EMNİYETİN ÜVEY EVLATLARI
EMNİYETİN ÜVEY EVLATLARI
Tarih: 12.1.2020 14:55:17
Çağlar Atmaca

EMNİYETİN ÜVEY EVLATLARI

 

Emniyet teşkilatı devlet içerisinde yapılanmaya çalışan FETÖ gibi terör örgütlerinin ele geçirmek için en çok uğraştıkları kurumdur. Çünkü emniyet teşkilatı hem adli bir kurum hem de silahlı bir teşkilattır. Şehirlerin güvenliklerini sağlayan bu kutsal yuva, adaletinde koruyucusu ve sağlayıcısı konumundadır. Böylesine güçlü yapısı olan teşkilat elbette ki vatan hainlerinin ellerini ovuşturduğu bir kurumdur.

Olmaz demeyin, emniyet mensupları, polislerimiz vatana ihanet etmez demeyin. Elbette çoğunluğu hatta tamamına yakını bu tür örgütlerin emirlerine girmezler. Ancak yakın zamanda yaşadığımız FETÖ terörünün en etkin olduğu yer Emniyet´ti ve Emniyet Teşkilatı örgütün en stratejik hamlelerini yapıyordu. Dinlemeler, teknik takipler, hayali dosyalar emniyete sızmış çürük elmalar tarafından organize ediliyor ve ülkemizde sürekli bir kaos ortamı yaratılıyordu. Ergenekon, Balyoz, Sarı Kız gibi operasyonlar emniyette bulunan çürük elmalar tarafından yapılıyor, FETÖ´nün sözde üst düzey piçleri bunlar tarafından kozmik odalara sokuluyordu.

Şimdi ne alaka diyebilirsiniz. Evet, emniyet teşkilatı içerisinde ki çürük elmaları ayıkladı. Çürükleri teşkilat duvarının dışına attı. Temizlendi, aklandı, ap ak oldu.Bu temizlikten sonra yurt genelinde Emniyet Teşkilatı çok büyük vazifeleri yerine getirip, birçok başarılı operasyonlar icra ettiler. Belki de tarihin en başarılı dönemini yaşıyor Emniyet Teşkilatı. Allah her birinin yar ve yardımcısı olsun. Ancak polislerimizin bir sorunu var. Sorunu çıkartan polislerimiz değil, sorunu çıkartan maalesef devletimiz.

Sorunun adı Taltif! Taltifin kısaca tanımını yaparsak, para ödülü. Uzun uzadıya anlatmamız iktiza ederse, “Ülkenin güvenlik ve esenliği, devletin çıkarları ve kişilerin can, ırz ve mallarını korumada yüksek hizmetleri görünen kişilere verilen para ödülü.

Sosyal Medyada takip ettiğim Polis Haber diye bir sayfa var. Bu sayfayı uzun süredir takip ederim, hem polislerimizin mesleki sorunları hem vatan sevgileri, hem günlük olaylar hakkında birçok paylaşım yapılıyor. Biliyorsunuz polislerin sendikal hakları yok. Mesleki dayanışmalarını bu tür organizasyonlarda yapıyorlar. Bu sayfa da en çok dile getirilen sorun ise taltif sorunu. Polislerimizin bir kısmı kendilerine teşkilatın üvey evlat muamelesi yaptığını düşünüyor.

Anladığım kadarı ile emniyette bazı birimlere taltif ödemeleri yapılırken diğer birimlere ödeme yapılmıyor. Hali ile herkes taltif olan birimlere geçmek için mücadele veriyor. Bu mücadelede polisler arasında gruplaşmayı doğuruyor. Bu birimlere geçemeyen polislerimiz halkı olarak taltif dağıtımlarının adil olmadığını düşünüyor ve hayıflanıyor.

