YANLIŞLARI ANLATACAĞIZ
YENİDEN REFAH PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF DR. DOĞAN AYDAL TÜRKİYE´NİN HER ALANDA KÖTÜ YÖNETİLDİĞİNİ SÖYLEDİ
Tarih: 27.10.2019 16:10:42

Yeniden Refah Partisi birinci olağan kongresine katılan Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal Türkiye´nin her alanda geriye gittiğini her konuda dışa bağlandığını söyledi. Aydal “Her şeyi açık konuşarak yanlışları ve doğruları halka anlatacağız” dedi.

 

HER BAPAR BİR ÇİÇEKLE BAŞLAR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongreye katılan Genel Başkan Yarımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal “Her bahar bir çiçekle başlar” şeklilindeki ifadesi ile yaptığı konuşmada Türkiye´nin her alanda ve her konuda geriye gittiğini, dışa bağımlılığımızın son 17 yılda tavan yaptığını söyledi.  Konuşmasında Türkiye´nin resmini sunmak olduğunun altını çizen Prof. Dr. Aydal; hepimiz Türkiye için çalışıyorsak bu rakamları iktidarı ile muhalefetiyle hepimiz dinlemek ve ya gerçekten doğru ise? sorusunu sormak mecburiyetindeyiz. Bir yanlış varsa söylemek durumundayım. Başka gidecek ülkemiz yok bizim, bir tek Türkiye´miz var. Yanlışları söylemek var olma sebebimizdir. Bir ülkeyi ayağa kaldıran en önemli şey eğitimdir. Eğer siz çocuklarınızı iyi eğitemiyorsanız 21. yüzyıl sonrasına meydan okuyamazsınız. Eğitimde dünya milletleri arasında kaçıncı sıradayız? Türkiye 101. sırada. OICD ülkeleri yani kalkınmakta olan 38 ülkenin arasında ise maalesef 35. sıradayız.  Şu anda ise 54. sıradayız tüm okulların adını İmam Hatip yapıp bu bakar berbat sonuçları alıyor olmak İmam Hatip kelimesinin o ulvi ismine de yazık ediliyor demek. Dünyanın hiçbir tarafında böyle bir ekonomik ve eğitim sistemi yok. Eğer siz eğitiminizi düzeltemiyorsanız ülkenin ekonomisini berbat ediyorsunuz demektir” dedi.

 

SAMANI BİLE İTHAL EDİYORUZ

 

Türkiye´de hayvancılığın yerle bir edildiğini anlatan Aydal samanın bile ithal edildiğini belirtti. Türkiye´nin 2002 de dış borcunun 129 milyar dolar olduğunu şimdi sadece dış borcun 453 milyar dolar olduğunu söyledi. Aradaki farkın 324 milyar dolar olduğunu kaydeden Aydal “Yani dışarıdan 324 milyar dolar borç almış AK Parti. Türkiye 480 milyar dolar iç borçlanması var. İkisini topladığınızda 800-900 milyar dolar ediyor.  Hükümetler borçlanır. Borç yiğidin kamçısıdır ama bizlerde çok kamçı yedik” şeklinde konuştu.

 

YANLIŞ POLİTİKALARLA YÖNETİLİYORUZ

Konuşmasını Türkiye´nin yanlış politikalarla yönetilmeye çalışıldığını belirterek sürdüren Aydal “AK Parti hükümeti çok yanlış bir kurgu yaptı. Türkiye´nin gelir getirici kurumlarını varlık fonuna devrettiler. Yabancı sermayeye alacakları garanti olsun diye. Biz bir zamanlar kendine gıda açısından yeten yedi ülkeden biriyiz diye övünürdük. Olay tek boyutlu değil. Bütün bunları anlatırken AK partiyi suçluyor olmayacağım. Dışarıda dış ülkelerin bir kurgusu var. Amerikalısı Türkiye´yi batırmak için uğraşır, Rus´u batırmak için uğraşır, Avrupalısı batırmak için uğraşır. İktidar eğer muktedir ise bunlara karşı tedbir alır. Türkiye´nin bütün dostları geçici, bütün düşmanları da geçicidir. Dışarının bir tuzağı var. Türkiye´ye öyle bir karar aldırdılar ki köylerdeki bütün adamların tamamını büyük şehirler sürdüler. Bizin nüfusun %70 köylerde yaşar %30 şehirlerde yaşardı. Şimdi ise yanlış politikalar yüzünden % 9.25´i köylerde yaşıyor.” Dedi

