NUH´UN GEMİSİ BATTI!
NUH´UN GEMİSİ BATTI!
Tarih: 25.6.2018 17:39:30

Metal yorgunluk var denilerek Ak Parti tüm ülkede kadrolarını yeniledi. Kırıkkale´de de teşkilat yenilenmesi yaşandı. Nuh Dağdelen Kırıkkale il başkanı oldu.

Nuh Dağdelen geldiğinde barışacağız, birliği sağlayacağız diyerek başladı ve tüm kadrolarını heyecanlandırdı. Ancak çok geçmeden böyle bir gayesi olmadığı ortaya çıktı. İlçe Başkanlarını, Gençlik Kolları Başkanını ve yönetimi belirlerken kendisini belli etti. İlk çıkan dedikodu rüşvet iddiaları idi, kamuoyunda-sosyal medyada rüşvet iddiaları aldı başını gitti. Sırf rüşvet iddiaları hakkında “çok çirkin iddialar, İl Başkanı basın açıklaması yapıp insanları aydınlatmalı” dedim diye ihraç edildim. Ardından defter iddiaları başladı, Nuh Dağdelen´in görev verdiği kişilerin şirket defterlerini kendisinin tuttuğu iddiaları aldı başını gitti. Yanlışlar bunlarla sınırlı değildi Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığına, tek işi belediyelerle olan Geyik İnşaatın sahibi, Savaş Geyik getirildi. Belediye Başkanlarına baskı yapıldığı dilden dile dolaştı. Doğrudur yanlıştır, o adamın o görevde olması o dedikoduları kendiliğinden getirir, başka bir görev yok muydu da, bu görev verildi derler adama.

En ilgincime giden konu İl Başkanının, kaynak olarak eski Kırıkkale Valisi Bahrettin Demirer´i gösterdiği bir matematik hesabıydı. Sayın İl Başkanı her platformda siyasetle %5´in ilgilendiğini, %95´in ilgilenmediğini, %5´in hiçbir zaman memnun olmadığını, onların önemsiz olduğunu, önemli olanın %95´i memnun etmek olduğunu anlattı. İl Başkanının beceriksiz olduğunu o gün anlamıştım aslında. O gün bugündür İl Başkanının Ak Partiyi uçuruma sürüklediğine inanıyordum. Yahu arkadaş birincisi Bahrettin Demirer, bürokrat sen siyasetçisin. Bir siyasetçi, siyaseti bürokrattan öğreniyorsa o iş bitmiştir. Bir bürokrat siyaseti o kadar iyi biliyorsa girsin siyaset yapsın. İkincisi Eski Belediye Başkanımız Sayın Veli Korkmaz´da aynı kişiyi kaynak göstererek aynı şeyleri söylerdi. O kadar başarılı işler yaptığı halde, kendini halka bir türlü anlatamadı. O %5, %95´e açılan kapıdır, o %5 seni yada partini yada siyasetini %95´e aktaran kişidir. Yani o %5 şehirde algıyı yöneten, halkları istediği yöne sürükleyen kişilerdir. Hepsinin yanında olmasına gerek yok %3´ü yanındaysa başarıya yakınsın demektir. Sen hiç birini yanına almadın…

Mahalle Komite Başkanları görevden alındı, yerlerini dolduracak liyakatta kimse göreve getirilmedi. Partililer ihraç edildi, hatta mahkemeye verildi. Hata tehdit edildi. Erken seçim kararı verildiğinde, parti içi yay gibi gergindi. 57 aday adayı başvuru yaptı, temayül yoklamasında İl Başkanı Bayram Salim Bozdemir, Mustafa Özbayrak ve Şerafettin Atalay´ı açıktan desteledi. Temayülde oy kullananlara blok liste oy kullandırdı. Üstelik temayülde desteklenen Bayram Salim Bozdemir´in kardeşi Merkez İlçe Başkanıydı. Aday Adayı Ertan Taşkın tepki gösterince bir de kavga çıkarttılar. Adaylar belirlenip, Bayram Salim Bozdemir 2. Sıra adayı olunca aday adayları da küstüler. Üstelik temayülden birinci çıkartılan Mustafa Özbayrak seçim boyunca şehre hiç uğramadı.

