HEP BİRLİKTE KIRIKKALE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
AK PARTİ KIRIKKALE İL BAŞKANLIĞINA MUSTAFA KAPLAN SEÇİLDİ
Tarih: 13.1.2021 17:08:04

AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatının 7. Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İl Başkanı olarak atanan Mustafa Kaplan delegelerin güvenoyunu alarak Başkanlık görevine seçildi.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN PARTİLİLERE SESLENDİ

AK Parti Kırıkkale 7. Olağan Kongresi salgın kuralları çerçevesinde Başpınar Kapalı Spor Salonu´nda gerçekleşti. Kongrenin Divan Başkanlığını 27. Dönem İstanbul Milletvekili Av. Abdullah Güler yaparken, Divan Başkan Yardımcılığını İl Koordinatörü Mustafa Necati Işık, Katip Üyeliklerini ise Nuh Dağdelen, Kadın Kolları İl Başkanı Nebahat Erkök, Gençlik Kolları Başkanı Halil Özarslan yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kongreye Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nden canlı bağlantıyla, katılım sağlayarak, partililere seslendi. 

 

KIRIKKALE İLE GÖNÜL İLİŞKİLERİ KURACAĞIZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan kongre, İl Başkanı Mustafa Kaplan´ın konuşması ile devam etti. Başkan Kaplan, “Bugün burada, AK Parti´ye gönül vermiş dostlarımızın önünde, bütün Kırıkkale´yi kucaklıyor;  heyecanımızı, coşkumuzu ve aşkımızı sizlerle paylaşıyoruz. Keskin´den Delice´ye, Çelebi´den Yahşihan´a, Balışeyh´ten Bahşılı´ya Karakeçili´den Sulakyurt´a, Hacılar dan Çerikli´ye Şehitler diyarı Kırıkkale´mizin, dört bir yanında bulunan bütün hemşerilerimi, gönülden selamlıyorum. Bizler Kırıkkale´mizin her köyünden, her mahallesinden, her belde ve ilçesinden hemşerilerimizle, dostluk ve kardeşlik dayanışmasına bağlı, gönül ilişkileri kurmak için bu göreve talip olduk”

 

BİZİM YOLUMUZ, RECEP TAYİP ERDOĞAN´IN YOLUDUR

“Yeni yüzlerle yeni bir heyecanla, yeni bir coşkuyla, 14 Ağustos 2001´de, binlerce yıllık tarih birikimi ve tecrübesini kuşanmış, AK Parti´nin 7. Olağan Kongresinde, İl Başkan Adayı olarak karşınızda bulunmak, benim için büyük bir gurur ve onurdur. İnanmış, adanmış bir ömürle, azamet ve tevazuuyla, İslam´ın savunuculuğunu üstlenmiş, dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan´ın, Kırıkkale´de temsilcisi olmak bizlere, tükenmeyen enerji ve bitmeyen bir güç katmaktadır. Bizim yolumuz, birlik ve beraberliğin yoludur. Bizim yolumuz, sevgi ve kardeşliğin yoludur. Bizim yolumuz, kucaklaşmanın ve paylaşmanın yoludur. Bizim yolumuz, tevazuunun, birleştirmenin yoludur. Bizim yolumuz, Kırıkkale´mizin yoludur. Bizim yolumuz, Recep Tayip Erdoğan´ın yoludur.

 

YOLUMUZA HEP BERABER DEVAM EDECEĞİZ

‘Asım´ın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçek, işte, çiğnetmedi nâmûsunu, çiğnetmeyecek´ diyen Başkan Kaplan, “Asım´ın Neslini yetiştiren, Teşkilatımızın vazgeçilmez unsurları, evde analarımız, ablalarımız, eşlerimiz.  AK Dava´yı, nezaketleriyle, adeta bir nakış gibi işleyen, hanım kardeşlerimiz, Sizler, bu Hareketin, hep yılmaz savunucuları oldunuz, Sizler, bizi zirveye taşıyan, enerji kaynağımız oldunuz, AK Parti´nin, bu AK Teşkilat´ın, alnı ak, yüreği ak, bahtı AK Kadınları sizden aldığımız güçle, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan´ın, bir adım arkasında yılmadan, sizlerle birlikte ilerlemeye devam edeceğiz.  Yürekleri millet sevdasıyla çarpan, kadın kollarımızın tüm mensuplarına, bugün bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

SAYGILI: “KONGRELERİMİZ BİR DÜĞÜN HAVASINDA GEÇİYOR”

