Öğrencilere moral ve motivasyon semineri
Kırıkkale Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından sınavlara hazırlanan gençlere moral, motivasyon, başarı yolları ve sınava en iyi şekilde hazırlanmalarına yönelik seminer düzenlendi.
Tarih: 30.11.2021 12:32:54

SINAV HEYECANINIZI YENİN

Kırıkkale Belediyesi Gençlik Merkezi gençlere yönelik çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa Rehberlik ve Araştırma Merkezinde görevli Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanı Eda Subaşı ve Psikolojik Danışman Ömer Yurdakul konuşmacı olarak katıldı. Çok sayıda sınavlara hazırlanan öğrencilerin dinleyici olarak katıldığı seminerde öğrencilere moral, motivasyon ve başarının yolları ve sınava en iyi şekilde hazırlanma, sınav heyecanını yenme gibi konularda başarının yolları anlattı.

STRESİ YÖNETMELİYİZ

Stresin günlük yaşamın doğal bir unsuru olduğunu söyleyen konuşmacılar Subaşı ve Yurdakul, bu düşünce ve hisleri yöneterek olumlu davranışlar sergilemenin yaşamlarının her alanlarına pozitif katkılar sunduklarını anlattılar. Gençlere, değişimi kendilerinden başlatmalarının önemli olduğunu vurgulayan konuşmacılar kendilerine hedef belirlemelerini ve bu yönde çalışmaları gerektiğini ifade ettiler. Kırıkkale Belediyesi Gençlik Merkezinde sınavlara hazırlanan öğrencilerin neşeli bir ortamda gerçekleşen seminerde renkli sorularına uzmanlardan aldıkları pozitif cevaplarla yaşadıkları sınav kaygısından uzaklaştılar.

SAYGILI; ÖĞRENCİLER MEKAN İSTEDİ BİZDE HAZIRLADIK

Gençleri önemsediklerini, bu yönde de her türlü faaliyeti desteklediklerini ve çalışmalar yürüttüklerini belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Sayglı “Gençlerimizin bizden en büyük talepleri arasında sınavlara hazırlanacakları sessiz bir ortamdı. Gençlik Merkezimizde bu ortamı gençlerimize hazırladık ve hizmetlerine sunduk. Gençlik Merkezimizde sınavlara hazırlanan gençlerimize yönelik olarak stresi yenme, stresle mücadele etme, sınava hazırlanma yolları gibi çeşitli konularda tarihi ve milli manevi değerlerimizi de katarak güzel bir seminer düzenledik. Seminere konuşmacı olarak katılan hocalarımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Haber: Ahmet Ünal