Seçim zamanı belki de tarihin en amatör ekibi sahadaydı. Milletvekili Mehmet Demir´in 3-0´ın altı başarısızlık olur sözü tüm teşkilatın psikolojisini bozdu. Çıkıp evet kardeşim biz 3-0 yaparız diyemediler. 3-0 olmayacak diye seçimden sonra suçu atacakları isimler aradılar. Ak Partiyi paramparça ettiler. Mahalle Mitingi yaptılar, aynı Ak Partilileri alıp diğer mahalleye gittiler. Sonra Ramazan Sokağına geldiler. Sonra Seçim bürolarına geçtiler. Bütün konuşmalarında fitne, fücur, turnusol, aynı mihraklar gibi söylemlerle Ak Partililere laf attılar, küstürdüler.

Bir miting yaptılar. Ak Parti tarihinin en az katılımlı mitingi oldu. Gazetecilere ayırdıkları bölümün önü bomboş duruyordu. Üstelik Hürriyet Caddesi tarafı da boştu. Sevgi yolu tarafında da Vinç vardı. Meydan bomboştu! Gazeteler ve Gazeteciler yazdı. Hayda tehditler, hakaretler neler neler bir bilseniz. Neymiş Ak Partide iç savaş çıkartıyormuşuz, neymiş Başbakan çıkmadan bir saat önce fotoğraf çekmişiz. Bunu söyleyen herkese Sayın Başbakan konuşurken video var bende vereyim paylaş dedim. Ahlaksız gazeteci dediler. Cumhurbaşkanının adamları Kırıkkale´de not alıyor dediler. Eğer Cumhurbaşkanının adamları meydanın o halini değil de bizim yaptığımız haberleri not alıyorsa onlar da ihanet içerisindedir.

Beni ihraç eden, eski DSP adayı Ahmet Yücedağ´ın başkanlığını yaptığı Disiplin Kurulunun bir üyesi var. Adı Erdal Bakır… Çok tanımam kendisini, eski Gençlik Kolları Başkanıymış. Bir de sanırım tütüncülük yapıyormuş ama Polis üstüne gidince kaçak işleri bırakmış. Öyle söylediler bilmiyorum. Belki yapmamıştır günahını almayalım. Ama yaptığı bir şey var! Cumhurbaşkanına oy atmayın dedi. Hem de öyle gizli saklı değil herkese açık sosyal medya hesabından. Yazıklar olsun, ulan biz gâvura kızıp oruç bozar mıyız? Erdoğan´ı senin gibi adamlara yem eder miyiz?

İl Başkanı miting hakkında konuşurken kalabalığı yeterli bulduğunu söyledi. Eyvah dedim gittik! Zafer Caddesine, Nur Camiine doğru, Azaboğlu Camiinin araya, Sevgi yoluna taşan, insan selini andıran mitingler aklıma geldi. Nereden nereye dedim kendime. Uzun bir yola çıkmışız, şoförün hem ehliyeti yok, hem de şuuru kapalı. Bir de kibirli ben varım bişey olmaz diyor. Arabayı ehliyet mi sürüyor kardeşim? Diye de kızıyor.

Bayramlaşma töreninde konuşmalar yapıldı. İl Başkanı bende hata yapmış olabilirim, özür dilerim dedi. Herhalde sonunda gerçeği gördüler dedim. Ancak arkasından bir konuşmalar önce barışalım sonra fitne, fücur onlarla daha sonra hesaplaşacağız falan. Ne oluyor dedim ya, niye kinlendiriliyor, küskünler. Her seçimde küskünler oldu, ancak küskünler gitti ve yine Ak Partiye oy attı. Yine atardı küskünler ancak tehdit edildiler, atmadılar.

Murat Bulut bir yazı yazdı. Yazısında İl Başkanın bütün Belediyelere aday belirlediğini isim isim yazdı. Mevcut Başkanlar çalışır mı dedi? Haklıydı Murat Bulut, kimse çalışmazdı. İl Başkanı basın açıklaması yapıp “yahu kardeşim belediyeye daha 10 ay var, ne aday belirlemesi daha benim kalıp kalmayacağım belli değil” demesi gerekirsen, kulağını kıstı, yok hükmünde davrandı. Aklıma 2009 seçimleri geldi, Kırıkkale´nin tartışmasız en başarılı Belediye Başkanı olan Memduh Bodur, İl Başkanının zorlaması ile aday yapılmamış ve MHP´ye geçmişti. İl Başkanının Hacılar Kasabasına attığı dinamit, sonraları bir cinayete neden olmuştu. Hacılar´ı kaybetmişti AK Parti ama sadece Hacılar´ı değil. Yahşihan´ı, Balışeyh´i, Delice´yi, Çerikli´yi Karaahmetli´yi, Hasandede´yi, Hamzalı´yı kaybetmişti. Kırıkkale´yi de olmayan Demokrat Partinin adayına karşı kıl payı kazanmıştı. İl Başkanı yine Nuh Dağdelen´di ve İl Başkanının kibri o zaman da aynıydı…

