Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Tarih: 24.3.2019 16:07:48

Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor

 

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, " Ankara-Kırıkkale-Delice Otoyolu Projemiz için bu yıl adımları atıyoruz, 2022 yılına kadar da tamamlamayı hedefliyoruz. " dedi.

 

TÜRKİYE´NİN BAŞKENTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Hipodrum´da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli´nin de katılımıyla gerçekleştirilen Cumhur İttifakı´nın Büyük Ankara Mitingi´nde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, Ankara´yı bir başka sevdiklerini belirterek, Ankaralılara ve Ankara´ya olan sevdalarını icraatlarıyla ispat ettiklerini vurguladı. Türkiye´nin başkentini hak ettiği konuma getirmek için büyük emek verdiklerini anlatan Erdoğan, "Ulaşımdan sağlığa, tren hatlarından, parklara, bahçelere, yollara kadar Ankara´yı eserlerimizle ilmek ilmek dokuduk. Yatırımlarımızla Ankara´nın güzelliklerini yeniden ortaya çıkardık. Eğitimde, savunma sanayinde Ankara´yı bir başka yaptık." diye konuştu.

 

DÜNYA 5´TEN BÜYÜKTÜR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun "17 yıldır iktidardasınız, ne yaptınız?" dediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, alandakilere AK Parti iktidarı döneminde Ankara´da yapılan hizmetlerin videosunu izletti. Ankara´da CHP´li belediye döneminden de görüntüler izleten Erdoğan, "Nasıl CHP´nin Ankara´sı? Bay Kemal, işte sizin Ankara´nız bu. Biz, CHP´den işte böyle Ankara devraldık." dedi. Son 17 yılda Ankara´ya 120 milyar liralık yatırım yapıldığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Farkımız burada. Yola çıkarken ne dedik? Dört temel taş üzerinde Ankara´yı, Türkiye´yi yükselteceğiz. Eğitim, sağlık, adalet ve emniyet. Onun üzerine ulaşım, enerji, tarım, dış politika. Bununla yükseleceğiz ve yükselen bir Türkiye var. Niye bizi dünya kıskanıyor? Bundan dolayı. Biz, ´Dünya 5´ten büyüktür.´ diyoruz, onlar çıldırıyor. Evet dünya 5´ten büyüktür." ifadelerini kullandı.

 

İHALE SÜRECİNE GİRİLDİ

Eğitimde, 15 bin 709 adet yeni derslik inşa ettiklerini anlatan Erdoğan, şöyle devam etti: "Bugün 21 üniversitemize ev sahipliği yapan Ankara´mıza son 17 yılda 4´ü devlet üniversitesi olmak üzere 12 yeni üniversite kurduk. Yükseköğrenim öğrencileri için 10 bin 501 kişi kapasiteli yurtlar açtık. Bu yıl bin kişi kapasiteli, bir kaç yıla kadar da 12 bin 800 kişi kapasiteli 9 adet yüksek öğrenim yurdu daha açacağız. Ankara´ya yıkılan 19 Mayıs Stadyumu yerine maliyeti yaklaşık 1,5 katrilyon olan 55 bin seyirci kapasiteli stadyumu, bir spor kompleksi olarak yapıyoruz. Bu tesis, haftanın her günü hem bireysel hem takım sporlarının yapılabileceği alanlara sahip, 6 bin araçlık kapalı otoparkı, konferans salonları, kafeteryaları, müzesi, açık spor tesisleri, ofisleri ve kamp eğitim merkezi gibi birimleri olan dev eser olacak. Proje çalışmaları tamamlandı, ihale sürecine girildi. İnşallah en kısa sürede inşaatına başlıyoruz."

 

ETLİK ŞEHİR HASTANESİ YILSONUNDA HİZMETE AÇILACAK

Ankara´daki ihtiyaç sahiplerine yapılan desteklere de değinen Erdoğan, şunları söyledi: "Yaşlılarımıza, şehit yakınlarımıza ve engellilerimize 4,5 katrilyon lira destek verdik. Sağlıkta 36´sı hastane olmak üzere toplamda 141 sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. Yatak kapasitesi 3 bin 704 olan Bilkent Şehir Hastanemizin açılışını 14 Mart Tıp Bayramı´nda yaptık. Sadece ülkemizin değil Avrupa´nın ve dünyanın en büyük, en modern sağlık tesislerinden biri olan Bilkent Şehir Hastanemizin başkentimize hayırlı olmasını diliyorum. Şimdi ikincisi de geliyor, Etlik´e de ikincisini yapıyoruz. Burası Ankara, Türkiye´nin başkenti. İnşallah Etlik Şehir Hastanesi´ni de 3 bin 577 yatak kapasitesiyle yıl sonunda hizmete sunuyoruz. Böylece toplamda 7 bin 281 yataklı sağlık tesislerini Ankara´mıza kazandırmış oluyoruz. 200´er yatak kapasiteli Mamak ve Gölbaşı devlet hastanelerini seneye, 480 yataklı Sincan Devlet Hastanesi´ni de iki yıla kadar tamamlıyoruz. 150 yataklı Kahramankazan Devlet Hastanesi´nin de yapımına başladık."