Haber Hürriyeti adlı bir haber sitesinde Beyhan Kozanoğlu Biçkin isimli bir köşe yazarı bu konuyu daha önce ele almış. Yazıyı okudum baştan sona çok beğendim ancak bir bölümü aşırı mantıklı geldi. Biçkin yazısında “Siz kalkar da belirli birimlere taltif verip, diğerlerini es geçerseniz polis canlarım sadece belirli birimlere taltif vererek aramıza fitne sokmaya çalışıyorlar. Bilerek ve isteyerek teşkilatın huzurunu kaçırmaya çalışıyorlar. Biz kapıda nöbet tutmazsak, siz nasıl operasyona gideceksiniz. Biz sokak kavgalarına müdahale etmezsek, çevirmelerde kimlik sorgulamazsak siz nasıl kişi takibi yapıp, sonuca ulaşacaksınız? Biz trafiği düzenlemezsek, sizin aracınız yolda hareket bile edemez, vatan için ölmekse hepimiz ölmüyor muyuz? Demez mi?” diyerek konuyu özetliyor.

Yazı aslında o kadar şeyi özetliyor ki, sanki teşkilata zarar vermek isteyen, teşkilatta kadrolaşmaya çalışan bütün yasadışı örgütlerin ekmeğine yağ sürülüyor. Devlet büyüklerimiz çok daha iyi bilirler ama terör örgütleri, faaliyetlerini insanların rahatsız olduğu konular üzerinden yapmazlar mı? Evet, emniyet teşkilatımız sağlam, polislerimiz vatan sevdalısı ama her kurumda olduğu gibi hatta geçmişte emniyet teşkilatında olduğu gibi çürük elmalar emniyet teşkilatında yer alamaz mı?

Devletimizin bana göre hemen bu taltif krizini çözmesi gerekiyor. Devletimiz ya polisin yaptığı kendi görevidir taltife gerek yok deyip taltifi tüm kaldırması gerekiyor, yada polislerimizin her biri ayrı ayrı birimlerde bu devlete, bu vatana hizmet ediyor. Hizmetin büyüğü küçüğü olmaz deyip polislerimize adil bir şekilde taltif vermesi gerekiyor diye düşünüyorum. Bilmem devlet büyüklerimiz ne düşünüyor?  

Anahtar Kelimeler: EMNİYETİN, ÜVEY, EVLATLARI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
YETER AMA ESRA EROL (03 Aralık 2020 - Perşembe)
ÇIĞLIĞA BİR SES VERİN (28 Kasım 2020 - Cumartesi)
EĞİTİMİN YUVASI ÜLKÜ OCAKLARI (27 Kasım 2020 - Cuma)
AK PARTİ´DE YENİLİK RÜZGARI (12 Kasım 2020 - Perşembe)
ANAYIN HAYRINI GÖR (08 Kasım 2020 - Pazar)
VALİYİ SEVİYORSANIZ YAPMAYIN (03 Eylül 2020 - Perşembe)
İBNE MİSİNİZ? (30 Nisan 2020 - Perşembe)
PATRONLARIN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN (11 Ocak 2020 - Cumartesi)
CHP´NİN YÜZ AKI (08 Ocak 2020 - Çarşamba)
KIRIKKALE´NİN MARKASI “DİNEK” (07 Ocak 2020 - Salı)
SİYASETTE YENİ PARTİ ESKİ KAFA DÖNEMİ (2) (26 Aralık 2019 - Perşembe)
SİYASETTE YENİ PARTİ ESKİ KAFA DÖNEMİ (1) (25 Aralık 2019 - Çarşamba)
AVRAT TUZ DİYOR (01 Ekim 2019 - Salı)
BÖYLE YASAK OLMAZ (27 Eylül 2019 - Cuma)
ABDALLIK FELSEFESİ! (13 Nisan 2018 - Cuma)
POLİSTE OLMASA (10 Nisan 2018 - Salı)
Sayfa:
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.7796
EURO
9.4625
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
Müftüler Ordu´da Buluştu
tevazu makamı olan kırıkkale il müftüsünün makam odasını gördünüz mü !!!