Murat Bulut´un o yazısı Kırıkkale´nin aşırı gerilmesine neden oldu. Artık Ak Partililer birbirlerine sallıyor, herkes birbirini hainlikle suçluyordu. Her gün sahada olan Mehmet Demir´in çalışmadığı, göstermelik çalıştığı İl Başkanlığı tarafından pompalarken, temayülde birinci çıkartılan eski milletvekili Mustafa Özbayrak şehre bile uğramamıştı. MHP´li olduğunu söyleyen, İYİ Parti sevicisi, 3. Sınıf internet haber sitesi sahibi, Ak Parti düşmanı, kendisini gazeteci olarak tanıtan, esasen at çiftliği adı altında mandıracılık yapan Murat Tanır, İl Başkanı adına, Ak Partili gazetecileri, aşırı sert bir dille tehdit ediyordu. Yani artık seçim zaten 1-1-1 olmuş ve İl Başkanı da bu sonucu biliyordu. Yani Murat Tanır´ın yazısı aslında Nuh Dağdelen´in psikolojisinin özetiydi.

Sonuç mu?

Aslında benim ihraç edilmek pahasına Nuh Dağdelen´in göreve geldiğinden bu yana yazdığım her şey çıktı. Bir insan her konu da mı haklı çıkar? Vallahi ben bile şaşırdım. Konunun özeti şu; Ak Parti Türkiye´de kazandı, Kırıkkale´de Kaybetti. Bunun tek sebebi Nuh Dağdelen´dir. İstifa etmek yerine kutlama yapması da ayrı bir rezalettir. Sayın İl Başkanı, asla unutmamanız gereken bir şey var, İstifada bir Hizmettir.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GEMİSİ BATTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAŞKAN SUNGUR SEÇİM BÜROSUNU AÇIYOR
BAŞKAN SUNGUR SEÇİM BÜROSUNU AÇIYOR
Yahşihan Belediye Başkanı aynı zamanda AK Parti Yahşihan Belediye Başkan Adayı olan Ahmet Sungur, yarın seçim bürosunu açıyor.
NEDEN İYİ PARTİ?
NEDEN İYİ PARTİ?
NEDEN İYİ PARTİ?
Yaptığınız işin ustası olun
Yaptığınız işin ustası olun
Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Sulakyurt ilçesini ziyaret ederek öğrencilerin düzenlediği Kar Taneleri Şiir Dinletisi ve Kariyer Günleri etkinliklerine katıldı.
Vali Sezer, Aile Bakanını Ziyaret Etti
Vali Sezer, Aile Bakanını Ziyaret Etti
Vali Sezer, Aile Bakanını Ziyaret Etti
Şehit Şahin dualarla anıldı
Şehit Şahin dualarla anıldı
2016 yılında Diyarbakır´ın Sur ilçesinde teröristlerle girilen çatışma sonrası şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Uğur Şahin anısına ailesi tarafından 3. sene-i devriye yemeği düzenlendi.
Öğrenciler bez çantaları vatandaşlara dağıttı
Öğrenciler bez çantaları vatandaşlara dağıttı
Kırıkkale Şehit Ali Tonga Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Giyim Bölümü öğrencileri, naylon poşetlere alternatif olarak atık malzemelerden diktikleri çevreci ve birden fazla kullanılabilen bez çantaları vatandaşlara dağıttı.
Sosyal Medyadan Sosyal Meydana
Sosyal Medyadan Sosyal Meydana
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 il´de eş zamanlı olarak hayata geçirilen ‘´Sosyal Medyadan Sosyal Meydana´´ projesi Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Çok Amaçlı Spor salonunda gençlerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.
Kırıkkale´ye bilim merkezi kazandırılmalı
Kırıkkale´ye bilim merkezi kazandırılmalı
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ı makamında ziyaret etti.
İlimizin sorununa duyarsız kalmayacağız
İlimizin sorununa duyarsız kalmayacağız
Memur-Sen İl Başkanı Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı şube başkanları ile birlikte ilimize Defterdar olarak atanan İbrahim Bayraktar´ı makamında ziyaret ettiler. ASLA VAZGEÇMEYİ DÜŞÜNMÜYORUZ
  Sanayicimiz için proje üretmeye hazırız
Sanayicimiz için proje üretmeye hazırız
Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ) tarafından "Üniversite-Sanayi Buluşması" etkinliği düzenlendi. KKÜ Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, üniversite olarak bu projeyi önemsediklerini söyledi.
Kırıkkale´ye her zaman katkı vermeye hazırız
Kırıkkale´ye her zaman katkı vermeye hazırız
Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu ilimizde yürütülen hizmetleri yerinde inceledi.
Ek zam mutlaka yapılmalı
Ek zam mutlaka yapılmalı
