VALİMİZDEN SON İSTEĞİMİZ...
VALİMİZDEN SON İSTEĞİMİZ...
Tarih: 21.2.2021 15:13:39

VALİMİZDEN SON İSTEĞİMİZ...

İlkokul 4.sınıfta okuyordum. Okulumuz Konya, Mevlana türbesi,

Nevşehir, peri bacaları,

Ankara, Anıtkabir ve Ankara kalesini görmek için gezi düzenlemişti. Rahmetli babam belediyede çalışır, 8 ayda bir maaş alırdı. Babama bu geziye beni gönder diyemedim ama arkadaşlarımın da bu geziye katılmasını çok kıskandım. Sabaha kadar uykum gelmemişti.

Kırıkkaleliler olarak bizler neden başka şehirlere gidiyoruz,bizim şehrimizde gezmeye görmeye değer bir tarihi yerimiz  yok mu?

 tabikide var.

Dünya da ilk ve tek olan asr-ı saadet müzesi Kırıkkale´de!

Hasandede türbesi,

Koçubaba türbesi,

Balışeyh (Ballı Baba) türbesi,

Haydar sultan,

Sulakyurt Şeyh Şami türbesi,

Hüseyin Beyobası Necati dede,

Beyobası köyündeki beyler konağı,

Kırıkkale´de bulunuyor.

Asr-ı Saadet müzesinden bilgi vermek istiyorum.

Hz. İbrahim´den başlayıp Hz Ali dönemine kadar geçen her olay maketler halinde hazırlanıyor.

Müzede bir mağara var,

Hira mağarası...

mağaraya ayağınızı attığınız vakitte;

1- Yaratan Rabbinin adıyla oku!

2- İnsanı bir kan pıhtısından yarattı!

3- Oku! Rabbin sonsuz kerem sahibidir.

4- O Rab ki kalemle yazmayı öğretti.

5- İnsana bilmediği şeyleri öğretti.

Yani Alâk suresinin ilk beş ayeti sizi karşılıyor.peygamberimize gelen ilk vahiy.

Mağaradan kâbeye doğru yaklaşınca elinizi kâbeye dokunduğunuz vakitte Kâbe kendisini anlatmaya başlayacak. Biliyorsunuz, Kâbe değişik zamanlarda yağmurdan selden doğal afetlerden tahrip olduğu için  tamire gerek duyuldu.

Kâbe´nin uğradığı değişimler bizzat Kâbe maketlerini  gözünüzle görüp kulağınıza duyacağınız seslendirme ile bilgi sahibi olacaksınız.

Kâbe´yi yıkmaya gelen Ebrehe ve ordusunu,başta yürüyen mamut ismindeki büyük fil, ebabil kuşlarını, Kâbe de yaşayan insanların korkudan dağa çıktıklarını, bizzat gözünüzle görüp kulağınızla o andaki olayları yaşayarak, duyacaksınız,

Müzede en eski dönemlerde yazılmış olan Kuran-ı Kerimler görmeye değer büyük miras.

Uhud dağını gördüğünüz vakitte dağ kendisini ve Uhud savaşını anlatmaya başlayacak.hz Hamza´nın kabri görülmeye değer,efendimizin dişinin kırıldığı mağaranın tasviride görülecek en güzel yer.

Efendimizin kabrini görmeye geldiğinizde yatağıyla birlikte

defnedildiği  göreceksiniz.kâbe,nin duvarı ile efendimizin kabrinin duvarı arasındaki farkı bizzat göreceksiniz. Sahabelerin evi, efendimizin devesi Kusva´yı bizzat göreceksiniz. Hz Ayşe´nin evini, bedir kuyusunu,zemzem kuyusunu,Merve ve safa arasını, Arafat dağını,ve bedir savaşını canlı olarak dinleyip büyük bir bilgiye sahip olacaksınız.Mekke ve Medine´ye gitmeden orayı ve peygamberimizin  hayatını sular seller gibi öğreneceginiz tek ortam,

Dünyada tek örneği olan hepsi orjinal benzerlik taşıyan maketler halindeki bu müze sadece Kırıkkale´de bulunuyor. Dünyanın hiç bir yerinde müze olarak yok.Mekke ve Medine´de bulunan Kâbe, dağı tepesi her şeyi tıpa tıp benzetilmiş.

