Kırıkkale, Türkiye´nin ulaşım ağı merkezidir
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2021 Yılı Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmada, Kırıkkale´nin 43 ilin geçiş noktasında olduğunun altını çizerek, “Türkiye´nin ulaşım ağı merkezi konumundaki Kırıkkale´nin sorunlarının çözülmesi, tüm Türkiye´nin ulaşım sorunlarına çözümün de anahtarı olacaktır,” dedi.
Tarih: 20.11.2020 15:29:07

ULAŞIM AĞI SIK SIK YIPRANIYOR

 

Kırıkkale´nin, Türkiye´nin merkezinde ve 43 vilayetin geçiş noktasında bulunması hasebiyle, ulaşım ağlarının da merkez noktasında yer alan bir il olduğunu vurgulayan Öztürk, “Elbette bu yoğunluk, Kırıkkale üzerinden geçen kara ve demir yollarının da sık sık yıpranmasına yol açmakta, yenilenme ve geliştirilme ihtiyacını doğurmaktadır” diye konuştu.

 

ON METRE GENİŞLİK YETERLİ DEĞİL

 

Sorunları ve ihtiyaçları bizzat yerinde tespit ettiklerini ifade eden MHP Kırıkkale Milletvekili Öztürk şöyle konuştu: “32 kilometrelik Sulakyurt-Balışeyh Karayolu Projesi, Kırıkkale için önemli bir projedir. Ancak zaten 8 metre olan bu yolun genişliği sadece 2 metre genişletilerek, 10 metreye çıkarılmıştır. Yöre halkının ve bizlerin de itirazı bu noktada başlamaktadır. Çünkü 10 metrelik gidiş-dönüş tek şerit olacak bir yol, geniş hacimli iki aracın yan yana geçmesine izin vermeyecektir.”

 

BİÇERDÖVERİN GEÇEBİLMESİ İÇİN 30 DAKİKA BEKLEDİK

 

“Daha geçtiğimiz günlerde kendi ilçem Sulakyurt´a giderken, karşılıklı olarak yolu kullanan ve her birinin genişliği 4 buçuk metrenin üzerinde olan iki biçerdöver ve aksamlarının geçmesi için neredeyse 30 dakika bekleme yapmak zorunda kaldım. Yüzde 20´nin altında kalan bu yolun, vizyoner bir bakış açısıyla, daha işin başındayken 12 metreye çıkarılması elzemdir. Bu bakımdan, gelecek 50-60 yıl da hesaba katılarak, henüz yer teslimi yapılmış ve 73 milyon TL´ye mal olacak olan projede yer alan yol genişliğinin yol güvenliği ve yüksek standart seviyeli olması için en azından 12 metreye çıkartılarak, daha kullanışlı hale getirilmesini Bakanlığımızdan daha işin başındayken talep etmekteyiz” dedi.

 

“TADIM KAVŞAĞI”, ÖLÜM KAVŞAĞI OLMASIN!

 

Karakeçili´de “Tadım Kavşağı” olarak da bilinen Kırıkkale-Konya-Kırşehir-Ankara Kavşağındaki görüş kısıtlılığı sebebiyle her yıl çok sayıda kaza meydana geldiğini belirten MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, kavşaktaki görüş kısıtlılığının ve diğer engelleri ortadan kaldıracak fiziki düzenlemelere duyulan ihtiyacın, her geçen gün daha da arttığını belirtti.

 

KARAKEÇİLİ´NİN ULAŞIM SORUNLARI ÇÖZÜLECEK

 

Yine Karakeçili´den Ankara yönüne gidişte, ilçeden 200 metre ileride solda kalan Kumluca Mevkiine (Yeşilevler Mahallesi) ilçe yönünden giriş olmadığından, bu mevkide yaya veya araçla geçişlerde çok sık kazalar yaşandığını kaydeden Öztürk, “Bu bölge için de Bakanlığımızdan uygun bir çözüm yolunun bulunmasını beklemekteyiz,” diye konuştu.

 

ANKARA-KIRIKKALE BANLİYÖ HATTI YENİDEN ÇALIŞMALI

 

Kırıkkale-Ankara arasındaki karayolu ulaşımındaki yoğunluğun alternatif olarak demiryolu ulaşımını da zorunlu kıldığının altını çizen MHP´li Öztürk, “Uzun süredir faaliyeti durdurulan Ankara-Kırıkkale Banliyö Treni Hattının, bir an önce faaliyete geçirilmesi tüm Kırıkkaleli hemşehrilerimizin beklentisi halindedir,” dedi.