 

TÜRKİYE´DE HAYVANCILIK ÖLDÜ

Türkiye´de hayvancılığın bu hükümet eliyle öldürüldüğünü savunan Aydal konuşmasını şöyle sürdürdü..“Siz hala hayvancılık niye öldü diyorsunuz. Yetiştiren adan kalmadı ki. Eğer siz hayvanın otlayacağı merayı 24 milyar hektardan 8.5milyar hektara düşürürseniz hayvancılık ölür. Hayvanın otlayacağı yer yok. Siz eğer şeker fabrikalarını kapatırsanız hayvancılıkta ölür. Türkiye de koyun sayımız bu iktidar döneminde 51 milyondan 31 bine düştü. 2015 de inek sayısı 2 milyon 650 bin adet sığırımız vardı. 2017 de bu sayı 1 milyon 400 bine düştü. Bakan diyor ki Avrupa´da en çok sığır sahibi ülkelerden biriyiz. Çok doğru bizde sığır çok ama nasıl çok bu hükümet dönemi başında yabancı ırk  inekler fazla süt veriyor sanılarak alınan inekler 1 milyon 800 bin adetti. Şimdi 7 milyon 800 bin adet bunların hepsine dolar cinsinden para ödedik. Biz bizde yaşayanları öldürüp yurt dışından ithal edilenleri marifet saydık.  Bunları alırken özel yemini de,  ilacını da, samanını da benden alacaksın diyor. Allah aşkına bu saman kafalılık değil de nedir. Eğer siz ilacını, yemini, samanı dışarıdan almaya imza atarsanız dışarıya bağlanmış demeksiniz. Habire dolar ödüyorsunuz. Biz sanıyoruz ki bu inekler Hollanda´dan geldiğinde oradaki gibi verimli olurlar bu da yanlış bir anlayış. Hollanda da 45 litre süt veren inekler bizde 10.87 litre veriyor. Biz gerçekçi olmak mecburiyetindeyiz” Aydal daha sonra partililerin sorularını yanıtladı. Toplantıda ayrıca ARGE başkan yardımcısı Onur Arbas ta kısa bir konuşma yaparak Şeniden Refah Partisinin Türkiye´nin umudu olacağını söyledi. Buna inandıklarını belirten Arbas inanılmayan bir şeyin başarılmasının mümkün olmayacağını söyledi.

 

MİLLETİMİZ İÇİN BİZ VARIZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan kurucu il başkanı Arif Erdal Yeniden Refah Partisinin 23 Kasım 2018´de resmî kuruluşunu gerçekleştirerek o günden bu yana ‘Milletimiz için Biz Varız´ sloganı ile ülkemizin dört bir yanında çalışmalarına başladığını söyledi. Aydal “Yeniden Refah Partisi çatısı altında maddi kalkınmayı, manevi kalkınmayı gerçekleştirmeyi, ‘Yeniden Büyük Türkiye´yi  kurmayı, ‘Yeniden Büyük Türkiye´nin öncülüğünde kuvvetin değil hakkın üstün tutulduğu Adil bir Dünya´yı kurmak için  Milli Görüş misyon ve vizyonunu toplumun ve siyasetin bütün alanlarına yayarak, hak ve adaleti, adil düzeni, üreten ve güçlü ekonomiyi, iç ve dış politikayı yapıcı bir siyaset ile yeniden tesisi için yola çıkan sayın Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan´ın beyin her koşul ve şartta yanında olmak için, Milli Görüş sancağının kıyamet sabahına kadar dalgalanmaya devam etmesine olan inancımız gereği, her şeye karşı olan bir muhalefet anlayışı yerine, yapılan doğru işleri tebrik edip yapanlara teşekkür eden, gerek gördüğünde yapıcı eleştirilerini çözüm önerileri ile birlikte kamuoyuna açıklayan yapıcı bir siyaset anlayışıyla çalışmalarımızı bugüne kadar aşk ve gayretle yürüttük” dedi.

