KÜ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR
Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Üniversitede Eylül 2018 - Eylül 2021 tarihleri arasında yapılan faaliyetler ve önümüzdeki dönem hedefleri hakkında bilgi verdi. Rektör Aslan, 3. yıl değerlendirme toplantısında Kırıkkale Üniversitesi´nin hedeflerine emin adımlarla yürüdüğünü söyledi.
Tarih: 8.9.2021 19:56:12

DİJİTAL ÜNİVERSİTE

Rektörlük Senato Salonu´nda gerçekleşen 3. yıl değerlendirme toplantısına Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Metin Arslan ve basın mensupları katıldı. Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan 2018 Eylül - 2021 Eylül tarihleri arasında Üniversitede yapılan faaliyetleri ve hedeflerini basın mensuplarına anlattı. Rektör Aslan, “Dijital Üniversiteye dönüşme hedefimiz kapsamında yaptığımız çalışmalar neticesinde vermiş olduğumuz hizmetlerin birçoğu dijital olarak da verilmektedir. Dijital alana yapmış olduğumuz yatırımlarla Üniversitemiz, akademik ve idari personeline, öğrencisine yönelik hizmetlerini son bir buçuk yıl boyunca sorunsuz şekilde ulaştırdı”

 

KIRIKKALE´Yİ TANITACAĞIZ

Toplantıda KÜSİ Akademik Kurulu ve KÜSİ Sektör Kurulu oluşturulduğunu dile getiren Rektör Aslan, “Uluslararası anlaşma sayısını artırarak, öğrenci ve öğretim elemanı sayısını artırma noktasında önemli çalışmalar yaptık. Öğrencilerimizin şehirle bütünleşmesi ve şehrimizi tanıması adına geziler düzenledik, ilimizi ve Üniversitemizi tanıtmak için hazırlanan videoya Öğrenci Bilgi Sisteminde yer verdik. Bu sene gelen öğrencilerimiz için de ilimizin ve Üniversitemizin tanıtımı amaçlı çalışmalar yapacağız”

 

AKADEMİK BAŞARI YÜKSELİYOR

Üniversitenin akademik başarısını yükseltmek, paydaşlarına ve Üniversiteye katkı sağlayacak çalışmalar yapmak amacı doğrultusunda hareket ettiklerini belirten Aslan, “TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksinde ilk 50´ye girmek konusunda başarılı olacağımızı, 2022 yılı listesinde yer alacağımızı umuyorum. Tıp Fakültesi Kulak Burun ve Boğaz Anabilim Dalı ve Veteriner Fakültemizin akreditasyonu vardı, bu yılın sonunda veya önümüzdeki yılın ilk altı ayında Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Bölümü, Spor Bilimleri Fakültesi Spor Öğretmenliği Bölümlerinin akreditasyonu yapılacak. “

 

3 YILDA 33 YENİ BÖLÜM AÇILDI

“Bölüm sayısını artırmak hedefimizi de önemli bir noktaya taşıdık. Üniversitemizde 2018-2020 yılları arasında 33 yeni bölüm ve program açıldı ve 411 akademisyen göreve başladı.  Kadro verilmesi ve bölümler açılması konusunda YÖK´ün pozitif ayrımcılık yaptığı 8 Üniversiteden birisiyiz. Sanayi ve sektör ile ilişkileri geliştirmek hedefimiz, proje bazlı çalışmalarla giderek daha da güçleniyor. Bu kapsamda Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Patent ve Marka Kurumu, MKE AŞ., Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, Kırıkkale SMMM Odası, Kırıkkale İŞKUR, Kırıkkale Sanayi ve Ticaret Odası, Durmazlar Makine, KOSGEB, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı, Türkiye Bilimler Akademisi, Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN), 17 Sanayi Kuruluşu ve 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Etkinlikleri Kapsamında 361 Üniversite Kurum ve Kuruluş ile ortak çalışmalar yaptık ve protokollere imza attık. YÖK İzleme Kriterleri arasında yer alan Endüstri ile Ortak Yürütülen Proje Sayısı 2018 yılında Üniversitemizde 1 iken 2021 yılında 21´e ulaştı”

 