Burası eğitimden kültüre, toplantı seminer odası, kütüphane,taziye kabul yeri,kız ve erkek kuran kursu,esnaflarımız için toplantı seminer yeri, camiden piknik alanına kadar geniş kapsamlı düşünülmüş büyük bir proje.

Ama Kırıkkale insanı sadece camii olarak biliyor ve gitmiyor.l

Mekke ve Medine´ye hac ve umreye gitmek isteyen  insanlarımız, Karacalı köyündeki bu mekanı ziyaret etmeden bilgi sahibi olmadan kutsal topraklara gitmemesini tavsiye ederim. Tabii bunun için yapılacak adımlar var.

Kırıkkale  insanı inanç turizminde yeteri kadar bilgi sahibi değil,

Son iki yıldır Kırıkkale insanı sadece denekdağı at safari çiftliğini ve çeşnigir köprüsünü ziyaret etmeye vakit geçirmeye gidiyor,

bunun tek sebebi Kırıkkale valimiz sayın Yunus Sezer´in oraya adım atmış olmasında dolayıdır.

 Nerden mi biliyorum,ballı baba türbesini Selçuklu mimarisi ile yapılmasını sağlayan valimiz Yunus Sezer oraya el attı,ve ballı baba türbesi ziyaretçi akınına uğradı.

Vali bey nereye hizmet götürmüş ise oranın reklamı patlayıp gidiyor ve insanlarımız oraya akın ediyor.

Allah sayın Valimiz Yunus Sezer´in işini gücünü rast getirsin, Allah mevki ve makamını yüceltsin. Dünya durdukça ismi Kırıkkale´de yaşasın.

Şimdi gelelim Kırıkkale´de yapılması gereken adımlara:

Kırıkkale deki kurumların müdürleri ile komşu

vilayetlerin müdürleri bir araya gelse (Konya, Ankara, Çankırı, Yozgat, Kırşehir, Aksaray vb.şehirler)Kültür turizm, Milli Eğitim, Müftülük,gençlik ve Spor müdürleri bir toplantı ile bir masanın başında otursalar ilkokul, ortaokul ve lise de okuyan öğrencileri geziye götürmek için bir protokol hazırlansa, öğrencilere Kırıkkale´de bulunan manevi büyüklerin türbeleri ziyaret ettirilse,Kırıkkale´nin tanıtımına büyük katkı verecektir. hac ve  umreye kayıt olanları Mekke ve Medine´de acemilik olmasın diye tecrübe kazanmak açısından Kırıkkale´ye gezi düzenlemesi yapılsa mükemmel olur diye düşünüyorum.

Tabii ilk önce Kırıkkale şehri içerisinde

Kahverengi tabelalar devreye girmeli!

Ballı Baba türbesine gider,

Karacalı Asr-ı Saadet müzesine gider,

Hasandede türbesine gider,

Koçubaba türbesine gider,

Haydar sultan türbesine gider

Şeklinde yol gösterici  kahverengi tabelalar unuttuğumuz tarihi gerçekleri bize hatırlatacaktır.

Bu mekanlara sayın valimizin ziyaret etmeye pek vakti bulunmayabilir,

belki ziyaret etmiş de olabilir ama halkımız tarafından duyulmamıştır. Duyulsa inanın oralarda ziyaretçi akınına uğrardı.Munibislere,ilan panolarına Hasandede türbesine ballı baba türbesine ziyarete gittiniz mi sorusu yöneltilse,ve resimleri asılsa  vatandaşımız ziyaret ederek cevabını mutlaka verir diye düşünüyorum.