 

HAK VE ADALETTEN AYRILMAYACAĞIZ

Yeniden refah partisi olarak Her ne şart altında olursa olsun   Hak ve Adaletten kesinlikle ayrılmayacağını bütün insanlara hiçbir ayrım gözetmeksizin adil davranacağını güçlü olanın haklı sayıldığı değil, haklı olanın güçlü olduğu adil  bir  dünyanın kurulması için çalışılacağını belirten Arif Erdal “Bütün insanlığa ve mahlukata şefkatle muameleyi esas alacağız. Yöntemimiz sevgi ve şefkatle ikna etmektir. Ülkemizde yaşayan hiç kimseyi dışlamayacağız İyiyi, güzeli, doğruları, faydalı işleri ve adaletin gereğini sabır ve azimle herkese anlatacağız. Milletimizin birlik beraberlik ve kardeşliğini güçlendireceğiz.Devletimizin Bekası ve milletimizin izzeti için bütün gücümüzle çalışacağız.. Adalet, Refah, Huzur ve Barış içinde, insan haklarını gözeterek,  İzzet ve onurlu bir yaşam sağlamak için yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımızın şeffaf bir şekilde hesabını vereceğiz.Milletimizin üzerinde Millet iradesinden başka, hiçbir beşeri güç tanımayacağız. Milletimizi   milli ve manevi  değerlerimiz etrafında birleştireceğiz ve ülkemizin bölünmez bir bütün teşkil etmesini sağlayacağız. Devlet Millet kaynaşmasını temin edeceğiz.Siyasetin Ülkemizin ve Milletimizin menfaatleri doğrultusunda uzlaşmacı, yapıcı bir kurum haline dönüşmesine öncülük edeceğiz. Bütün siyasi partilere Ülkemize yaptıkları Doğru ve Yararlı hizmetleri için teşekkür edeceğiz, eksikliklerini ve hatalarını yapıcı bir üslupla  ortaya koyacağız”

 

 

YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE İÇİN

Yeniden Refah partisi olarak bizler Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan´ın liderliğinde 50 yıllık kadim Milli Görüş Hareketinin, 14 asırlık Peygamberi yürüyüşün  ve  Hz. Adem´den bugüne kadar süren mücadelenin yeni adımları atarak. Milli Görüş çınarını yeniden yeşertmek,  O çınarın gölgesinde milletimizi yeniden bir araya getirmek, köklerini daha derinlere taşımak, ne yapılırsa yapılsın yıkılmayacağını  bütün dünyaya bir kez daha göstermek için yola çıktık. Bütün gücümüzle çalışacağız. İnşallah bunu başaracağız.   Çünkü bizim gücümüz İmanımızdadır, tarihimizdedir, ceddimizin bize bıraktığı mirastadır, Bizim gücümüz Sultan Abdulhamid Han Hz.lerinin bu millet için ettiği dualardadır. Erbakan Hocamızın “İman varsa, imkan vardır” sözündedir. Bizim gücümüz;  “Hakk gelince, Batıl zail olmaya mahkumdur”  düsturundadır Bizim gücümüz;  bizi bekleyen mazlumların gözlerindeki umut,  dillerindeki  duadadır” diye konuştu, Berkay Düğün Salonunda kalabalık bir davetli grubunun katılımı ile yapılan kongre sonunda tek listeyle gerçekleştirilen oylamada Arif Erdal tüm delegelerin oyunu alarak yeniden il başkanlığına seçildi. Haber: Emel Selci

