BİR BOMBA İSİM DAHA
Güçlü yazar kadrosunu her geçen gün geliştiren ve daha güçlü hale getiren Gazeteniz Manşet, yazar kadrosuna bir isim daha kattı. Uzun yıllar ulusal medyada gazetecilik yapan Oğuz Uçar, bugünden itibaren gazetemizde okurları ile buluşacak.
Tarih: 4.7.2020 16:48:51

MUHTEŞEM BİR KARİYER

Gazetecilik mesleğine 1979 yılı başında Son Havadis´te başlayan Oğuz Uçar emekli olana kadar ulusal medyada gazetecilik yaptı. “Komandolarla 7 gün 7 gece” ve “Türkiye´de Ormancılık” konularında iki ayrı yazı dizisi hazırlayarak dikkatleri üzerine çekti. 1981 yılının Mayıs ayında Hürriyet Haber Ajansı´nda Bolu Muhabiri oldu. 1986 yılında Profesyonel kadroya alınarak, o yıl kurulan hha Bolu Bürosu´nda Şef olarak görevlendirildi. 1988 yılında Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü´nden Sarı Basın Kartı aldı. Aynı yıl Bolu Gazeteciler Cemiyeti´nin kuruluş̧ çalışmalarında aktif rol oynadı ve ilk Genel Kurul´da Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı seçildi.

HÜRRİYET İSTİHBARAT SERVİSİNDE ÇALIŞTI

1989 yılında Hürriyet Gazetesi´nin Haberler Müdürü Hasan YILMAER´in teklifi ve o günkü Genel Yayın Yönetmeni rahmetli Çetin EMEÇ´in yazılı onayı ile İstanbul İstihbarat Servisinde Polis Muhabiri olarak göreve başladı. Hürriyet İstanbul İstihbarat Servisinde Haber Müdürleri; Hasan YILMAER, Mehmet TÜRKER, Erhan AKYILDIZ ve Nejat SEÇEN ile birlikte çalıştı. Ajans gazeteciliğinden kazandığı tecrübe ile İstanbul´da dikkat çeken haberlere imza attı.

TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU KURUCULARI ARASINDA

1991 yılında, çocuklarının ilkokula başlayacak olması nedeniyle, kendi talebi doğrultusunda Bolu´ya geri döndü ve hha bürosuna tekrar Şef olarak atandı. Bolu Gazeteciler Cemiyeti´nin 1, 3, 4, 5 ve 6´ncı Olağan Genel Kurullarında üst üste Başkan seçildi. Türkiye´de 60 Gazeteciler Cemiyetinin bir araya gelerek oluşturduğu Türkiye Gazeteciler Federasyonu´nun kuruluşunda görev alarak adını Kurucu Başkanlar Konseyi´ne yazdırdı. 1999 yılında Hürriyet Haber Ajansı´nın, Mil-Ha ile birleşerek Doğan Haber Ajansı ismini almasından sonra DHA Bolu Büro şefi olarak yoluna devam etti. 17.Ağustos ve 12.Kasım.1999 depremlerinde Bolu, Düzce ve Sakarya Bölgesindeki haber trafiğini yönetti. Birlikte çalıştığı arkadaşları ile DHA adına fark yarattı.

 

 

HAFTALIK GAZETE ÇIKARTTI

2001 yılının Kasım ayında emekliye ayrılarak, Bolu Gazetecilik Matbaacılık Limited Şirketi´ni kurdu. “BOLU” adında haftalık gazete yayınlamaya başladı. Yerel gazete tirajlarının 300-500 arasında seyreden bir dönemde yönettiği “BOLU” gazetesinin net satışını 1.700 rakamına çıkarttı. Bir süre TRT Bolu Muhabirliğini üstlenerek, bölgeden canlı bağlantılara katıldı. Hürriyet gazetesinden sonra DÜNYA Gazetesine geçerek burada Bölgeler Koordinatörlüğü yapan Duayen Gazeteci (hha eski Genel Müdürü) Hasan YILMAER tarafından, bu gazetenin Bolu-Düzce Bölge Temsilciliği´ne getirildi. Başarılı çalışmalara imza atınca Dünya Gazetesi´nin İmtiyaz Sahibi Didem DEMİRKENT tarafından teşekkür ve para ile ödüllendirildi.

