CAMİ VE HAYAT
CAMİ VE HAYAT
Tarih: 27.9.2019 17:05:18

Kırıkkale İl Müftüsü Şahin Yıldırım       ‘2019 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası´ dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Başkanlığımızca bu yıl  mezkûr çerçevede 2019 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası´nda “Cami ve Hayat” konusunun ele alınması kararlaştırılmıştır” dedi. 

 

İSLAM TARİHİ VE MEDENİYET

Yıldırım, camilere olan ilgiyi artırmak, bağlılığı pekiştirmek, camilerin önemini daha etkin bir şekilde anlatmak, camilerin yıllık genel temizlik, onarım, bakım ve tamiratını her kesimle işbirliği yaparak gerçekleştirmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığının organizesinde her yıl olduğu gibi bu yılda 01-07 Ekim tarihleri arası “Camiler ve Din Görevlileri Haftası ” olarak kutlandığını söyledi. Yıldırım, “Hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerle İslam tarihi ve medeniyetindeki yeri ve önemi göz önünde bulundurularak camilerin sevgi, bilgi ve birlik mekânı olduğuna dikkat çekilecek, insanlar caminin manevi ikliminde buluşmaya davet edilecek, camiyi; dînî, toplumsal ve mîmârî yönü ile hayatın merkezine taşımanın önemi üzerinde durulacak, böylece camilerimizin tarihte yüklendikleri misyonun tekrar canlandırılmasına katkı sağlanacaktır”  

 

İNSANLARIN HAYATINI VE ÖNCELİKLERİ

“Camiler, İslam toplumunun hayatiyetini devam ettirebilmesi için ihtiyaç duyulan tarihi birikimi ve tecrübeyi yansıtan toplumsal birer bellek hüviyetindedir. Tarihi tecrübe göstermiştir ki; mabedini kaybeden yerleşim yerleri kimlik kaybına uğramış ve belleğini yitirmiştir. Bu şehirler, her ne kadar medeniyetin fiziki unsurlarına sahip gözükseler de medeniyetin manevi değerlerinden yoksun yerler haline gelmiştir. Modern dönemde şehirlerimizde caminin merkezi konumunun her geçen gün zayıfladığı müşahede edilmektedir. Zira insanların hayatını ve önceliklerini büyük ölçüde popüler kültür, sosyal medya ve kitle iletişim araçları belirlemekte, geleneksel müesseseler bu süreçte hayatın kıyısında kalabilmektedir. Son yüzyılda insanlar, köyden kente göç ile birlikte ortaya çıkan hızlı şehirleşme ve bu durumun beraberinde getirdiği sosyal problemler ile yüzleşmek durumunda kalmıştır”

 

MANEVİ DESTEK HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜSTÜNDEDİR

“Nüfusu milyonlara ulaşan şehirlerde camilerimiz, modern insanın anlam arayışına ve ihtiyaçlarına istenilen düzeyde cevap verememekte, kendisinden beklenen fonksiyonlarını yeterince icra edememektedir. Bu nedenle dinî ve sosyal fonksiyonlarıyla toplumun farklı kesimlerine hizmet sunacak bir cami ve hizmet modelinin geliştirilebilmesi her geçen gün ehemmiyetini artırmaktadır. Bu itibarla, hayırsever insanlarımızın cami hizmetlerine verdiği maddi ve manevi destek her türlü takdirin üstündedir. Bütün din görevlilerimizin hizmetlerinden, hayırsever insanlarımızın, cami dernek yöneticilerimizin maddi ve manevi desteklerinden dolayı kendilerini kutluyorum. Ahirete irtihal edenleri de rahmetle anıyorum”

 

HASTALAR ZİYARET EDİLECEK

“Camiler Haftası Kırıkkale´mizde amacı doğrultusunda geçen yıllarda olduğu ğibi bu senede en iyi şekilde kutlanacaktır. Haftanın Kırıkkale´miz ve bütün Müslümanlar için hayırlı olmasını Cenab-ı Allah´tan niyaz ediyorum. Bu yıl Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla İlimiz Müftülüğünce gerçekleştirilecek etkinlikler şunlardır; 30 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 13.30´da Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesindeki hastalar ziyaret edilecektir” dedi.

 

İŞTE PROGRAM

01-07 Ekim 2019 tarihleri arasında öğle namazından önce verilen vaazlarda “Cami ve Hayat” konusu merkeze alınarak vaazlar verilecektir.