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YANLIŞLARI ANLATACAĞIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜLKÜCÜLER AĞABEYİNİ KAYBETTİ
ÜLKÜCÜLER AĞABEYİNİ KAYBETTİ
MHP eski İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Demirbilek 74 yaşında hayatını kaybetti.
HER 5 KİŞİDEN 1´İ İCRALIK
HER 5 KİŞİDEN 1´İ İCRALIK
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, “Kırıkkale Merkezde 3 tane, 3 tanede ilçemizde de 1 er tane olmak üzere toplam 6 tane icra dairesi var. Bu 6 icra dairelerimizde toplam derdest icra sayısı 40.000 in üzerinde. Kırıkkale´de devam eden 42.500 icra dosyası var. Neredeyse Kırıkkale´de her 5 kişiden birisi icralık” dedi.
KAŞIKLA VERİYOR KEPÇEYLE ALIYOR
KAŞIKLA VERİYOR KEPÇEYLE ALIYOR
Enerji Bir -Sen Şube Başkanı Mikail Başer, Devlet Toplu Sözleşmede kaşıkla verdiği yüzde 4+4´lük artışı, yüzde 22,58´lik yeniden değerleme oranı kepçesiyle geri almaması gerektiğini söyledi.
BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL
BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL
Türkiye Kamu-Sen tarafından Kırıkkale´de "Bu bütçe memurun bütçesi değil" temalı basın açıklaması yapıldı.
KESKİN´DE MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMINA YOĞUN İLGİ
KESKİN´DE MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMINA YOĞUN İLGİ
Keskin İlçe Müftülüğü tarafından 2019 yılı Mevlid-i Nebi Programı Halk Eğitim Merkezinde yapıldı. Peygamberimiz ve aile konulu konferansın verildiği etkinlik yoğun ilgi gördü.
OBEZİTEYE KARŞI HEPBİRLİKTE ELELE
OBEZİTEYE KARŞI HEPBİRLİKTE ELELE
Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şenay Durmaz Ceylan, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü münasebetiyle açıklamalarda bulundu.
ÖĞRENCİLER CAMİ´DE BULUŞTU
ÖĞRENCİLER CAMİ´DE BULUŞTU
Mevlidi Nebi haftası etkinlikleri kapsamında akşam namazından sonra Din Görevlileri, Kur´an Kursu Öğreticileri ve Kırıkkale halkı, aileleri ile birlikte Nur Camii´nde düzenlenen buluşma programına katıldılar.
SULAKYURT İLÇESİNDE FİDAN DİKİMİNE MEHMETÇİK´TEN BÜYÜK DESTEK
SULAKYURT İLÇESİNDE FİDAN DİKİMİNE MEHMETÇİK´TEN BÜYÜK DESTEK
Yurt genelinde başlatılan "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında, Sulakyurt ilçesinde 3 bin fidan toprakla buluşturuldu.
BAHŞILI´DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
BAHŞILI´DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
Türkiye genelinde 11 Kasım tarihinde gerçekleştirilen fidan dikme törenine Bahşılı ilçesinde ilgi bir hayli yüksek oldu. İlçe sakinleri mesire alanında fidan dikmeye geldi.
7´DEN 70´E FİDAN DİKTİLER
7´DEN 70´E FİDAN DİKTİLER
GELECEĞİ NEFES İÇİN 71 BİN FİDAN DİKİLDİ
ESNAFA İŞSİZLİK MAAŞI GELİYOR
ESNAFA İŞSİZLİK MAAŞI GELİYOR
İflas eden tüccar veya işyerini kapatan esnafa işsizlik maaşı ödenmesi uygulaması yeni yılda start alıyor. Daha önce 2018 yılında başlaması planlanan ancak ertelenen Esnaf Ahilik Sandığı için 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren prim toplamaya başlayacak. İşsiz kalanlar 2023 yılından itibaren aylık alabilecekler.
ÖZTÜRK HALK İLE İÇ İÇE
ÖZTÜRK HALK İLE İÇ İÇE
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, vatandaşların sorunlarını dinleyip, tek tek not aldı.
TSO´DA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
TSO´DA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
Ticaret Bakanlığı, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği ve Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen Dış Ticaret Seminerinde dış pazarlara açılmak isteyen oda üyelerinin izlemeleri gereken yol ve bu süreçte faydalanabilecekleri destekler anlatıldı.
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ TELESKOPLA AYI İZLEDİ
ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ TELESKOPLA AYI İZLEDİ
Kırıkkale´de ortaokul öğrencileri okul bahçesine kurulan teleskopla ayın evrelerini izledi. Ayı teleskopla ilk defa gören öğrenciler büyük heyecan yaşadı.
GÜVEN HUZUR-6 UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
GÜVEN HUZUR-6 UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il ve 5 bin 646 noktada, 69 bin 246 personelin katılımıyla "Güven Huzur-6" uygulaması yapıldı.
GEÇMİŞLERİNİ UNUTMADILAR