BENGÜTÜRK´TE HABER SUNUCULUĞU YAPTI

11.Eylül.2007 tarihinde “Özel Haber Muhabiri” olarak göreve başladığı İHA´dan (İhlas Haber Ajansı) ayrılarak, deneyimli Televizyoncu Gülgün FEYMAN´ın Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Bengü Türk Tv´de ana haber öncesi “Tam Saati” adında aktüel haber programını hazırlayarak sundu. Cem Tv´de Haber Müdürü, Uzay Tv´de Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Meslek hayatının önemli bölümü Haber Ajanslarında geçen UÇAR, Türkiye´nin önde gelen Genel Müdürleri ile çalıştı. Hürriyet Haber Ajansı´nda Oktay EKŞİ, Hasan YILMAER, Taner ATİLLA, Nejat SEÇEN, Esen ÜNÜR, Doğan Haber Ajansı´nda Uğur CEBECİ ve İhlas Haber Ajansı´nda da (Emeklilikten sonra) Fevzi KAHRAMAN´dan öğrendikleri ile tecrübelerini arttırdı.

KANAL 1´İN HABER ŞEFLİĞİNİ YAPTI

Ülkemizin 81 ilinde görev yapan meslektaşları ile yakın iletişim içinde olan ve onların çalışma şartlarını çok iyi bilen UÇAR, 2008 yılının Temmuz ayında Ciner Yayın Holding´de KANAL 1 Televizyonunun Yurt Haber Şefi olarak görev aldı. AHT´nin (Ajans Haber Türk) ilk kuruluşunda Yurt Haberler Şefi olarak Görüntülü Haber Servisini yönetti. Kurucu Başkanlar Konseyi üyesi olarak görev aldığı Türkiye Gazeteciler Federasyonu´nun da Yüksek İstişare Kurulu üyeliği yaptı. Merkezi Ankara´da bulunan 9 bin üyeli OAİB´de (Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri) Basın Danışmanlığı görevinde bulundu. İstanbul, Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah DÖLEK´e “Gönülden Gönüle Çocuk Korosu” projesinde Basın Danışmanlığı desteği verdi.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞTI

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi´nde 6 Yıl Öğretim Görevlisi olarak eğitimcilik hayatına başlayan UÇAR, 2014 yılından itibaren sırasıyla Fatih Hacı Süleyman Bey İlkokulu ve Eyüp Esentepe İlkokullarında Sınıf Öğretmenliği, Alibeyköy Ortaokulu ve Alibeyköy Anadolu Lisesi´nde ise Beden Eğitimi Öğretmenliği yaptı. Bu süreçte ÖSYM, Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi tarafından düzenlenen sınavlarda “Salon Başkanı” ve “Gözetmen” olarak görev aldı.

HAYALİ ULUSLARARASI MEDYA KURULUŞU

2014 yılında Ekonomist TÜRK ismini “İş Dünyası´nın Yeni Adresi” sloganı ile birlikte Radyo, Televizyon, İnternet Gazeteciliği ve Haber Ajansı alanlarında Marka Tescil Belgesini almak için TPE´nin kapısını çalan UÇAR, İngiliz Yayın Kuruluşu The Economist´in itirazına rağmen bu belgeyi almayı başardı. 2006 yılından bu yana Sürekli Basın Kart sahibi olan Oğuz UÇAR´ın şimdiki en büyük hayali;  ekonomistTÜRK´ün Türk ve İslam coğrafyasındaki iş dünyası ile buluşarak uluslararası dev bir medya kuruluşu olarak Türkiye´ye hizmet etmesidir.

