ARAZİSİ GASP EDİLEN KÖYLER
TOPRAK SAHİBİ OLAN KÖYLÜLER, TOPRAĞI OLMAYAN KÖYLÜ DURUMUNA DÜŞÜRÜLDÜ
Tarih: 10.10.2019 08:54:48

Balışeyh Belediyesi tarafından bir süre önce yapılan imar uygulaması Işıklar ve Beyobası köylülerini isyan ettirdi. Söz konusu imar uygulamasıyla arazilerinin resmen gasp edildiğini iddia eden her iki köyün muhtarı, yargı sürecine başvuracaklarını söylediler. Bu uygulamada Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu´nu sorumlu tutan muhtarlar, ortada bir rant paylaşımı olduğunu iddia ettiler.

 

ARAZİLER ELİMİZDEN ALINDI

Gazeteci – Yazar Tahsin Tunç´un görüştüğü Işıklar Köyü Muhtarı Ali Bedir ve Beyobası Köyü Muhtarı Ercan Bayrakçı yetkililerden yardım istedi. Geçimlerini bu araziden sağladıklarını ifade eden muhtarlar, “Biz topraktan ekip ve dikmekten anlarız. Fakat Balışeyh Belediyesi bize sormadan fikrimizi almadan burada kamulaştırma yapıyor. Sadece Işıklar Köyü´nden 6 bin dönüm arazi uygulamadan geçirilerek yüzde 36´sı kamulaştırıldı. Bir o kadar da Beyobası Köyü´nden kamulaştırma yapıldı. Bu demektir ki, yaklaşık 4 bin dönüm arazi kamulaştırılarak köylümüzün elinden alınmıştır” 

 

TOPRAK RANT KAPISI OLDU

Ülkemiz aslında her acıdan bir cennet, toprağı desen verimli, insanı desen çalışkan, gelin görün ki, küçük menfaat hastalıkları bazen bu cennet vatanı öyle bir cehenneme çeviriyor ki, anlayan beri gelsin. Köyün sermayesi toprağı, rahmetli Ecevit öyle demiş ya zamanında, ‘toprak işleyenin su kullananın´ Ecevit ile birlikte bu söz de tarih oldu sanırım. Şimdiler de toprak rant kapısı, su ise belli ki gelecekte en büyük savaşların yürek acısı. Her neyse lafım bu değil, şimdiki haberimizin konusu, Balışeyh  Belediyesi´nin  Beyobası ve Işıklar Köyü´nün mücavir alanlarında yaptığı imar uygulaması ile ilgili. Konuyu araştırırken şaşkınlıktan küçük dilimi yutacaktım. Konu çetrefilli kimin elinin kimin cebinde olduğu belli değil.

 

BURADA BEN SUSARIM, İKİ KÖYÜN MUHTARLARI KONUŞUR

TAHSİN TUNÇ: Sayın muhtarlar, ikinizde Kırıkkale´nin hem siyasetinde hem de ticaretinde önemli yer alan iki köyün muhtarısınız. Fakat son zamanlarda köylerinizin arazisinin gasp edildiğini belirten söylemlerinizle gündeme geliyorsunuz. Nedir bu konunun mahiyeti anlatır mısınız?

 

IŞIKLAR KÖYÜ MUHTARI ALİ BEDİR: Tahsin bey, Denekdağı´nın yolu köyümüzün içinden geçiyor. Köyümüzün arazilerinin bir miktarı denekdağı eteklerinde. Biliyorsunuz denek dağına devletimizin himmetiyle Roketsan Fabrikası yapılacak ve bunun yanında önemli ölçüde yan sanayi kuruluşları oluşacak. Bu bizim için köyümüz ve Kırıkkale´miz içinde,  önemli bir faydadır. Buralarda binlerce kişi çalışacak ve gençlerimiz iş ve aş sahibi olacak. Bu durum bizi ziyadesi ile memnun etmektedir. Fakat bizim için fayda olan bu durum maalesef aldığımız duyumlara ve yaptığımız izlenimlere göre bazıları için fırsata hatta ranta dönüşmüştür.

