanılarak israfının önlenmesine yönelik bilgilendirme ve farkındalık oluşturmak. Sıfır atıklı sofralar, sahip olduğumuz nimetleri ihtiyacımız ölçüsünde kullanıp, arta kalanları fakir, yoksul vb. kişilerle paylaşma üzerine bilinçlenmeyi sağlamak. İslam´da israf, ayet ve hadislerle yasaklanmıştır. Rabbimiz Kur´an-ı Kerim´de şöyle buyurmaktadır:  “…yiyiniz, içiniz, fakat israf etmeyiniz; çünkü Allah israf edenleri sevmez” (Araf 7/31) “Bir de akrabaya, yoksula, yolcuya hakkını ver. Gereksiz yere saçıp savurma. Zira böyle saçıp savuranlar şeytanların dostlarıdır. Şeytan ise, Rabbine karşı çok nankördür.” (İsra 17/ 26-27) Peygamberimiz (sas)´de “kibirsiz ve israf etmeden yiyiniz, içiniz, giyininiz ve sadaka veriniz” (Buhari, Libas, ; Nesai, zekat, 66) sözü ile israfın yasaklığını ifade buyurmuştur”

 

RIZIK VE NİMET DE YARATMIŞTIR

“Yeme- içmede; giyim- kuşamda, zamanın ve kaynakların kullanımında ülkemizde ve dünyada çokça israf yapılmaktadır. Söz gelimi ülkemizde yıllık 214 milyar Türk Lirası gıda israfı yapılmaktadır. İnsanlar günün sekiz saatini uykuda, iki saatini televizyon başında geçirmekte mesai saatleri ve yer zaman dilimlerinden kendine ve ailesine vakit ayıramamaktadır. İslam´a göre, evrendeki her şey Allah´a aittir. İnsanların elde ettiği mal ve mülk hepsi O´nundur. Yüce Allah, insanla birlikte yeryüzü ve çevresinde, bütün canlılara yetebilecek ölçüde rızık ve nimet de yaratmıştır. Kâinattaki her canlının rızkı, Yaratan tarafından lütfedilmiştir. Ayrıca yeryüzü ve çevresi yaratılanların geçimini temin etmeye elverişli bir biçimde yaratılmıştır. İnsanlar, Allah´ın kendileri için yarattığı rızık ve nimetleri, meşru yollarla elde etmek suretiyle yararlanabilirler”

 

İSRAF EDİLMEMESİ KONUSUNDA UYARMIŞTIR

“İslam´da, harcama ve tüketim israf değil iktisat, diğer bir ifadeyle verim ekonomisi temeline oturtulmuştur. İsraf sadece fertlerin değil, toplumların çöküşünde de en ön gelen etkenlerden birisidir. Bu bağlamda İslam, mensuplarını kendilerine gerek fert, gerekse toplumsal bazda verilen değerlerin israf edilmemesi konusunda uyarmıştır. İslam´da mal yığmayı düşünen ve servetlerini tembelce ellerinde tutanlar tasvip edilmemişlerdir. Zira böyle bir tutum, malların atıl durumda kalmasına ve dolayısıyla da kaynak israfına sebep teşkil etmektedir. İslam, israfın önlenmesi için kişileri manevi yönden de motive etmiştir. Verilen her nimetten sorguya çekilme yaptırımı, israfın önlenmesinde önemli bir etkendir”

 

İŞVERENLERE ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR

“Ramazan ayında israfın bireysel ve toplumsal olarak zararlarına dikkat çekmek, yerel ve dünya çapında farkındalık oluşturmak amacıyla “israf” teması çerçevesinde Müftülüğümüz tarafından bir dizi program planlanmıştır. Bu maksatla: İl ve İlçe Müftülüklerimizce hazırlanan Ramazan Ayı Vaaz ve İrşat Programında, “Tüketim Ahlakı ve İsraf”  konusu kapsamlı bir şekilde işlenecektir. İlimiz müftülüğünce oluşturulan ekipler tarafından; Şehit yakınları ve gaziler başta olmak üzere yetimler, engelliler, mülteciler, emekli personel, çocuk evleri, huzurevi, hastane, kadın konuk evleri yaşlılar vb. kişi ve kurumlar ziyaret edilerek mahalli imkanlar ölçüsünde iftar ve Ramazan özel programı düzenlenmeye çalışılacaktır. Ayrıca ihtiyaç sahibi kesimlere imkanlar nispetinde yardımlar yapılacaktır.  Kamu kurum kuruluşları, huzur evi, hastane, çocuk yetiştirme yurdu, çocuk evleri, bakım rehabilitasyon merkezi,  kadın konuk evi, sivil toplum kuruluşları, esnaf, çalışanlar ve işverenlere ziyaretler gerçekleştirilecektir”

