UMUDUNUZU KAYBETMEYİN
14 STAJYER AVUKAT YEMİN EDEREK RUHSATLARINI ALDI
Tarih: 1.10.2019 17:41:27

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kırıkkale´den tüm Türkiye´ye umut mesajı vermek için geldiğini söyleyerek, “Umudunuzu asla kaybetmeyin. Diplomalar ve avukat ruhsatnamelerinin duvar süsü olmasına izin vermeyin. Çünkü sizler Türkiye´nin umudusunuz”

 

KIRIKKALE BAROSUNA 14 TAZE KAN

Kırıkkale Barosu´nda staj dönemini başarıyla tamamlayan 14 stajyer avukat  meslek yeminlerinin ardından cübbelerini giyerek ruhsatnamelerini aldılar. Stajyer avukatlara düzenlenen ruhsat töreni Kırıkkale Barosu Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını yapan Çakır, kendilerini yalnız bırakmayan Feyzioğlu´na teşekkür etti.

 

DESTEKLENMESİ LAZIM

Törende bir konuşma yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Bugün meclis açılıyor ve Türkiye´ye mesajımı Kırıkkale´den vermek istedim. Çok uzun yıllardır beklediğimiz, artık mesleğimizin tahammül edilebilir boyutlarını aşmış sorunlarının önemli bir kısmını çözmeye aday, vatandaşlarımızın da adaletten beklentilerinin önemli bir kısmının çözümünü içeren bir paket meclise geliyor. Dolayısıyla desteklenmesi lazım. Ama biz herhangi bir siyasi partinin hazırladığı bir belgeyi desteklemiyoruz. Biz hep birlikte hazırladığımız Türkiye´nin ortak aklını ortaya koyduğu bir belgeyi destekliyoruz”

 

NE MUCİZE NE DEĞERSİZ

 “Paketin içinde belki mucizeler yok ama hayatta zaten mucizeler yok. Hayat sürekli bir mücadele. Yeter ki iyi niyetli olalım. Katı ideolojilerle değil, sosyal hayatın ihtiyaçlarıyla hareket edebilelim. Yeter ki bu mesleğin ve bu milletin taleplerini öne alarak, onları önceleyerek davranabilelim. Aklımızın arkasında başka kaygılar olmaksızın. Türkiye Barolar Birliği hiçbir siyasi partinin ne karşısında oldu ne arkasında oldu. Barolarımız da olmadı, olamaz. Bu çerçevede yargı paketi veya ilk paket ne bir mucize ne de birilerinin küçültmek için uğraştığı değersiz bir belge”

 

HANGİ AKIL BUNA NİYE KARŞI? 

“Gelen şudur. Türkiye´de herkesin düşünce özgürlüğüne ilişkin kaygıları var mıdır? Vardır. Bu kaygıların temel sebebi uygulamadaki yanlışlıklardan ötürü değil midir? Hakimlerin düşünce özgürlüğü müdür, eleştiri midir? Düşünce özgürlüğü müdür, terör örgütü propagandası mıdır noktasındaki kararlarına duyulan güvensizlikten ya da bu kararların yanlışlığına duyulan endişeden değil midir? Peki o zaman istinafta kesinleşen onlarca suç tipine ilişkin hüküm bir de üstüne temyize gitsin dediğimizde Cumhurbaşkanına hakaretten, terör örgütüne propaganda yapmaktan o propagandayı yaymaktan tutun da bu gibi onlarca suç tipi düşünce midir, eleştiri midir yoksa suç mudur dediğimizde istinafta kesinleşmesin, Türkiye´nin en büyük mahkemesi Yargıtay en doğru kararı versin dediğimizde hangi akıl buna niye karşı çıkar? Birisi söylesin. Hangi akıl bu güvenceye niye karşı çıkar? O zaman marifet iltifata tabidir.  Doğru yapıldıysa doğru diyeceksiniz. Bunu hep birlikte yaptık. Bunun dışında bilip bilmeden okumadan anlamadan hatta hukukçu bile olmadan artık tirajı komik seviyede açıklamalar yapılmaktadır. Bunları geçiniz bir kalemde”

 