Kaplan´ın ardından konuşma yapan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale´nin her zaman her alanda vatanına sahip çıktığını ve bu konuda milliyetçi bir il olduğunu dile getirdi. Kırıkkale´nin silaha adını veren şehir olduğunu vurgulayan Saygılı, “Bizim kongrelerimiz geçmişte olduğu gibi adeta bugünde düğün havasında geçiyor. Koronavirüs salgınına karşın bugün bizleri yalnız bırakmayan bütün partililerime teşekkür ediyorum. Bizler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın liderliğinde her zaman çalışmalarımızı etkin şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

CUMHUR İTTİFAKI BU ÜLKENİN GÜCÜDÜR

Her alanda dava arkadaşlarının kendilerini yalnız bırakmadığını ve bu konuda partiye gönül veren herkese teşekkür eden Saygılı, “Sizler bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Bu ekip bu teşkilat her seçimde yüzünün akıyla çıktı. İkinci defada bu teşkilatta öyle bir çalıştı ki Kırıkkale mahalli seçimlerdeki en büyük oy iki seçim dede alındı. Cumhurbaşkanımız ve Cumhur ittifakı sayısız fitne fesatla uğraşıyor. Bizim siyaset anlayışımızda millet var. Bizler seçilenler gece gündüz çalışarak sizlere hizmet etmekten onur duyuyoruz. Birliğimizi korumak zorundayız. Siyaset anlayışımız karşılık beklemeden yapabilmektir. Allah Recep Tayyip Erdoğan´ı başımızdan eksik etmesin” dedi.

 

CAN: “SANDIK DEMOKRASİNİN HER ŞEYİDİR”

Kaplan´dan önceki dönemde görev alan ekibe teşekkür eden Milletvekili Ramazan Can, “Bu davanın kurucularından biriyim ve bugün bu davaya milletvekili olarak hizmet ediyorum. İnşallah 2023 hedeflerine de hizmet ederek Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ilerleyeceğiz.

Ne diyor birileri seçim Cumhurbaşkanı yapmaz diyor. Darbe mi yapar sandık her şeydir. Herkes haddini bilecek. Ak parti salgınla mücadele ediyor. Allah´a hamdolsun olsun Türkiye pandemi sürecini çok iyi yönetti. Şehir hastanelerinin kıymetini gördük. Bu salgında ekonomimiz çok büyüdü.”

 

MUSTAFA KAPLAN, KIRIKKALE´NİN SEVİLEN BİR İSMİ

Can konuşmasının devamında “Akdeniz´de petrol atayamazsınız dediler arıyoruz. İHA´larımız var, Siha´larımız var. Evlere şenlik bir muhalefetimiz var. Seçimlerde hatim indiriyordun ne oldu. Ayasofya´nın açılmasından rahatsız oldular. Biz işte hem içerdeki hem de dışarıdaki düşmanlarla mücadele ediyoruz. Mustafa kaplan Kırıkkale´nin eşraflarından pırıl pırıl bir insan. Kırıkkale Belediye Başkanımız dürüst namuslu bir insan. Gece gündüz hiç durmadan çalışacağız. 180 tane köyünün sıkıntıları takip ediyoruz. Spor salonu yapılacak. İhalesi yapılacak. Kongre ve kültür merkezi Kırıkkale´mize hayırlı olsun. Ankara´daki jandarmanın eğitim ve lojistiği Kırıkkale´mize hayırlı olsun” dedi.

 

KANDEMİR: “BU DEĞİŞİMLER BİR BAYRAK DEVRİDİR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, teşkilatın bir süreklilik işi olduğunu ve bu yapılan değişimlerin bir bayrak değişimi olduğunu dile getirdi. Kandemir, “AK Parti davasında asla kırgınlık, küskünlük yoktur. Bu davaya her zaman hizmet etmek, bu dava uğruna her zaman mücadele etmek vardır. Bundan dolayı da daha önceki il başkanımıza ve yönetimine sonsuz teşekkür ediyorum. Bizler, AK Parti´nin kurucusu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´la siyaset yapmanın önemini çok iyi bilen inşalarız. Türkiye kendi yolu kendi çizen büyük badireler atlatan ve bunlara karşın her alanda dimdik ayakta durabilen güçlü bir ülkedir. Yeryüzünün dört bir tarafına AK Parti, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde mazlumlara destek için adalet dağıtıyor. Bu davada bizim koşmak, koşturmak boynunuzun borcu. Üye çalışmalarında Kırıkkale büyük bir atak yaptı. Bizlerde AK Parti olarak gönlümüzü herkese açıp herkesi davet edeceğiz. Bugün bu salondaki ortamı görünce yine çok memnun oldum” ifadesinde bulundu.