 

KARDEŞLERİNİ UNUTMA BEKLENEN SENSİN

“İlimizdeki sığınmacılar ziyaret edilerek imkânlar nispetinde ihtiyaçlarının karşılanmasına çalışılacaktır. Ramazan öncesi camilerimizin iç ve dış temizlikleri yapılmıştır. Ses cihazları elden geçirilmiştir. Böylece camilerimiz Ramazan´a hazır hale getirilmiştir. Yurtiçi ve yurtdışındaki yetim, yoksul ve kimsesizlere yönelik Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin” kampanyası düzenlenmiştir. Bu maksatla tüm vatandaşlarımız: Zekât, fitre ve hayırlarını anlaşmalı bankaların tüm şubelerine yatırabileceklerdir.  Tüm operatörlerden fitre yazıp 5601´e mesaj olarak gönderebilecekleri gibi bagis.tdv.org adresinden Online bağış yapabilecekler ve yine bu yardımlarını 0 312 416 90 00 çağrı merkezlerinden de yapabileceklerdir. Ayrıca elden Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesine (il müftülüğüne) makbuz karşılığı verebilmesi de mümkündür”

 

CEMAATİNE VAAZ VERECEKLERDİR

“İlimizde bulunan ikisi erkek ve biri kız toplam üç hafızlık Kur´an Kursunda okuyan öğrencilerin gıda ihtiyacını karşılamak amacıyla il müftülüğünde bulunan Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubemiz makbuz karşılığı zekât ve fitrelerinizi kabul etmektedir. Bütün vatandaşlarımızı bu kampanyalara destek vermeye davet ediyoruz. Ramazan ayı boyunca ilimiz merkezi ve ilçelerde her gün öğle ve teravih namazlarından önce vaaz yapılacaktır. Vaazlarda aktif olarak il müftüsü, müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, vaizler, şube müdürleri ve Başkanlığımızın Ramazan talimatından görevlendirilmesi uygun görülen ve Müftülüğümüzce görevlendirilen diğer görevliler vaaz verecektir. Ayrıca bütün cami görevlileri kendi camilerinde cemaatine vaaz vereceklerdir”

 

CAMİİLERDE SOHBET YAPILACAK  

“Cuma günleri Nur, Nokta, Barbaros ve Osmangazi camilerinde Sabah Namazı buluşmaları ve hadis sohbetleri yapılacaktır. Cumartesi günleri ise yine Nur Camiinde öğle namazından önce Hadis sohbetleri yapılacaktır. Bütün Camilerimizde sabah, öğle ve ikindi namazlarından önce veya sonra erkek ve bayanlara yönelik mukabele programları tertip edilecek ve hatmi şerifler yapılacaktır. Mukabelelerin ardından, Müftülüğümüzce hazırlanan ve cüzün ihtiva ettiği dikkat çekici ayetlerin yer aldığı “Mukabelede Okunacak Günlük Ayet ve Mealleri” kitapçığından ayetlerin mealleri cemaatle paylaşılacaktır. Ayrıca Çarşı Camii´nde öğle namazından önce Tefsirli Mukabele uygulamasına devam edilecektir”

 

RAMAZAN ÖZEL PROGRAMI

“İmam Hatip Lisesi öğrencisi veya mezunlarının mesleki açıdan kendilerini geliştirmeleri amacıyla uygun camilerde Mukabele okumalarına, müezzinlik yapmalarına ve Hatimle teravih namazı Çarşı ve Bülenthan Camilerinde kıldırılacaktır. Bütün camilerimizde kadınların ve engellilerin rahat namaz kılabilmeleri için her türlü tedbir alınmıştır. Ayrıca kadınlara yönelik olarak Bayan Vaizler ve Kur´an Kursu Öğreticileri tarafından vaaz ve irşat programları yapılacaktır. İlimizde mahalli yayın yapan Radyo 71 ve Anadolu FM´de  il vaizleri tarafından iftardan önce Ramazan özel programı tertip edilmiştir”

