Atila YILMAZ


BU ÖYLE BİR SEVDA Kİ…

BU ÖYLE BİR SEVDA Kİ…


 Dişimizle, tırnağımızla, formadaki terimizle, on binlerin duasıyla çıktığımız şampiyonluk yürüyüşümüz, kaldığı yerden devam ediyor. Zirveye giden yolda Fikret Karabudak yarın sahiplerini bekliyor…

*****

Kırıkkalespor’un yarın saat 13.30’da,  Fikret Karabudak Stadyumu’nda oynayacağı ve zirve yarışında büyük önem arz eden Zara Belediyespor karşılaşmasına, işçi, memur, öğrenci, esnaf fark etmeksizin, şehrini seven, o eski günleri özleyen genç, yaşlı, çoluk çocuk herkesi yarınki final maçına bekliyoruz.

*****

Öyle bir sevda ki bu sevda, emekle beslendi, sevgiyle beslendi. Bir şehrin takımını ne kadar sevebildiğini bu sezon daha iyi gösterdi bu cefakâr taraftarlar.

*****

Yıllar önce, vardiyasını tamamlayan yorgun işçinin, mesaisi biten memurun, maç saatinde son müşterisini uğurlayan esnafın, okuldan çıkmak için son zili bekleyen öğrencinin bir araya geldiği, birlikte büyüttükleri bu sevdayı, omuz omuza, coşkuyla göklere haykırdıkları o maçlar artık geri gelsin diye; Haydi Kırıkkale Tarihi Fikret Karabudak seni bekliyor!

Rahmi Pehlivanlı

Taş Mektep

Haydar Sultan Türbesi

Lavanta Vadisi

Hasandede

Sulu Mağara

Karaahmetli Tabiat Parkı

Macera Park

Dinek Dağı

Çeşnigir

Obaköy-Yeşil Vadi

Yufka

Bazlama

Besmeç

Sulakyurt Tava

Keskin Tava