 

KIRIKKALE OTOYOLU 2022 YILINA KADAR TAMAMLANACAK

Ankara´da 285 şantiyede toplam 95 bin 506 adet konut projesini hayata geçirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Konutları teslim ettik, kentsel dönüşüm projeleri kapsamında 18 bin 293 konut ve iş yerinden oluşan bağımsız birimin yıkımını gerçekleştirdik. İmar barışıyla 447 bin başkentlinin sıkıntısını çözdük. Ulaştırmada Ankara´ya 534 kilometre yeni bölünmüş yol yaptık, inşası süren Ankara-Niğde Otoyolu´nu önümüzdeki yıl sonu tamamlıyoruz. Toplam maliyeti 4 katrilyon lira olan 18 yol projemizin yapımı devam ediyor. Ankara-Kırıkkale-Delice Otoyolu Projemiz için bu yıl adımları atıyoruz, 2022 yılına kadar da tamamlamayı hedefliyoruz. Ankara-Sivrihisar Otoyolu Projemizi ise inşallah 2023 yılında hizmete girecek şekilde planlıyoruz." diye konuştu. Haber Merkezi

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
v. acun
5.6.2020 20:02:47
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
HER BİR KÖYE ÜCRETSİZ MASKE
HER BİR KÖYE ÜCRETSİZ MASKE
Kırıkkale´nin maske üretiminin öncü firmalarından Maskecim "Her bir köye ücretsiz maske " sloganı kapsamında bu hafta Balışeyh ilçesine bağlı Beyobası, Dikmen ve Kulaksız kasabasında yaşayan vatandaşlara ücretsiz maske ve kolonya dağıttı.
Sağlıklı nesil yetenek yarışması
Sağlıklı nesil yetenek yarışması
Bu yıl 11´incisi Düzenlenecek olan Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması hakkında Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırıkkale Şube Başkanı Muhammet Erkam İşler açıklamalarda bulundu.
Vergi yapılandırmasında 1 Şubat son gün
Vergi yapılandırmasında 1 Şubat son gün
7256 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanununda yapılan erteleme ile ilgili Kırıkkale Defterdarı İbrahim Bayraktar ve TSO Başkanı Ahmet Varlı ortak bir açıklama yaptılar. Vergi borçları ile ilgili düzenlemelerin ele alındığı açıklamada yapılandırma kapsamına giren borçlar, ödeme şekli ve ödeme kanalları hakkında detaylı bilgiler verildi.
Yalnız Değilsiniz Kızılay Var
Yalnız Değilsiniz Kızılay Var
Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi kışın bu soğuk günlerinde mağdur ailelerin yardımına koştu. Kızılay her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri ile ilimizde yaşayan birçok ailenin yüzlerini güldürdü.
Türk Kızılay´ı Milletinin Yanında
Türk Kızılay´ı Milletinin Yanında
Türk Kızılay Genel Merkez Genel Sekreteri Hüseyin Can ve Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi Şükrü Can ilimize gelerek Kırıkkale Valisi Yunus Sezer´i ziyaret ettiler.
Trafiğe kayıtlı 69 bin 380 araç var
Trafiğe kayıtlı 69 bin 380 araç var
Türkiye´de 2020 yılında bir önceki yıla göre trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı %54,8 artarak 1 milyon 38 bin 905 adet olurken, trafikten kaydı silinen taşıt sayısı %87,3 azalarak 48 bin 328 adet oldu. Kırıkkale´de trafiğe kayıtlı araç sayısı aralık ayı sonu itibarıyla 69 bin 380 oldu.
Tedbirler sonuç veriyor
Tedbirler sonuç veriyor
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Covid-19 salgını kapsamında il genelinde alınan tedbirlerin sonuç vermeye başladığını belirterek, “Vaka sayılarımızda düşüş olsa da, salgın hala devam ediyor” dedi.
Haksız fiyat artışı denetlendi!
Haksız fiyat artışı denetlendi!
Kırıkkale Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, fahiş fiyat artışlarına yönelik Bakanlık talimatıyla denetim gerçekleştirdi. Müdür Seyfettin Çetiner, “Haksız ticari uygulamaların önüne geçilebilmesi amacıyla, Defterdarlık ile birlikte denetimler yapılmaktadır” dedi.
Ek ödeme artırılsın
Ek ödeme artırılsın
