İSTANBUL SİYASETİNDE KIRIKKALELİ FARKI
İSTANBUL SİYASETİNDE KIRIKKALELİ FARKI
Tarih: 9.11.2021 17:07:10
Çağlar Atmaca

İYİ Parti kurulduğu günden bu yana Türk Siyasetinde çok önemli bir denge haline geldi. Siyasetin alternatifsiz olduğunun düşünüldüğü bir dönemde kurulan İyi Parti, hem milliyetçi cenah için hem de merkez sağ seçmeni için en önemli ve makul alternatif oldu..  Parti  kurulduktan 8 ay sonra yapılan seçimlerde %9,9 oy alarak Türk Siyasetinde bende varım derken, 1 sene sonra yapılan Yerel Seçimlerde Millet İttifakının en önemli parçası olarak İstanbul, Ankara, Antalya, Hatay, Mersin, gibi büyük şehirlerde yerel yönetimin el değişmesinde başrolü oynadı. Ekranların kalıplaşmış kadroları, Türk Siyasetini adeta yönlendirirken İyi Parti, Yavuz Ağıralioğlu, Ümit Dikbayır, Uğur Poyraz, Ümit Özlale gibi isimler çıkartarak farklı yüzleri Türk Siyasetinin bir parçası haline getirdi.

1994-1999 yılları arasında Kırıkkale Belediye Başkanlığı yapan ve Kırıkkale Siyasetinin en önemli figürlerinden olan Sn. Cemalettin Akdoğan´ın oğlu Av. Alper Akdoğan´da İyi Partinin vizyoner yüzlerinden bir tanesi. MHP´den ayrılış sürecinde Meral Akşener´in bizzat yanında yer alan ve İYİ Partinin kuruluş sürecinde önemli vazifeler alan Akdoğan, halen İstanbul Kadıköy İlçe Başkanı olarak görev yapmaktadır. Bizzat Meral Akşener tarafından Kadıköy İlçe Başkanlığı ile görevlendirilen ve İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile birlikte başarılı çalışmalara imza atan Akdoğan, şimdiden İyi Parti İstanbul teşkilatlarında önemli mihenk taşlarından birisi olmuştur..

Babadan oğula siyaset çok sevdiğim bir durum değildir. Siyasette babasının isim mirasını yiyen siyasetçiler bana her zaman itici gelmiştir. Ancak Alper Akdoğan´ın durumu farklı. Alper Akdoğan pek ala bir siyasi partinin üst yöneticileri ile sıcak ilişkiler kurabilir, “çantacı adaylar” gibi Kırıkkale´ye gelip aday olabilir, babasının ekibi ve ismiyle siyaset yapabilirdi. Bu babasının siyasi mirasını yemekten başka bir şey değildi. O ise zorlu olanı seçti. Evvela MHP içerisinde devamında ise kuruluş aşamasından itibaren İYİ Parti kadrolarında yer aldı. Adeta sıfırdan başlayarak kendi ekibini kurup, kendi siyasi çizgisini belirledi. Bugün ise kurduğu ekip ile çizgisini bozmadan başarılı işlere imza atan bir siyasetçi haline geldi.

Kadıköy; nüfus yapısı, sosyo-ekonomik yapısı ve entelektüel seviyesi ile zor bir siyasi bölgedir. 481.983 olan nüfusunun 207.338´i lisans mezunu, 45.115´i yüksek lisans mezunu, 11.798´i ise doktorasını yapmış.. Seçmen yapısı bu kadar eğitimli olan bir bölgede siyaset yapmak için gerekli bilgi, beceri, eğitim ve entelektüel seviyeye sahip olmak gerekiyor. Kadıköy “Selamın Aleyküm beni Meral Akşener gönderdi” diyerek siyaset yapılabilecek bir seçim bölgesi değil. Alper Akdoğan kendisini her alanda ciddi bir şekilde geliştirmiş, her Kırıkkaleli´nin görünce gurur duyabileceği bir siyasi figür haline gelmiş. Kendisini geliştirdiği gibi ekibini de büyük bir titizlikle, her dengeyi göz önünde tutarak kurmuş, ekibiyle aile ortamını yakalamış ve gerçek bir siyasi lider haline gelmiş.