 

10 HAZİRAN´DA SAKAL-I ŞERİF GELECEK

“Mahalli basınımızda çeşitli gazetelerde Ramazan ayı içerisinde il müftüsü, il müftü yardımcıları, vaizler ve din görevlileri tarafından makaleler kaleme alınacaktır. İlimiz müftülüğünce 17 Mayıs 2018 Perşembe günü Çarşı Camii´nde, 24 Mayıs 2018 Perşembe günü Nokta Camii´nde, 28 Mayıs 2018 Pazartesi günü Gürler Camii´nde, 7 Haziran 2018 Cumartesi günü Nur Camii´nde ikindi namazından önce Kur´an ziyafeti ve mevlit programları tertip edilmiştir. İlimiz Nur Camiinde 7 Haziran 2018, Çarşı Camiinde ve Yaylacık Camiinde 10 Haziran 2018 tarihinde sakal-ı şerif ziyaretleri yapılacaktır. İl ve ilçe müftülüklerince, din görevlileri ve cami dernekleri vasıtasıyla, belde ve köylerde cami müştemilatında iftar programları tertip edilmesi teşvik edilecektir.

 

SADAKA-I FITIR MİKTARI 19,00 TL

“İtikâfa girmek isteyen vatandaşlarımızın itikâfa girilecek cami görevlisine müracaatları değerlendirilerek gerekli kolaylıklar sağlanacaktır. Ramazan ayı boyunca il ve ilçe müftülüklerimiz tarafından dini danışmanlık ve rehberlik hizmetleri Ramazan ayı boyunca devam ettirilecektir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Diyanet İşleri Başkanlığımız karşılıklı vaaz ve irşat hizmetlerinde bulunmak üzere kardeş il, kardeş ilçe ve kardeş cami uygulaması başlatmıştır. Bu çerçevede ilimizin kardeş şehri Eskişehir olup, karşılıklı vaaz ve irşat hizmetlerinde bulunacaklardır. Ayrıca ilçe müftülüklerimizde bu uygulama ilimiz ilçeleri arasında gerçekleştirilecektir. Mahalle sakinlerinin kaynaşması amacıyla apartman ve site sakinlerine yönelik iftar programlarının düzenlenmesi teşvik edilecektir. Bu yılki en düşük sadaka-ı fıtır miktarı 19,00 TL olarak belirlenmiştir. Bu duygularla üç nesli (dede-baba-torun, nine-anne-torun) bir arada camilerde okunan mukabeleleri dinlemeye, beş vakit namazı camide kılmaya ve teravih namazının coşkusunu birlikte camide yaşamaya davet ediyorum. Bütün Kırıkkaleli kardeşlerimizin ve basın mensuplarımızın Ramazan ayını gönülden tebrik eder, mübarek ramazanın ülkemiz, milletimiz, gönül coğrafyamız, İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak´tan niyaz ederim” dedi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ayın Sultanına hazırız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HUZUR VE GÜVEN İÇİN
HUZUR VE GÜVEN İÇİN
Kırıkkale´de 22 Ocak günü Huzur ve Güven Uygulaması yapıldı.
ARTÇILAR DEVAM EDİYOR
ARTÇILAR DEVAM EDİYOR
Kalecik Merkez Üssünde meydana gelen 4,5 şiddetinde deprem korkuttu.
Saygılı: ‘Çalışmalarımız aralıksız devam edecek´
Saygılı: ‘Çalışmalarımız aralıksız devam edecek´
Kırıkkale Belediye Meclisi Ocak ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Başkanlığında gerçekleştirildi.
ÜZERİNE DÜŞTÜĞÜ TÜFEK ATEŞ ALINCA ELİNİ YARALADI
ÜZERİNE DÜŞTÜĞÜ TÜFEK ATEŞ ALINCA ELİNİ YARALADI
Kırıkkale´de kırsal alanda ava giden bir kişi, üzerine düştüğü tüfeği ateş alınca sağ elinin işaret parmağını yaraladı.
MASKE FABRİKASINDA YANGIN
MASKE FABRİKASINDA YANGIN
Kırıkkale´nin Yahşihan İlçesinde özel bir firmaya ait maske fabrikasında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.
İKLİM KRİZİ KAPIMIZDA
İKLİM KRİZİ KAPIMIZDA
Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanı Faruk Vurgun, “Bugün içinde bulunduğumuz dünyanın en önemli problemlerinden birisi de şüphesiz, iklim krizidir. Ocak ayının içerisinde olmamıza rağmen kar yağmasını geçtik doğru düzgün yağmur bile yağmıyor” dedi.
Görme engelliler iş bulamıyor
Görme engelliler iş bulamıyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık, azmi ve başarılı üretken çalışmalarıyla ülke ekonomisine güç veren görme engellilerin 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası´nı kutladı.