Emekliler, yüzde 4-5´lik ek ödeme oranlarının yüzde 10´a yükseltilmesini istiyor. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Kırıkkale Şube Başkanı Zekeriya Aytekin, yaptığı açıklamada, çalışanların ve emeklilerin 2006´ya kadar harcamaları karşılığında topladıkları fişleri zarflara işlemek suretiyle vergi iadesi aldığını anımsattı.
AK PARTİ´DE İCRA KURULU BELİRLENDİ
AK PARTİ´DE İCRA KURULU BELİRLENDİ
Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen İl Kongresi sonrası yeni yönetim kurulu ile göreve başlayan AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan, gerçekleştirilen haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında yürütüme kurulu üyelerini belirledi.
        ÇOCUĞUNUZA BUNLARI ASLA YAPMAYIN-1
ÇOCUĞUNUZA BUNLARI ASLA YAPMAYIN-1
ÇOCUĞUNUZA BUNLARI ASLA YAPMAYIN-1
DAĞCILAR YAZ KIŞ DİNLEMİYOR
DAĞCILAR YAZ KIŞ DİNLEMİYOR
KALE DAĞCILIK KEŞİF YÜRÜYÜŞLERİNE DEVAM EDİYOR
Ülkücüler ihtiyaç sahibi çocukları sevindirdi
Ülkücüler ihtiyaç sahibi çocukları sevindirdi
Kırıkkale Ülkü Ocakları Teşkilatı bu soğuk günlerde ihtiyaç sahibi çocukları unutmadı. Çocuklar için hazırlanan giysiler ihtiyaç sahibi çocuklara teslim edilerek, bu zor günlerinde yanında oldular.
Husumetlisini tabanca ile yaraladı
Husumetlisini tabanca ile yaraladı
Kırıkkale´de 15 gün önce kendisini tabancayla vuran kişiyi şehrin meydanında kurşunladı. Olayda yaralan kişi ise hastaneye kaldırıldı.
Başlangıç noktası akademi programı
Başlangıç noktası akademi programı
Ahiler Kalkınma Ajansı ile Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği içerisinde oluşturulan eğitim platformunun bir ayağı olan “Başlangıç Noktası Akademi Programı” öğrencilerin duygusal, sosyal ve bilişsel becerilerinin geliştirilmesi ve bu becerilerin dijital ortamda kullanabilmeleri öğretilerek, öğrencilere girişimci bir ruh kazandırılması hedefleniyor.
Tutumumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz
Tutumumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz
Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan, iş yeri temsilcilerimiz ile birlikte Kırıkkale 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarını ziyaret etti.
Kazancımız yakıt ve yola gidiyor
Kazancımız yakıt ve yola gidiyor
İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık beraberindeki heyet ile birlikte Kırıkkale Kamyoncular Kooperatifini ziyaret etti. Ziyarette Kooperatif Başkanı Cengiz Yurtseven, 24 saat çalıştıklarını ancak kazançlarının akaryakıta ve yol geçiş ücretlerine yetmediğini söyledi
SAVUNMA SANAYİ KIRIKKALE İLE GÜÇLENECEK
SAVUNMA SANAYİ KIRIKKALE İLE GÜÇLENECEK
Türkiye genelinde sanayicilerin ihtiyaçlarını ve sorunlarını gündeme taşıyıp sektörel yeniliklerden haberdar eden Sanayi Gazetesi´ne bir röportaj veren Kırıkkale TSO Başkanı Ahmet Varlı, Silah İhtisas OSB´nin Türkiye´nin savunma sanayi altyapısına ciddi artılar kazandıracağını, 3 yıl içerisinde OSB´deki bütün parselleri tahsis etmiş olmayı hedeflediklerini dile getirdi.
KOP İstihdama Yönelik Projeleri Destekleyecek
KOP İstihdama Yönelik Projeleri Destekleyecek
KOP İdaresinin 2021 yılında KOPSOGEP ve KOP Okuyor programları kapsamında vereceği mali destek proje başlıkları belirlendi. “Genç ve Kadın İstihdamı, Mesleki Gelişim” ve “KOP Hayal Kütüphaneleri” başlığı altında hazırlanacak yenilikçi ve model projeler destek almaya hak kazanacak.
Yaban hayvanları unutulmadı
Yaban hayvanları unutulmadı
Doğa Koruma ve Milli Parklar Kırıkkale Şube Müdürlüğü tarafından soğuk kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için doğaya yem bırakıldı.
İnşaat sektöründe güven endeksi azaldı
İnşaat sektöründe güven endeksi azaldı