 

YAZICI: BEYNİN ÜRETKEN OLMASI LAZIM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan´a ‘Sözde´ demesini eleştirdi. Yazıcı, yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına adam ne diyor görüyorsunuz değil mi? ‘Sözde´. Tahrik edici, tahkir edici bütün kelimeler Türkçe´de buna karşı kullanmak bile yeterli değil. Çok vahim bir durum, bu aynı zamanda aziz millete de hakarettir. Dolayısıyla hiçbir şey üretemeyenler kafası küfürle dolu. Beynin üretken olması lazım. Dilinizi Allah´ın verdiği bu enstrümanı iyi komuta etmek suretiyle güzel kullanmak zorundasınız. Güzel kullanmayanlara gerekli dersi aziz milletimizin gerektiği zaman vereceğine inancımız tam” dedi. Kongreye AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

 

İŞTE YÖNETİM

İl Başkanı: Mustafa Kaplan.

İl Yönetim Kurulu Üyeleri: Melike Özbayramoğlu Narin, Sema Demir, Döne Altınok, Selma Varankaya, Züleyha Ok Davarcı, İrem Nur Özer, Özden Temoçin, Rabia Özaydın, Özlem Tanışık Acar, Esra Cebeci, Hüseyin Günay, Haluk Ercan, İshak Gencer, Şeref Akbal, Bahadır Kılıç, Tuğran Duruyürek, Harun Oğuz, Engin Pehlivanlı, Hakan İlhan, Kalender İbiş, Pevril Altın, Hüseyin Ceylan, Ahmet Uçan, Tarık Erdal, Hüseyin Özçelik, Emre Baştuğ, Cahit Çiçek, Burak Özçam, Lokman Sefa Kaplan, Haydar Akay, Adem Yılmaz, Hakan Şahingöz, Tarık Kılıç, Fatih Köksal, İsmail Yaman, İsmail Kalkan, Resul Doluca, Mehmet Olgun, Murat Kılıç.

İl Disiplin Kurulu Üyeleri: Yaşar Köker, Remzi Sazak, Yavuz Köksal, Ahmet Altıntaş, Alper Ağıçtan.

İl Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Üyeleri: Eyüp Aydın, Musa Yılmaz, Aydın Kızılgül.

Büyük Kongre Delegeleri: Mustafa Kaplan, Mehmet Saygılı, Murat Çaykara, Nebahat Erkök, Nuh Dağdelen.