ÜNİVERSİTELERİN SANAYİ VE SEKTÖRLE İŞ BİRLİĞİ

Üniversitelerin sanayi ve sektörle iş birliği içinde olmasının yanında sosyal sorumlulukları da olduğunu ifade eden Aslan, “Bizler de şehrimizin, paydaşlarımızın bu ihtiyaçlarına cevap vermek adına Otizm Farkındalık Paneli, 7. Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu, Diyabet Günü Kapsamında Bilgilendirme Standı, Hacı Taşan Ulusal Çalgı Festivali, Palyatif Bakım: Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu, Ticaret Hukuku Sempozyumu, Özel Sporcular BocceLigi Final Karşılaşmaları, Her Ay Özel Öğrencilere Yönelik Etkinlik, Tıp Fakültesinde İbn Sina Palyatif Bakım Ünitesi Açılışı, Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi´nde Yeni Yoğun Bakım Ünitesi Açılışını gerçekleştirdik. Engelli vatandaşlarımız için Hipoterapi Merkezi ve öğrencilerimize yönelik Veteriner Fakültesi Binicilik Tesisi Kurma hedefimizi de hayata geçirdik. Merkezimiz, 6 tane at getirilerek hem engelli vatandaşlarımıza yönelik hem de üniversite içindeki öğrencilerimize hizmet veren bir birim haline geldi. Geleneksel Okçuluk Tesislerini hayata geçirdik. Çalışmaya başladık fakat pandemi nedeniyle kesintiye uğradı. Özel Eğitime Muhtaç Çocuklarımız için her ay bir etkinlik yaptık ve bunu online olarak da yaptık.  Ekimden itibaren tekrar başlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

KÜ, KIRIKKALE´NİN ADINI DUYURUYOR

Uluslararası alanda Kırıkkale´nin adını duyurmayı amaçladıklarını, yurtiçi ve yurtdışında 1008 etkinlik yapıldığını ifade eden Rektör Aslan, bu kapsamda Cezayir´de bulunan Blida 1 ve Blida 2 Üniversiteleriyle karşılıklı ziyaret ve iş birliği anlaşmaları, Cezayir´de 4 Kurda toplam 50 öğrenciye ´15 Temmuz Türkçe Öğretim Kursu, Cezayir ve Türkmenistan Büyükelçiliği´ne ziyaret, Malezya Putra Üniversitesi ile anlaşma imzalandığını söyledi.

 