 

TAHSİN TUNÇ. Sayın muhtar bu önemli bir iddia. Bununla ilgili bir duyumunuz mu var yoksa başka bir bilginiz mi var?

 

IŞIKLAR KÖYÜ MUHTARI ALİ BEDİR: Tahsin bey, Roketsan´ın yapılacağı alanın yaklaşık 5- 6 kilometre aşağısında kalan köyleriminiz mücavir alanları. Roketsan´ın gelişi bahane edilerek, kamulaştırılıyor. Bu kamulaştırma işlemi yapılırken ne bizim fikrimiz alınıyor, nede köylümüzün gönlü kazanılıyor. Sözde köyün ve köylünün arazisi yapılan uygulama ile değerlendirilmiş izlenimi verilirken, esasında 2 bin dönüm arazi köylünün elinden adeta gasp edilerek, köylünün tek geçim kaynağı olan toprak sanayi kuruluşlarının mezbeleliği haline getiriliyor. Biz köylüyüz, bizim geçimimiz topraktan biz sadece ekip dikmekten, anlarız. Ama Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu bize sormadan danışmadan, köyümüzün ve köylümüzün fikrini almadan, kamulaştırma yapıyor. Sadece ışıklar köyünden 6 bin  dönüm arazi uygulamadan geçirilerek yüzde 36´sı kamulaştırıldı. Bir o kadar da Beyobası Köyü´nden kamulaştırma yapılmaktadır. Bu demektir ki, yaklaşık 4 bin dönüm arazi kamulaştırılarak köylümüzün elinden alınmıştır. Bunlar yapılırken de ne bir ilan ne de duyuru yapılmamıştır. Oysa bu tür uygulamalarda uygulama resmiyeti bir herkesin görebileceği şekilde askıya alınır, herkes neyin nasıl olacağını bilir, köyün mücavir alanları içerisinde tellal çıkarılarak tüm köylüye haber verilir.  Biz bunları görmedik ve duymadık. İmar plan uygulaması nedir nasıl yapılmıştır bilmiyoruz. Belediyenin elinde bulunan araziler kime ne şekilde veriliyor bilmiyoruz. Bu araziler üzerine kim ne yapacak bilgimiz yok. Yani sizin anlayacağınız her şey muamma, hiçbir şey açık ve net değil. Biz köy muhtarları olarak Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu´na bunları sormamıza rağmen sadece nasihat alıyoruz. Oysa toprak bizim toprağımız, köy bezim köyümüz kimden ne kaçırılıyor, bizim topraklarımız kime peşkeş çekiliyor bilmek istiyoruz.

 

IŞIKLAR KÖYÜ MUHTARI ERCAN BAYRAKÇI: Tahsin bey, sadece bu da değil. Yaklaşık 2,5 kilometre Beyobası´ndan, 2 kilometreye yakında Işıklar Köyü´nden sınır ihlali yapılmış . Köylerimizin sınırları değiştirilmiş, Belediye her araziye ortak olmuştur. Bizim verimli ve ekilip dikilen arazilerimiz birinci derece arazi konumundan, ikinci derece arazi konumuna düşürülerek bu şekilde gayrimeşru istimlak yapılmıştır. Şimdi size soruyorum. Biz toprağı olmayan köylü durumuna düşürülmedik mi? Bu kamulaştırılan yerler de kanuna göre bir yıllık bekleme süresine dahi riayet edilmeyerek alel acele belediye tarafından satışı yapılmaktadır. Hatta her gün arazilerimizin içinde birçok insan koyu renkli arabalarla gezmekte ve köyümüze ne gibi fayda sağlayacağı belli olmayan işler için fizibilite çalışması yapılmaktadır.

 

TAHSİN TUNÇ: Sayın muhtarlar bu konuyu Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu ile konuştunuz mu?