Ekipçiliği ile tanınan bir Babanın oğlu olan Alper Akdoğan İstanbul´da ekipçiliği ile tanınan bir siyasetçi olmuş. Kuruluş aşamasında oluşturduğu ekibiyle yoluna devam eden Akdoğan çekirdek kadrosu ile hiç oynamadan yoluna devamediyor. İstanbul´da birçok ilçede çok adaylı kongreler yapılırken, Kadıköy gibi zor bir bölgede tek aday olarak kongreye girmiş. 21 Mahallesi bulunan Kadıköy´de bugün seçim kararı alınsa ve yarın seçim yapılacağı açıklansa hiçbir aksilik yaşamadan seçimi tamamlayabilecek bir kadro oluşturulmuş. Yarın seçim olacakmış gibi hazır olan teşkilat, seçim günü kimin hangi görevi yapacağı, hangi sandıkta kimin görev alacağına kadar, hiçbir sandık boşta kalmayacak şekilde yaşanabilecek her türlü senaryoya karşı hazır bir şekilde bekliyor. 2019 yerel seçimlerinde ve tekrarlanan seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde aktif olarak çalışan ve millet ittifakı adına başarılı işlere imza atan Akdoğan´ın İstanbul siyasetinde daha etkili ve aktif görevler alacağı şimdiden aşikar.

İstanbul´da bu kadar etkin bir siyasetçi haline gelen Alper Akdoğan köklerinden yani Kırıkkale´den de hiç kopmuyor. Parti binasında ve organizasyonlarında da birçok Kırıkkaleli onu yalnız bırakmıyor. Ziyaretine gelen her bir Kırıkkaleli ile çok yakından ilgileniyor ve misafir ediyor.

İYİ Parti´nin “Ömer´in Yolu” sloganıyla kutladığı 4. Kuruluş yıl dönümü etkinliklerini İstanbul Haliç Kongre Merkezinde takip etme fırsatı buldum. Bu süreçte hemşerimiz Alper Akdoğan´ın siyasi çalışmalarını da yakından izleyebildim. Heyecanlı, birbirine sım sıkı bağlı, entelektüel, güler yüzlü kısacası mükemmel bir ekip oluşturmuş ve mükemmel bir siyasetçi haline gelmiş. Onca yağan yağmura ve soğuğa karşın Bir vapur dolusu partiliyi Haliç Kongre merkezine coşkuyla götürmek her babayiğidin harcı değildir. Bu babayiğitlerin siyasette güçlenmesini görmek mutluluk verici bir şey, hele ki bu babayiğit Kırıkkaleliyse mutluluktan havalara uçmamak elde değil.

Yolun açık, bahtın güzel olsun; Alper Akdoğan…

 /resimler/2021-11/9/1720471220103.jpg

Yazarın Diğer Yazıları
HOŞGELDİNİZ SAYIN VALİM (23 Aralık 2021 - Perşembe)
GURUR VEREN BİR GENÇ (05 Temmuz 2021 - Pazartesi)
NEŞET ERTAŞ´I ÖLDÜRÜYORLAR! (26 Aralık 2020 - Cumartesi)
YA VALİ GİDERSE (23 Aralık 2020 - Çarşamba)
KOÇU BABA´YI TANIYOR MUSUNUZ? (09 Aralık 2020 - Çarşamba)
YANDAŞ MEDYA MIYIZ? (06 Aralık 2020 - Pazar)
YETER AMA ESRA EROL (03 Aralık 2020 - Perşembe)
ÇIĞLIĞA BİR SES VERİN (28 Kasım 2020 - Cumartesi)
EĞİTİMİN YUVASI ÜLKÜ OCAKLARI (27 Kasım 2020 - Cuma)
AK PARTİ´DE YENİLİK RÜZGARI (12 Kasım 2020 - Perşembe)
ANAYIN HAYRINI GÖR (08 Kasım 2020 - Pazar)
VALİYİ SEVİYORSANIZ YAPMAYIN (03 Eylül 2020 - Perşembe)
İBNE MİSİNİZ? (30 Nisan 2020 - Perşembe)
EMNİYETİN ÜVEY EVLATLARI (12 Ocak 2020 - Pazar)
PATRONLARIN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN (11 Ocak 2020 - Cumartesi)
CHP´NİN YÜZ AKI (08 Ocak 2020 - Çarşamba)
KIRIKKALE´NİN MARKASI “DİNEK” (07 Ocak 2020 - Salı)
SİYASETTE YENİ PARTİ ESKİ KAFA DÖNEMİ (2) (26 Aralık 2019 - Perşembe)
SİYASETTE YENİ PARTİ ESKİ KAFA DÖNEMİ (1) (25 Aralık 2019 - Çarşamba)
AVRAT TUZ DİYOR (01 Ekim 2019 - Salı)
BÖYLE YASAK OLMAZ (27 Eylül 2019 - Cuma)
ABDALLIK FELSEFESİ! (13 Nisan 2018 - Cuma)
POLİSTE OLMASA (10 Nisan 2018 - Salı)
Sayfa:
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
13.6066
EURO
15.1536
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
By the end of the 15th century, 35
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.