Aslan, Üniversitelerinin 2021 ve 2022 hedeflerinin, yıl sonuna kadar yüz yüze eğitimi sürekli kılmak, THE endeksine gitmek, TÜBİTAK Girişimcilik Endeksinde yer almak, Kampüs Güneş Enerji Sistemini kurmak üzere Enerji Bakanlığı ile proje başlatmak (KAMPÜS-GÜNENSİS), Engelli çocuklarımıza her ay düzenli etkinlik yapmak, Merkezi Araştırma Laboratuvarları, Kongre Merkezi ve Su Sistemi Projelerini sonlandırmak, Uluslararası III. Savunma Sanayi Sempozyumu düzenlemek olduğunu belirtti. Toplantı, Rektör Aslan´ın basın mensuplarının sorularını cevaplamasıyla sona erdi. Haber: Kenan Kuzucu
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ´NE BÜYÜK İLGİ
ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ´NE BÜYÜK İLGİ
Kırıkkale Gençlik Merkezi, Balışeyh Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ‘Balışeyh Çocuk Oyunları Şenliği´ düzenlendi. Şenliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Firari 3 hükümlü yakalandı
Firari 3 hükümlü yakalandı
Kırıkkale´de haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari 3 hükümlü yakalandı, çeşitli suçlardan aranması bulunan 17 şahıs yakalandı.
KIRIKKALE MUTFAĞI AFYON´DA SERGİLENDİ
KIRIKKALE MUTFAĞI AFYON´DA SERGİLENDİ
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO´nun ‘Yaratıcı Şehirler Ağı´nda (UCCN) Türkiye´yi temsil eden üç şehirden biri olan Afyon´un kültürel ve gastronomi zenginlikleri festivalle taçlanıyor. Eşsiz tatlarında her medeniyetin izini taşıyan Kırıkkale´nin mutfağı “Gastro Afyon 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali”nde sergilendi.
PKK İŞBİRLİKÇİSİ!..
PKK İŞBİRLİKÇİSİ!..
PKK İŞBİRLİKÇİSİ!..
MÜZAKERELER BAŞLADI
MÜZAKERELER BAŞLADI
Türk Metal Sendikası, Türk Metal ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasında yaklaşık 127 bin üyeyi ilgilendiren 2021-2023 Grup Toplu İş Sözleşmesi müzakereleri, İstanbul´da gerçekleştirilen ilk oturumla başladı.
RESMİ HİZMETE!..
RESMİ HİZMETE!..
RESMİ HİZMETE!..
İlimizde 241 proje yürütülüyor
İlimizde 241 proje yürütülüyor
Kırıkkale Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, Kamu Yatırımcı Bölge ve İl Kuruluşlarınca; kent genelinde yürütülen toplam proje sayısı 241 olduğunu söyledi.
HOŞGELDİN TEKBIYIKOĞLU
HOŞGELDİN TEKBIYIKOĞLU
KIRIKKALE´NİN YENİ VALİSİ TEKBIYIKOĞLU GÖREVE BAŞLADI
SPORUN MARKA ŞEHRİ KIRIKKALE OLACAK
SPORUN MARKA ŞEHRİ KIRIKKALE OLACAK
MHP´Lİ ÖZTÜRK, “SPOR VE SPORCUNUN HER ZAMAN YANINDAYIZ” DEDİ.
GÜZELLİĞİN ADRESİ İNCİZADE
GÜZELLİĞİN ADRESİ İNCİZADE
KADIN VE ERKEKLERE DEĞER VEREN MERKEZ: İNCİZADE ESTETİK & GÜZELLİK MERKEZİ
KÖR!..
KÖR!..
AHMET YEŞİL
BU PARK BİR BAŞKA GÜZEL
BU PARK BİR BAŞKA GÜZEL
KARAAHMETLİ TABİAT PARKI, HACILAR BELEDİYESİ İLE YENİDEN RENKLENİYOR
EFSANE GERİ DÖNÜYOR
EFSANE GERİ DÖNÜYOR
MKE KIRIKKALESPOR´UN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ KÜRŞAT GÜLDAL
YALNIZ DEĞİLSİNİZ
YALNIZ DEĞİLSİNİZ
Türk Kızılay Genel Başkanı DR. Kerem Kınık, Türk Kızılay Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa İşler ve yönetimini ziyaret etti.
TEMİZLİK GÜNÜNDE 20 TORBA ÇÖP TOPLADI
TEMİZLİK GÜNÜNDE 20 TORBA ÇÖP TOPLADI
Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi ve Yeşilay Kırıkkale Şubesi Dünya Temizlik Günü münasebeti dolayısıyla ortaklaşa düzenlediği etkinlikte yaklaşık 50 gönüllüleri ile birlikte Kırıkkale Kent Ormanı´nda 20 torba çöp topladı.
KIRIKKALE´DE 69 BİN 795 MOTORLU KARA TAŞITI BULUNUYOR
KIRIKKALE´DE 69 BİN 795 MOTORLU KARA TAŞITI BULUNUYOR
Kırıkkale´de trafiğe kayıtlı araç sayısı Ağustos ayı sonu itibarıyla 69 bin 795 oldu.
İŞ BANKASI´NDAN DELİCELİ ÇİFTÇİLERE DESTEK
İŞ BANKASI´NDAN DELİCELİ ÇİFTÇİLERE DESTEK
Türkiye İş Bankası ve Delice Ziraat Odası, Oda üyelerinin tarımsal finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bir iş birliği protokolü ve ayrıca bir İmece POS Protokolü imzaladı.
HER BİR ÖĞRENCİMİZİN REHBERİ OLALIM
HER BİR ÖĞRENCİMİZİN REHBERİ OLALIM
Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, yarınların geleceği gençlerimiz için öğretmenlik mesleğinin büyük önem taşıdığını belirterek, öğretmenlerin her bir öğrencisinin rehberi olması gerektiğini söyledi.
EKONOMİK KRİZ HER YERDE
EKONOMİK KRİZ HER YERDE
CHP Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, bugün eski sanayi sitesinde bulunan esnafları ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.
Ufka Yolculuk ödülleri düzenlenen törenle verildi