 

IŞIKLAR KÖYÜ MUHTARI ALİ BEDİR: Tahsin bey, biz Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu ile bu konuyu konuşmaya çalışıyoruz. Ama her seferinde sizin köylerinizin imar uygulamasını yaptık, topraklarınız değerlenecek birse beş edecek diyor. Bize çok büyük iyilik yapmış gibi konuşuyor. Oysa biz başta da söylediğimiz gibi köylüyüz ekmeden, dikmeden anlarız. Sanayici değiliz ki! Bizim arazilerimiz memleket için gerekliyse ücretsiz olarak bile veririz. Ama bizim topraklarımız üzerinden rant çevreleri paraya para demeyecek, bizim alın terimizin meyvelerini bize zehir olarak yedireceklerse biz buna sonuna kadar karşı çıkarız.

 

TAHSİN TUNÇ: Zehir olarak yedirilecekte ki kastınız nedir?

 

BEYOBASI KÖYÜ MUHTARI ERCAN BAYRAKÇI: Tahsin bey, köyümüz arazilerin büyük bir kısmı, gaz dolum tesisi olarak  kullanıma açılmıştır. Bunlara ruhsatı veren Balışeyh Belediyesi kimseye danışmadan bu kararlar alınmış,  ekilip dikilen arazilerimizin yanında zehir saçan tesisler inşa edilmiştir.

 

Dolayısıyla, daha önceden yapılmış bu tür olumsuz uygulamalardan dolayı şimdiki imar uygulamasının da bize faydadan daha çok zarar vereceğini düşünüyoruz. Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu yaklaşık iki köyden 3 bin dönüm arazi istimlak edip aşağı yukarı 100 trilyona yakın devasa bir rant elde edecekken, köyümüze ve köylümüze fayda sağlayacak hiçbir pratik uygulama da bulunmamıştır. Oysa arazisi elinden alınan köylümüz bu uygulama ile tamamen ortada bırakılmak istenmekte, Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu´nun tamamen şahsi uygulamaları ile köylümüz topraksız bırakılmaktadır.

 

 

TAHSİN TUNÇ: Muhtarım bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?

 

IŞIKLAR KÖYÜ MUHTARI ALİ BEDİR: Tahsin bey biz konunun kamuoyuna duyurulması ve yapılan bu korkunç yanlıştan dönülmesi için birçok girişimlerde bulunduk. İstedik ki her şey şeffaf ve düzgün olsun ama bu istediğimiz bir türlü olmadı. Şimdi size bu konuyu anlatarak kamuoyunu bir kez daha aydınlatmak istiyoruz. Buradan da bir sonuç alamazsak, köylümüzle birlikte toprağımıza sahip çıkmak için en üst makamlara kadar durumumuzu arz edeceğiz. Gerekirse Balışeyh Belediyesi´ni mahkemeye vereceğiz,  daha da olmadı her zaman köye ve köylüye saygı duyduğunu belirten sayın iktidarımıza durumumuzu arz edeceğiz.

 

