Bugün, 15 Ağustos 2022 Pazartesi

GÜRAÇAR´LA NAMAĞLUP DEVAM!

Kırıkkale Büyük Anadolu Spor Teknik Direktörlük koltuğuna Erman Güraçar´ı getirdikten sonra hiç maç kaybetmedi. Küme düşme korkusu ortadan kalktı, artık hedef 2. Lig…
SPOR 21.12.2020 12:16:53 0

LİGİN DİBİNE DEMİR ATMIŞTIK

Bu sezon çıktığı 3. Ligde hayal kırıklığı yaratan ve aldığı üst üste mağlubiyetlerle küme düşme korkusu yaşayan Kırıkkale Büyük Anadolu Spor´da gergin hava yerini bahar havasına bıraktı. 3. Lig 4. Gurupta mücadele eden Kırıkkale Büyük Anadolu Spor Hasan Basri yönetiminde çıktığı 5 maçta 4 mağlubiyet, 1 galibiyet alarak ligin dibine demir atmıştı. İlk 5 haftalık süreçte yalnızca 2. Hafta Sultanbeyli maçından 2-0 galibiyetle ayrılan Şimşekler, sonra ki 3 maçta puan yüzü görememişti. Hasan Basri´nin istifa etmesinin ardından Teknik Direktör Erman Güraçar ile anlaşan Kırıkkale Büyük Anadoluspor, Güraçar´la bam başka bir performans gösteriyor.

MAĞLUBİYETİ UNUTTUK

Kırıkkale Büyük Anadolu Spor teknik direktörlüğüne 20 Ekim´de başlayan Güraçar, bir çok aksiliğe rağmen maç kaybetmedi. Takımın yarısı covid salgınına yakalanmışken ve bir türlü tam kadro antrenman yapılmamışken Kırıkkale Büyük Anadolu Spor başarılı skorlar alıyor. Takımın başında ilk olarak Modafen maçında çıkan Teknik Direktör Erman Güraçar ilk üç maçında berabere kalarak 3 puan topladı. Sonraki iki maçında Silivri ve Karaköprü Belediyeyi yenen Şimşekler, küme düşme potasından maç eksiklerine rağmen uzaklaştı. İlk 5 haftada Hasan Basri yönetiminde 4 mağlubiyet alıp, yalnızca 3 puan toplayan Şimşekler, sonraki 5 maçta Erman Güraçar yönetiminde namağlup yoluna devam ederek 9 puan toplamayı başardı.

KORONA NEDENİYLE ETKİLENDİK

Kırıkkale Büyük Anadolu Spor, takımda üst üste gelen covid vakaları ile sarsılmış ve Silivri maçına 9 eksikle çıkmıştı. 9 eksikle çıktığı maçtan galip ayrılmasını bilen Şimşekler´de vaka sayısı artarken 2 maçı ertelenmiş ve kulüpte üst düzey bir karantina süreci yaşanmıştı. Bu süreçte bir türlü tam kadro antrenman yapamayan Şimşekler erteleme maçları sonra çıktığı ilk maçta Şanlıurfa deplasmanında Karaköprü Belediye´yi 5-3 yenerek yükselişini devam ettirdi. Ligde 10 maçı bulunan Şimşekler maç eksiklerine rağmen 10 maçta topladığı 12 puanla 12. Sırada yer alıyor.

POTADAN ÇIKTIK

İlk 5 haftada alınan skorlarla ligin dibine demir atan Şimşekler, sonraki 5 haftada aldığı sonuçlarla küme düşme potasından maç eksiğine rağmen uzaklaştı. Kırıkkale Büyük Anadolu Spor 10 maçta aldığı 12 puanla 12. Sırada yer alırken, 13. Sırada 11 maçta 12 puan alan Karaköprü Belediye Spor, 14. Sırada 12 maçta 11 puan alan Silivrispor, 15. Sırada 11 maçta  8 puan toplayabilen Muğlaspor, 16. Sırada 13 maçta 8 puan toplayabilen Sultanbeyli Belediye Spor ve 17. Sırada 10 maçta 7 puan toplayabilen Kozan Belediye Spor yer alıyor. Son 4 sırada yer alan takımlar Bölgesel Amatör Lige düşecekken, Kırıkkale Büyük Anadolu Spor maç eksiğine rağmen küme düşme potasından uzaklaşmış görülüyor.

YOĞUN TRAFİK BAŞLADI

Kırıkkale Büyük Anadolu Spor Kulübü covid vakaları nedeni ile 2 haftalık süreçte maç yapmamış ve maçlar ileri tarihe ertelenmişti. Salgından çıkan Büyük Anadolu Kırıkkale Spor ard arda 7 maçı 3´er günlük ara ile yapacak. 19 Aralık´ta son maçına çıkan Şimşekler, 23, 27 ve 31 Aralıkta, 4, 7 ve 10 Ocakta arka arkaya maçlar oynayacak. Teknik Direktör Erman Güraçar bu duruma tepki göstermiş ve “Covid sebebiyle en kısası 11 gün ara vermiş ve bu süreyi bir odada karantina altında hareketsiz geçirmiş 20 oyuncu, 22 güne verilmiş 7 maç, 4632 km yol ve programımızda hazırlık dönemi olarak belirlediğimiz bölüme konan 1 maç. Bizim ligimizin şartlarında böyle bir maç planlamasının ne insani ne Sportif nede bilimsel bir dayanağı yoktur ve olamaz. İlgileri tebrik ediyorum.” İfadeleri ile TFF´yi eleştirmişti.

ÖNÜMÜZ AÇIK

Kırıkkale Büyük Anadolu Spor yükselen performansını ve galibiyet serisini devam ettirirse, Play Offların en güçlü adayı haline gelebilir. Play Of oynayacak olan 5. Sırada yer alan Yeni Ordu Spor 13 maç ile 19 puanda toplamışken, Kırıkkale Büyük Anadolu Spor 10 maçta 12 puan toplamış durumda. Kırıkkale Büyük Anadolu Spor eksik maçlarından galibiyetle ayrılırsa matematiksel olarak ilk 5´te yer alabilir. Taraftarlar alınan sonuçlardan sonra sosyal medyadan Teknik Direktör Erman Güraçar´a ve futbolculara sevgi gösterisinde bulunurken, şimdiden 2. Lig hayalleri kurmaya başladılar. Haber: Çağlar Atmaca

 /resimler/2020-12/21/1220034199270.jpg

Pazartesi 30.8 ° / 18.8 °