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Öğrencilere moral motivasyon semineri
YALAN HABER GERÇEK ETKİ PROJESİ
YALAN HABER GERÇEK ETKİ PROJESİ
Çelebi ilçesi, Yeniyapan Ortaokulu´nda uluslararası bir proje olan, Yalan Haber Gerçek Etki ( Fake News Fact Effect) eTwinning projesi yürütülüyor. İngilizce Öğretmeni Merve Mercan Yıldırım´ın proje ortağı olarak görev yaptığı eTwinning projesi kapsamında öğrenciler, Medya okuryazarlığı ve dezenformasyon, yalan haberler ve bıraktığı etkiler, kötü internet davranışları, e-güvenlik ve uyulması gereken kurallar ve dijital etik konularında çeşitli etkinlik, aktivite ve çalışmalar yapıyorlar.
Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması
Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması
Hayrat Vakfı tarafından Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması düzenleniyor. Öğrencilerinin katılabileceği yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.
YÖKDİL, 81 ilde yapıldı
YÖKDİL, 81 ilde yapıldı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL), 81 ilde 89 sınav merkezinde yapıldı.
Yüz Yüze Eğitime Kararlılıkla Devam
Yüz Yüze Eğitime Kararlılıkla Devam
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer “Bugün itibarıyla Kovid-19 veya yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen sınıf sayımız, 2 bin 378. Yaklaşık 71 bin 300 okulda Kovid-19 nedeniyle kapalı hiçbir okulumuz bulunmuyor” dedi.
Meslek Liselerinden Tarihi Rekor
Meslek Liselerinden Tarihi Rekor
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki eğitimde döner sermaye kapsamındaki üretimden elde edilen gelirin 2020 yılında 503 milyon olduğunu belirterek "2021 yılında 1 milyarlık bir üretim kapasitesine ulaşmayı hedeflemiştik. Bugün bu hedefimizi tutturduğumuz gibi aştığımızı da kamuoyuyla paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 2020 yılına göre gelirlerimiz, yüzde 131 artarak 1 milyar 162 milyon lira bandına ulaşmıştır." dedi.
Tüm eğitim çalışanlarına ilave 600 puan verilmelidir
Tüm eğitim çalışanlarına ilave 600 puan verilmelidir
Kırıkkale Memur Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz, tüm eğitim çalışanlarına ilave 600 puan verilmesi gerektiğini belirterek, bu taleplerinin karşılık bulması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Minik öğrenciler Anadolu kültürünü okullarında yaşattı
Minik öğrenciler Anadolu kültürünü okullarında yaşattı
Kırıkkale´de anaokulu öğrencileri düzenlenen sergi dolayısıyla yurdumuzun dört bir yanındaki kültürü okullarında yaşattı. Gösterileriyle kendilerine hayran bırakan minikler, birbirinden ilginç renkli görüntüler de oluşturdu.
Türkçe Eğitiminde Masal Anlatıcılığı
Türkçe Eğitiminde Masal Anlatıcılığı
Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Eğitim Fakültesi tarafından, araştırmacı yazar Hilal Koçyiğit´in konuşmacı olarak katıldığı, “Türkçe Eğitiminde Hikâyeleştirme ve Masal Anlatıcılığı” konulu konferans düzenlendi.
KÜ´de 11 bin fidan toprakla buluştu
KÜ´de 11 bin fidan toprakla buluştu
Kırıkkale Üniversitesi´nde (KÜ) 2021 Şubat ve Mart ayları ile son bir ay içerisinde yapılan fidan dikim etkinliklerinde 10.918 fidan toprakla buluştu.
Keskin MYO öğrencileri projelerini sergiledi
Keskin MYO öğrencileri projelerini sergiledi
Keskin Meslek Yüksek Okulu öğrencileri el emeği proje eserlerinin yer aldığı sergi Kırıkkale Üniversitesi Merkez Kütüphanesi´nde açıldı.
Öğretmenlerin ek ders ücretleri ödenmeli
Öğretmenlerin ek ders ücretleri ödenmeli
Kırıkkale Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz, "Eğitim-Bir-Sen olarak, öğretmenlik uygulaması dersinin salgın nedeniyle fiilen yapılmadığı ileri sürülerek ders görevini yapmış sayılmayan ve ek ders ücreti ödenmeyen üyemiz adına açtığımız davada, mahkeme, Cumhurbaşkanı kararıyla kovid-19 sebebiyle görevini yerine getiremeyen öğretmenlerin ek ders ücretinden faydalandırılacağından hareketle dava konusu işlemi iptal etti´´ dedi.
Kırıkkale Lisesi´ne Avrupa Kalite Belgesi
Kırıkkale Lisesi´ne Avrupa Kalite Belgesi
Kuruculuğunu ve yönetimini Kırıkkale Lisesi adına matematik öğretmeni Dr. Nevin Bilgiçli´nin yaptığı uluslararası "Mysterious Ciphers" (Gizemli Şifreler) eTwinning matematik projesinin çalışmaları 2020-2021 eğitim öğretim yılı boyunca başarılı şekilde devam etti.
Öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz
Öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz
Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, aldıkları sorumluğun bilincinde olduklarını ve öğrencileri geleceğe tam donanımlı olarak hazırlamak için büyük çaba içerisinde olduklarını söyledi.
Öğretmenlerimiz proje artışıyla kalite ödülü getirdi
Öğretmenlerimiz proje artışıyla kalite ödülü getirdi
Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma Geliştirme (AR-GE) birimi koordinesinde düzenlenen eTwinning çalışmalarında proje sayısında yüzde 309 artış sağlanarak ulusal 127 kalite ödülü başarısı elde edildi.
Eğitim kalitemizi artırıyoruz
Eğitim kalitemizi artırıyoruz
Kırıkkale Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanarak 2020 yılı teklif çağrısı dönemi Erasmus+ K101- Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan ve Proje Koordinatörlüğünü okul öğretmenlerinden Neslihan Uluyüz´ün yaptığı "WEB 2.0 Araçları İle Eğitim Kalitemizi Artırıyoruz" adlı Avrupa Birliği projesinin Romanya hareketliliği tamamlandı.
MEB´den 3 bin 971 yeni ana sınıfı
