Atila YILMAZ


Bu sevda ne alınır ne de satılır


Özellikle bu sezon çevre ilk takımlarında Kırıkkalespor düşmanlığı başladı.
Geçmişi başarılarla dolu olan bu takım kime ne yapmış? Bu tür olaylar Futbolu ne kadar çirkin hale getirdi.
***
Herkes Kırıkkalespor´u düşman gözü ile görüyor. Zirveye oynayanda, düşmeye oynayanda, hiç bir iddiası olmayanda aynı kararlılık içerisinde. Ne diyelim, pes doğrusu!
***
Bu takımdan ne alıp veremediğiniz var kardeşim. Bu Camia cephe alacak kadar sizlere ne yaptı? Tertemiz bir futbol oynadığımız için mi? Alnımız açık, başımız dik yürüdüğümüz için mi? Yensek de yenilsek de o formadaki armayı gururla öpmeye devam ettiğimiz için mi?
***
Ama olsun, oynanan tüm oyunlara rağmen alnımızın akı ile çıkmayı başardık. En azından kimin dost kimin düşman olduğunu gördük.
***
Bizler her şeyin basitini isteseydik Kırıkkalespor´lu olmazdık. Yeri gelir uğruna meydanları inletiriz, yeri gelir Kırıkkale için ölümüne bağırırız..! Bizleri sevmeyebilirsiniz! Ama maçlara almıyoruz diyemezsiniz. Başka şehrin takımları ile el ele verip bu takıma ve bu şehre koro halinde küfür edemezsiniz.
***
Bu bir vaz geçilemez sevgidir. Bu sevda ne alınır nede satılır. Bu sevda için çekilen her çile kutsaldır. Biz sahada onlar masada oynadılar ama başaramadılar başaramayacaklar da.
***
Taraftarlarımız Kırşehir´de teröristler gibi karşılandı. O kadar yola, o kadar çekilen acıya rağmen Allah mağdurların yanındadır. Bu taraftar ne GAZI ne JOPU nede PLASTİK MERMİYİ hak etmemiştir. Kırıkkale sevdalıları şampiyonluğu sonuna kadar hak etmiştir.
***
Evet, futbolcu kardeşlerim, şimdi önünüzde çok zor bir 270 dakika var. Sezon boyunca sizlere karşı oynanan oyunların hep üstesinden geldiniz. Şüphesiz ki şampiyonluğun en büyük adayı ve gönüllerin şampiyonu sizlersiniz.
***
Yıkılmayacak iki kale var; biri ÇANAKKALE biri ‘de KIRIKKALE. Biz her zaman dimdik ayaktayız. Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın. Hak yiyenleri de Allah hiç yükseltmesin. Rabbim bu mücadelenin sonunu şampiyonlukla bitirmeyi nasip eylesin...

Rahmi Pehlivanlı

Taş Mektep

Haydar Sultan Türbesi

Lavanta Vadisi

Hasandede

Sulu Mağara

Karaahmetli Tabiat Parkı

Macera Park

Dinek Dağı

Çeşnigir

Obaköy-Yeşil Vadi

Yufka

Bazlama

Besmeç

Sulakyurt Tava

Keskin Tava