Memur-Sen´de görev değişimi
Memur-Sen´de görev değişimi
Yaklaşık iki yıldır Memur-Sen İl Başkanlığı görevini üstlenen Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan, il başkanlığı görevini Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Yasin Pekuz´a devretti.
Köstekli´den Rektör Bulu´ya kutlama
Köstekli´den Rektör Bulu´ya kutlama
Bir süre önce yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Bogaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Kırıkkaleli hemşerimiz Rektör Prof. Dr. Melih Bulu´ya Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Süleyman Köstekli´den kutlama geldi.
Başkan Sümer Rektör Bulu´ya başarılar diledi
Başkan Sümer Rektör Bulu´ya başarılar diledi
Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer Kırıkkaleli hemşehrimiz Prof. Dr. Melih Bulu´nun Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne ataması dolayısıyla tebrik mesajı yayınladı.
İl Genel 2021´in ilk toplantısını yaptı
İl Genel 2021´in ilk toplantısını yaptı
2020 yılını yoğun bir çalışma programıyla tamamlayan Kırıkkale İl Genel Meclisi, 2021 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya başkanlık eden İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara 2021 yılının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
2020´de 2 bin 184 olaya müdahale edildi
2020´de 2 bin 184 olaya müdahale edildi
Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri şehrimiz genelinde çıkan olaylara anından müdahale ederek 2020 yılını başarılı bir şekilde geçirdi. İtfaiye ekipleri 2020 yılı içerisinde 2 bin 184 olaya müdahale etti.
İnsanca yaşamaya yetecek bir ücret istiyoruz
İnsanca yaşamaya yetecek bir ücret istiyoruz
KESK Kırıkkale Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Eğitim Sen Şube Başkanı Ayşe Avcı, “Emekçilere kuru ekmeği reva gören sefalet artışları değil, insanca yaşamaya yetecek bir ücret istiyoruz! hükmünü yitiren TİS derhal yenilenmelidir” dedi.
Narkotik timleri tacirlere göz açtırmıyor
Narkotik timleri tacirlere göz açtırmıyor
Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 41 adet sentetik ecza maddesi ele geçirilmiş olup, şüpheli 2 şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Keskin´e yeni çarşı merkezi
Keskin´e yeni çarşı merkezi
Keskin ilçesi çarşı merkezinde bulunan ve geçtiğimiz yıllarda yeni sanayi sitesinin yapılmasıyla boşaltılan alanın yeniden canlandırılması için başlatılan çalışmalar son aşamaya gelmiş durumdu. 2 bin 490 m2´lik alanda uygulanacak Sokak sağlıklaştırma projesinin ihale aşamasına gelindiği açıklandı.
BASIN DANIŞMANI!..
BASIN DANIŞMANI!..
BASIN DANIŞMANI!..
Ray hırsızı suçüstü yakalandı
Ray hırsızı suçüstü yakalandı
Kırıkkale´de 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek Hızlı Tren Hattı inşaatındaki demir raylarından hırsızlık yaptığı belirlenen kişi jandarma ekiplerince yakalandı. Gözaltına alınan kişiye kısıtlamayı ihlal etmesinden dolayı para cezası uygulandı.
Gıda denetimleri devam ediyor
Gıda denetimleri devam ediyor
Tarım ve Orman Bakanlığı, halk sağlığının korunması ve haksız rekabetin önlenmesi amacıyla başlattığı; alkollü-alkolsüz içecek, kuruyemiş, şarküteri ürünleri ve pastane ürünleri satış yerlerine yönelik ek denetimler kapsamında denetimler gerçekleştirildi.
OĞLU NEDEN!
OĞLU NEDEN!
OĞLU NEDEN!
Yarınlara daha yeşil bir dünya
Yarınlara daha yeşil bir dünya
Kırıkkale´nin Sulakyurt ilçesinde yarınlara daha yeşil bir dünya bırakmak amacıyla ağaçlandırma seferberliği düzenlendi. Birlik ve beraberliğin sergilendiği etkinlikte bin adet fidan iki gün içerisinde toprakla buluştu.
