BİR BOMBA İSİM DAHA
Güçlü yazar kadrosunu her geçen gün geliştiren ve daha güçlü hale getiren Gazeteniz Manşet, yazar kadrosuna bir isim daha kattı. Uzun yıllar ulusal medyada gazetecilik yapan Oğuz Uçar, bugünden itibaren gazetemizde okurları ile buluşacak.
Tarih: 4.7.2020 16:48:51

MUHTEŞEM BİR KARİYER

Gazetecilik mesleğine 1979 yılı başında Son Havadis´te başlayan Oğuz Uçar emekli olana kadar ulusal medyada gazetecilik yaptı. “Komandolarla 7 gün 7 gece” ve “Türkiye´de Ormancılık” konularında iki ayrı yazı dizisi hazırlayarak dikkatleri üzerine çekti. 1981 yılının Mayıs ayında Hürriyet Haber Ajansı´nda Bolu Muhabiri oldu. 1986 yılında Profesyonel kadroya alınarak, o yıl kurulan hha Bolu Bürosu´nda Şef olarak görevlendirildi. 1988 yılında Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü´nden Sarı Basın Kartı aldı. Aynı yıl Bolu Gazeteciler Cemiyeti´nin kuruluş̧ çalışmalarında aktif rol oynadı ve ilk Genel Kurul´da Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı seçildi.

HÜRRİYET İSTİHBARAT SERVİSİNDE ÇALIŞTI

1989 yılında Hürriyet Gazetesi´nin Haberler Müdürü Hasan YILMAER´in teklifi ve o günkü Genel Yayın Yönetmeni rahmetli Çetin EMEÇ´in yazılı onayı ile İstanbul İstihbarat Servisinde Polis Muhabiri olarak göreve başladı. Hürriyet İstanbul İstihbarat Servisinde Haber Müdürleri; Hasan YILMAER, Mehmet TÜRKER, Erhan AKYILDIZ ve Nejat SEÇEN ile birlikte çalıştı. Ajans gazeteciliğinden kazandığı tecrübe ile İstanbul´da dikkat çeken haberlere imza attı.

TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU KURUCULARI ARASINDA

1991 yılında, çocuklarının ilkokula başlayacak olması nedeniyle, kendi talebi doğrultusunda Bolu´ya geri döndü ve hha bürosuna tekrar Şef olarak atandı. Bolu Gazeteciler Cemiyeti´nin 1, 3, 4, 5 ve 6´ncı Olağan Genel Kurullarında üst üste Başkan seçildi. Türkiye´de 60 Gazeteciler Cemiyetinin bir araya gelerek oluşturduğu Türkiye Gazeteciler Federasyonu´nun kuruluşunda görev alarak adını Kurucu Başkanlar Konseyi´ne yazdırdı. 1999 yılında Hürriyet Haber Ajansı´nın, Mil-Ha ile birleşerek Doğan Haber Ajansı ismini almasından sonra DHA Bolu Büro şefi olarak yoluna devam etti. 17.Ağustos ve 12.Kasım.1999 depremlerinde Bolu, Düzce ve Sakarya Bölgesindeki haber trafiğini yönetti. Birlikte çalıştığı arkadaşları ile DHA adına fark yarattı.

 

 

HAFTALIK GAZETE ÇIKARTTI

2001 yılının Kasım ayında emekliye ayrılarak, Bolu Gazetecilik Matbaacılık Limited Şirketi´ni kurdu. “BOLU” adında haftalık gazete yayınlamaya başladı. Yerel gazete tirajlarının 300-500 arasında seyreden bir dönemde yönettiği “BOLU” gazetesinin net satışını 1.700 rakamına çıkarttı. Bir süre TRT Bolu Muhabirliğini üstlenerek, bölgeden canlı bağlantılara katıldı. Hürriyet gazetesinden sonra DÜNYA Gazetesine geçerek burada Bölgeler Koordinatörlüğü yapan Duayen Gazeteci (hha eski Genel Müdürü) Hasan YILMAER tarafından, bu gazetenin Bolu-Düzce Bölge Temsilciliği´ne getirildi. Başarılı çalışmalara imza atınca Dünya Gazetesi´nin İmtiyaz Sahibi Didem DEMİRKENT tarafından teşekkür ve para ile ödüllendirildi.