Türk Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç, biz aylardır kamu görevlilerine ve emeklilere ek zam yapılarak zararlarının telafi edilmesini ve 2019 yılına ilişkin m
6 şüpheli daha gözaltına alındı
6 şüpheli daha gözaltına alındı
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması´nın (FETÖ/PDY) "askeri mahrem yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında Kırıkkale merkezli 11 ilde düzenlenen operasyonda, 6 şüphelinin daha yakalanmasıyla gözaltı sayısı 25´e yükseldi.
Eğitimde tatil zili çalıyor
Eğitimde tatil zili çalıyor
Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 49 bin 077 öğrenci, bugün karne almanın mutluluğunu yaşayacak.
Canpolat, Türkiye´nin ilk kadın kanalını kurdu
Canpolat, Türkiye´nin ilk kadın kanalını kurdu
Kırıkkaleli hemşerimiz bir dönem Binali Yıldırım´ın danışmanlığını yapan Recep Canpolat, RTÜK´ten izin alamayınca Türkiye´nin ilk kadın kanalını kurdu. WOMAN TV YAYINDA
Vali Sezer, GAMER´de İncelemelerde Bulundu
Vali Sezer, GAMER´de İncelemelerde Bulundu
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi´ni (GAMER) ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
SESSİZ KATİL
SESSİZ KATİL
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Tiftikçi, soba ve doğalgaz nedeniyle yaşanabilecek karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarıda bulundu. Son günlerde il ve ilçelerde meydana gelen lodos nedeniyle istenmeyen olaylarla karşılaşılabileceğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Tiftikçi halk arasında sessiz katil olarak nitelendirilen soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.
Kırıkkale-Kulu kara yolu hızlandırılmalı
Kırıkkale-Kulu kara yolu hızlandırılmalı
AK Parti Bahşili ilçe Belediye Başkan Adayı Recep Zafer Tekin, yapımı devam eden kara yollarında incelemelerde bulundu.
Kırıkkale´ye faydalı çalışmalar yapmalıyız
Kırıkkale´ye faydalı çalışmalar yapmalıyız
Memur-Sen İl Başkanı Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan ve yönetimi Kırıkkale İdare Mahkeme Başkanlığına atanan Bayram Doğan´ı makamında ziyaret ettiler.
  Emekliler yakıt ve kira desteği istiyor
Emekliler yakıt ve kira desteği istiyor
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Kırıkkale Şube Başkanı Zekeriya Aytekin, kira, yakıt, aidat, elektrik, su ve benzeri kalemlerin bir ailenin harcamalarının önemli bölümünü oluşturduğuna dikkati çekti.
Soba zehirlenmesi
Soba zehirlenmesi
Kırıkkale´nin Delice ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 kişi tedavi altına alındı.
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/3311 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRIMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/3311 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRIMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/3311 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRIMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/3311 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRIMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/3311 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRIMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/3311 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRIMA İLANI
İHALE İPTAL İLANI DELİCE-KURDOĞLU KOCABAŞ KAPALI SİSTEM SULAMA TESİSİ YAPIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
İHALE İPTAL İLANI DELİCE-KURDOĞLU KOCABAŞ KAPALI SİSTEM SULAMA TESİSİ YAPIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
İHALE İPTAL İLANI DELİCE-KURDOĞLU KOCABAŞ KAPALI SİSTEM SULAMA TESİSİ YAPIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
T.C. KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ 2018/1985 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ 2018/1985 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ 2018/1985 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İhALe İLANı KırıKKALe İLİ YüKseK İhtİsAs hAstANesİ MutfAK bİrİMİNİN 2018-2019 YıLLArı 6 AYLıK İhtİYAcıNA bİNAeN,27 (YİrMİYedİ) KALeM YAş sebze MeYve ALıMı İşİ