Sayın valimizin Kırıkkale´deki görev süresi dolmadan tarihi kültürel yapısı ve inanç turizmindeki ziyaret edilecek yerlerin komşu vilayetlerle yapılacak anlaşmayı da sağlaması bu şehirde unutulmayacak en büyük hizmet olarak yerini alacaktır.Evet, sayın valimiz Kırıkkale´de yapılmayan bir çok hizmeti yaptı ve devreye soktu,inanç turizminde de bize ışık olacak bilgiyi vereceğini umut ediyorum.

Corono virüs sonrası şehrimiz artık kabuğunu yırtıp hakettiği yere gelmesi bizim en büyük temennimiz,

Ve bunu sayın valimiz le aşacağımıza güvenimiz tamdır.

NOT:Yazımız Hasandede ve koçubaba,Haydar sultan ballı baba türbesi ile devam edecek...

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: VALİMİZDEN İSTEĞİMİZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sinema Salonları 1 Nisan´a Kadar Kapalı
Sinema Salonları 1 Nisan´a Kadar Kapalı
Kırıkkale´de sinema salonlarına ilişkin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri çerçevesinde alınan kapatma kararının, 1 Nisan 2021´e kadar uzatıldığı bildirildi.
MHP esnafın sorununu tespit ediyor
MHP esnafın sorununu tespit ediyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından, esnafların sorunlarınının tespiti ve çözüm önerilerine ilişkin bir çalışma yapıldı. Parti yönekticilerinden oluşan bir komisyon tarafından yapılan çalışma neticesinde hazırlanan rapor genel merkeze iletildi.
Liselerde yüz yüze sınavlar 8 Mart´tan itibaren yapılacak
Liselerde yüz yüze sınavlar 8 Mart´tan itibaren yapılacak
Milli Eğitim Bakanlığınca 1 Mart pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı´nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca "yerinde karar" uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edileceği açıklanmıştı.
En İyi Narkotik Polisi: Anne
En İyi Narkotik Polisi: Anne
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, "En İyi Narkotik Polisi: Anne” Projesi kapsamında, 19 yaş ve üzeri bağımlı bireylerin tedavi edilerek sosyal hayata entegrasyonlarını sağlamak için kurulan "Huzur Köy"de anneler ile bir araya geldi.
Yılın Şampiyonları Ödüllendirildi
Yılın Şampiyonları Ödüllendirildi
Kırıkkale Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Kırıkkale Şube Başkanı Yasin Pekuz, yılın şampiyonlarına Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın´ın gönderdiği başarı belgelerini takdim etti.
AHİKA ile büyüyen başarı hikayesi
AHİKA ile büyüyen başarı hikayesi
Ahiler Kalkınma Ajansı´nın görev bölgesinde dikkat çeken başarılı girişimlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bölgede dikkat çeken başarılı girişimcilerden biri de; 2017 yılında Niğde´de yöresel ürünler pazarına yatırım yapan ve firmasını dijital ortama taşıyarak büyüten Kadir Çakır.
Kumanyalar bez torbalarda
Kumanyalar bez torbalarda
Kumanyalar bez torbalarda
Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var
Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var
Kırıkkale Valiliği himayesinde, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi kapsamında Keskin ilçesinde değerlendirme toplantısı yapıldı.
Mağdurlar Görülmeli, Haklar Ödenmeli
Mağdurlar Görülmeli, Haklar Ödenmeli
Memur-Sen ve Eğitim Bir- Sen Kadın Komisyonu Başkanı Elif Diri, Memur-Sen Kadınlar Komisyonu tarafından 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen basın toplantısında 28 Şubat Post modern darbesi mağdurlarının görülmesi ve haklarının ödenmesi gerektiğini vurguladı.
