MKE´NİN AÇIĞINI MESLEK LİSESİ TAMAMLAYACAK
Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu´nun Anonim Şirkete dönüştürülmesiyle ilgili olarak MKE A.Ş. Genel Müdürü Yasin Akdere ile bir görüşme yapan Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, bu süreçte MKE A.Ş.´den gidecek olanların oluşturacağı personel açığının Kırıkkale´deki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin mezunlarından tamamlanacağını belirtti.
Tarih: 6.9.2021 20:29:00

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TAVİZSİZ YERİNE GETİRDİK

MKE Genel Müdürü Yasin Akdere ile MKE A.Ş. konusunda istişarelerde bulunan MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Son günlerde kamuoyunda maalesef gerçekle alakası olmayan bazı söylentiler dolaşmaktadır. MKE A.Ş., kuruluş yasası Makine ve Kimya Kurumunun ülkemizde ve dünyada hak ettiği yere ulaşmasıyla çalışanlarının daha iyi şartlarda çalışması için çıkarılmış bir yasadır. ​Ben bu yasanın imza sahibi olarak gerçekleri sizlere birinci ağızdan açıklamak istiyorum. Bu kanun çıkarken biz sizlere bazı sözler verdik. Bu sözlerimizi tavizsiz yerine getirdik,” dedi.

 

KIRIKKALELİ KAZANACAK

Bu sözlerin, MKE A.Ş.´nin kamu şirketi olarak kalacağı, MKE A.Ş.´nin asla özelleştirilmeyeceği, MKE A.Ş.´de çalışanların daimi kamu işçisi olarak çalışmaya devam edecekleri, bundan sonra işe girenlerin de bu şekilde olacakları, MKE A.Ş.´de çalışanların ücretlerinde Kamu Toplu Sözleşmeleri dışında ücret iyileştirilmesi yapılacağı ve MKE A.Ş.´nin küçülmeyeceği, aksine büyümeye devam edeceği şeklinde olduğunu ifade eden MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Biz bütün bu sözlerimizi yerine getirdik ve yerine getirmeye devam edeceğiz. Her halükarda Kırıkkaleli kazanacak” diye konuştu.

 

ÇALIŞANLARIN HAKLARI DA, MKE AŞ. DE YASAL GÜVENCE ALTINA ALINDI

“MKE A.Ş.´de çalışanların ve Makine ve Kimya´nın güvencesi biziz” diyen MHP´li Öztürk, bu sözlerini de şu maddelerle yasal güvence altına aldıklarını açıkladı: MKE A.Ş. bir kamu şirketidir. Bunun kamu şirketi olarak devam etmesini yasada kesin güvence altına alınmıştır. 7330 sayılı Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi Hakkında Kanun ile yapılandırılan MKE A.Ş.´de, sermayesinin tamamı ve yönetimi Devlete ait olan bir Kamu Şirketi olarak yasada yer almıştır. Sermayesi Hazine´nin ve yönetimi Milli Savunma Bakanlığınındır. MKE A.Ş.´nin kamu şirketi olması iki bakanlığımızın güvencesi altına alınmıştır

 

MKE A.Ş. asla özelleştirilmeyecektir. Verdiğimiz önerge ve Yasa teklifiyle özelleştirilme kapsamından çıkardık. Kanun´un 8 maddesi 5 fıkrası ‘Şirket, şirketin hisseleri ve bağlı ortaklıkları satış, kiralama, işletme hakkının devri ve/veya sair başka tasarruflar yoluyla yerli veya yabancı özel hukuk gerçek ve tüzel kişilerine devre konu edilemez,´ hükmüyle de 24/11/1994 tarihli ve 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun kapsamından çıkarıldı. Bu düzenlemeyle yıllardır söylenen özelleştirme söylentileri sona erdirilmiştir.

 

7330 sayılı kanunla, işçi arkadaşlarımızın Daimi Kamu İşçilik hakları, mevcut iş sözleşmeleriyle birlikte MKE A.Ş.´de güvence altına alınmıştır. MKE A.Ş.´nin de Kamu Şirketi olması hasebiyle, şirkette çalışan işçi arkadaşlarımızın mali, sosyal ve özlük hakları, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü ile belirlenmiş olup onların Daimi Kamu İşçisi statüsü ile hak ve menfaatlerinde herhangi bir değişiklik söz konusu olmamıştır, asla olmayacaktır. İşçi arkadaşlarımız bundan sonra da kamu işçisi olarak toplu sözleşmelerini yapacaklar ve devlet ikramiyesi almaya devam edeceklerdir.