BENGÜTÜRK´TE HABER SUNUCULUĞU YAPTI

11.Eylül.2007 tarihinde “Özel Haber Muhabiri” olarak göreve başladığı İHA´dan (İhlas Haber Ajansı) ayrılarak, deneyimli Televizyoncu Gülgün FEYMAN´ın Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Bengü Türk Tv´de ana haber öncesi “Tam Saati” adında aktüel haber programını hazırlayarak sundu. Cem Tv´de Haber Müdürü, Uzay Tv´de Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Meslek hayatının önemli bölümü Haber Ajanslarında geçen UÇAR, Türkiye´nin önde gelen Genel Müdürleri ile çalıştı. Hürriyet Haber Ajansı´nda Oktay EKŞİ, Hasan YILMAER, Taner ATİLLA, Nejat SEÇEN, Esen ÜNÜR, Doğan Haber Ajansı´nda Uğur CEBECİ ve İhlas Haber Ajansı´nda da (Emeklilikten sonra) Fevzi KAHRAMAN´dan öğrendikleri ile tecrübelerini arttırdı.

KANAL 1´İN HABER ŞEFLİĞİNİ YAPTI

Ülkemizin 81 ilinde görev yapan meslektaşları ile yakın iletişim içinde olan ve onların çalışma şartlarını çok iyi bilen UÇAR, 2008 yılının Temmuz ayında Ciner Yayın Holding´de KANAL 1 Televizyonunun Yurt Haber Şefi olarak görev aldı. AHT´nin (Ajans Haber Türk) ilk kuruluşunda Yurt Haberler Şefi olarak Görüntülü Haber Servisini yönetti. Kurucu Başkanlar Konseyi üyesi olarak görev aldığı Türkiye Gazeteciler Federasyonu´nun da Yüksek İstişare Kurulu üyeliği yaptı. Merkezi Ankara´da bulunan 9 bin üyeli OAİB´de (Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri) Basın Danışmanlığı görevinde bulundu. İstanbul, Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah DÖLEK´e “Gönülden Gönüle Çocuk Korosu” projesinde Basın Danışmanlığı desteği verdi.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞTI

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi´nde 6 Yıl Öğretim Görevlisi olarak eğitimcilik hayatına başlayan UÇAR, 2014 yılından itibaren sırasıyla Fatih Hacı Süleyman Bey İlkokulu ve Eyüp Esentepe İlkokullarında Sınıf Öğretmenliği, Alibeyköy Ortaokulu ve Alibeyköy Anadolu Lisesi´nde ise Beden Eğitimi Öğretmenliği yaptı. Bu süreçte ÖSYM, Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi tarafından düzenlenen sınavlarda “Salon Başkanı” ve “Gözetmen” olarak görev aldı.

HAYALİ ULUSLARARASI MEDYA KURULUŞU

2014 yılında Ekonomist TÜRK ismini “İş Dünyası´nın Yeni Adresi” sloganı ile birlikte Radyo, Televizyon, İnternet Gazeteciliği ve Haber Ajansı alanlarında Marka Tescil Belgesini almak için TPE´nin kapısını çalan UÇAR, İngiliz Yayın Kuruluşu The Economist´in itirazına rağmen bu belgeyi almayı başardı. 2006 yılından bu yana Sürekli Basın Kart sahibi olan Oğuz UÇAR´ın şimdiki en büyük hayali;  ekonomistTÜRK´ün Türk ve İslam coğrafyasındaki iş dünyası ile buluşarak uluslararası dev bir medya kuruluşu olarak Türkiye´ye hizmet etmesidir.