Ufka Yolculuk ödülleri düzenlenen törenle verildi
Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması´nın Kırıkkale´deki yarışmasında dereceye giren 30 öğrenciye düzenlenen ödül töreninde para ve belge ödülleri teslim edildi.
IŞIKLAR KÖYÜ´NDE KORKUTAN YANGIN
IŞIKLAR KÖYÜ´NDE KORKUTAN YANGIN
Kırıkkale´nin Balışey ilçesine bağlı Işıklar Köyü´nde bir evde çıkan yangında ev kullanılamaz hale geldi.
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ
Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Üniversitelerinin eğitim-öğretime açılmasıyla birlikte en kısa sürede ilimizdeki özel çocuklara yönelik faaliyetlere başlayacaklarını ifade ederek, “Eğitim Fakültemizde Özel Eğitim Bölümümüz açıldı. Oradaki hocalarımız ve bu sene başlayacak olan 60 öğrencimizle birlikte keyifli ve verimli faaliyetlere imza atacağımıza inanıyorum”
KÖYLER BETON YOLLARA KAVUŞUYOR
KÖYLER BETON YOLLARA KAVUŞUYOR
Geçmiş yıllarda Kırıkkale´de ilk denemesi yapılan ve şartlara uyduğunun tespit edilmesi üzerine yaygın hale getirilmesine karar verilen köy yollarının beton yola dönüştürme çalışmaları hızla ilerliyor. Kırıkkale İl Özel İdaresi ekipleri tarafından 26 kilometrelik beton yol yapımı tamamlanırken, hedefin bu sezon 52 Kilometre olduğu bildirildi.
KIRIKKALESPOR DERİNCE DEPLASMANINA GİDİYOR
KIRIKKALESPOR DERİNCE DEPLASMANINA GİDİYOR
3.Lig 3. Grupta mücadele eden ve sezona 3-1´lik Fethiyespor galibiyetiyle başlayan Kırıkkale Büyük Anadoluspor bu hafta deplasmanda Belediye Derincespor ile karşı karşıya gelecek. Hafta içi çalışmalarını tamamlayan kırmızı-lacivertli ekip yarın Kocaeli´ye giderek maç saatini beklemeye başlayacak.
100 BİN ADET PULLU SAZAN GÖLETE BIRAKILDI
100 BİN ADET PULLU SAZAN GÖLETE BIRAKILDI
Tarım ve Orman Bakanlığının su ürünleri kaynaklarının ve su ürünlerinin sürdürülebilir kullanılması, gelecek nesillere miras olarak bırakılmasının sağlanabilmesi, deniz ve iç sularımızdaki su ürünleri stoklarının takviyesi amaçları ile başlattığı “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” devam ediyor.
ÜYELERİMİZ İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR
ÜYELERİMİZ İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR
Üyelerinin hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale´de de özverili şeklide çalışma gerçekleştiren Eğitim-Bir-Sen, İl Dian Toplantısını gerçekleştirdi. Sendika Başkanı Yasin Pekiz, “Üyelerimiz için her alanda haklı mücadelemiz sürecektir” dedi.
KATLİAM GİBİ KAZA: 6 ÖLÜ
KATLİAM GİBİ KAZA: 6 ÖLÜ
Kırıkkale´nin Çelebi ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 4 kişi olay yerinde, 2 kişi de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ
SERVİS ARAÇLARI DENETLENDİ
Kırıkkale´de İl Salgın Denetim Merkezi ekipleri, servis araçlarını durdurarak salgınla ilgili alınması gereken önlemler konusunda sürücü ve yolculara bilgilendirmelerde bulundu.
ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇEVRE TEMİZLİĞİ
ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÇEVRE TEMİZLİĞİ
Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanlığı Ortaöğretim teşkilatı “Çevrecilik Milliyetçiliktir” anlayışıyla ‘Atatürk Parkı´nı temizledi.
BU YIL EN FAZLA KAZANIM SAĞLADIĞIMIZ SÖZLEŞME
BU YIL EN FAZLA KAZANIM SAĞLADIĞIMIZ SÖZLEŞME
Kırıkkale Memur Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz, son toplu sözleşmenin daha önceki toplu sözleşme süreçleriyle birlikte değerlendirildiğinde kamu çalışanları için en fazla kazanım sağlanan toplu sözleşme olduğunu ifade etti.
OTOMOBİLDEKİLERİ GÖRENLER ŞAŞTI KALDI
OTOMOBİLDEKİLERİ GÖRENLER ŞAŞTI KALDI
Kırıkkale´de seyir halindeki bir otomobilin içinde ve tavanında alışık olmayan ve tehlikeli şekilde taşınan ev eşyaları, görenleri şaşkına çevirdi.
KAVŞAKTA İKİ ARAÇ ÇARPIŞTI
KAVŞAKTA İKİ ARAÇ ÇARPIŞTI
Kırıkkale´de 2 otomobilin kavşakta çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında yaralanan 2 kişi, hastaneye kaldırıldı.
KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü kaçakçılık suçlarıyla mücadele faaliyetleri kapsamında il merkezinde H.O. isimli şahsın ev ve işyerinde arama yapıldı. Arama sonucunda çeşitli miktarlarda kaçak tütün ve ürünleri ele geçirildi.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
9.4575
EURO
10.9812
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
By the end of the 15th century, 35
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.