TAHSİN TUNÇ: Bu güzel anlatımınız için teşekkür ederim
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ARAZİSİ GASP EDİLEN KÖYLER
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇOCUKLARIMIZ OKUSUN  ATALARINI TANISIN
ÇOCUKLARIMIZ OKUSUN ATALARINI TANISIN
ÇOCUKLARIMIZ OKUSUN ATALARINI TANISIN
Türk Eğitim Sen´den Cumhurbaşkanına mektup
Türk Eğitim Sen´den Cumhurbaşkanına mektup
Türk Eğitim Sen´den Cumhurbaşkanına mektup
Her zaman her yerde
Her zaman her yerde
Her zaman her yerde
GELECEK EĞİTİMLE OLUR
GELECEK EĞİTİMLE OLUR
GELECEK EĞİTİMLE OLUR
Engelli Limanı Kitap Söyleşisi
Engelli Limanı Kitap Söyleşisi
Engelli Limanı Kitap Söyleşisi
CAMİ VE OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ
CAMİ VE OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ
CAMİ VE OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ
Meralar atriplex ile ıslah ediliyor
Meralar atriplex ile ıslah ediliyor
Meralar atriplex ile ıslah ediliyor
Keskin için çalışmaya hazırız
Keskin için çalışmaya hazırız
Keskin için çalışmaya hazırız
Dinek-Karakeçili  SUCUKLARI
Dinek-Karakeçili SUCUKLARI
Dinek-Karakeçili SUCUKLARI
Çeşnigir Kanyonu ziyaretçi akınına uğruyor
Çeşnigir Kanyonu ziyaretçi akınına uğruyor
Çeşnigir Kanyonu ziyaretçi akınına uğruyor
KÖYLÜ PAZARI KADERİNE TERK EDİLDİ!
KÖYLÜ PAZARI KADERİNE TERK EDİLDİ!
2015 yılında Delice Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ilçeye yaptırılan köylü pazarı, kaderine terk edildi. Bakımsızlık ve etrafında çöp birikimleriyle kötü bir görüntü sergileyen köylü pazarı halkın tepkisini topluyor.
Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın
Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın
Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın
1 ayda 666 konut satıldı
1 ayda 666 konut satıldı
1 ayda 666 konut satıldı
Yerli makineli tüfekte geri sayım
Yerli makineli tüfekte geri sayım
Yerli makineli tüfekte geri sayım
Kırıkkale yönündeki trafiği rahatlatacak
Kırıkkale yönündeki trafiği rahatlatacak
Kırıkkale yönündeki trafiği rahatlatacak
İzciler arama kurtarma eğitimi aldı
İzciler arama kurtarma eğitimi aldı
İzciler arama kurtarma eğitimi aldı
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İYİ PARTİ´DEN ÜYE SEFERBERLİĞİ
İl Genelden köy ziyaretleri
İl Genelden köy ziyaretleri
İl Genelden köy ziyaretleri
Başkan Tekin bütçenin durumunu açıkladı
Başkan Tekin bütçenin durumunu açıkladı
Başkan Tekin bütçenin durumunu açıkladı
Miço´dan Vali´ye Şiir
Miço´dan Vali´ye Şiir
Miço´dan Vali´ye Şiir
Şimşekler Bartın´ı dörtledi: 4-1
Şimşekler Bartın´ı dörtledi: 4-1
Şimşekler Bartın´ı dörtledi: 4-1
ŞİMŞEKLER BARTIN´I DÖRTLEDİ: 4-1
ŞİMŞEKLER BARTIN´I DÖRTLEDİ: 4-1
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 6. Grupta yer alan temsilcimiz Kırıkkale Büyük Anadoluspor Başpınar Stadı´nda ligde 13 puanla beşinci sırada bulunan Bartınspor´u konuk etti.
MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN DEĞİŞMEYEN LİDERİ
MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN DEĞİŞMEYEN LİDERİ
MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN DEĞİŞMEYEN LİDERİ
İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir
İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir
İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir
Peygamberimiz ve Aile
Peygamberimiz ve Aile
Peygamberimiz ve Aile
HAYAT EMEKLİYE ZULÜM OLDU
HAYAT EMEKLİYE ZULÜM OLDU
HAYAT EMEKLİYE ZULÜM OLDU
Muhabbete Engel Yok
Muhabbete Engel Yok
Muhabbete Engel Yok
Lütfen, kanserden korkmayın
Lütfen, kanserden korkmayın
Lütfen, kanserden korkmayın
AFRİKA´YA KUYU!..
AFRİKA´YA KUYU!..
AFRİKA´YA KUYU!..
Her daim kapımız açık
Her daim kapımız açık
Her daim kapımız açık
AİLEMLE OKUYORUM
AİLEMLE OKUYORUM
AİLEMLE OKUYORUM
Prof. Dr. Güzel KÜ´ye konuk oldu
Prof. Dr. Güzel KÜ´ye konuk oldu
Prof. Dr. Güzel KÜ´ye konuk oldu
MEMUR-SEN´den Şenses´e ziyaret
MEMUR-SEN´den Şenses´e ziyaret
MEMUR-SEN´den Şenses´e ziyaret
Kirikkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/295 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/295 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/295 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
