Kızılay 8 ailenin yardımına koştu
Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi, hayırseverlerin katkılarıyla Kırıkkale´de 8 ihtiyaç sahibi ailenin evlerini kış gelmeden toplamda 100 bin TL harcayıp kapsamlı onarımını tamamladı. 8 ailenin sıcak bir yuvada kışı geçirmelerini sağladı.
Tarih: 21.1.2021 14:57:39

HAYIRSEVERLERE GÜVENEREK YOLA ÇIKIYORUZ

Bazı evleri büyük oranda yenileyen, kimisinin çatısını, duvarını tamir eden veya iç tefrişatını yapan Türk Kızılay´ı hayırseverlerin de katkı sağladığı çalışmalarda en büyük katkıyı tadilat yapımında görev alan fedakar gönüllüleri yaptı.  Türk Kızılay Şube Başkanı Mustafa İşler yaptığı açıklamada, Türk Kızılay´ın görevinin sadece erzak yardımı dağıtmak olmadığını söyledi. İşler, “İnsanlara, barınma ihtiyaçları, sağlık ve ısınma problemleri, eğitimler veya diğer sıkıntılarla alakalı yardımcı olmaya çalışıyoruz. 2020 yılında oturulamayacak şekilde evi veya oturacak hiç evi olmayan insanlara el atıldı ve ihtiyaçları tespit edildi. Önce Allah´a sonra hayırseverlere güvenerek yola çıkıyoruz, kasamızda şu kadar para var onu harcayacağız diye yola çıkmıyoruz. Önce Allah´a ve sonra Kırıkkaleli hayırseverlere güveniyoruz. Allah onlardan razı olsun"

 

KIZILAY BİZİMLE AİLEMİZDEN BİRİYMİŞ GİBİ İLGİLENDİ

Evinin tadilatı yapılan bir başka ailemiz S.K da çatısının çok kötü aktığını ve Daha sonra evinin tadilatı için Türk Kızılay´a başvurduğunu ve o sırada hamile olduğunu aktaran S.K şunları kaydetti: "Mahalleden komşular yardım ediyordu, temizliğe gidiyordum. Daha sonra Türk Kızılay A´dan Z´ye kadar bütün evin tadilatını yaptı. Çamaşır makinesi, televizyon, koltuk takımına kadar her şeyimi verdiler. Daha desteklerini yapıyorlar. Kömürüme kadar gönderdiler. Virüse yakalandığımda evimde karantinadayken 15 gün boyunca devamlı gıda yardımı ve meyve yardımında bulundular, hastalandığım zaman ameliyat olacağım zaman evimden alıp hastaneye götürerek bütün ihtiyaçlarımı karşılayarak günlerce benimle ilgilendiler. Benimle ailemden çok ilgilendiler Allah başkanımdan ve görevlilerden razı olsun"

 

KIZILAY BANA BABALIK ABİLİK YAPTI

Denizli´den gelen ve iki yıldır Kırıkkale de yaşayan H.K Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi ve görevlilerinin bu süreçte çok derdini çektiklerini ifade etti. "Her şeyde bana destek oldular. Daha önce konteynerde oturuyordum. Onu kaldırdılar ve evimin yapımında evimin eşyalarının döşenmesi, elektriğimin çekilmesi, yolumun açılması ve çatıma kadar her şeyde yanımda oldular.  Türk Kızılay sayesinde ev sahibi oldum. Bana babalık, abilik yaptılar ve desteklerini hiç esirgemediler. Yoksa bu karda kışta konteynerde oturuyordum. Ellerinden gelindiğin fazlasını yaptılar." ifadelerini kullandı.

 

YAŞLI AMCAMIZIN EVİ TAMİR EDİLDİ

Başkan İşler evi yapılan diğer mağdur aileler hakkında da bilgi verdi;  “Tek başına yaşayan 65 yaşına merdiven dayamış duvarları çatlamış, tavan ağaçları bel vermiş gecekondusu uçmak üzere olan yaşlı amcamızın da yardımına koştuk. Yaşlı amcamızın evinin yapımı için gerekli malzemeler, Kızılay´ımızın merhametli bağışçıları tarafından karşılandı. Yine fedakar gönüllülerimiz gece gündüz demeden amcamızın evinde gönüllü olarak çalışarak evinin tamirini bitirdik. Evinin içinin de eşyalarını düzerek amcamızı kışın sıcakta oturmasını sağladık”

 