Tütün operasyonunda anne ile kızı gözaltına alındı
Tütün operasyonunda anne ile kızı gözaltına alındı
Kırıkkale´de polis ekiplerince düzenlenen operasyonda kaçak tütün ve makaron ele geçirildi, anne ile kızı gözaltına alındı.
Otomobil işyerine girdi
Otomobil işyerine girdi
Kırıkkale´de sabah saatlerinde bir iş yerine giren otomobilin sürücüsü yaralandı. Kazada yaralanan Hatice Uzar, 112 Acil Servis ekiplerince Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi´ne kaldırıldı.
Başaran Koleji´nden vatandaşlara moral konseri
Başaran Koleji´nden vatandaşlara moral konseri
Kırıkkale eğitim camiasının bilinen okullarından Özel Başaran Koleji pandemi dönemi dolayısıyla evde kalan vatandaşlar için bir moral konseri düzenledi.
Dinek Dağı, doğa ve spor kampına dönüşüyor
Dinek Dağı, doğa ve spor kampına dönüşüyor
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Dinek Dağı padok alanında incelemelerde bulundu. Sezer, “Yapım çalışmaları devam eden ve tek seferde 200 kişinin kalabileceği, Türkiye´nin dört bir yanından gelecek binlerce gencimizin bu imkanlardan yararlanacak” dedi.
Bahşılı´ya yeni mezarlık
Bahşılı´ya yeni mezarlık
Bahşılı ilçesinde Belediye tarafından bir önemli çalışmaya daha imza atıldı. Başkan Recep Zafer Tekin parselasyon çalışmalarının bitmek üzere olduğunu belirtti.
Trafik kazasında 1 kişi öldü
Trafik kazasında 1 kişi öldü
Kırıkkale´de şarampole düşen otomobilin sürücüsü yaşamını yitirdi Cebrail Uçakkuş´un cenazesi, incelemenin ardından morga konuldu.
Tırın altında sıkışan sürücü   iş makinesiyle kurtarıldı
Tırın altında sıkışan sürücü iş makinesiyle kurtarıldı
Kırıkkale´nin Karakeçili ilçesinde devrilen tırın altında sıkışan sürücü yaralandı. Kazada araçta yüklü küspe şarampole döküldü.
KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR PROJESİ
KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR PROJESİ
Kırıkkale´de küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla hazırlanan "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi", Karakeçili ilçesinde çiftçilere anlatıldı.
YAŞAR USTA´DAN ÖRNEK DAVRANIŞ
YAŞAR USTA´DAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Yüksek İhtisas Hastanesi çevresinde bulunan Yaşar Usta Restorant sahibi Halil Apaydın pandemi sürecinde yaptığı davranışla örnek oldu.
İŞTE MÜDÜRÜN İLK İCRAATI
İŞTE MÜDÜRÜN İLK İCRAATI
Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne yeni atanan Ramazan Gencan´ın ilk icraatı akıllara durgunluk verdi.
 Trafik kazası: 1 ölü 1 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü 1 yaralı
Kırıkkale-Kırşehir kara yolu Çiftçikmehmetağa köyü yakınlarında domuz sürüsüne çarpan otomobil devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
Meteorolojiden yağış uyarısı!
Meteorolojiden yağış uyarısı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sağanak yağışa karşın uyarı yaptı. Yapılan son değerlendirmelere göre, Eskişehir, Kırıkkale ve Yozgat´ın güney kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor
Muhtar Yeşilyurt son yolculuğuna uğurlandı
Muhtar Yeşilyurt son yolculuğuna uğurlandı
Kırıkkale Merkeze bağlı Gürler Mahallesi Muhtarı Ruhi Yeşilyurt, hayata gözlerini yumdu. Geçirdiği kalp krizi sonrası kurtarılamayan merhum Yeşilyurt, memleketi Balışeyh´te son yolculuğuna uğurlandı.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.3985
EURO
9.0044
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
okuyun, çünkü mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor

deneme
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
Müftüler Ordu´da Buluştu
tevazu makamı olan kırıkkale il müftüsünün makam odasını gördünüz mü !!!