GEÇMİŞLERİNİ UNUTMADILAR
Kırıkkaleli İşadamı İsa Yeşilyurt ve şehrimizin eşraflarından İpek Yeşilyurt, geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden merhume eşi ve kızı adına Kaletepe Mahallesinde bulunan evlerinde Mevlid okuttu.
ATATÜRK´Ü ANMA SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
ATATÜRK´Ü ANMA SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
10 Kasım 2019 tarihinde Olimpik Yüzme Havuzu´nda 10 Kasım Atatürk´ü Anma Programı kapsamında Satranç İl Birinciliği Turnuvası düzenlendi.
ANTİBİYOTİKTE DEĞİL SAĞLIĞINIZDA ISRARCI OLUN!
ANTİBİYOTİKTE DEĞİL SAĞLIĞINIZDA ISRARCI OLUN!
İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, “Akılcı olmayan ilaç kullanımı antibiyotiklere karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına ya da uzamasına, yan etki görülme sıklığı ve şiddetinin artmasına sebep olur. Bunun için antibiyotikte değil sağlığınızda ısrarcı olun!” dedi.
Şimşekler dolu dizgin
Şimşekler dolu dizgin
LİDER KIRIKKALE BÜYÜK ANADOLUSPOR
ÜLKÜCÜLERDEN ATAYA VEFA
ÜLKÜCÜLERDEN ATAYA VEFA
Kırıkkale Ülkü Ocakları 10 Kasım Atatürk´ü Anma Gününde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Başbuğ Alparslan Türkeş ve tüm Şehitlerin ruhlarına Mevlit okuttu.
KÖYLÜNÜN TARLALARI BUHAR OLDU
KÖYLÜNÜN TARLALARI BUHAR OLDU
CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Beyobası, Uzunlar, Akçakavak ve Işıklar Köylerindeki tarım arazilerinin çok büyük bir kısmı mücavir alana daha sonrada parsellere ayrılarak imar uygulaması yapıldığını söyleyerek, “6 bin dönüm tarım arazisinin çiftçinin elinden alındı” dedi.
09.05´TE HAYAT DURDU
09.05´TE HAYAT DURDU
Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün, ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü dolayısıyla yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale´de de anma töreninde vatandaşlar, saat 09.05´te sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşunda bulundu.
CAN, GAZİ KANMAZ´I ZİYARET ETTİ
CAN, GAZİ KANMAZ´I ZİYARET ETTİ
Barış Pınarı Harekatında yaralanan 5 askerden biri olan Kırıkkaleli Piyade Uzman Onbaşı Haydar Kanmaz´ı AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can tedavi gördüğü hastane de ziyaret etti.
YA İSTİKLAL YA ÖLÜM
YA İSTİKLAL YA ÖLÜM
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 81. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
SULAKYURT´TAN HALK GÜNÜ
SULAKYURT´TAN HALK GÜNÜ
Göreve geldiği günden itibaren sürekli halk ile iç içe bir görüntü çizen ve onlardan gelen talepleri geri çevirmeyen Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, bu kez halk toplantısı gerçekleştirdi.
REKTÖR ASLAN, SİLAH OSB´Yİ ZİYARET ETTİ
REKTÖR ASLAN, SİLAH OSB´Yİ ZİYARET ETTİ
MKE Yönetim Kurulu Üyesi ve Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Kırıkkale Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi´nde faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti.
ÖZEL GAZİ KOLEJİ LÖSEV KÖYÜNDE
ÖZEL GAZİ KOLEJİ LÖSEV KÖYÜNDE
Özel Gazi Koleji 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Ankara Gölbaşında bulunan Lösev Köyüne ziyaret gerçekleştirdi.
MEVLİT KANDİLİ MİNİKLERİN SALAVAT VE DUASIYLA İDRAK EDİLDİ
MEVLİT KANDİLİ MİNİKLERİN SALAVAT VE DUASIYLA İDRAK EDİLDİ
Alemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed´in doğum günü olan Mevlid Kandili, yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale´de de çeşitli etkinliklerle idrak edildi.
KIRIKKALE BAROSU GENEL KURUL İSTEMEDİ
KIRIKKALE BAROSU GENEL KURUL İSTEMEDİ
İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Diyarbakır´ın da aralarında bulunduğu 11 baronun Türkiye Barolar Birliğinde (TBB) olağanüstü genel kurul yapılması çağrısına karşı 35 baro başkanlığı, genel kurulun zamanında yapılmasını istedi.
DEHASI ASIRLARA SIĞMAYAN LİDERİ MİNNETLE ANIYORUZ
DEHASI ASIRLARA SIĞMAYAN LİDERİ MİNNETLE ANIYORUZ
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak, “Türkiye Cumhuriyeti´nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü; Hakk´a yürüyüşünün seksen birinci yıldönümünde, küresel ve bölgesel manada aziz vatanımıza yönelik türlü desise ve ihanetin sergilenmekte olduğu sıkıntılarla dolu bir devirde anıyoruz”
KİMSENİN TINI DEĞİL!..