EVLER YAPILIYOR

“Covid-19 salgınından dolayı evinden çıkamayan yaşlılarımızı ziyaret ettiğimiz bir gün karşılaştığımız manzara bizleri duygulandırdı. Bir tarafı felçli bir amcamızı ziyaret etmiştik. Hanımı ağlayarak tuvalet taşının üzerine koyarak ortadan kestiği sandalyeyi kocasının ne zorluklarla tuvalet olarak kullandığını anlatmıştı. Kışın çok zor oluyor içeri klozetli bir tuvalet yapın başka bir şey istemem diyordu. Yine ağlayarak kaç yıldır kurban eti yemediklerini söyledi. Gıda ve hijyen kolilerimizi bıraktık. Kızılay et konservelerden üç kutu bıraktık ve hemen ertesi gün çalışmalarımıza başlayarak Kızılay´ımızın merhametli hayırseverleri tarafından ailemizin tuvalet ve banyosu yaptırıldı. Kızılay olarak her zaman gariplerin ve mazlumların yanında olduk bundan sonrada olmaya devam edeceğiz”

 

EVİ VİRANE OLMUŞ AİLEYE KONTEYNER YARDIMI YAPILDI

“Türk Kızılay Kırıkkale şubesi olarak Delice ilçemize bağlı Karpuzlu köyümüz de tek başına yaşayan kullanılmaz ve yıkılmak üzere olan abimize yuva olduk. Getirmiş olduğumuz konteyner ile onu ve umutlarını yağmurdan soğuktan salgından ve hastalıktan korumayı başardık.  Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi olarak kendisine yardımda bulunduğumuz abimizden aldığımız hayır duası ve siz değerli hemşerilerimizin destekleriyle daha nice evsize yuva nice geceye ışık olmaya devam ettik”

 

EVİ YANAN TEYZEMİZİN YARDIMINA KIZILAY KOŞTU

“Evi yanarak kullanılamaz hale gelen teyzemizin evinin tekrar yaşanacak bir yuvaya dönüşmesi için Kızılay Kırıkkale Şubesinin yardımseverleri harekete geçti. Evin tamiratı için gerekli malzemeler ulaştırıldı. Gıda kolisi ve et konserlerimizi bıraktık. Ayrıca yanan evimizin tamiratı ve  gerekli eşyaların temini için çalışmalarımız başlattık. Merhametli hayır severlerimiz ve fedakar gönüllülerimiz tarafından ailemizin evinin tadilatı yapıldı. Evinin tadilatını gördükçe gözleri yaşaran teyzemizin hayır dualarını tüm Kızılay ailesi olarak alıyoruz. Bu sevinç bize yeter”

 

ALLAH KİMSENİN BAŞINA YANGIN FELAKETİ VERMESİN

“Yangın öyle bir felakettir ki bir anda bütün emeklerinizi silip süpürüyor. Allah c.c kimsenin başına böyle felaket vermesin. Keskinin Haydar dede köyünde çıkan yangında evinin tüm eşyaları yanan ve evi büyük hasar alan kardeşimizin kapı, pencere ve parasal diğer ihtiyaçlarına yardımcı olduk. Çok şükür ailemiz evine taşındı. Ailemizin mağduriyetinin giderilmesi için gereken ne ise Kızılay olarak hep yanındaydık”

 