ARAÇ KİRALAMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL
ARAÇ KİRALAMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL
ARAÇ KİRALAMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
PREFABRİK MUHTARLIK VE TAKSİ DURAĞI YAPIM İŞİ KIRIKKALE BELEDİYESİ FENİŞLERİ MÜD
RESMİ İLAN -2-
RESMİ İLAN -2-
MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU
RESMİ İLAN -1-
RESMİ İLAN -1-
KIRIKKALE POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
BUHAR HATTI İLE KONDENS HATTI YENİLEME İŞİ
4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE KIRIKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE KIRIKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
TEDARİK MÜDÜRLÜĞÜ 4 KALEMDE MUHTELİF KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM MALZEMELERİ alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.
Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
HURDA SATIŞ ENKAZ İHALE İLANI
4 KALEM KLİMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE SİLAH FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
4 KALEM KLİMA MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE SİLAH FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
4 Kalem Klima alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
1- Üniversitemiz Yahşihan Yerleşkesinde bulunan, Kantin ve Fotokopi Merkezlerinin işletme hakkı, 2886 sayılı Devlet ihale Kanununun 45. Maddesi uyarınca Açık Teklif Usulüyle tahmini bedel üzerinden artırma yapmak suretiyle, aşağıda belirtilen tarih ve sa
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ
KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ KIRIKKALE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT BAKIM ONARIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilec
KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ 2018/2727 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
KIRIKKALE 2. İCRA DAİRESİ 2018/2727 ESAS TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İLAN  T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2015/16054 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI  KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ TIBBİ MALZEME ALIMI (111 KALEM) alımı
UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ TIBBİ MALZEME ALIMI (111 KALEM) alımı
4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
1 DEKARLIK PLASTİK ÖRTÜLÜ SERA VE KURULUMU YAPIM İŞİ yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.
16 KALEM KIŞLIK TAHAFFUZ MALZEMESİ ALIMI MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE PİRİNÇ FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
16 KALEM KIŞLIK TAHAFFUZ MALZEMESİ ALIMI MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MKE PİRİNÇ FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
16 Kalem Kışlık Tahaffuz Malzemesi Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
300 DEKAR ALANDA 33333 ADET ATRİPLEX CANESCENS BİTKİSİNİN TEMİNİ, DİKİMİ, CANSUYU VERİLMESİ VE ALANIN ELEKTRİKLİ ÇİT İLE ÇEVİRİMİ İLE 300 ADET LİFLET - 2 ADET PARSEL BAŞI TABELANIN YAPIMI VE MONTAJI YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KIRIKKALE İL TARIM VE
300 DEKAR ALANDA 33333 ADET ATRİPLEX CANESCENS BİTKİSİNİN TEMİNİ, DİKİMİ, CANSUYU VERİLMESİ VE ALANIN ELEKTRİKLİ ÇİT İLE ÇEVİRİMİ İLE 300 ADET LİFLET - 2 ADET PARSEL BAŞI TABELANIN YAPIMI VE MONTAJI YAPIM İŞİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KIRIKKALE İL TARIM VE
300 dekar alanda 33333 adet atriplex canescens bitkisinin temini, dikimi, cansuyu verilmesi ve alanın elektrikli çit ile çevirimi ile 300 adet liflet - 2 adet parsel başı tabelanın yapımı ve montajı yapım işi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19
ETÜD PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR İLLER BANKASI
ETÜD PROJE HİZMETİ ALINACAKTIR İLLER BANKASI
KIRIKKALE KATI ATIK YÖNETİMİ BELEDİYELER BİRLİĞİ ÖN İŞLEM TESİSİ KESİN PROJESİ hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7153
EURO
6.3279
E-Gazete
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