 

ALPARSLAN TÜRKEŞ BULVARI´NDA EN AZ İKİ BATTI ÇIKTIYA İHTİYAÇ VAR

  

Kırıkkale´de çevre yolunun yapılmasıyla, o dönem Kırıkkale Belediyesine devrolan Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde en az iki battı çıktı kavşağa acil ihtiyaç duyulduğunu belirten MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, “Bu projenin, belediyenin imkânlarıyla yapılamayacağı, geçtiğimiz aylarda Kırıkkale Belediyesi tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına arz edilmiştir. Bu projeyle ilgili olarak da bakanlığımızın desteğinin sağlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

 

MOBİL İNTERNET AĞI İYİLEŞTİRİLMELİ

 

Yapımı devam eden Bahşılı-Karakeçili-Kulu Yolu, Kırıkkale-Keskin-Kırşehir Yolu ve Ankara-Kırıkkale-Delice Yoluyla ilgili çalışmaların da hızlandırılmasının, trafik ve can güvenliği bakamından önemli olduğuna vurgu yapan MHP Kırıkkale Milletvekili Öztürk, tüm eğitim öğretim kurumlarının uzaktan eğitime geçtiğini, ancak Kırıkkale´de halen 66 mahallemizde mobil internet çekmediğini ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte mağduriyet yaşadıklarını belirterek, “Bakanlığımızın bu konuyu çözüme kavuşturmasını beklemekteyiz,” dedi. Haber: Kenan Kuzucu
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BİZ BÖYLE HAYAL ETMEMİŞTİK
BİZ BÖYLE HAYAL ETMEMİŞTİK
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş, Kırıkkale Belediyesi´nin kötü yönetildiğini söyleyerek, “Belediyeciliğin asli görevlerini bile yerine getiremeyen bir Kırıkkale Belediyesi´ni hayal etmemiştik” dedi.
ÇERİKLİ´DE SAĞANAK DERELERİ TAŞIRDI
ÇERİKLİ´DE SAĞANAK DERELERİ TAŞIRDI
Kırıkkale´nin Delice ilçesi Çerikli Beldesinde öğle saatlerinde bastıran sağnak yağmur dereleri taşırdı. Sağnak nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı, 40 kümes hayvanı ise sel sularına kapılarak telef oldu.
EŞİ TARAFINDAN BOYNUNDAN BIÇAKLANARAK ÖLDÜRDÜ
EŞİ TARAFINDAN BOYNUNDAN BIÇAKLANARAK ÖLDÜRDÜ
Kırıkkale´de yaşlı annesinin ve 4 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde eşini boğazından keserek öldürdü.
MÜZİSYENLER!..
MÜZİSYENLER!..
MÜZİSYENLER!..
NORMAL HAYATA İLK ADIM
NORMAL HAYATA İLK ADIM
KAFE – RESTORAN AÇILDI, KISITLAMA 1 GÜNE İNDİ
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN!..
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN!..
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN!..
Uyuşturucu operasyonu
Uyuşturucu operasyonu
Kırıkkale´de uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan zanlı tutuklandı.
17 YAŞINDAKİ GENÇ SİLAHLA ÖLDÜRÜLDÜ
17 YAŞINDAKİ GENÇ SİLAHLA ÖLDÜRÜLDÜ
Kırıkkale´de bir otomobilin içerisinde 17 yaşında bir genç sabah saatlerinde ölü bulundu.
SGK 15 YAŞINDA
SGK 15 YAŞINDA
SGK Kırıkkale İl Müdürü Veli Karacaköylü, “Sosyal Güvenlik; vatandaşların gelir düzeylerine bakmaksızın toplumdaki her bireye sağlık, sosyal ve ekonomik riskler karşısında güvence sunan bir sistem olarak tanımlanmaktadır” dedi.
YAKTIĞIN IŞIK HİÇ SÖNMEYECEK
YAKTIĞIN IŞIK HİÇ SÖNMEYECEK
Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale´de de 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı. Koronavirüs salgını nedeniyle kutlama programlarında öğrenciler tarafından sunulacak olan gösteriler iptal edildi.
ÇİÇEKÇİ ESNAFINA MÜJDE
ÇİÇEKÇİ ESNAFINA MÜJDE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 1 milyon 150 bin işletmeye hibe verileceğini açıklamıştı. Çiçekçi esnafının muaf tutulmasıyla birlikte Buse Çiçekçiliğin sahibi Mustafa Demirel´in girişimleri sonuç verdi.
KADEMELİ NORMALLEŞME BAŞLIYOR
KADEMELİ NORMALLEŞME BAŞLIYOR
İçişleri Bakanlığı, valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00´ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00´e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirleri uygulanacak.
GÖNÜLLER BİR
GÖNÜLLER BİR
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında, engelli vatandaşlarımız ile gönül bağlarının sürekli olduğunu vurguladı.
BAŞKAN KÖSTEKLİ VEFAT ETTİ
BAŞKAN KÖSTEKLİ VEFAT ETTİ
Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İŞKUR Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Köstekli hayatını kaybetti.
‘EVDE KAL´MIYORUZ
‘EVDE KAL´MIYORUZ