EVİ YANAN BİR ABİMİZİN DAHA YUVASI OLDUK

“Çıkan yangında bir odası hariç tüm eşyaları yanan kardeşimize ilk olarak 2 gıda kolisi,2 hijyen kolisi duvarları ve tavanlarını boyaması için 60 kg tavan, 60 kg da duvar boyası verdik. Daha sonra hemen çamaşır makinası alarak evine götürdük. Evinin yapılması gereken tadilatı için hızlı bir şekilde 30 torba sıva alçısı ve 15 torba saten alçı alınarak ailemizin evine bırakıldı. Ailemizin mağduriyetinin giderilmesi için gereken ne ise Kızılay olarak yine ailemizin yanındaydık. Türk Kızılay Kırıkkale şubesi olarak nerede bir yüreği yanık aile görsek onun yardımına koşacağız. Kızılay´ımızı iyiliğin amiral gemisi yaptık. Kırıkkale´mizin sokaklarını karış karış gezerek ailelerimizin ıstırabını dindirene kadar bu yolda devam edeceğiz” dedi. Haber: Kenan Kuzucu
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kızılay ailenin yardımına koştu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü arttı
Yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü arttı
Kırıkkale´de yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü 518 076 m2, yapı kullanma izin belgesi verilen yapıların yüzölçümü 647 609 m2´dir.
Kızılay aile içi eğitimi veriyor
Kızılay aile içi eğitimi veriyor
Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi ihtiyaç sahibi aileler için birçok alanda çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kırıkkale´de yaşayan ailelerin yiyecek ihtiyaçları, eşya ihtiyaçları, ısınma problemlerinin yanı sıra ailelerin huzurlu bir hayat yaşayabilmeleri için çeyiz kursuna katılan kursiyerlere aile içi eğitim seminerleri vermeye başladı.
750 esnafa çağrı
750 esnafa çağrı
Kırıkkale Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner, gelir kaybı hibe desteği için hiç başvuru yapmayan 750 esnafa çağrıda bulundu.
YANDAŞLARA DEĞİL  VATANDAŞA VERİN
YANDAŞLARA DEĞİL VATANDAŞA VERİN
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, “Buradan tüm işsizlerimize, esnaflarımıza, çiftçilerimize, asgari ücretlilerimize sesleniyorum: Türkiye, büyük ve zengin bir ülke. Bu ülkenin kaynakları herkese yetecek kadar bol, yeter ki bu ülkenin gelirlerini yandaşlara değil, vatandaşa verin” dedi.
Kırıkkale BA´da Beykoz dönemi
Kırıkkale BA´da Beykoz dönemi
Kırıkkale Büyük Anadoluspor Teknik Direktörlüğüne getirilen Ali Beykoz, düzenlediği basın toplantısında üst sıraları hedeflediğini belirterek, hafta sonu oynanacak karşılaşmanın çok önemli olduğunu söyledi.
KARPUZU BÜYÜK HASAN DEDE!..
KARPUZU BÜYÜK HASAN DEDE!..
KARPUZU BÜYÜK HASAN DEDE!..
Kırıkkale için gönül gönüle çalışıyoruz
Kırıkkale için gönül gönüle çalışıyoruz
AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi
Hacılar´da belediye personeline eğitim
Hacılar´da belediye personeline eğitim
Acil durumlarda büyük önem arz eden ve hayat kurtaran bilgiler için Kırıkkale İl Afet ve Acil Merkezi tarafından Hacılar Belediyesi personeline eğitim verildi.
Hanenin maddi durumu endeksi
Hanenin maddi durumu endeksi
Geçen 12 aylık döneme göre mevcut dönemde hanenin maddi durumu endeksi Ocak ayında 63,7 iken, Şubat ayında %4,1 oranında artarak 66,3 oldu.
Facianın eşiğinden dönüldü
Facianın eşiğinden dönüldü
Kırıkkale´de binaların arasındaki garajda tüp yüklü kamyonette çıkan yangın kısa sürede söndürülmesiyle facianın eşiğinden dönüldü.
Covid-19´u hep birlikte yeneceğiz
Covid-19´u hep birlikte yeneceğiz
Kırıkkale il pandemi koordinasyon kurulu toplantısı, Vali Yunus Sezer başkanlığında gerçekleştirildi.
Belediyeden halkı kandil simidi
Belediyeden halkı kandil simidi
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı´nın talimatı ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Regaib Kandili dolayısıyla belediye hizmet binası önünde vatandaşlara kandil simidi ikram edildi.
Silah İhtisas OSB´de istihdam artacak
Silah İhtisas OSB´de istihdam artacak
Türkiye´nin ilk Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olan Kırıkkale Silah İhtisas OSB´ nin cazibe merkezi haline getirilebilmesi ve istihdamın artırılması amacıyla yapılan çalışmalar değerlendirildi.
Regaip Kandiliniz Kutlu Olsun
Regaip Kandiliniz Kutlu Olsun
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, "Regaip Kandili" dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Saygılı mesajında, üç ayların başlangıcı olan bugünlerde insanların birbirine karşı daima yapıcı, hoşgörülü, sevgi ve saygı çerçevesi içinde davranması gerektiğini belirtti.
Rahmet ve bereketin ayı üç aylar başladı
Rahmet ve bereketin ayı üç aylar başladı
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Sezer, “Üç ayların manevi atmosferine girişimizin habercisi olan Regaip Kandili´ne erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Vali Sezer yol durumunu takip edildi
Vali Sezer yol durumunu takip edildi
Kırıkkale´de son günlerde sağanak kar yağışı ve soğuk hava etkili oluyor. Ulaşım alanında sorun yaşanmaması amacıyla ekipler çalışma gerçekleştirirken, zaman zamanda olumsuz kaza gibi durumlar yaşanabiliyor.