01 Ekim 2019 Salı günü 13:00´te Nur Camii´nde Cami-Engelli Buluşması gerçekleştirilecektir.

01 Ekim 2019 Salı günü saat 14.00´te Nur Camii Avlusunda Camiler ve Din Görevlileri Haftasının açılışı yapılacaktır. Açılışta Kur´an-ı Kerim tilavet edilecek, tasavvuf musiki konseri verilecek ve son bir yıl içerisinde emekli olan din görevlileri, cami ve Kur´an kursu yapımına katkı sağlayan kişilere teşekkür belgesi verilecektir.

01 Ekim 2019 Salı günü Kredi Yurtlar Kurumu Kızılırmak Kız Öğrenci Yurdunda, 02 Ekim 2019 Çarşamba Türkan Hatun ve Hamidiye Erkek Öğrenci Yurtlarında, 07 Ekim 2019 Pazartesi günü Hatice Hanım Kız Öğrenci Yurdunda Üniversiteli gençlere yönelik konferanslar verilecektir.

01-02 Ekim 2019 tarihlerinde 5 ortaokul, 12 lise olmak üzere toplam 17 okulda İl Müftüsü, İl Müftü Yardımcıları ve Vaizler tarafından “Cami ve Hayat” konulu konferanslar verilecektir. Bu okulların dışında kalan tüm ortaokul ve liselerde hafta boyunca cami ve Kur´an kursu gençlik sorumlularınca ziyaretler gerçekleştirilecektir.

02 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 15.00´te Nur Cami Konferans Salonu´nda Diyanet İşleri Başkanlığı Süreli Yayınlar ve Kütüphaneler Daire Başkanı Dr. Elif ARSLAN tarafından kadınlara yönelik “Cami ve Hayat” konulu konferans verilecektir.

03 Ekim 2019 Perşembe günü 11.00´de il genelindeki tüm Kur´an kurslarında; aynı gün ikindi namazından önce Nur Camii´nde ve tüm camilerimizde geçmişten günümüze camilerimizde din hizmetinde bulunmuş hademe-i hayrat ile cami ve Kur´an kursu inşa ettiren, inşasına katkı veren,  bakım, onarım, çevre tanzimi ve temizlik faaliyetlerine katkı sağlayan hayır sahipleri ve cami cemaatinden vefat edenlerin ruhlarına ithafen Mevlit ve Kur´an Ziyafeti programları tertip edilmiştir. Programda hafta münasebetiyle halk, din görevlileri, Kur´an kursu öğreticilerinin katılımları ile okunan hatimlerin duası yapılacaktır.

03.10.2019 Perşembe günü İl Engelli Koordinatörleri başkanlığında oluşturulacak ekipleri tarafından engelli okullarından Özel Eğitim Uygulama Okulu, Mevlüt Hiçyılmaz İşitme Engelliler Okulu ve Mehmet Işıtan Özel Uygulama Okulu´na ziyaret gerçekleştirilecektir.

03 Ekim 2019 Perşembe günü saat 13.30´da Nur Cami Konferans Salonu´nda Diyanet İşleri Başkanlığı Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa BÜLBÜL tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Camiyle Büyüyen Çocuk Olmak” konulu konferans verilecektir. Konferans sonunda Ortaokul öğrencileri arasında yapılan “İnfak” konulu Kompozisyon ve Resim yarışmaları ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle tertip edilen Kompozisyon ve Şiir Yazma Yarışma ödülleri verilecektir.

04 Ekim 2019 Cuma günü Kırıkkale İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü (İmam Hatip Liseleri, İmam Hatip Ortaokulları), Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, STK´lar, Cami Spor Kulüplerine üye gençler ile Yatılı Hafızlık Kur´an Kursu öğrencilerinin de katılımları ile Nur Camii Sabah Namazı Buluşması ve Hadis Sohbetleri programı yapılacaktır.

04 Ekim 2019 Cuma günü saat 14.00´te Nur Cami Konferans Salonu´nda Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi BİRCAN tarafından din görevlileri ve halka yönelik “Ailenin Eğitiminde Caminin ve Din Görevlisinin Rolü” konulu konferans verilecektir. Program sonunda Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle yapılan yarışma ödülleri, görevde 25 yıl ve üzeri hizmeti bulunan Kur´an kursu öğreticileri ve 30 yıl ve üzeri din görevlileri ile son bir yıl içerisinde lisans, yüksek lisans ve doktora yapan personele taltif belgesi verilecektir.

Müftülüğümüz bünyesinde hafızlık eğitimi veren Hacı Abdullah İpekçi Hafızlık Kur´an Kursunda 07 Ekim 2019 Pazartesi günü, Hz. Ali ve Geylani Erkek Hafızlık Kur´an Kursunda 02 Ekim 2019 Çarşamba günü İl Müftü Yardımcıları tarafından Konferans verilecektir.

2-3 ve 04 Ekim 2019 tarihlerinde Nur Camii Konferans salonu Fuaye alanında El Sanatları sergisi açılacaktır.