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DEVA PARTİSİ İL YÖNETİMİNİ AÇIKLADI
DEVA PARTİSİ İL YÖNETİMİNİ AÇIKLADI
DEVA PARTİSİ İL YÖNETİMİNİ AÇIKLADI
Kuzucu, güven tazeledi
Kuzucu, güven tazeledi
İYİ Parti Kırıkkale Merkez İlçe Başkanlığı hafta sonu 2´nci olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongreye tek aday olarak giren mevcut başkan Av. Yavuz Kuzucu, delegelerin güven oyunu alarak yeniden başkanlık görevine seçildi.
Yargı tarafsız ve bağımsız olmalı
Yargı tarafsız ve bağımsız olmalı
Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, “Bu torba kanunda vatandaşımıza dokunan, onun problemlerini önceleyen ve çözüm üreten hiçbir düzenleme yoktur.
Öztürk´ün Teklifine sıcak bakılmadı
Öztürk´ün Teklifine sıcak bakılmadı
AKP´nin sosyal medya taslağında Twitter, Instagram ve Facebook´a temsilci bulundurma zorunluluğu getiriliyor.
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda
MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, barolara ilişkin kanun teklifinin, büyükşehir barolarının Anadolu baroları üzerindeki tahakkümüne son verilmesini öngördüğünü belirterek "Teklifimiz, avukatlık mesleğinin onur ve saygınlığının daha da yukarı çıkarılmasını hedefliyor.
BALOĞLU; ‘CUMHUR İTTİFAKI SEÇİM İTTİFAKI DEĞİLDİR´
BALOĞLU; ‘CUMHUR İTTİFAKI SEÇİM İTTİFAKI DEĞİLDİR´
MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, cumhur ittifakı ve büyük kongre ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhur ittifakının bir seçim ittifakı olmadığının altını çizen Baloğlu “Biz bu ittifaka bir seçim ittifakı olarak bakmadık. Zarar veren kim varsa karşısında bizi bulur” dedi.
Otomobil devrildi: 2 yaralı
Otomobil devrildi: 2 yaralı
Kırıkkale´de refüje devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı.
MHP´li Öztürk Çiftçi Borçları Ertelensin
MHP´li Öztürk Çiftçi Borçları Ertelensin
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk; TBMM´de bir açıklama yaparak, Kırıkkaleli çiftçilerin borçlarının ertelenmesini istedi.
Kırıkkale´mizin gururu
Kırıkkale´mizin gururu
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk TBMM´de yayınladığı özel mesajla 3. Lig´e yükselen Kırıkkale Büyük Anadoluspor´u tebrik ederek, başarılar diledi.
Hiç bir başarı tesadüf değildir
Hiç bir başarı tesadüf değildir
Delice, Çerikli ve Balışeyh´te ziyaretlerde bulunan Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem´den övgülerle söz etti. Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem´i ilçeye kazandığı hizmetlerden dolayı tebrik eden Milletvekili Can “31 Mart Belediye Başkanlığı seçimlerinde Türkiye birincisi olma başarısı gösteren Delice Belediye Başkanımız Turgut Özdem´i tebrik ediyoruz. Hiç bir başarı tesadüf değildir, başkanımıza teşekkür ediyor ve desteğe devam ediyoruz” diye konuştu.
Akbal Kırıkkale´ye veda etti
Akbal Kırıkkale´ye veda etti
Bir süredir Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevine yürüten Ramazan Akbal Kayseri´ye atanması doyasıyla Kırıkkale´ye veda etti. Makamında Akbal´ı kabul eden Kırıkkale Valisi Yunus Sezer yeni görevinde başarılar diledi.
DEVA PARTİSİ İL BAŞKANINI ARIYOR
DEVA PARTİSİ İL BAŞKANINI ARIYOR
Eski Bakanlardan Ali Babacan´ın kurduğu ve eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün desteklediği Deva Partisi teşkilatlanma çalışmalarına hız verdi.
İYİ PARTİDE KONGRE HEYECANI
İYİ PARTİDE KONGRE HEYECANI
İYİ Parti kongre sürecinde sona yaklaştı. İşte İyi Parti Merkez İlçe ve İl Kongresinin takvimi.
GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANI BULAMADI
GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANI BULAMADI
Eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu´nun kurduğu Gelecek Partisi halen Kırıkkale İl Başkanını açıklamadı.
ÖZTÜRK´TEN 2 YILLIK MUHASEBE
ÖZTÜRK´TEN 2 YILLIK MUHASEBE