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜLKÜ OCAKLARINDAN POLİSLERE SALEP İKRAMI
ÜLKÜ OCAKLARINDAN POLİSLERE SALEP İKRAMI
Kırıkkale Ülkü Ocakları sokağa çıkma kısıtlamasında nöbet tutan polis ekiplerine salep ve helva ikramında bulundu.
Maskeci köy köy geziyor
Maskeci köy köy geziyor
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında çeşitli çalışmalar gerçekleştiren Maskeci işletmesi, Kırıkkale´de farklı çalışmalara imza atıyor. İşletme sahibi Aslan Doğan ve beraberindeki çalışanlarıyla, köy köy gezerek vatandaşlara maske dağıtıyor.
Kamu emekçileri bordro yaktı!
Kamu emekçileri bordro yaktı!
Kırıkkale Eğitim-Sen Kırıkkale Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması gerçekleştirdi. KESK Kırıkkale Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Eğitim Sen Şube Başkanı Ayşe Avcı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ ve Eğitim sen üyeleri basın açıklamasına katılarak, Bordroları yaktılar.
İYİ PARTİ´DEN “KIRLANGIÇ” VEFASI
İYİ PARTİ´DEN “KIRLANGIÇ” VEFASI
Kırıkkale´nin sevilen simalarından İYİ Parti Kırıkkale İl Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Kırlangıç´ın vefatı sonrasında İYİ Parti Kırıkkale İl Teşkilatı Toplantı Salonu´na Oktay Kırlangıç´ın adı verildi.
İki otomobil çarpıştı
İki otomobil çarpıştı
Kırıkkale´de aynı yönde sereden 2 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Buzlu yollar tuzlanıyor
Buzlu yollar tuzlanıyor
Hava sıcaklığının ani düşüşü sonrası karayollarında buzlanma meydana geldi. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı´nın talimatıyla Kırıkkale Belediyesi ekipleri kent merkezi ile çevre yollarında buzlanmaya karşı tuzlama ve solüsyon çalışmalarına başladı.
AKARYAKIT İSTASYONLARINA  "SİLİCİ" OPERASYONU
AKARYAKIT İSTASYONLARINA "SİLİCİ" OPERASYONU
Akaryakıta bağlı vergi kaçakçılığı ve nitelikli dolandırıcılık suçu kapsamında 2 akaryakıt istasyonuna ve bir eve “silici” kod adlı operasyon düzenlendi.
SÖZDE KAZA!..
SÖZDE KAZA!..
SÖZDE KAZA!..
KIRIKKALE ORTA ANADOLU´NUN  GÖZBEBEĞİ
KIRIKKALE ORTA ANADOLU´NUN GÖZBEBEĞİ
Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) ile Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) arasında, Tezsiz Yüksek Lisans Programları İş Birliği Protokolü imzalandı.
DİNEK DAĞINDA KAR KEYFİ
DİNEK DAĞINDA KAR KEYFİ
Kırıkkale Dinek Dağı Atlı Safarive Doğa Parkı´na kar yağmasıyla birlikte çocukların akınına uğradı. Çocuklar, parkta bulunan atlarla birlikte karın keyfini çıkardı.
DEVLET YATIRIMLARI  MASAYA YATIRILDI
DEVLET YATIRIMLARI MASAYA YATIRILDI
2021 Yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Yunus Sezer´in başkanlığında gerçekleştirildi.
KIRIKKALE ORTA ANADOLU´NUN  GÖZBEBEĞİ
KIRIKKALE ORTA ANADOLU´NUN GÖZBEBEĞİ
KÜ İLE İLKSAN ARASINDA TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
SELÇUK ÖZDAĞ EVİNİN ÖNÜNDE SALDIRIYA UĞRADI
SELÇUK ÖZDAĞ EVİNİN ÖNÜNDE SALDIRIYA UĞRADI
“Kıymetli Başkanımız Selçuk Özdağ´a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu ve benzeri alçakça saldırılarınızla Gelecek Partisi mensupları olan bizleri yıldıramazsınız, korkutamazsınız. Suçluların bir an önce yakalanarak adaletin önüne çıkarılmasını bekliyoruz. Ülkemizi mafya ve çetelerle yönetmeye çalışanlar, özgürce dile getirilen fikirlere, alçakça şiddetle karşılık vermeye çalışanlar bilsin ki, doğru bildiğimizi cesurca ve siyasi bir üslupla dile getirmekten vazgeçmeyeceğiz” dedi.
MEMURLAR EK ZAM TALEP ETTİ
MEMURLAR EK ZAM TALEP ETTİ
Türkiye Kamu-Sen tüm illerde eş zamanlı bir şekilde Cumhurbaşkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığına 2021 yılında kamu çalışanlarına yapılan zammın yetersizliğini belirtip ek zam talepli mektuplarını gönderdi.
TEK ŞANSIMIZ AŞI
TEK ŞANSIMIZ AŞI
Prof. Dr. Sedat Kaygusuz, virüsün hala özelliklerini koruyarak salgının devam ettiğini bu sebeple de tek umudun aşı olduğunu söyledi.
HIRSIZLIK ZANLILARI YAKALANDI
HIRSIZLIK ZANLILARI YAKALANDI
Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ile aranan şahıslar Büro Amirliği görevlileri tarafından ilimiz genelinde hırsızlık olaylarının engellenmesine ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar yapıldı.
TÜRK BASINI, MİLLETİNİN SESİDİR
TÜRK BASINI, MİLLETİNİN SESİDİR
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kadın Kolları Başkanı Melike Boran İsmailoğulları, demokratik, ahlaki ve toplumsal sorumluluk bilinciyle mesleğini ifa eden haber emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü tebrik etti.