AVUKATLARA ON BİNLERCE YENİ İŞ İMKANI

“Örneğin getirilen bir seri yargılama usulü vardır ki azıcık geçmişi bilen bunun eski kanunumuzdaki sulh ceza hakimliği kararnamesinin 21. Yüzyılın ihtiyaçları dikkate alınarak yeniden düzenlenerek ve güzel bir şekilde tekrar toplumun hizmetine sunulduğunu anlar. Ama çok önemli bir farkla. Savcı ve şüpheli oturup tüm delilleri ortaya koyup tüm dosyayı açıp çok iyi bir ceza avukatlığı bilgisine haiz avukatın orada bulunmasıyla karşılıklı müzakere edecektir. Yani bu müzakere sonunda yani avukatın varlığı ile güvence kazanmış müzakere sonunda ortaya bir belge çıkacaktır. Bu belge asliye ceza mahkemesinde bir duruşmada tasdik edildiğinde hükme dönüşecektir. On binlerce asliye cezalık suç tipinde avukatın zorunlu varlığı demektir. Şimdi bunu salt mesleki yönden ele alalım. Hangi baro siyasetçisi, on binlerce yeni iş imkanına vatandaşa hizmet anlamında getirdiğimiz vatandaşın hukuk güvenliğini sağlamak anlamında getirdiğimiz bu 10 binlerce yeni iş imkanına hangi sudan gerekçe ile karşı çıkar Allah aşkına”

 

ARABULUCULUKTA İŞÇİNİN YANINA AVUKAT

“Gelelim arabuluculuk meselesine. Bu pakette yok ama bir sonraki pakete girecek. Türkiye Cumhuriyeti sosyal devlettir diyoruz. Hadi buyurun sosyal devletçiler. Biz sosyal devlet ilkesinin hayata geçmesi için avukatlar göreve hazırız dedik. İş uyuşmazlıklarında arabuluculukta işçinin işverenin yanında muhasebecisinin, mali müşavirinin onun yanında işverenin avukatının bulunduğu bir ortamda bir koltukta tek başına bırakılmasına karşı barolar işçinin yanındadır. Barolar işçiye avukat tayin edecek dedik. Buna niye karşı çıkıyorsunuz? Size ne sağlıyor buna karşı çıkmak. Bunun kaynağını da bulduk. Bunun kaynağını da önerdik. İşsizlik sigortası fonu dedik ki ilk kez işçi için yararlanılsın. Siz neden buna karşı çıkıyorsunuz? Neden işçinin yanına bizim avukat güvencesini vermemizi istemiyorsunuz? Anlamadan, dinlemeden her şeye karşıyız. İyi bir şeye de evet de yahu”

 

10 YIL PEŞİN KIDEM VERDİK DESEK HAKİMLER KIDEMLENECEK Mİ?

“Hakimler ve Savcılar Kurulu´nun yapısını oturup konuşmamız lazımdır. Ama bugün HSK´nın yapısını değiştirseniz 2,5 yıllık tecrübesiz hâkim sorununu çözebilecek misiniz? Peki sorunu kanun maddesiyle çözebilecek misiniz? Kanuna ek madde koysak her hâkime 10 yıl peşin kıdem verdik desek hakimler kıdemlenecek mi? Bunun çözümü meslek içi eğitimdir, meslek içi ölçme değerlendirmedir, hâkim savcı yardımcılığıdır. Dolayısıyla olumlu yönde atılmış adımları desteklemek gerekmektedir”

 

SINAVI 4 YIL ÖTELEMEYE LÜKSÜMÜZ YOKTUR

“Ben bugün Kırıkkale´den tüm Türkiye´ye umut mesajı vermek için geldim. Umudunuzu gençler asla kaybetmeyin. Bugün yüce Meclisimiz açılıyor. Önünde yargı reformu paketi vardır. Bir numaralı maddesi de sınavdır. Mevcut tüm öğrencileri kapsar şekilde bu sınavın geçmesi lazımdır. Avukat levhaları ve ruhsatnamelerin duvar süsü olmasını istemiyorsanız lütfen bu kanuna ek bir madde koyup da bunu 4 sene sonraya ertelemeyin. 80 bin gencecik öğrencimizin en iyi şekilde yetişip en iyi şekilde mesleğe hazırlanmasını sağlayacak olan hukuk alanındaki mesleklere giriş sınavını bugün eğer Suriye iç savaşın ortasında yapıyorsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti yapamaz mı? Bugün Afrika´da sınav yapmayan üç beş ülke kalmışken, Türkiye´nin hala bunu ertelemesinin bir mantığı var mı? Madem hukuk devleti istiyoruz hukuk devletinin vazgeçilmez ön şartı iyi yetişmiş, adalet dağıtmaya hazır avukatlar, hakimler, savcılardır. Bu halde hukuk alanındaki mesleklere giriş sınavını dört yıl ötelemeye bizim lüksümüz yoktur. Bu konuda hemen hemen tüm baro başkanlarımız hem fikirdir”