Koronavirüs salgını yayılırken, Kırıkkale´de “evden çıkmayın” uyarılarına rağmen ana caddeler ve parklar insanlarla doluyor.
GIDALARIMIZ ÇÖP OLMASIN
GIDALARIMIZ ÇÖP OLMASIN
Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve 30 bin 300 Euro hibe almaya hak kazanan Akıllıca Ye Topraklarını Kurtar projesi başarıyla uygulandı. Gıdalarımız Çöp Olmasın Organik Gübre Olsun sloganıyla hazırlanan Proje kapsamında mutfaktaki atık gıdalardan Bokashikompostu yapılarak, toprağın verimliliğini arttırmak ve atık gıdalarla atmosferde açığa çıkan zararlı gazları önlemek için organik gübre elde edildi.
ŞİMŞEKLER LİGDE KALMAYI GARANTİLEDİ
ŞİMŞEKLER LİGDE KALMAYI GARANTİLEDİ
Kırıkkale Büyük Anadoluspor, kendi evinde Alanya Kestelspor´u 1-0 mağlup ederek ligin bitimine 1 hafta kala ligde kalmayı garantiledi.
FIRFIRİK AHMET!..
FIRFIRİK AHMET!..
FIRFIRİK AHMET!..
KISITLAMANIN DETAYLARI BELLİ OLDU
KISITLAMANIN DETAYLARI BELLİ OLDU
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi. Kırıkkale Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yayınlanan genelgeyle alınan kararları duyurdu.
İki katlı ev alevlere teslim oldu
İki katlı ev alevlere teslim oldu
Kırıkkale´nin Bahşılı ilçesinde iki katlı evin çatı katında çıkan yangında büyük çapta maddi hasar oluştu. Alevlere teslim olan ev kullanılamaz hale geldi.
TEK SİLAHIMIZ  AŞILANMAKTIR
TEK SİLAHIMIZ AŞILANMAKTIR
Kırıkkale Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, virüse karşı tek silahın aşı olduğunu belirterek kent genelinde 77 bin 900 kişinin aşılandığını söyledi.
KAVGAYI AYIRMAK İSTEYEN POLİS MEMURU BIÇAKLANDI
KAVGAYI AYIRMAK İSTEYEN POLİS MEMURU BIÇAKLANDI
Kırıkkale´de çıkan bıçaklı kavgada, olaya müdahale eden polis ve bekçinin de aralarında bulunduğu 4 kişi yaralandı.
VATANDAŞ SOFRASINDA İFTAR
VATANDAŞ SOFRASINDA İFTAR
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, Ramazan Ayı´nın ilk iftarını vatandaş sofrasına açtılar. Manevi atmosferin oluştuğu ortamda dualar edilerek oruçlar açıldı.
BALOĞLU:  RAMAZAN AYI HUZURA VESİLE OLSUN
BALOĞLU: RAMAZAN AYI HUZURA VESİLE OLSUN
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, 11 Ayın Sultanı Ramazan ayı dolayısıyla yayımladığı mesajında Ramazan ayının önemine vurgu yaptı.
ABİDİN!..
ABİDİN!..
ABİDİN!..
Hırsızlık zanlıları yakayı ele verdi
Hırsızlık zanlıları yakayı ele verdi
Kırıkkale´de İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince düzenlenen operasyonda yakalanan 18 kişide 7´si tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BAY KEMAL!..
BAY KEMAL!..
BAY KEMAL!..
BELEDİYE´YE DESTEK, ŞEHRE ESTETİK
BELEDİYE´YE DESTEK, ŞEHRE ESTETİK
Kırıkkale´de yeni bir yaşamın başladığı MKE Kurumuna Ait Lojmanların yanında bulunan ve mülkiyeti Kırıkkale Belediyesine ait ve şuan boş olan Millet Bulvarına cephe 3 adet 10 kat imarlı arsa satışa çıkarılıyor. Kırıkkale Belediyesi Encümen Salonunda 2886 sayılı Devlet ihale kanununa göre kapalı teklif usulü ile 7 Nisan 2021 tarihinde saat 10.00´da yapılacak.
ŞULE VE ÇAĞRI EVLİLİĞE İLK ADIMI ATTI
ŞULE VE ÇAĞRI EVLİLİĞE İLK ADIMI ATTI
ATMACA VE DERENEM AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ
Herkes üzerine düşen görevi yapmalı
Herkes üzerine düşen görevi yapmalı
Herkes üzerine düşen görevi yapmalı
EĞİTİMİN NEFERLERİ ATAMA BEKLİYOR
EĞİTİMİN NEFERLERİ ATAMA BEKLİYOR
Kırıkkale´de seslerini duyurmak isteyen atama bekleyen öğretmenler Cumhuriyet Meydanı´nda bir araya geldi. Diplomalarını balonlar ile birlikte havaya bırakan atama bekleyen öğretmenler, 20 bin atamaya ek yapılması gerektiğini dile getirdiler.
MEMDUH BODUR DUALARLA ANILACAK
MEMDUH BODUR DUALARLA ANILACAK
MERHUM MEMDUH BODUR İÇİN SAAT 12.00´DA MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULACAK
21 YÜZYILDA İNTERNET KRİZİ
21 YÜZYILDA İNTERNET KRİZİ
Kırıkkale merkez mahallelerinde internet alt yapısı sorunu bitmek bilmiyor.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
8.6243
EURO
10.3072
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Vücudunuzdaki organları tek tek satmak isteseniz, yaklaşık 50.000.000 TL´ye satabilirsiniz

.
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
By the end of the 15th century, 35
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.