08 Ekim 2019 Salı günü İl Müftüsünün başkanlığında il Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri, Vaizler, Din Görevlileri ve Kur´an Kursu Öğreticilerinin katılımlarıyla saat 10.30´da Vatan İçin Can Verenler Derneği ve Harp Malulü, Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği iş birliğinde Kırıkkale Şehitliğine ziyaret gerçekleştirilecektir.

09 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 12.00´de Nur, Çarşı, Çalılıöz, İhsaniye, Atatepe,  Bağış, Ümmül Kura, Gürler, Kezban Sipahi Kur´an kurslarının katılması Nur Camii´nde Cami-Kadın ve Aile buluşması gerçekleştirilecektir.

10 Ekim 2019 Perşembe günü saat 12.00´de 4-6 yaş Kur´an kursları öğrencilerinin öğreticileri nezaretinde Nur Camii´nde Cami-Çocuk buluşması gerçekleştirilecektir.

Hafta boyunca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Kadın Konuk Evi, Engelsiz Yaşam Merkezi ve Çocuk Evlerinde Müftülüğümüz personeli tarafından özel programlar tertip edilecektir.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: CAMİ HAYAT
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇOCUKLARIMIZ OKUSUN  ATALARINI TANISIN
ÇOCUKLARIMIZ OKUSUN ATALARINI TANISIN
ÇOCUKLARIMIZ OKUSUN ATALARINI TANISIN
Türk Eğitim Sen´den Cumhurbaşkanına mektup
Türk Eğitim Sen´den Cumhurbaşkanına mektup
Türk Eğitim Sen´den Cumhurbaşkanına mektup
Her zaman her yerde
Her zaman her yerde
Her zaman her yerde
GELECEK EĞİTİMLE OLUR
GELECEK EĞİTİMLE OLUR
GELECEK EĞİTİMLE OLUR
Engelli Limanı Kitap Söyleşisi
Engelli Limanı Kitap Söyleşisi
Engelli Limanı Kitap Söyleşisi
CAMİ VE OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ
CAMİ VE OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ
CAMİ VE OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ
Meralar atriplex ile ıslah ediliyor
Meralar atriplex ile ıslah ediliyor
Meralar atriplex ile ıslah ediliyor
Keskin için çalışmaya hazırız
Keskin için çalışmaya hazırız
Keskin için çalışmaya hazırız
Dinek-Karakeçili  SUCUKLARI
Dinek-Karakeçili SUCUKLARI
Dinek-Karakeçili SUCUKLARI
Çeşnigir Kanyonu ziyaretçi akınına uğruyor
Çeşnigir Kanyonu ziyaretçi akınına uğruyor
Çeşnigir Kanyonu ziyaretçi akınına uğruyor
KÖYLÜ PAZARI KADERİNE TERK EDİLDİ!
KÖYLÜ PAZARI KADERİNE TERK EDİLDİ!
2015 yılında Delice Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ilçeye yaptırılan köylü pazarı, kaderine terk edildi. Bakımsızlık ve etrafında çöp birikimleriyle kötü bir görüntü sergileyen köylü pazarı halkın tepkisini topluyor.
Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın
Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın
Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın
1 ayda 666 konut satıldı
1 ayda 666 konut satıldı
1 ayda 666 konut satıldı
Yerli makineli tüfekte geri sayım
Yerli makineli tüfekte geri sayım
Yerli makineli tüfekte geri sayım
Kırıkkale yönündeki trafiği rahatlatacak
Kırıkkale yönündeki trafiği rahatlatacak
Kırıkkale yönündeki trafiği rahatlatacak
İzciler arama kurtarma eğitimi aldı
İzciler arama kurtarma eğitimi aldı
İzciler arama kurtarma eğitimi aldı
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İl Genelden köy ziyaretleri
İl Genelden köy ziyaretleri
İl Genelden köy ziyaretleri
Başkan Tekin bütçenin durumunu açıkladı
Başkan Tekin bütçenin durumunu açıkladı
Başkan Tekin bütçenin durumunu açıkladı
Miço´dan Vali´ye Şiir
Miço´dan Vali´ye Şiir
Miço´dan Vali´ye Şiir
Şimşekler Bartın´ı dörtledi: 4-1
Şimşekler Bartın´ı dörtledi: 4-1
Şimşekler Bartın´ı dörtledi: 4-1
ŞİMŞEKLER BARTIN´I DÖRTLEDİ: 4-1
ŞİMŞEKLER BARTIN´I DÖRTLEDİ: 4-1
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 6. Grupta yer alan temsilcimiz Kırıkkale Büyük Anadoluspor Başpınar Stadı´nda ligde 13 puanla beşinci sırada bulunan Bartınspor´u konuk etti.
MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN DEĞİŞMEYEN LİDERİ
MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN DEĞİŞMEYEN LİDERİ
MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN DEĞİŞMEYEN LİDERİ
İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir
İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir
İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir
Peygamberimiz ve Aile
Peygamberimiz ve Aile
Peygamberimiz ve Aile
HAYAT EMEKLİYE ZULÜM OLDU
HAYAT EMEKLİYE ZULÜM OLDU