KİMSENİN TINI DEĞİL!..
AHMET YEŞİL YAZDI
ÖĞRETMENLER GÜNDÜZ OKULDA AKŞAM VELİ ZİYARETİNDE
ÖĞRETMENLER GÜNDÜZ OKULDA AKŞAM VELİ ZİYARETİNDE
Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Bir Kahvenizi İçeriz Projesi” ile kent genelindeki etkinlikler bu yıl da devam ediyor.
BELGESİZ AVCILARA CEZA
BELGESİZ AVCILARA CEZA
Kırıkkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan av koruma ve kontrol çalışmalarında belgesiz olarak avlanan 4, izin almadan avlanan 1 avcı hakkında idari yaptırım uyguladı.
Kirikkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
RESMİ İLAN -2-
RESMİ İLAN -2-
MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU
RESMİ İLAN -1-
RESMİ İLAN -1-
KIRIKKALE POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE KIRIKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE KIRIKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
TEDARİK MÜDÜRLÜĞÜ 4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.
Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
HURDA SATIŞ ENKAZ İHALE İLANI
4 KALEM KLİMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE SİLAH FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
4 KALEM KLİMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE SİLAH FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
4 Kalem Klima alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
1- Üniversitemiz Yahşihan Yerleşkesinde bulunan, Kantin ve Fotokopi Merkezlerinin işletme hakkı, 2886 sayılı Devlet ihale Kanununun 45. Maddesi uyarınca Açık Teklif Usulüyle tahmini bedel üzerinden artırma yapmak suretiyle, aşağıda belirtilen tarih ve sa
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilec
KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ 2018/2727 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ 2018/2727 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI  KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ TIBBİ MALZEME ALIMI (111 KALEM) alımı
UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ TIBBİ MALZEME ALIMI (111 KALEM) alımı
4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
16 KALEM KIŞLIK TAHAFFUZ MALZEMESİ ALIMI MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE PİRİNÇ FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
16 KALEM KIŞLIK TAHAFFUZ MALZEMESİ ALIMI MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE PİRİNÇ FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
16 Kalem Kışlık Tahaffuz Malzemesi Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
300 DEKAR ALANDA 33333 ADET ATRİPLEX CANESCENS BİTKİSİNİN TEMİNİ, DİKİMİ, CANSUYU VERİLMESİ VE ALANIN ELEKTRİKLİ ÇİT İLE ÇEVİRİMİ İLE 300 ADET LİFLET - 2 ADET PARSEL BAŞI TABELANIN YAPIMI VE MONTAJI YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KIRIKKALE İL TARIM VE
300 DEKAR ALANDA 33333 ADET ATRİPLEX CANESCENS BİTKİSİNİN TEMİNİ, DİKİMİ, CANSUYU VERİLMESİ VE ALANIN ELEKTRİKLİ ÇİT İLE ÇEVİRİMİ İLE 300 ADET LİFLET - 2 ADET PARSEL BAŞI TABELANIN YAPIMI VE MONTAJI YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KIRIKKALE İL TARIM VE
300 dekar alanda 33333 adet atriplex canescens bitkisinin temini, dikimi, cansuyu verilmesi ve alanın elektrikli çit ile çevirimi ile 300 adet liflet - 2 adet parsel başı tabelanın yapımı ve montajı yapım işi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19
ETÜD PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR İLLER BANKASI
ETÜD PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR İLLER BANKASI
KIRIKKALE KATI ATIK YÖNETİMİ BELEDİYELER BİRLİĞİ ÖN İŞLEM TESİSİ KESİN PROJESİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İL ENCÜMEN BAŞKANLIĞINDAN TAŞINMAZ MAL KİRALAMA İHALE İLANI
İL ENCÜMEN BAŞKANLIĞINDAN TAŞINMAZ MAL KİRALAMA İHALE İLANI
1-Aşağıda tapu bilgileri yazılı taşınmazlar 17 /07 /2019 ÇARŞAMBA günü hizalarında gösterilen saatlerde ayrı ayrı yapılacak ihaleler ile kiraya verileceklerdir. 2-Kiraya verilecek taşınmazların;
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2019/54 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2019/54 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7665
EURO
6.3586
E-Gazete
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