Güven endeksi hizmet sektöründe yükselirken, perakende ticaret ve inşaat sektörlerinde düştüMevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi 2021 Ocak ayında 2020 Aralık ayına göre; hizmet sektöründe %2,9 artarken, perakende ticaret sektöründe %0,1 ve inşaat sektöründe %5,2 azaldı.
DEV KADROYA, DEV İSİM
DEV KADROYA, DEV İSİM
1993 yılından bugüne kadar gücüne güç katan Özel Güleç ABC Eğitim Kurumları´nın dev kadrosuna dev bir isim daha eklendi. Alanında uzman, deneyimli ve donanımlı eğitim kadrolarına başarı dolu eğitim hayatıyla yıllardır Kırıkkale halkının tanıdığı ve sevdiği Hüseyin Kelkit, Özel Güleç ABC Eğitim Kurumları ailesine katıldı.
YHT VİYADÜKLERİ, İPEK YOLUNA ENTEGRE EDİLECEK
YHT VİYADÜKLERİ, İPEK YOLUNA ENTEGRE EDİLECEK
Yüksek Hızlı tren hattı dağlar ve vadiler üzerine kurulan viyadükler sayesinde kilometrelerce uzayan yolların kısalmasına imkan sağlayacak.
5 bin 130 kişi aşılandı
5 bin 130 kişi aşılandı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hangi ilde kaç kişinin açıklandığına ilişkin verileri paylaştı. Verilere göre Kırıkkale´de 5 bin 130 kişinin aşılandığı belirtildi.
Lepralı hastalar bizim toplumumuzun insanlarıdır
Lepralı hastalar bizim toplumumuzun insanlarıdır
Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, “Halk arasında Cüzzam adıyla da bilinen Lepra veya Hansen hastalığı, Mycobacterium leprae tarafından oluşturulan, başta deri ve sinir sistemi olmak üzere, tüm organ ve sistemleri etkileyebilen, bulaşıcı bir enfeksiyon hastalığıdır. Tarih boyunca bu hastalığı taşıyan kişiler toplum dışına itilmiştir”
Meslektaşlarım hiçbir engel tanımadı
Meslektaşlarım hiçbir engel tanımadı
Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, 2020-2021 eğitim öğretim yılının birinci dönem sonu itibariyle yayımladığı mesajında, öğretmenlerin eğitim sürecinde hiçbir engel tanımadan aldıkları sorumlulukları yerine getirdiklerini söyledi.
Kırıkkale´ye yeni kavşaklar yapılmalı
Kırıkkale´ye yeni kavşaklar yapılmalı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TBMM´de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu´na iki ayrı yazılı soru önergesi vererek, Kırıkkale´nin devam eden ve yeni başlayacak olan demiryolları ve karayolları yatırımlarını sordu.
İkinci yarıyılda yüz yüze eğitime geçilmeli
İkinci yarıyılda yüz yüze eğitime geçilmeli
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının ilk döneminin sona erdiğini belirterek, “Beklentimiz ikinci yarıyılda yüz yüze eğitime geçilmesidir” dedi.
Otomobil bariyerlere çarptı
Otomobil bariyerlere çarptı
Kırıkkale´de kontrolden çıkan otomobilin demir bariyerlere çarpması sonucu meydan gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
İki otomobil çarpıştı
İki otomobil çarpıştı
Kırıkkale´de iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1´i çocuk 4 kişi yaralandı.
56 litre etil alkol ele geçirildi
56 litre etil alkol ele geçirildi
56 litre etil alkol ele geçirildi
11 şüpheli yakalandı
11 şüpheli yakalandı
Jandarma ekipleri tarafından kent genelindeki 20 ayrı noktada "Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması" kapsamında denetimler yapıldı. Denetimlerde 11 şüpheli yakalandı.
Yapılan eleştiriler haksız
Yapılan eleştiriler haksız
Basın İlan Kurumu´na, yazılı basına ve yerel gazetelere yönelik sosyal medyada yer alan eleştiriler üzerine Türkiye´nin en üst çatı basın meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yazılı bir açıklama yaptı.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.3797
EURO
8.9778
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Öyle bir ölsem Öyle bir ölsem ki çocuklar Size hiç ölüm kalmasa...

..
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
Müftüler Ordu´da Buluştu
tevazu makamı olan kırıkkale il müftüsünün makam odasını gördünüz mü !!!