 

UMUDUNUZU VE İSMİNİZİ KAYBETMEYİN

“Genç meslektaşlarımdan bir şey istirham ediyorum. İlk istediğim şu. Size umutsuzluk verenleri yanınızdan uzaklaştırın. Bazen kıdem almışlar çok şeyi denedik olmadı diyerek kendi hayatlarındaki başarısızlıkları size umutsuzluk olarak nakletmeye meyilli olabilirler. Halbuki siz Türkiye´nin, geleceğin umudusunuz. Türkiye´nin umudu olan siz değerli gençlerin umutsuzluğa sevk edilmesi en büyük üzüntüm olur. Umut olmazsa hiçbir şeyi başaramayız. İnsan umutla yaşar. Siz umutlu olacaksınız ki Türkiye´ye umut aşılayacaksınız. Son söyleyeceğim de şu. Bu meslek size günü gelecek para, makam, mevki, şöhret kazandıracak ama sizden istirhamım şu. Aynada yüzünüze baktığınızda sizin yansımanız vicdanınızdır. Yüzünüze bakmaktan asla yüzünüzün kızarmayacağı şekilde bu mesleği icra edin. Yani meslek kurallarına saygı duyarak mesleğinizi icra edin. Çünkü anne ve babalarınızdan aldığınız en değerli miras isminizdir. O ismi size tertemiz verdiler. Siz de evlatlarınıza öyle vermelisiniz. Yolunuz açık olsun” dedi. Yapılan konuşmaların ardından 14 stajyer avukata cübbeleri giydirildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: UMUDUNUZU KAYBETMEYİN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HODRİ MEYDAN
HODRİ MEYDAN
Balışeyh´te yapılan imar uygulaması ile ilgili “Arazi Yolsuzluğu” başlığı ile yayınladığımız haberde, yapılan imar uygulamasının Balışeyh Belediyesi ve Tapu Kadastro Müdürlüğünün sorumluluğunda olduğunu ifade etmiştik. Tapu Kadastro Müdürlüğü bugün tekzip metni göndererek yayınlamamızı istedi. Ancak…
ŞEHİDİMİZ VAR
ŞEHİDİMİZ VAR
Barış Pınarı Harekatından Kırıkkale´ye acı haber.
BİLDİK´İN ANNESİ VEFAT ETTİ
BİLDİK´İN ANNESİ VEFAT ETTİ
Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik´in annesi vefaat etti
7 AYDIR ARANIYORDU YAKALANDI
7 AYDIR ARANIYORDU YAKALANDI
7 ay önce kardeşini öldürüp, yeğenini yaralayan şahıs KOM ekiplerince yakalandı
ÇAKIR LİSTESİNİ AÇIKLADI
ÇAKIR LİSTESİNİ AÇIKLADI
Pazar Günü yapılacak olan Baro Seçimi için mevcut Baro Başkanı Erol Çakır listesini açıkladı.
SİLAHLI SALDIRIDA GÖZALTI VAR
SİLAHLI SALDIRIDA GÖZALTI VAR
Çarşamba pazarında meydana gelen silahlı saldırı ile ilgili gözaltılar var
KAFASINDAN VURUP KAÇTILAR
KAFASINDAN VURUP KAÇTILAR
Çarşamba Pazarında silahlı saldırı
HAYVANLARA MAMA VERDİLER
HAYVANLARA MAMA VERDİLER
Kırıkkale Ülkü Ocakları sokak hayvanlarına mama dağıttı.
BORSA PERSONELİNE YANGINA İLK MÜDAHALE EĞİTİMİ
BORSA PERSONELİNE YANGINA İLK MÜDAHALE EĞİTİMİ
Kırıkkale Ticaret Borsası personeline yönelik, yangın tüpünün kullanımı ve yangına ilk müdahale eğitimi verildi.
112 PERSONELİNE ÇİLYAD EĞİTİMİ
112 PERSONELİNE ÇİLYAD EĞİTİMİ
Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği, 112 Komuta Kontrol Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan sağlık personellerine yönelik Çocuk İleri Yaşam Desteği (ÇİLYAD) eğitimi yapıldı.
VALİ YUNUS SEZER´DEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
VALİ YUNUS SEZER´DEN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, eşi Canan Sezer Hanımefendi ile birlikte Şehit Polis Memuru Ali Şahin´in baba ocağını ziyaret etti.
FETÖ DAVASINDA KARAR ÇIKMADI
FETÖ DAVASINDA KARAR ÇIKMADI
Kırıkkale´de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan Kırıkkale Üniversitesi eski akademik personeli 20 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam edildi.
YARGI REFORMU GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
YARGI REFORMU GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
Kamuoyunda büyük ilgi ile takip edilen Yargı Reformu görüşmeleri başladı.