KIRIKKALE´DEN BÜYÜK BİR BAŞARI BEKLİYORUZ
KIRIKKALE´DEN BÜYÜK BİR BAŞARI BEKLİYORUZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırıkkale´den, ilk seçimlerdeki gibi büyük bir başarı beklediklerini söyledi.
Hayrat Vakfı´ndan ziyaret
Hayrat Vakfı´ndan ziyaret
Hayrat Vakfı İl Temsilcisi İsmail Efe Demirhan ve beraberindeki heyet Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp´i makamında ziyaret ederek Kuran-ı Kerim hediye ettiler.
Uyuşturucu operasyonu
Uyuşturucu operasyonu
Kırıkkale´de Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışma sonucunda uyuşturucu madde ticareti suçundan gözaltına alının 4 zanlıdan 2 si tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Kar yağışı çiftçiyi sevindirdi
Kar yağışı çiftçiyi sevindirdi
Kırıkkale Ziraat Odası Başkanı Orhan Öztürk, ilçelerde ve köylerde başlayan kar yağışının tarım alanlarını olumlu yönde etkilediğini belirtti.
Vali Sezer dolum tesisinde incelemelerde bulundu
Vali Sezer dolum tesisinde incelemelerde bulundu
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Tüpraş Rafineri Bölgesi´nde faaliyet gösteren Akaryakıt ve LPG Dolum Tesislerinin yetkilileri ile bir toplantı yaptı.
CHP´li Başkanlar İBB´yi ziyaret etti
CHP´li Başkanlar İBB´yi ziyaret etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal ve beraberindekiler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Erkem İmamoğlu´nu ziyaret ettiler.
Bağımlılıklar geleceğimizi karartmasın
Bağımlılıklar geleceğimizi karartmasın
Ülkemizin ve dünyanın kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığı konusuna dikkat çeken Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından cevaplanması talebiyle, 6 sorudan oluşan bir yazılı soru önergesi hazırlayarak TBMM Başkanlığına sundu.
Keskin´de kar yağışı etkili oldu
Keskin´de kar yağışı etkili oldu
Uzun süre kuraklığın ardından sağanak yağmur ve kar yağışı Kırıkkale´de etkili oldu. Keskin ilçesinde vatandaşlar kar sürprizi ile karşılaştı.
İLK COVİD AŞISI VURULDU
İLK COVİD AŞISI VURULDU
İlimize gelen Çin menşeili koronavirüs aşıları uygulanmaya başlandı. İl aşıyı İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, vuruldu.
Hırsızlık zanlısı yakayı ele verdi
Hırsızlık zanlısı yakayı ele verdi
Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ile Aranan ve Kayıp Şahıslar Büro Amirliği görevlileri tarafından ilimiz genelinde hırsızlık olaylarının engellenmesine ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar yapıldı.
"DUR" ihtarına uymayınca yakayı ele verdi
"DUR" ihtarına uymayınca yakayı ele verdi
Kırıkkale´de "Dur" ihtarına uymayarak kaçan uyuşturucu şüphelisi, polis ekiplerinin başarılı operasyonu sayesinde 1 kilo 900 gram uyuşturucu madde ile kıskıvrak yakalandı.
YAHŞİHAN´IN BAŞKAN ADAYI AHMET ERGİN
YAHŞİHAN´IN BAŞKAN ADAYI AHMET ERGİN
İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık, 2023 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Yahşihan Belediye Başkanı Adayını açıkladı. Yahşihan Belediye Başkanı Adayının mevcut İlçe Başkanı Ahmet Ergin olduğunu söyleyen Başkan Altınışık, yarın seçim varmış gibi çalışarak Yahşihan Belediyesi´ni alacaklarını söyledi.
TÜRSAB KIRIKKALE´Yİ KEŞFETTİ
TÜRSAB KIRIKKALE´Yİ KEŞFETTİ
Yapılan rekreasyon ve güzelleştirme çalışmalarıyla gün yüzüne çıkan Kırıkkale´nin tarihi ve doğal güzellikleri, yerel ve yabancı turist ağırlaması için hazırlıklarına başladı. Bu kapsamda TÜRSAB tur operatörleri Çeşngir´de seyahat gerçekleştirerek, inceleme yaptı.
Şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi
Şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi
Kırıkkale´de gece boyunca etkili olan rüzgar, hayatı olumsuz etkileyerek ağaçları yerinden söktü, devrilen ağaçlardan biri ise iş yerine zarar verdi.
Otomobil kamyona çarptı
Otomobil kamyona çarptı
Kırıkkale´de otomobilin aynı yönde seyreden kamyona arkadan çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
Meteoroloji´den sarı kodlu uyarı!
Meteoroloji´den sarı kodlu uyarı!
Son günlerde kurak ve yağışsız geçen kış şartları tersine döndü. Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan son hava tahmin raporlarına göre Kırıkkale dahil 32 il için sarı kodlu sağanak ve rüzgar uyarısı yapıldı.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.3877
EURO
8.9635
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
Müftüler Ordu´da Buluştu
tevazu makamı olan kırıkkale il müftüsünün makam odasını gördünüz mü !!!