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk; Kırıkkale Milletvekili seçilmesinin ikinci yılı olması nedeniyle; hemşehrilerine duyduğu sorumluluk çerçevesinde, iki yıl içerisinde yaptıklarının muhasebeni paylaştı.
BATAN GEMİYİ!..
BATAN GEMİYİ!..
BATAN GEMİYİ!..
GÜVENLİK SORUŞTURMASI TEKLİFİ KOMİSYONDA
GÜVENLİK SORUŞTURMASI TEKLİFİ KOMİSYONDA
İlk kez veya yeniden kamu hizmeti ve görevlerine atanacaklar hakkında yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması hükümlerinin yeniden düzenlenmesini içeren Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun Teklifi´nin görüşmelerine TBMM İçişleri Komisyonunda başlandı.
ÖZTÜRK, KOKUNUN KAYNAĞINI SORDU
ÖZTÜRK, KOKUNUN KAYNAĞINI SORDU
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk; geçtiğimiz günlerde Kırıkkale´de yaşanan kaynağı belirsiz yoğun gaz kokusunun, nedeni ve sonrasında alınan tedbirler hakkında TBMM´de 2 ayrı bakana yazılı soru önergesi verdi.
İYİ Parti Bahşılı kongresini gerçekleştirdi
İYİ Parti Bahşılı kongresini gerçekleştirdi
Çalışmalarına ara vermeden devam eden İYİ Parti Kırıkkale il teşkilatı ilçe kongrelerinin devam ettiğini bildirdi. İYİ Parti Bahşılı ilçe kongresi tamamlanırken, yapılan seçim sonrası ilçe başkanlığı görevine Orhan Baykal getirildi.
Sulakyurt Belediyesi araç filosunu zenginleştiriyor
Sulakyurt Belediyesi araç filosunu zenginleştiriyor
Göreve geldiği günden itibaren belediye hizmetlerini kusursuz yerine getirmek adına araç filosuna büyük önem veren Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik´in girişimleri sonucunda belediyeye toplam maliyeti 1 milyon TL olan bir araç daha kazandırıldı.
KORKMAZ DEDİKODULARI BİTİRDİ
KORKMAZ DEDİKODULARI BİTİRDİ
Kırıkkale Eski Belediye Başkanı Veli Korkmaz, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya kullanıcıları arasında AK Parti´den istifa ettiğine yönelik asılsız ve gerçek dışı yayınlar yapıldığını söyledi.
FİTNE ATEŞİNİ KİM KÖRÜKLÜYOR?
FİTNE ATEŞİNİ KİM KÖRÜKLÜYOR?
Ak Partide Mürsel Akçay´ın istifasının ardından kulisler hareketlendi. Akçay´ın istifa ettiğinin duyulması üzerine 800 kişinin daha istifa ettiği iddiası ortaya atıldı.
Ülkü ocaklarından uyuşturucu çıkışı
Ülkü ocaklarından uyuşturucu çıkışı
Ülkü ocaklarından uyuşturucu çıkışı
ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİ
ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİ
ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİ
Ülkücü hareket milli iradesini  Türk Milleti´nden yana koydu
Ülkücü hareket milli iradesini Türk Milleti´nden yana koydu
Ülkücü hareket milli iradesini Türk Milleti´nden yana koydu
Ülkücüler mazlumların yanında
Ülkücüler mazlumların yanında
Ülkücüler mazlumların yanında
ÜLKÜ OCAKLARI İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA
ÜLKÜ OCAKLARI İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA
ÜLKÜ OCAKLARI İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA
ÜLKÜ OCAKLARI GÖREVDE
ÜLKÜ OCAKLARI GÖREVDE
ÜLKÜ OCAKLARI GÖREVDE
Ülkü Ocakları şehit için mevlit okuttu
Ülkü Ocakları şehit için mevlit okuttu
Ülkü Ocakları şehit için mevlit okuttu
YENİ BAŞKAN EMRAH DOĞAN
YENİ BAŞKAN EMRAH DOĞAN
Ak Partide merakla beklenen Merkez İlçe Başkanlığı ataması yapıldı.
SIRA İLÇELERDE
SIRA İLÇELERDE
SIRA İLÇELERDE
 MKEK ÇOK TEHLİKELİ İŞYERİ KAPSAMINA ALINMALI
MKEK ÇOK TEHLİKELİ İŞYERİ KAPSAMINA ALINMALI
MKEK ÇOK TEHLİKELİ İŞYERİ KAPSAMINA ALINMALI
KORAY AYDIN KIRIKKALE´YE GELİYOR
KORAY AYDIN KIRIKKALE´YE GELİYOR
İYİ Parti Kırıkkale Gençlik Kolları Başkanı olarak atanan Furkan Özen´in mazbata törenine Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın katılacak.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.8025
EURO
9.2387
E-Gazete
Vücudunuzdaki organları tek tek satmak isteseniz, yaklaşık 50.000.000 TL´ye satabilirsiniz

.
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