HACILAR´DA YOLLAR TAMİR EDİLİYOR
HACILAR´DA YOLLAR TAMİR EDİLİYOR
Hacılar Belediyesi belde içerisinde bozuk olan yolları tamir ediyor.
NAMAZ VAKİTLERİ 02.10.2019
NAMAZ VAKİTLERİ 02.10.2019
Kırıkkale için 02.10.2019 namaz vakitleri.
YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİSİYİZ
YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİSİYİZ
Kırıkkale Valiliği Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz etkinliği düzenleyecek
KIRŞEHİR´İN EMNİYETİ BİR KIRIKKALELİYE EMANET
KIRŞEHİR´İN EMNİYETİ BİR KIRIKKALELİYE EMANET
Yayımlanan son il emniyet müdürleri kararnamesiyle birlikte Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü grevine Kırıkkaleli Murat Türesin atandı. Türesin bir süredir Emniyet Genel Müdürlüğü İkmal ve bakım Daire başkanlığında olarak görev yapıyordu.
KESKİN´İN SU SIKINTISINA KESİN ÇÖZÜM
KESKİN´İN SU SIKINTISINA KESİN ÇÖZÜM
Uzun süredir sık sık su kesintisi yaşayan Keskin ilçesinin sorununa kesin çözüm getirme konusunda atılan adımlar meyvesini veriyor. İhalenin ardından başlayan çalışmalarla ilçeye su veren hatta boru döşeme çalışmaları hızla devam ediyor.
İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI
İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI
Kırıkkale´nin Karakeçili ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi öldü, biri çocuk 10 kişi yaralandı.
FATİH CAMİ YÜKSELİYOR
FATİH CAMİ YÜKSELİYOR
Kırıkkale´nin Yahşihan ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi´ne yaklaşık dokuz ay önce temelleri atılan Fatih Camii´nin üst kubbe bölümünün son beton döküm işi tamamlandı. Camii inşaatını yerinde inceleyen CHP Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, gereken desteğin sağlanması için çalışmalar yapacağını söyledi.
CADDE VE SOKAKLARA YENİ İSİMLER VERİLDİ
CADDE VE SOKAKLARA YENİ İSİMLER VERİLDİ
Kırıkkale Belediye Meclisi Toplantısında birçok cadde ve sokağın ismi değiştirildi.
DELİCE SEZER´İ AĞIRLADI
DELİCE SEZER´İ AĞIRLADI
Kırıkkale Valimiz Sayın Yunus Sezer, Delice İlçemizi ziyaret etti.
DEV ATATÜRK POSTERİ İLGİ ÇEKTİ
DEV ATATÜRK POSTERİ İLGİ ÇEKTİ
Kırşehir Belediyesi, şehrin Kırıkkale tarafından girişine dev Atatürk Posteri dikti
KOMBİ BAKIMINIZI YAPTIRIN
KOMBİ BAKIMINIZI YAPTIRIN
Kış yaklaşırken Kombi Bakımınızı muhakkak yaptırmalısınız
SEZER´İN CUMA HAREKETLİLİĞİ
SEZER´İN CUMA HAREKETLİLİĞİ
Kırıkkale Valimiz Sayın Yunus Sezer, Cuma Gününü Sulakyurt´ta geçirdi.
Kırıkkale´de toprağa verildi
Kırıkkale´de toprağa verildi
Kalp krizinden ölen öğretmen Kırıkkale´de toprağa verildi
NAMAZ SAATLERİ
NAMAZ SAATLERİ
Kırıkkale Namaz Saatleri
KAYMAKAMDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
KAYMAKAMDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Miço´ya Hunnapı Tattırdı.
600 İŞÇİ ALINACAK
600 İŞÇİ ALINACAK
Kırıkkale İŞKUR, Milli Eğitim Müdürlüğüne 600 TYP´li işçi alınacağını duyurdu.
BİRİNCİ DERECE DEPREM BÖLGESİYİZ
BİRİNCİ DERECE DEPREM BÖLGESİYİZ
Kırıkkale Birinci Derece Deprem Bölgesinde yer alıyor.
BU HABERİ MUTLAKA OKUYUN
BU HABERİ MUTLAKA OKUYUN
İşte olası bir deprem anında yapılması gerekenler
SİGARA İÇENLER ŞİMDİ YANDI
SİGARA İÇENLER ŞİMDİ YANDI
Sigara İçenler Bu Cezayı Ödeyecek
VALİLİK KUPASI´NDA  YARIFİNAL HEYECANI
VALİLİK KUPASI´NDA YARIFİNAL HEYECANI
Kırıkkale´nin il oluşunun 30. yıl anısına düzenlenen ‘Valilik Kupası´nda heyecan sürüyor. İkinci tura kalan 16 takımdan 12´si kupaya veda ederken, 4 takım ise yarı final mücadelesi verecek.
Kirikkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
RESMİ İLAN -2-
RESMİ İLAN -2-
MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU
RESMİ İLAN -1-
RESMİ İLAN -1-
KIRIKKALE POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE KIRIKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE KIRIKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
TEDARİK MÜDÜRLÜĞÜ 4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.
Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
HURDA SATIŞ ENKAZ İHALE İLANI
4 KALEM KLİMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE SİLAH FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
4 KALEM KLİMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE SİLAH FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
4 Kalem Klima alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
1- Üniversitemiz Yahşihan Yerleşkesinde bulunan, Kantin ve Fotokopi Merkezlerinin işletme hakkı, 2886 sayılı Devlet ihale Kanununun 45. Maddesi uyarınca Açık Teklif Usulüyle tahmini bedel üzerinden artırma yapmak suretiyle, aşağıda belirtilen tarih ve sa
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilec
KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ 2018/2727 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ 2018/2727 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI  KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ TIBBİ MALZEME ALIMI (111 KALEM) alımı
UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ TIBBİ MALZEME ALIMI (111 KALEM) alımı
4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
16 KALEM KIŞLIK TAHAFFUZ MALZEMESİ ALIMI MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE PİRİNÇ FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
16 KALEM KIŞLIK TAHAFFUZ MALZEMESİ ALIMI MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE PİRİNÇ FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
16 Kalem Kışlık Tahaffuz Malzemesi Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
300 DEKAR ALANDA 33333 ADET ATRİPLEX CANESCENS BİTKİSİNİN TEMİNİ, DİKİMİ, CANSUYU VERİLMESİ VE ALANIN ELEKTRİKLİ ÇİT İLE ÇEVİRİMİ İLE 300 ADET LİFLET - 2 ADET PARSEL BAŞI TABELANIN YAPIMI VE MONTAJI YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KIRIKKALE İL TARIM VE
300 DEKAR ALANDA 33333 ADET ATRİPLEX CANESCENS BİTKİSİNİN TEMİNİ, DİKİMİ, CANSUYU VERİLMESİ VE ALANIN ELEKTRİKLİ ÇİT İLE ÇEVİRİMİ İLE 300 ADET LİFLET - 2 ADET PARSEL BAŞI TABELANIN YAPIMI VE MONTAJI YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KIRIKKALE İL TARIM VE
300 dekar alanda 33333 adet atriplex canescens bitkisinin temini, dikimi, cansuyu verilmesi ve alanın elektrikli çit ile çevirimi ile 300 adet liflet - 2 adet parsel başı tabelanın yapımı ve montajı yapım işi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19
ETÜD PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR İLLER BANKASI
ETÜD PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR İLLER BANKASI
KIRIKKALE KATI ATIK YÖNETİMİ BELEDİYELER BİRLİĞİ ÖN İŞLEM TESİSİ KESİN PROJESİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İL ENCÜMEN BAŞKANLIĞINDAN TAŞINMAZ MAL KİRALAMA İHALE İLANI
İL ENCÜMEN BAŞKANLIĞINDAN TAŞINMAZ MAL KİRALAMA İHALE İLANI
1-Aşağıda tapu bilgileri yazılı taşınmazlar 17 /07 /2019 ÇARŞAMBA günü hizalarında gösterilen saatlerde ayrı ayrı yapılacak ihaleler ile kiraya verileceklerdir. 2-Kiraya verilecek taşınmazların;
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2019/54 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2019/54 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7665
EURO
6.3586
E-Gazete
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