MEB´den 3 bin 971 yeni ana sınıfı
Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak için yeni adımlar atıyor. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kasım ayı başında ikinci döneme 5 bin yeni ana sınıfını yetiştirecekleri müjdesini vermişti. Müjdenin verilmesinin üzerinden bir ay geçmeden 3 bin 971 yeni ana sınıfı açıldı. Yeni açılan ana sınıflarda 74 bin çocuk okul öncesi eğitime başladı. Böylece, 5 yaş grubunda yaklaşık %78 olan okullaşma oranı yaklaşık %83´e çıktı. MEB, 2022 yılı sonuna kadar 5 yaş grubunda okul öncesi okullaşma oranını %100´e çıkartmayı hedefliyor.
Sınav korkusunu nasıl yenerim
Sınav korkusunu nasıl yenerim
Kırıkkale Belediyesi sınavlara hazırlanan 12. Sınıf öğrencileri ile mezun gençlere yönelik “Sınav Kaygısı ve Motivasyon” semeri düzenliyor.
Kütüphanesi olmayan 45 okula kütüphane yapılıyor
Kütüphanesi olmayan 45 okula kütüphane yapılıyor
Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında tüm okulların kütüphaneye kavuşturulduğunu ve öğrencilere içinde kitaplarla dolu bir dünya kurduklarını söyledi.
GELECEĞİN MİMARI  ÖĞRETMENLERİMİZ
GELECEĞİN MİMARI ÖĞRETMENLERİMİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, “Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir” dedi.
Geleceğin güvencesi öğretmenlerimizde
Geleceğin güvencesi öğretmenlerimizde
Gelecek Partisi Kırıkkale İl Başkanı Murat Korkmaz, eğitimin önemine vurgu yaparak, geleceğin güvencesinin eğitimde ve eğitimin en önemli unsuru öğretmenlerde olduğunu dile getirdi.
Başarılı olduğumuz her alanda öğretmenlerimizin emeği var
Başarılı olduğumuz her alanda öğretmenlerimizin emeği var
MHP Kırıkkale Aile ve Kadın Komisyonu Başkanı Melike Boran İsmailoğulları, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla açıklamada bulundu. İsmailoğulları, "Başarılı olduğumuz her alanda öğretmenlerimizin emeği vardır´´
KÜ´de iç tetkikler başarı ile tamamlandı
KÜ´de iç tetkikler başarı ile tamamlandı
Kırıkkale Üniversitesi TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Kalite Standartları Prosedürleri gereklerinden biri olan iç tetkik tamamlandı.
Tatil Kampı ABC´den sorulur
Tatil Kampı ABC´den sorulur
Kırıkkale´de eğitimin rotasını belirleyen ABC Eğitim Kurumları bir ilke daha imza attı. Okulların tatile girdiği haftada Özel Güleç Kişisel Gelişim Kursu Beyaz Saray´da öğrencileri kampa alırken, ABC Zirve Şubesi ve Anadolu – Fen Lisesi öğrencilerle beraber Ilgaz´da kampa girdi.
47 bin öğrenci için ders zili çaldı
47 bin öğrenci için ders zili çaldı
Kırıkkale´de okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki 47 bin öğrenci için ilk ara tatil sona erdi.
Miniklere 112 eğitimi verildi
Miniklere 112 eğitimi verildi
Miniklere 112 eğitimi verildi
Milli Takım Kampına 4 sporcumuz davet edildi
Milli Takım Kampına 4 sporcumuz davet edildi
Avrupa´nın en iyi 8 ülkesi arasında mücadele etmekte olan A Milli Takım ve U21 Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası için Milli Takım Kampına Kırıkkale Gençlik Spor Kulübünden 4 sporcu davet edildi.
Eğitim çalışanlarının tek umudu Türk Eğitim-Sen
Eğitim çalışanlarının tek umudu Türk Eğitim-Sen
Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, "Kırıkkale Şubemizin yeni hizmet binasının sendikal faaliyetlerimize yeni bir ivme kazandıracağına inanıyorum, üyelerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen teşkilat mensuplarımızdan Allah razı olsun" diye konuştu.
Okullarda psikolojik sağlamlık eğitimleri
Okullarda psikolojik sağlamlık eğitimleri
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından genel hedeflerden olan bireylerde "Psikolojik Sağlamlık" artırmaya yönelik okullarda bilgilendirme eğitimleri yapıldı.
Bakan Özer, Müdürlerle Bir Araya Geldi
Bakan Özer, Müdürlerle Bir Araya Geldi
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlığın politikaları doğrultusunda belirlenen gündem konularını paylaşmak ve çeşitli görüş alış verişinde bulunmak üzere tüm genel müdürlerin de hazır bulunduğu toplantıda 81 ilin millî eğitim müdürleriyle bir araya geldi.
Okullarda sınav kaygısı eğitimleri verildi
Okullarda sınav kaygısı eğitimleri verildi
Kırıkkale´de 8. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik sınav sistemi, verimli ders çalışma, sınav kaygısı ve okul başarısında ailenin rolü konularında eğitimler verildi.
Eğitim Kalitemizi Artırıyoruz
Eğitim Kalitemizi Artırıyoruz
Kırıkkale Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Neslihan Uluyüz tarafından hazırlanan, Erasmus+ K101- Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında destek almaya hak kazanan "WEB 2.0 Araçları İle Eğitim Kalitemizi Artırıyoruz" isimli AB projesinin açılış toplantısı yapıldı.
Belediye personellerine eğitim verildi
Belediye personellerine eğitim verildi
Kırıkkale Belediye personeline hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu´ kapsamında, özel hayatın gizliliği, kişisel veriler ile hak ve özgürlüklerin korunması konularında uzmanlar tarafından eğitim verildi.
Kırıkkale kendi oyuncularını yetiştiriyor
Kırıkkale kendi oyuncularını yetiştiriyor
Kırıkkale´de düzenlenen kurs sayesinde aralarında öğretmenlerin de bulunduğu kursiyerlere tiyatro eğitimi verilmeye başlandı.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
15.5639
EURO
16.2166
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
By the end of the 15th century, 35
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.