İhALe İLANı KırıKKALe İLİ YüKseK İhtİsAs hAstANesİ MutfAK bİrİMİNİN 2018-2019 YıLLArı 6 AYLıK İhtİYAcıNA bİNAeN,27 (YİrMİYedİ) KALeM YAş sebze MeYve ALıMı İşİ
İhALe İLANı KırıKKALe İLİ YüKseK İhtİsAs hAstANesİ MutfAK bİrİMİNİN 2018-2019 YıLLArı 6 AYLıK İhtİYAcıNA bİNAeN,27 (YİrMİYedİ) KALeM YAş sebze MeYve ALıMı İşİ
İhALe İLANı KırıKKALe İL sAĞLıK MüdürLüĞü YüKseK İhtİsAs hAstANesİ 2019 YıLı 6 (ALtı) KALeM MedİKAL GAz İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İhALe İLANı KırıKKALe İL sAĞLıK MüdürLüĞü YüKseK İhtİsAs hAstANesİ 2019 YıLı 6 (ALtı) KALeM MedİKAL GAz İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İhALe İLANı KırıKKALe İL sAĞLıK MüdürLüĞü YüKseK İhtİsAs hAstANesİ 2019 YıLı 6 (ALtı) KALeM MedİKAL GAz İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İLAN
İLAN
İLAN
İŞYERİ HEKİMLİĞİ HİZMET ALIMI İŞİ MKE DESTEK TESİSLERİ İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ HEKİMLİĞİ HİZMET ALIMI İŞİ MKE DESTEK TESİSLERİ İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ HEKİMLİĞİ HİZMET ALIMI İŞİ MKE DESTEK TESİSLERİ İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/264 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/264 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/264 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/80 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/80 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/80 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
SÜRÜCÜLÜADR BELGELİEX/II KAMYONET (1 SİNİF) KİRALAMA MKE BARUT FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
SÜRÜCÜLÜADR BELGELİEX/II KAMYONET (1 SİNİF) KİRALAMA MKE BARUT FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
SÜRÜCÜLÜADR BELGELİEX/II KAMYONET (1 SİNİF) KİRALAMA MKE BARUT FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
HİZMET ALIMI İÇİN İHALE İLANI
HİZMET ALIMI İÇİN İHALE İLANI
HİZMET ALIMI İÇİN İHALE İLANI
HİZMET ALIMI İÇİN İHALE İLANI
HİZMET ALIMI İÇİN İHALE İLANI
HİZMET ALIMI İÇİN İHALE İLANI
260 ADET KIŞLIK İŞÇİ ELBİSESİ, 260 ÇİFT ÇELİK BURUNLU POSTAL MKE KİRİKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
260 ADET KIŞLIK İŞÇİ ELBİSESİ, 260 ÇİFT ÇELİK BURUNLU POSTAL MKE KİRİKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
260 ADET KIŞLIK İŞÇİ ELBİSESİ, 260 ÇİFT ÇELİK BURUNLU POSTAL MKE KİRİKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
ÖZEL GÜVENLİK HİZMETİ ALINACAKTIR KIRIKKALE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
ÖZEL GÜVENLİK HİZMETİ ALINACAKTIR KIRIKKALE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
ÖZEL GÜVENLİK HİZMETİ ALINACAKTIR KIRIKKALE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
T.C. KESKİN İCRA DAİRESİ 2018/31 TLMT.
T.C. KESKİN İCRA DAİRESİ 2018/31 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/90 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/90 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/90 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
ÇELEBİ-HACIYUSUFLU KÖYÜ İÇME SUYU TESİS GELİŞTİRME YAPIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
ÇELEBİ-HACIYUSUFLU KÖYÜ İÇME SUYU TESİS GELİŞTİRME YAPIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
ÇELEBİ-HACIYUSUFLU KÖYÜ İÇME SUYU TESİS GELİŞTİRME YAPIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
İ L A N KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
İ L A N KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
İ L A N KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
İLAN
İLAN
İLAN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3563
EURO
6.1030
E-Gazete
Kirikkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Balda hiç bir mikroorganizma canlı kalamaz. Bunun için bal, asırlardır yanık, yara ve deri ülserlerini iyileştirmek için kullanılmıştır.

ilginç bilgiler
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları