YETER AMA ESRA EROL
YETER AMA ESRA EROL
Tarih: 3.12.2020 17:54:10
Çağlar Atmaca

 

Kadın Programı, Kuşak Programı vs. birçok adı var. Kimi zaman yaptıklarını görünce gerçek bir amme hizmeti diyoruz, kimi zamanda bu kadar ahlaksızlık silsilesini bu kadar insanların gözüne sokmalarına ne gerek var diyoruz!

Hiç birini izlemiyorum, takip de etmiyorum. Onun için çok az bir bilgi ile bu köşeyi yazacağım. Köşemizin bugün ki konusu Esra Erol´un Kırıkkale´den ne istediği?

Kırıkkale son zamanlarda bu kuşak programlarında çokça anılır oldu. Ülkelerin, şehirlerin, kasabaların değerleri vardır. Toplum kuralları, örf ve adetleri vardır. Kırıkkale bu değerlerine çokça sahip çıkan, ahlaksız işlere bulaşanları kendi içerisinde dışlayan, ayıplama yöntemi ile içerisinde barındırmayan bir şehirdir.

Kırıkkale, 1071 Malazgirt zaferinden sonra Anadolu´ya ilk göç eden Alperenlerin şehridir. Kırıkkale, Anadolu´da ilk Türk İslamlaşan coğrafyadır. Kırıkkale, Türklerin Anadolu´da ikinci Malazgirt´idir. Kırıkkale, Ahmet Yesevi Dergahında yetişen dervişlerin, ilim, bilim, gerçek din adamlarının ilk uğrak yeridir.

Şeyh Edebali´dir Kırıkkale, Hasandededir. Şeyh Şami´dir, Haydar Sultan´dır. Halil Dededir Kırıkkale, gerçek Türk Asenası Sarıkız´dır!

Her yurtta, her coğrafyada, her toplumda olan Ahlaktan uzak olaylar elbette Kırıkkale´de de yaşanır. Ancak bu tür programların şehirlerin olumlu yada olumsuz yönde tanıtımlara etkisi olduğu unutulmamalıdır.

Kayıp bir kızımızı ailesi ile buluşturmak elbette mükemmel bir duygudur. Kayıp bir bebeğimizi aramak, şüpheli bir ölümü hele hele bu ölüm kadın yada çocuksa aydınlatmak için mücadele etmek mükemmel bir gazetecilik örneğidir. Elbette gazetecilik, televizyonculuk yapıyorsanız reyting oranları çok önemlidir, bunların hiç birine itirazımız yok. Ancak bu tür programlarda Kırıkkale´nin öylesine olumsuz yönde tanıtımı yapıldı ki, Türkiye´de Kırıkkale ahlaksız işlerin sıkça yaşandığı bir kent olarak anılmaya başladı.

Kırıkkale, barı, diskosu, genel evi olmayan, milliyetçi, muhafazakar bir kenttir. Bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar eğlence merkezi olan bir şehirdir. Türkiye´de belki de bu tür ahlak dışı olayların en az yaşandığı şehirlerden birisidir. Elbette hiç yok denilemez, elbette burada öyle şeyler olmaz denilemez. Ancak Esra Erol Programlarında görüldüğü kadar çok, o programları izleyenlerin dillendirdiği kadar sıkça yaşanan şeyler değildir.

Kırıkkale´nin artık bu olaylarla anılmasını istemiyoruz. Kırıkkale´nin, Anadolu´nun Türk – İslamlaşmasında ki önemi ile tanınmak istiyoruz. Kırıkkale´nin, Milli Mücadele´de ki kahramanlıkları ile anılmasını istiyoruz. Kırıkkale´nin, bir kalemde bütün arsalarını MKE yapılsın diye arazisini devletine hibe eden Hüseyin Kahya´ları ile anılmasını istiyoruz. Kırıkkale´nin, nüfus ortalamasına göre en çok Şehit veren il olarak görülmesini, buna göre saygı görmesini bekliyoruz.

Esra Erol program yapmasın mı? Elbette yapsın. Elbette programının formatını değiştirmesin. Ancak artık o programda sıkça Kırıkkale kelimesi geçmesin. Özel durumlarda yayında ses kapatılıyor ve bir nevi sansür uygulanıyor. Artık Esra Erol Hanım ve program yöneticileri lütfen Kırıkkale ismi geçtikçe yayının sesini kıssınlar. Kırıkkale´nin tarihi değerlerine, örf ve adetlerine, yaşam biçimine aykırı isimlerin Kırıkkale ile anılmasına müsaade etmesinler.

Bu yazıyı okurlar mı? Bilmiyorum. Ancak yeni atanan, bilmem nerenin milletvekilinin eski danışmanı olan, Ankara´da yaşayıp, Kırıkkale´nin Kültür ve Turizmini tanıtacak olan, yeni Kültür ve Turizm Müdürümüzün bu işe bir el atmasını bekliyorum. Madem öyle siyasi olarak güçlüsünüz, muhakkak Esra Hanım´la bir irtibat kurabilirsiniz. Bir telefon ile sorunumuzu Esra Hanıma iletebilirsiniz. Yapında yerlilerden faydalı diyelim. Yapında ön yargılarımızı yıkalım!

Anahtar Kelimeler: YETER, ESRA, EROL. KIRIKKALE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NEŞET ERTAŞ´I ÖLDÜRÜYORLAR! (26 Aralık 2020 - Cumartesi)
YA VALİ GİDERSE (23 Aralık 2020 - Çarşamba)
KOÇU BABA´YI TANIYOR MUSUNUZ? (09 Aralık 2020 - Çarşamba)
YANDAŞ MEDYA MIYIZ? (06 Aralık 2020 - Pazar)
ÇIĞLIĞA BİR SES VERİN (28 Kasım 2020 - Cumartesi)
EĞİTİMİN YUVASI ÜLKÜ OCAKLARI (27 Kasım 2020 - Cuma)
AK PARTİ´DE YENİLİK RÜZGARI (12 Kasım 2020 - Perşembe)
ANAYIN HAYRINI GÖR (08 Kasım 2020 - Pazar)
VALİYİ SEVİYORSANIZ YAPMAYIN (03 Eylül 2020 - Perşembe)
İBNE MİSİNİZ? (30 Nisan 2020 - Perşembe)
EMNİYETİN ÜVEY EVLATLARI (12 Ocak 2020 - Pazar)
PATRONLARIN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN (11 Ocak 2020 - Cumartesi)
CHP´NİN YÜZ AKI (08 Ocak 2020 - Çarşamba)
KIRIKKALE´NİN MARKASI “DİNEK” (07 Ocak 2020 - Salı)
SİYASETTE YENİ PARTİ ESKİ KAFA DÖNEMİ (2) (26 Aralık 2019 - Perşembe)
SİYASETTE YENİ PARTİ ESKİ KAFA DÖNEMİ (1) (25 Aralık 2019 - Çarşamba)
AVRAT TUZ DİYOR (01 Ekim 2019 - Salı)
BÖYLE YASAK OLMAZ (27 Eylül 2019 - Cuma)
ABDALLIK FELSEFESİ! (13 Nisan 2018 - Cuma)
POLİSTE OLMASA (10 Nisan 2018 - Salı)
Sayfa:
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.3877
EURO
8.9635
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Öyle bir ölsem Öyle bir ölsem ki çocuklar Size hiç ölüm kalmasa...

..
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
Müftüler Ordu´da Buluştu
tevazu makamı olan kırıkkale il müftüsünün makam odasını gördünüz mü !!!