Terörle mücadelemiz sonuna kadar sürecek
Terörle mücadelemiz sonuna kadar sürecek
Kırıkkale Eğitim Bir Sen ve Memur Sen İl Başkanı Yasin Pekuz, Irak´ın kuzeyindeki Gara bölgesine bölücü terör örgütünün 13 vatandaşımızı şehit etmesi nedeniyle açıklamada bulundu. Pekuz, “Hendeklere Gömülen Terör Örgütünün Alçak Saldırıları Milletimizi Asla Yıldıramayacaktır” dedi.
Köy yolları ulaşıma açılıyor
Köy yolları ulaşıma açılıyor
Kırıkkale´de Pazartesi günü akşam saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı ve tipi, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kentin bir anda beyaza bürünmesine neden olan kar yağışı, köy yollarının da karla kaplanmasına neden oldu.
Otobüs ile ticari taksi çarpıştı
Otobüs ile ticari taksi çarpıştı
Kırıkkale´de yolcu otobüsü ve 2 ticari taksinin karıştığı trafik kazasında 1 kişi öldü, 1´i ağır 2 kişi yaralandı. Kırıkkale Valisi Yunus Sezer olay yerine giderek kaza alanında incelemelerde bulundu.
İlk Cemre Düşüyor
İlk Cemre Düşüyor
Kırıkkale´de halk arasında yaygın olarak baharın müjdecisi olarak bilinen Cemrenin ilki havaya düşerek hava sıcaklığının artmasına neden olacak.
HANIMLAR ÜRETECEK  KIRIKKALE KAZANACAK
HANIMLAR ÜRETECEK KIRIKKALE KAZANACAK
Kırıkkale Belediyesi tarafından başlanan KOP tarafından da desteklenen Kaletepe, Selimözer, Aşağı Mahmutlar ve Sanayi Mahallesi Mahalle konaklarının açılışları gerçekleştirildi.
Futbolcuları taşıyan otobüs şarampole yuvarlandı
Futbolcuları taşıyan otobüs şarampole yuvarlandı
Kırıkkale´nin Delice ilçesinde, Misli.com 3. Lig 1. Grup ekiplerinden Fatsa Belediyespor kafilesini taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu sürücü hafif yaralandı.
Kısıtlamaya uymayanlara ceza yağdı
Kısıtlamaya uymayanlara ceza yağdı
Kırıkkale´de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında gerçekleştirilen denetimlerde, kısıtlamayı ihlal eden 30 kişiye para cezası verildi, aranan 11 kişi yakalandı.
HESABINI KARAYILAN´DAN SORACAĞIZ!
HESABINI KARAYILAN´DAN SORACAĞIZ!
Kundaktaki bebekleri katleden, silahsız 33 askeri kurşuna dizen terör örgütü PKK, kanlı hain tarihine yeni bir katliam daha ekledi. Hain terör örgütü yıllardır alıkoyduğu asker, polis ve sivil vatandaş olma üzere 13 kahramanımızı şehit etti.
Halk Eğitim kapılarını kursiyerlere açtı
Halk Eğitim kapılarını kursiyerlere açtı
Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale´de de etkili olan Koronavirüs salgını nedeniyle belirli bir süre durdurulan Halk Eğitim Merkezi´nce düzenlenen kurslar, dün itibariyle yüz yüze olarak yeniden başladı.
Birinci önceliğimiz intibak
Birinci önceliğimiz intibak
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Kırıkkale Şube Başkanı Zekeriya Aytekin, 2000 öncesi emeklilerin intibak sorununun çözümü için neredeyse 21 yıl mücadele ettikleri ama sonunda bu hakkı elde etmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.
2021 Yılı 1. Dönem İç Tetkikleri Başladı
2021 Yılı 1. Dönem İç Tetkikleri Başladı
Kırıkkale Üniversitesi TS EN ISO 9001:2015 ve TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Kalite Standartları Prosedürleri gereği her yıl iki kez yapılması gereken iç tetkiklerden 1. dönem iç tetikleri başladı.
1 ayda 312 konut satıldı
1 ayda 312 konut satıldı
TÜİK Nevşehir Bölge Müdürü Arif Şahin, Kırıkkale´de 2021 yılı Ocak ayında konut satışı 312 adet olup ipotekli satış 50, diğer satış 262 adet olarak gerçekleştiğini söyledi.
OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN ÖNEMİ
OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN ÖNEMİ
OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN ÖNEMİ
Kursiyerlere çocuk eğitimi anlatıldı
Kursiyerlere çocuk eğitimi anlatıldı
Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi´nin dezavantajlı aileler için “Benimde Altın Bileziğim Var” projesi kapsamında açmış olduğu çeyiz kursuna katılan kursiyerlere İl Müftülüğü tarafından ‘Çocuk Eğitimi´ konulu seminer verildi.
BAŞSAĞLIĞI
BAŞSAĞLIĞI
TAZİYE
İnşaat maliyet endeksi arttı
İnşaat maliyet endeksi arttı
TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü verilerine göre, İnşaat maliyet endeksi, 2020 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %2,68 bir önceki yılın aynı ayına göre %25,02 arttı. Bir önceki aya göre malzeme endeksi %3,74, işçilik endeksi %0,20 arttı. Ayrıca bir önceki yılın aynı ayına göre malzeme endeksi %30,34, işçilik endeksi %13,74 arttı.
Kaçak avcılıkla 7/24 mücadele
Kaçak avcılıkla 7/24 mücadele
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol ekipleri denetimlerine devam ediyor. Ekipler hafta sonu Kapulukaya Baraj Göletinde yaptığı denetimlerde 150 metre misina ağı ele geçirdi.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.1357
EURO
8.6774
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
By the end of the 15th century, 35
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.