 

Yine söz verdiğimiz gibi Kamu Toplu iş sözleşmeleri imzalanmasının hemen akabinde MKE Anonim Şirketi Yönetim Kurulu, işçilerimizin ücretlerinin ve sosyal haklarının iyileştirilmesi amacıyla Kamu Toplu İş Sözleşmesinde yapılan %12+%5´lik artışlara ek olarak 15 Eylül 2021´den itibaren geçerli olmak üzere saatlik ücretlere 1 lira 70 Kuruş ilave ücret artışı yapmıştır. ​Bu yapılan iyileştirmeyle yılbaşından bu yana MKE A.Ş.´de çalışan arkadaşlarımızın ücretlerinde toplamda yüzde 25,09´luk artış meydana gelmiştir. İşçi ve memur ayırımı yapılmaksızın çalışanlarımızın gündelik harcırahları konaklama hariç 47 TL´den 115 TL´ye yükseltilmiştir. Bu iyileştirilmeler yine söz verdiğimiz gibi devam edecektir. Biz de takipçisi olacağız.

 

MKE A.Ş. küçülmeyecektir. Yine yatırım yapmaya ve işçi almaya devam edecektir. Özellikle son zamanlarda değişik sebeplerle Makine ve Kimya´dan ayrılanların yerleri öncelikle doldurulacaktır. Girişimlerimiz sonucunda, ayrılanların yerine alınacak olan elemanlar, özellikle Kırıkkale´den tercih edilecek olup, Meslek Lisesi ve Teknik Lise mezunları iş imkânına kavuşacaktır.”

 

ÇALIŞAN İŞÇİLER ENDİŞE ETMESİNLER

“MKE A.Ş.´de çalışan işçinin kamu haklarının kefili biziz” diyen MHP MDK Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, sözlerini şöyle tamamladı: Kamuoyuna şunu özellikle ifade etmek isterim ki, muhalefet ve bir takım sol unsurlar yalan ve yanlış iftiralarla işçi arkadaşlarımızı provoke ederek Kırıkkale´den göndermeye çalışmaktadırlar. Bunlara asla itibar etmeyiniz. MKE de bizim Kırıkkale de bizimdir. Biz MKE´de çalışan herkesin daimi kamu işçisi olarak çalışmasına kefiliz.

 

 “Yeni işe alınacak arkadaşlar da sendikalı, Kamu Toplu sözleşmesine sahip daimi kamu işçisi olacaklardır. Değişik sebeplerle gitmek için dilekçe veren arkadaşlarımız şunu bilsinler ki, MSB işçi açığı olan yerlere teklif sunmaktadır. Bu tekliflerin içinde Ankara ve Kırıkkale, maalesef dolu olduğu için yoktur. Bizim tavsiyemiz tüm işçilerimizin MKE´de çalışmaya devam etmesi, ailelerini ve kendilerini düşünmeleridir.

 