KOÇUBABA VE TÜRKLERDE HZ ALİ SEVGİSİ..
KOÇUBABA VE TÜRKLERDE HZ ALİ SEVGİSİ..
KOÇUBABA VE TÜRKLERDE HZ ALİ SEVGİSİ..
Tüpraş yeni yetenekleri keşfetmeye devam ediyor
Tüpraş yeni yetenekleri keşfetmeye devam ediyor
Genç yeteneklere henüz öğrenciyken gerçek bir çalışma ortamı deneyimi sunan Tüpraş Nextremers programı, yeni yetenekleri keşfetmeye ve geleceği Üniversitelilerle birlikte tasarlamaya devam ediyor.
Normalleşmeye Kırıkkale Öncülük Etsin
Normalleşmeye Kırıkkale Öncülük Etsin
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk TBMM´de bir açıklama yaparak; Türkiye´nin korona virüsle mücadelede 1 Mart´tan itibaren ´yerinde karar´ dönemine geçeceğini ve bu kapsamda illerin verilere göre 4 gruba ayrıldığını, Kırıkkale´nin de düşük riskli iller arasında yer almasını çok istediğini belirtti.
Nüfus fazla mesai yapacak
Nüfus fazla mesai yapacak
Nüfus fazla mesai yapacak
KÜ´de iç tetkikler başarı ile tamamlandı
KÜ´de iç tetkikler başarı ile tamamlandı
Kırıkkale Üniversitesi TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Kalite Standartları Prosedürleri gereklerinden biri olan birimlerimizin iç tetkikleri tamamlandı.
ERBAKAN 10. YILINDA ANILIYOR
ERBAKAN 10. YILINDA ANILIYOR
Milli Görüş´ün lideri merhum Prof. Necmettin Erbakan´ın vefatının 10. yılında Merhum Erbakan´ı anma ve anlama programı çerçevesinde Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı stant açarak Milli Gazete Erbakan özel sayısını vatandaşlara dağıttı.
MİLLİYETÇİNİN ÇAKMASI!..
MİLLİYETÇİNİN ÇAKMASI!..
MİLLİYETÇİNİN ÇAKMASI!..
SIFIR ATIK
SIFIR ATIK
Kırıkkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Atar, okulları ziyaret ederek tüm yurtta uygulanan “Sıfır Atık Projesi” hakkında bilgi verdi.
Her fırsatta yanınızdayız
Her fırsatta yanınızdayız
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, eşi Canan Sezer Hanımefendi ile birlikte 2016 yılında şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Osman Yıldırım´ın, Yahşihan ilçesindeki baba ocağını ziyaret etti.
Yapılandırma fırsatından yararlanın
Yapılandırma fırsatından yararlanın
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, oda üyelerinin aidat borçlarına gecikme zammı affı imkanı sağlayan 7256 sayılı Yapılandırma Kanunu´nun başvuru süresinin 28 Şubat 2021 tarihinde dolduğunu hatırlatarak, “Fırsattan Yararlanın” çağrısında bulundu.
Sanayi sektöründe imalat arttı
Sanayi sektöründe imalat arttı
2021 yılı Ocak ayında bir önceki aya göre %1,37, bir önceki yılın Aralık ayına göre %1,37 azalış, bir önceki yılın aynı ayına göre %32,51 ve on iki aylık ortalamalara göre %24,58 artış gösterdi.
Maskecim ihtiyaç sahiplerinin yanında
Maskecim ihtiyaç sahiplerinin yanında
Kırıkkale´nin maske üretiminde öncü firması Maskecim ‘Her Hafta Kırıkkale´ye Ücretsiz Maske Dağıtımı´ sloganı kapsamında bu haftada Yahşihan´da yaşayan vatandaşlara ücretsiz maske dağıttı.
TÜGVA 4 bin kişilik maske ve çikolata dağıttı
TÜGVA 4 bin kişilik maske ve çikolata dağıttı
Özellikle pandemi döneminde sosyal sorumluluk projelerine hız veren Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kırıkkale Lise Koordinatörlüğü ekibi çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Cuma namazı sonrası 4 bin kişilik Nur Cami´de vatandaşa maske ve çikolata dağıttı.
Her Mevsim Kırıkkale
Her Mevsim Kırıkkale
Kırıkkale Valiliği koordinasyonunda, Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen "Her Mevsim Kırıkkale" ödüllü fotoğraf yarışması devam ediyor. “Kış bitmeden fotoğraf makineni al gel Kırıkkale her mevsim güzel” sloganı kapsamında rengarenk fotoğraflar ile Kırıkkale anlatılacak.
Saye´nizde diyen çok olsun
Saye´nizde diyen çok olsun
Kırıkkale´de bir ilk olan çok yönlü danışmanlık merkezi Saye Danışmanlık Kırıkkale halkına hizmet vermeye başladı.
Bahşılı´ya muhteşem park
Bahşılı´ya muhteşem park
Bahşılı Belediyesi Kızılırmak kenarına 40 dönümlük alana dev bir park yapıyor. Modern Peyzaj mimarisi ile hayat bulacak park tatil beldesi gibi dizaynedilecek.
Hırsızlık zanlıları yakalandı
Hırsızlık zanlıları yakalandı
Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ile Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlileri tarafından ilimiz genelinde hırsızlık olaylarının engellenmesine ve faillerinin yakalanmasına yönelik operasyon düzenlendi.
Su sayaçlarınızı donmaya karşı koruyun!
Su sayaçlarınızı donmaya karşı koruyun!
Meteorolojiden edinilen bilgiye göre önümüzdeki günlerde gece hava sıcaklığı eksi derecelerde seyir etmeye devam edecek. Bu nedenle Kırıkkale Belediyesi vatandaşlara su sayaçlarının koruma altına almaları konusunda uyarıda bulundu.
Kademeli normalleşme başlıyor
Kademeli normalleşme başlıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz." dedi.
Regaib Kandili için camilerde özel program
Regaib Kandili için camilerde özel program
Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, üç ayların başlangıcı ve bugün karşılayacağımız Regaib kandili nedeniyle açıklama yaptı. Yaşar, “Regaib kandili münasebeti ile başta Nur Camii olmak üzere tüm camilerimizde maske, mesafe, hijyen tedbirlerine riayet edilerek yatsı namazından önce kandil özel programı tertip edilecektir” dedi.
Kazanımlarından vazgeçemeyiz
Kazanımlarından vazgeçemeyiz
Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonu (TÜBAKKOM) adına Kırıkkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Sinem Oktar Toksari, “17 Şubat 1926 tarihinde kabul edilen Türk medeni kanununun kazanımlarından vazgeçemeyiz” dedi.
İki kardeş sobadan zehirlendi
İki kardeş sobadan zehirlendi
Kırıkkale´nin Keskin ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksitten zehirlenen 2 kardeş hastaneye kaldırılarak tedavi altın alındı.
Çeşnigir´de Paramotor turu
Çeşnigir´de Paramotor turu
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer´in girişimleriyle yapılan ve devreye alınan Çeşnigir Kanyonunda yeni bir hizmet daha devreye alınıyor. 15 Mart´tan itibaren vatandaşlar Çeşnigir Kanyonunda Yamaç Paraşütü, Paramotor ve Parasiding yapma imkanı bulacak.
Ücretsiz maske dağıtımları devam ediyor
Ücretsiz maske dağıtımları devam ediyor
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında çeşitli çalışmalar gerçekleştiren ‘Maskecim´ her hafta bir köye giderek vatandaşlara ücretsiz maske dağıtıyor. Vatandaşların yanında olan firma çalışanları, salgın süresince bu çalışmalarını sürdüreceklerini ifade ediyor.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.3708
EURO
8.9420
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
By the end of the 15th century, 35
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.