Bugün, 15 Ağustos 2022 Pazartesi

Mustafa Erdal


ŞEHRİN AĞABEYİ: MURAT YILMAZER

ŞEHRİN AĞABEYİ: MURAT YILMAZER


7 Temmuz 2016´da sadece Kırıkkale açısından değil, Türkiye açısından bulunması zor olan bir kişilik vefat etti, Murat Yılmazer. Kendisi belki de yaşayan son milli görüşçülerden biriydi. Milli görüş saflarında yer aldı, Milli görüşçe yaşadı ve Milli görüşçe öldü. Yanında bulunduğum, bana akıl hocalığı yapıp beni milli görüş saflarına dahil ettiği tam 23 yıllık birlikteliğimizde 1 kez olsun haram işe giriştiğine şahit olmadım.

94 yılında İstanbul  belediyesi Recep Tayyip Erdoğan´ın liderliğinde milli görüşün hizmetinden nasip alırken,

Kırıkkale´de pirinç fabrikası sağlam, güvenilir ve milli görüşçü Murat Yılmazer´in genel müdür olmasıyla üretimde, vergide, kâr etmede Türkiye rekoru kırmıştır.

 Bir örnekle açıklamak gerekirse, pirinç fabrikasında altın üreten büyük bir mucitti.

Pirinç fabrikasında çalışırken blister bakırdan kavaklama yöntemi ile (Kavaklama yöntemi Elektroliz havuzunda kimyasal yöntemle kavak ağaçları kullanılarak yapılan yöntemdir.) bakır içerisindeki altını çıkararak İstanbul´daki darphaneye götürerek bizzat teslim ederdi.

Siyasete girince MKE bu işten ne yazık ki vazgeçmiştir.

Birisi dürüstlükten mi bahsetti, tüyü bitmedik yetimin hakkını korumaktan mı bahsetti?

Bakın görün nasıl korunurmuş yetim hakkı.!

´´Altın tozları iş  kıyafetime  yapışmıştır´´ diyerek iş yerinden evine önlük getirmezdi.

´´Saçıma, sakalıma altın tozu bulaşmıştır´´ diyerek fabrikada duş alıp gelen  bir insandan bahsetmek gerektir diye düşünüyorum.

Hiç unutmadığım anılardan bir tanesini yazmadan geçemeyeceğim.

Milletvekili olduğunda parti görevlisi olarak Kırşehir´e gittik. Şoför ve bana ´´Kırşehir de simit ve tulum peyniri alacağız kahvehaneye oturacağız ili, ilçeyi, yönetimi vatandaşa sorup halktan bilgi alacağız´´ dedi. Ben de tamam ağabey dedim

O esnada hemen anında şoföre ters bir köşe attı: ´´ya sen dedi şiir yazıyorsun değil mi?´´ dedi. Esat ağabey  cevap verdi ´´evet sayın vekilim şiir yazıyorum.´´

´´Oğlum Necip Fazıl,  Nazım Hikmet varken senin şiirlerine ne gerek var bu ülkede?´´ diyerek,  Kırşehir´de siyaseti değil, bize attığı  bu ters köşeye ilgilenmemiz gerektiğini kestirip atmıştı.

Vekilliği döneminde helikopterle gelecek olan Recep Tayyip Erdoğan´a karayoluyla gelmesini talep ederek Kırıkkale-Elmadağ-Ankara karayolunun ve viyadüklerin yapılmasını hızlandırmıştır.

Hizmet ve mücadelesinden daha da öte insanların kalbine dokunmayı bilen unutulmaz bir isim bıraktı geride

Mekanı cennet olsun.