HAYAT EMEKLİYE ZULÜM OLDU
Muhabbete Engel Yok
Muhabbete Engel Yok
Muhabbete Engel Yok
Lütfen, kanserden korkmayın
Lütfen, kanserden korkmayın
Lütfen, kanserden korkmayın
AFRİKA´YA KUYU!..
AFRİKA´YA KUYU!..
AFRİKA´YA KUYU!..
Her daim kapımız açık
Her daim kapımız açık
Her daim kapımız açık
AİLEMLE OKUYORUM
AİLEMLE OKUYORUM
AİLEMLE OKUYORUM
Prof. Dr. Güzel KÜ´ye konuk oldu
Prof. Dr. Güzel KÜ´ye konuk oldu
Prof. Dr. Güzel KÜ´ye konuk oldu
MEMUR-SEN´den Şenses´e ziyaret
MEMUR-SEN´den Şenses´e ziyaret
MEMUR-SEN´den Şenses´e ziyaret
Kirikkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/295 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/295 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/295 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
ARAÇ KİRALAMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL
ARAÇ KİRALAMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL
ARAÇ KİRALAMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
RESMİ İLAN -2-
RESMİ İLAN -2-
MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU
RESMİ İLAN -1-
RESMİ İLAN -1-
KIRIKKALE POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE KIRIKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE KIRIKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
TEDARİK MÜDÜRLÜĞÜ 4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.
Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
HURDA SATIŞ ENKAZ İHALE İLANI
4 KALEM KLİMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE SİLAH FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
4 KALEM KLİMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE SİLAH FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
4 Kalem Klima alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
1- Üniversitemiz Yahşihan Yerleşkesinde bulunan, Kantin ve Fotokopi Merkezlerinin işletme hakkı, 2886 sayılı Devlet ihale Kanununun 45. Maddesi uyarınca Açık Teklif Usulüyle tahmini bedel üzerinden artırma yapmak suretiyle, aşağıda belirtilen tarih ve sa
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilec
KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ 2018/2727 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ 2018/2727 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI  KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ TIBBİ MALZEME ALIMI (111 KALEM) alımı
UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ TIBBİ MALZEME ALIMI (111 KALEM) alımı
4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
16 KALEM KIŞLIK TAHAFFUZ MALZEMESİ ALIMI MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE PİRİNÇ FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
16 KALEM KIŞLIK TAHAFFUZ MALZEMESİ ALIMI MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE PİRİNÇ FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
16 Kalem Kışlık Tahaffuz Malzemesi Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
300 DEKAR ALANDA 33333 ADET ATRİPLEX CANESCENS BİTKİSİNİN TEMİNİ, DİKİMİ, CANSUYU VERİLMESİ VE ALANIN ELEKTRİKLİ ÇİT İLE ÇEVİRİMİ İLE 300 ADET LİFLET - 2 ADET PARSEL BAŞI TABELANIN YAPIMI VE MONTAJI YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KIRIKKALE İL TARIM VE
300 DEKAR ALANDA 33333 ADET ATRİPLEX CANESCENS BİTKİSİNİN TEMİNİ, DİKİMİ, CANSUYU VERİLMESİ VE ALANIN ELEKTRİKLİ ÇİT İLE ÇEVİRİMİ İLE 300 ADET LİFLET - 2 ADET PARSEL BAŞI TABELANIN YAPIMI VE MONTAJI YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KIRIKKALE İL TARIM VE
300 dekar alanda 33333 adet atriplex canescens bitkisinin temini, dikimi, cansuyu verilmesi ve alanın elektrikli çit ile çevirimi ile 300 adet liflet - 2 adet parsel başı tabelanın yapımı ve montajı yapım işi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19
ETÜD PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR İLLER BANKASI
ETÜD PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR İLLER BANKASI
KIRIKKALE KATI ATIK YÖNETİMİ BELEDİYELER BİRLİĞİ ÖN İŞLEM TESİSİ KESİN PROJESİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7153
EURO
6.3279
E-Gazete
Balda hiç bir mikroorganizma canlı kalamaz. Bunun için bal, asırlardır yanık, yara ve deri ülserlerini iyileştirmek için kullanılmıştır.

ilginç bilgiler
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