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
STK´lar emekli amiralleri kınadı
STK´lar emekli amiralleri kınadı
Kırıkkale sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bazı emekli amirallerin yayımladığı bildiriye tepki gösterdi. STK temsilcileri, bildiride isimleri olan emekli amiralleri kınayarak, bildiriyi ret ettiklerini dile getirdiler.
SP´nin Yeni İl Başkanı Kutluca Oldu
SP´nin Yeni İl Başkanı Kutluca Oldu
Kırıkkale Saadet Partisi İl Başkanlığı görevinin uzun dönemdir yürüten Faruk Vurgun, başkanlık görevini Veysel Kutluca´ya devretti. Kutluca, atama yazısını Genel Başkan Temel Karamollaoğlu´ndan aldı.
MHP´li Öztürk´ten Emekli Amirallere Sert Tepki
MHP´li Öztürk´ten Emekli Amirallere Sert Tepki
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, resmi Twitter hesabı üzerinden 103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış olduğu bildiriye sert tepki gösterdi. Öztürk, Türk demokrasisinin zaman zaman darbe girişimleriyle akamete uğratılmaya çalışıldığını, son olarak 15 Temmuz´daki hain darbe girişimine kalkışanların da bizzat Türk Milleti tarafından derslerini aldıklarını ifade etti.
MHP´li kadınlar kolları sıvadı
MHP´li kadınlar kolları sıvadı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Kadın Kolları Başkanı Av. Melike Boran İsmailoğulları Kızılay Merkezi ile ortak sempozyum yaparak, dünyanın kanayan yarası olan şiddette değinerek 6284 kanuna hakkında bilgilendirme yaptı.
Güvenlik soruşturması teklifinde değişiklik sinyali
Güvenlik soruşturması teklifinde değişiklik sinyali
AK Parti Milletvekili Ramazan Can, güvenlik soruşturmasında Sıhri Hısımlık ve Değerlendirme Komisyonu´nun kimlerden oluşacağı konularında bir değişiklik yapılabileceği mesajı verdi.
DEVA YAŞATIR
DEVA YAŞATIR
DEVA Partisi Kırıkkale İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş, “Bahaneleri bırakın! Şiddete uğrayan kadınların yardım çığlıklarını duyun! Deva Yaşatır diyerek, şiddetsiz bir Türkiye, şiddetsiz bir Avrupa ve şiddetsiz bir dünya için mücadelemizi sürdüreceğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz”
Siyasetin tepesinde gerginlik istemiyoruz
Siyasetin tepesinde gerginlik istemiyoruz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Kırıkkale´de kanaat önderleri ve STK Yöneticileri ile gerçekleştirdiği istişare toplantısına katılan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, sanayicilerin sorunlarını anlattı.
HAYDİ İNGİLİZCE ÖĞRENMEYE GİDİYORUZ
HAYDİ İNGİLİZCE ÖĞRENMEYE GİDİYORUZ
AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığından eğitime destek kampanyası. İlk orta ve lise guruplarında dil eğitimi kampanyası başlatan AK Parti İl Başkanlığı öğrencilere ücretsiz dil eğitimi verecek. Kursu başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilere Avrupa Dil Konseyi Onaylı Sertifika verilecek.
Entegre dönüşüm başladı
Entegre dönüşüm başladı
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile KOP bölgesinde faaliyet gösteren Kalkınma Ajansları istişare toplantısında bir araya geldi.
Öztürk halkın derdini dinledi
Öztürk halkın derdini dinledi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Pazar gününü hemşehrilerinin dertlerini dinleyerek geçirdi. Eşiyle birlikte Kırıkkale´yi karış karış dolaşan MHP Milletvekili Öztürk, “Partimizin 13. Olağan Kurultayı sebebiyle üç haftadır gelemediğim güzel memleketimin gönlü güzel insanıyla yeni buluşmak ve onlarla dertleşmek için TBMM ve parti çalışmamızın olmadığı Pazar gününün uygun olacağını düşündüm. Hemşehrilerimle kucaklaşmak ve onlarla hemhal olmak bana büyük mutluluk veriyor,” dedi.
MHP´de MYK´ya Kırıkkale´den 3 isim
MHP´de MYK´ya Kırıkkale´den 3 isim
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli´nin yeniden genel başkanlığa seçildiği Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultayında Kırıkkale´den 3 isim Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.