Ben buradan bütün çalışanlarımıza sesleniyorum. İşçi arkadaşlarımız söylentilere kulak asmasınlar. Yol yakınken dilekçelerini geri çekerek kurumlarında daimi kamu işçisi olarak iyileştirilmiş ücretlerle çalışmaya devam etsinler. Biz gerçekleri söylemeye devam edeceğiz. Çalışanlarımıza yalan ve yanlış bilgiler aktaran, kafalarını karıştıran muhalefet bu söylediklerinden kesinlikle utanacaktır. Biz her zaman Kırıkkale´nin MKE´nin ve çalışanların haklarını savunduk, savunmaya devam edeceğiz. Verdiğimiz her sözün de sonuna kadar arkasındayız” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: AÇIĞINI MESLEK LİSESİ TAMAMLAYACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ´NE BÜYÜK İLGİ
ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ´NE BÜYÜK İLGİ
Kırıkkale Gençlik Merkezi, Balışeyh Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ‘Balışeyh Çocuk Oyunları Şenliği´ düzenlendi. Şenliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Firari 3 hükümlü yakalandı
Firari 3 hükümlü yakalandı
Kırıkkale´de haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari 3 hükümlü yakalandı, çeşitli suçlardan aranması bulunan 17 şahıs yakalandı.
KIRIKKALE MUTFAĞI AFYON´DA SERGİLENDİ
KIRIKKALE MUTFAĞI AFYON´DA SERGİLENDİ
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO´nun ‘Yaratıcı Şehirler Ağı´nda (UCCN) Türkiye´yi temsil eden üç şehirden biri olan Afyon´un kültürel ve gastronomi zenginlikleri festivalle taçlanıyor. Eşsiz tatlarında her medeniyetin izini taşıyan Kırıkkale´nin mutfağı “Gastro Afyon 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali”nde sergilendi.
PKK İŞBİRLİKÇİSİ!..
PKK İŞBİRLİKÇİSİ!..
PKK İŞBİRLİKÇİSİ!..
MÜZAKERELER BAŞLADI
MÜZAKERELER BAŞLADI
Türk Metal Sendikası, Türk Metal ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasında yaklaşık 127 bin üyeyi ilgilendiren 2021-2023 Grup Toplu İş Sözleşmesi müzakereleri, İstanbul´da gerçekleştirilen ilk oturumla başladı.
RESMİ HİZMETE!..
RESMİ HİZMETE!..
RESMİ HİZMETE!..
İlimizde 241 proje yürütülüyor
İlimizde 241 proje yürütülüyor
Kırıkkale Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, Kamu Yatırımcı Bölge ve İl Kuruluşlarınca; kent genelinde yürütülen toplam proje sayısı 241 olduğunu söyledi.
HOŞGELDİN TEKBIYIKOĞLU
HOŞGELDİN TEKBIYIKOĞLU
KIRIKKALE´NİN YENİ VALİSİ TEKBIYIKOĞLU GÖREVE BAŞLADI
SPORUN MARKA ŞEHRİ KIRIKKALE OLACAK
SPORUN MARKA ŞEHRİ KIRIKKALE OLACAK
MHP´Lİ ÖZTÜRK, “SPOR VE SPORCUNUN HER ZAMAN YANINDAYIZ” DEDİ.
GÜZELLİĞİN ADRESİ İNCİZADE
GÜZELLİĞİN ADRESİ İNCİZADE
KADIN VE ERKEKLERE DEĞER VEREN MERKEZ: İNCİZADE ESTETİK & GÜZELLİK MERKEZİ
KÖR!..
KÖR!..
AHMET YEŞİL
BU PARK BİR BAŞKA GÜZEL
BU PARK BİR BAŞKA GÜZEL
KARAAHMETLİ TABİAT PARKI, HACILAR BELEDİYESİ İLE YENİDEN RENKLENİYOR
EFSANE GERİ DÖNÜYOR
EFSANE GERİ DÖNÜYOR
MKE KIRIKKALESPOR´UN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ KÜRŞAT GÜLDAL
YALNIZ DEĞİLSİNİZ
YALNIZ DEĞİLSİNİZ
Türk Kızılay Genel Başkanı DR. Kerem Kınık, Türk Kızılay Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa İşler ve yönetimini ziyaret etti.
TEMİZLİK GÜNÜNDE 20 TORBA ÇÖP TOPLADI
TEMİZLİK GÜNÜNDE 20 TORBA ÇÖP TOPLADI
Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi ve Yeşilay Kırıkkale Şubesi Dünya Temizlik Günü münasebeti dolayısıyla ortaklaşa düzenlediği etkinlikte yaklaşık 50 gönüllüleri ile birlikte Kırıkkale Kent Ormanı´nda 20 torba çöp topladı.
KIRIKKALE´DE 69 BİN 795 MOTORLU KARA TAŞITI BULUNUYOR
KIRIKKALE´DE 69 BİN 795 MOTORLU KARA TAŞITI BULUNUYOR
Kırıkkale´de trafiğe kayıtlı araç sayısı Ağustos ayı sonu itibarıyla 69 bin 795 oldu.
İŞ BANKASI´NDAN DELİCELİ ÇİFTÇİLERE DESTEK
İŞ BANKASI´NDAN DELİCELİ ÇİFTÇİLERE DESTEK
Türkiye İş Bankası ve Delice Ziraat Odası, Oda üyelerinin tarımsal finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bir iş birliği protokolü ve ayrıca bir İmece POS Protokolü imzaladı.
HER BİR ÖĞRENCİMİZİN REHBERİ OLALIM
HER BİR ÖĞRENCİMİZİN REHBERİ OLALIM
Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, yarınların geleceği gençlerimiz için öğretmenlik mesleğinin büyük önem taşıdığını belirterek, öğretmenlerin her bir öğrencisinin rehberi olması gerektiğini söyledi.
EKONOMİK KRİZ HER YERDE
EKONOMİK KRİZ HER YERDE
CHP Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, bugün eski sanayi sitesinde bulunan esnafları ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.
Ufka Yolculuk ödülleri düzenlenen törenle verildi
Ufka Yolculuk ödülleri düzenlenen törenle verildi
Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması´nın Kırıkkale´deki yarışmasında dereceye giren 30 öğrenciye düzenlenen ödül töreninde para ve belge ödülleri teslim edildi.
IŞIKLAR KÖYÜ´NDE KORKUTAN YANGIN
IŞIKLAR KÖYÜ´NDE KORKUTAN YANGIN
Kırıkkale´nin Balışey ilçesine bağlı Işıklar Köyü´nde bir evde çıkan yangında ev kullanılamaz hale geldi.
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ
Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Üniversitelerinin eğitim-öğretime açılmasıyla birlikte en kısa sürede ilimizdeki özel çocuklara yönelik faaliyetlere başlayacaklarını ifade ederek, “Eğitim Fakültemizde Özel Eğitim Bölümümüz açıldı. Oradaki hocalarımız ve bu sene başlayacak olan 60 öğrencimizle birlikte keyifli ve verimli faaliyetlere imza atacağımıza inanıyorum”
KÖYLER BETON YOLLARA KAVUŞUYOR
KÖYLER BETON YOLLARA KAVUŞUYOR
Geçmiş yıllarda Kırıkkale´de ilk denemesi yapılan ve şartlara uyduğunun tespit edilmesi üzerine yaygın hale getirilmesine karar verilen köy yollarının beton yola dönüştürme çalışmaları hızla ilerliyor. Kırıkkale İl Özel İdaresi ekipleri tarafından 26 kilometrelik beton yol yapımı tamamlanırken, hedefin bu sezon 52 Kilometre olduğu bildirildi.
KIRIKKALESPOR DERİNCE DEPLASMANINA GİDİYOR
KIRIKKALESPOR DERİNCE DEPLASMANINA GİDİYOR
3.Lig 3. Grupta mücadele eden ve sezona 3-1´lik Fethiyespor galibiyetiyle başlayan Kırıkkale Büyük Anadoluspor bu hafta deplasmanda Belediye Derincespor ile karşı karşıya gelecek. Hafta içi çalışmalarını tamamlayan kırmızı-lacivertli ekip yarın Kocaeli´ye giderek maç saatini beklemeye başlayacak.
100 BİN ADET PULLU SAZAN GÖLETE BIRAKILDI
100 BİN ADET PULLU SAZAN GÖLETE BIRAKILDI
Tarım ve Orman Bakanlığının su ürünleri kaynaklarının ve su ürünlerinin sürdürülebilir kullanılması, gelecek nesillere miras olarak bırakılmasının sağlanabilmesi, deniz ve iç sularımızdaki su ürünleri stoklarının takviyesi amaçları ile başlattığı “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” devam ediyor.
ÜYELERİMİZ İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR
ÜYELERİMİZ İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR
Üyelerinin hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale´de de özverili şeklide çalışma gerçekleştiren Eğitim-Bir-Sen, İl Dian Toplantısını gerçekleştirdi. Sendika Başkanı Yasin Pekiz, “Üyelerimiz için her alanda haklı mücadelemiz sürecektir” dedi.
KATLİAM GİBİ KAZA: 6 ÖLÜ
KATLİAM GİBİ KAZA: 6 ÖLÜ
Kırıkkale´nin Çelebi ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 4 kişi olay yerinde, 2 kişi de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ
SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ
Kırıkkale´de İl Salgın Denetim Merkezi ekipleri, servis araçlarını durdurarak salgınla ilgili alınması gereken önlemler konusunda sürücü ve yolculara bilgilendirmelerde bulundu.
ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇEVRE TEMİZLİĞİ
ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇEVRE TEMİZLİĞİ
Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanlığı Ortaöğretim teşkilatı “Çevrecilik Milliyetçiliktir” anlayışıyla ‘Atatürk Parkı´nı temizledi.
BU YIL EN FAZLA KAZANIM SAĞLADIĞIMIZ SÖZLEŞME
BU YIL EN FAZLA KAZANIM SAĞLADIĞIMIZ SÖZLEŞME
Kırıkkale Memur Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz, son toplu sözleşmenin daha önceki toplu sözleşme süreçleriyle birlikte değerlendirildiğinde kamu çalışanları için en fazla kazanım sağlanan toplu sözleşme olduğunu ifade etti.
OTOMOBİLDEKİLERİ GÖRENLER ŞAŞTI KALDI
OTOMOBİLDEKİLERİ GÖRENLER ŞAŞTI KALDI
Kırıkkale´de seyir halindeki bir otomobilin içinde ve tavanında alışık olmayan ve tehlikeli şekilde taşınan ev eşyaları, görenleri şaşkına çevirdi.
KAVŞAKTA İKİ ARAÇ ÇARPIŞTI
KAVŞAKTA İKİ ARAÇ ÇARPIŞTI
Kırıkkale´de 2 otomobilin kavşakta çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında yaralanan 2 kişi, hastaneye kaldırıldı.
KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü kaçakçılık suçlarıyla mücadele faaliyetleri kapsamında il merkezinde H.O. isimli şahsın ev ve işyerinde arama yapıldı. Arama sonucunda çeşitli miktarlarda kaçak tütün ve ürünleri ele geçirildi.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
9.4575
EURO
10.9812
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
okuyun, çünkü mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor

deneme
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
By the end of the 15th century, 35
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.