AK Parti teşkilatında kongre hazırlığı
AK Parti teşkilatında kongre hazırlığı
AK Parti Kırıkkale il teşkilatı 24 Mart Çarşamba günü Ankara Arena´da gerçekleşecek olan Ak Parti 7. Olağan Genel Kurulu hazırlıklarına başladı. İl Başkanı Mustafa Kaplan başkanlığında toplanan Kırıkkale il teşkilatı Kırıkkale´den gerçekleşecek katılım konusundaki çalışmaları gözden geçirdi.
Kılıçdaroğlu Kırıkkale´ye geliyor
Kılıçdaroğlu Kırıkkale´ye geliyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale´nin de aralarında bulunduğu 24 ilde ziyaretlerde bulunacağı öğrenildi. 25 Mart Perşembe günü Kırıkkale´ye gelmesi beklenen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Kırıkkale halkı ile bir araya gelecek.
DEVA Partisi sahaya indi
DEVA Partisi sahaya indi
9 Mart 2020 yılında kurulan DEVA Partisi birinci kuruluş yıl dönümünü tüm illerde “DEVA 1 yaşında” sloganı ile sahaya çıkarak kutladı.
KADINLAR DÖVÜLESİ DEĞİL ELİ ÖPÜLESİ
KADINLAR DÖVÜLESİ DEĞİL ELİ ÖPÜLESİ
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Kadın Kolları Başkanı Melike Boran İsmailoğlulları 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.
PEKGÖZ, MYK´YA ADAY
PEKGÖZ, MYK´YA ADAY
Milliyetçi Hareket Partisi´nin (MHP) tanınmış siyasetçilerinden Avukat Abdullah Pekgöz, 18 Mart´ta yapılacak MHP Büyük Kurultayı´nda Merkez Yürütme Kurulu üyeliğine adaylık müracaatında bulundu.
Hep birlikte Kırıkkale için çalışacağız
Hep birlikte Kırıkkale için çalışacağız
Gelecek Partisi, Keskin İlçe Başkanlığı´nın birinci olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongrede tek aday olan Şabab Yücel Gedikali, delegelerin oyunu alarak başkanlık görevine seçildi.
Saadet Partisi´nden, ´94 ruhu´ yanıtı
Saadet Partisi´nden, ´94 ruhu´ yanıtı
Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanı Faruk Vurgun, son dönemde Ak Parti yetkililerinin “94 ruhu”na yönelik sözlerine ilişkin açıklama yaptı. İl Başkanı Vurgun, “Partimizde önceki dönemlerde görev yapmış bir ismin 19 yıldır iktidarda bulunan bir partiyi bu kadar heyecanlandırıyor olmasını önemsiyoruz. Fakat 2001 yılında kurulan ve ısrarla önceki siyasi anlayışını bir kenara bıraktığını ve reddettiğini ifade eden Ak Parti´nin, 20 yıl sonra bugün “94 ruhu” diyerek kuruluşundan 7 yıl önceki bir vizyon ve özlem olarak ortaya koyması tükenmişliğin bir ifadesidir. Meksika‘nın yerli kabilelerinden birinin şefine atfedilen bir söz vardir, o kadar hızlı gittik ki; ruhlarımız geride kaldı”
Keskin´de Gelecek Partisi Gedikali´ye emanet
Keskin´de Gelecek Partisi Gedikali´ye emanet
Gelecek Partisi, Keskin İlçe Başkanlığı´nın birinci olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongrede tek aday olan Şabab Yücel Gedikali, delegelerin oyunu alarak başkanlık görevine seçildi.
BBP Merkez İlçe Ceylan´a emanet
BBP Merkez İlçe Ceylan´a emanet
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, tarafından Kırıkkale Merkez İlçe Başkanlığı´na atama yapıldı. Merkez İlçe Başkanlığına Orhan Ceylan getirildi.
Koyuncu, kamyoncu esnafının sorunlarını dinledi
Koyuncu, kamyoncu esnafının sorunlarını dinledi
Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu, kasabada bulunan kamyon sahibi ve nakliyeci esnaflarla bir araya geldi. Başkan Koyuncu, Koronavirüs nedeniyle zor günler yaşayan esnafa destek için her zaman çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Kılıçdaroğlu Kırıkkale´ye geliyor
Kılıçdaroğlu Kırıkkale´ye geliyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale´nin de aralarında bulunduğu 24 ilde ziyaretlerde bulunacağı öğrenildi. 25 Mart Perşembe günü Kırıkkale´ye gelmesi beklenen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Kırıkkale halkı ile bir araya gelecek.
Erken seçim beklemiyoruz
Erken seçim beklemiyoruz
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, 24. Dönem Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, 2021 yılında erken seçim beklemediklerini fakat ekonomik şartlardan dolayı da seçimin 2023 yılına kalmayacağını söyledi.
Türk´ün Gücü Her Yerde
Türk´ün Gücü Her Yerde
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale (MHP) Milletvekili Halil Öztürk TBMM´de bir açıklama yaparak; Cumhur İttifakı ile Türk´ün gücünün artık her yerde hissedildiğini belirterek, her geçen gün daha da adından söz ettiren Türkiye´nin, önümüzdeki yıllarının, atılım yılları olacağını vurguladı.
Cumhur İttifakı Kırıkkale´de Omuz Omuza
Cumhur İttifakı Kırıkkale´de Omuz Omuza
MHP Kırıkkale İl Teşkilatı, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen kongre ile AK Parti İl Başkanlığı görevini devralan Mustafa Kaplan ve yönetimini ziyaret etti. MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan hem birlik beraberlik görüntüsü verdi hem de Cumhur İttifakının Kırıkkale´de yansıması olacaklarının altını çizdi.
DEVA Partisi´nden yerel esnafa destek
DEVA Partisi´nden yerel esnafa destek
DEVA Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı esnaf ve vatandaşlara maske dağıtarak alınan tedbirlere uymaları noktasında uyarıda bulundu. Yerel esnafa destek amaçlı başlatılan kampanya çerçevesinde DEVA Partisi Kırıkkale İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş, “Düğününde, cenazende olan yerel esnafına, pandemi döneminde sahip çık Kırıkkale” dedi.
Birlikten kuvvet doğar
Birlikten kuvvet doğar
Kırıkkale Sağlık-Sen Şube Başkanlığı kısa zaman önce AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığına seçilerek görev başına geçen Mustafa Kaplan´a hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundular.
KIRIKKALEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ
KIRIKKALEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, geçtiğimiz ay il kongresi ile AK Parti il başkanı olarak seçilen Mustafa Kaplan ve yönetimi ile bir araya geldi.
OSMAN TÜRKYILMAZ DAYAK YEDİ
OSMAN TÜRKYILMAZ DAYAK YEDİ
OSMAN TÜRKYILMAZ DAYAK YEDİ
Hayalimizin peşinden koşuyoruz
Hayalimizin peşinden koşuyoruz
AK Parti Kırıkkale Gençlik Kolları Başkanlığı, 6´ncı olağan kongresini gerçekleştirdi. Tek aday olarak seçime giren mevcut başkan Halil Özaslan, genç üyelerinin güvenoyunu alarak yeniden başkanlık koltuğuna oturdu.
AK Parti´den 3 isme suç duyurusu
AK Parti´den 3 isme suç duyurusu
AK Parti, sözleri ile başörtülü insanları aşağılayan CHP´li Fikri Sağlar ile açıklamaları nedeniyle darbe imasında bulunan gazeteci Can Ataklı ve emekli Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik´ ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
Kendi değerlerimize sahip çıkmalıyız
Kendi değerlerimize sahip çıkmalıyız
Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğü görevine atanan Kırıkkaleli hemşehrimiz Prof. Dr. Melih Bulu´ya bir destekte MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu´ndan geldi. İl Başkanı Baloğlu “Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun kendi değerlerimize sahip olmamız gerekmez mi?” diye konuştu.
AK Parti´de kongre heyecanı
AK Parti´de kongre heyecanı
İlçe kongrelerini bir süre önce tamamlayan, yeni il başkanı ataması yapılan Ak Parti Kırıkkale teşkilatı il kongresini 13 Ocak 2021 Çarşamba günü gerçekleştirecek. Başpınar Kapalı Spor Salonunda yapılacak genel kurula Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da katılacağı bildirildi.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
8.1383
EURO
9.6777
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İnsan uzun süre bir böbrek ve bir akciğerle, midesiz, dalaksız yaşayabilir, ama karaciğersiz bir dakika bile yaşayamaz.

Az bilinen, birbirinden ilginç bilgiler
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
By the end of the 15th century, 35
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.