Ak Partinin En Riskli Seçimi
Ak Partinin En Riskli Seçimi
Tarih: 11.9.2018 17:59:47

Ak Partinin En Riskli Seçimi

Cumhurbaşkanı 24 Haziran seçimlerinden bu yana her konuşmasında yerel seçimleri işaret ediyor. Yerel Seçimleri işaret etmesinden dolayı sürekli bir erken seçim dedikodusu çıkıyor. Esasen Erdoğan´ın vermek istediği mesaj erken seçim değil 24 Haziran´da yaşanan oy kaybını telafi edecek, hedefi göstermek. Başka bir sözle söyleyecek olursak, Ak Partinin kurulduğu 2001 yılından bu yana en riskli seçimine doğru yol alıyoruz. Neden mi?

Ak Partinin Türkiye Genelinde, yerel seçimlerde oyu genel seçimlere oranla ortalama %10 düşüyor. Buda 24 Haziran sonuçları ile karşılaştırıldığında, ortaya büyük bir hezimet çıkıyor. Örneğin Kırıkkale´de 2002 genel seçimlerinde Ak Parti %49 alırken, 2004 yerel seçimlerinde %31 aldı. 2007 genel seçimlerinde Ak Parti %57 alırken, 2009 yerel seçimlerinde %32 aldı. 2011 genel seçimlerinde Ak Parti %62 alırken, 2014 yerel seçimlerinde %44 aldı. Genel Seçimlerde Merkez İlçede alınan oyların 2-3 puan oynadığını da göz ardı etmememiz gerekiyor.

Yerel Seçimler ile Genel Seçimlerin, genel oylarını karşılaştırdığımız zaman karşımıza çıkan tabloda net bir şekilde %20´nin üzerinde oy kaybı yaşandığını görüyoruz. Bu tabloda 24 Haziran seçimlerinde alınan %45,5 oydan, ortalamanın yarısı kadar oy yani %10´luk bir kayıp yaşansa dahi oy aranı %35´e düşüyor ki bu da Kırıkkale´de seçim kaybı olasılığını fazlası ile ortaya çıkartıyor.

Ak Parti 2002 yılında seçimi kazanmasında ki en büyük etkenin, Belediyecilik olduğuna inanıyor. Fazilet Partisi Ankara, İstanbul gibi şehirleri kazanmış ve alışılagelmişin dışında başarılı bir belediyecilik yapılmıştı. Bunun ardından Erdoğan, Türkiye geneli bir sükse yapmış ve Türkiye genelinde sevilen bir isim olmuştu. Bu sebeple, en az Milletvekilliği seçimi kadar, Belediye seçimlerine de önem veriliyor. Hatta Belediyelerin yaptıkları hizmetlerin, halka doğrudan ulaşmasından dolayı Belediyeler Ak Parti için vitrin özelliği taşıyor. Bundan dolayı da 24 Haziran´da oy düşüşünün ana sebebi olarak Belediyeler gösteriliyor.

Bu zamana kadar Ak Partinin adayı her türlü kazanır mantığı söz konusuydu. Buna rağmen Yerel Seçimlerde ciddi sıkıntılar yaşanıyordu. Ak Partinin eski karizmasının kalmadığı bir dönemde yaşanacak düşüş söz konusu olduğunda, kayıpların artacağı kesin. Bundan dolayı Ak Parti sürekli Halkta Karşılığı olan isimleri aday göstereceğiz söylemini kullanıyor.

7 Haziran seçimlerinden sonra yapılan 1 Kasım tekrar seçimlerinde Ak Parti ilk günkü aşkla sloganını kullanmış ve kurucularına yönelmişti. Buradaki maksat özümüze dönüyoruz, tabanımızı dinliyoruz mesajıydı. Ak Parti zaman zaman teşkilatlarından ve tabanından kopsa da, teşkilatlarını ve tabanını hiçbir zaman göz ardı etmeyen bir parti. Bu bağlamda temayül yoklaması sonuçları 1. Derece önemli olmasa da ilk 3´te olacağı kesin.

Dönelim Kırıkkale´de seçim kaybı riskinin olup olmadığına. Şunu hemen belirtmeliyim ki seçimde en güçlü aday yine Ak Partinin adayı olacaktır. Ancak bu sefer 2009 seçimlerinden daha riskli bir seçim yaşanacaktır. Yani seçim kaybı muhtemeldir.

24 Haziran Seçimlerinde İYİ Parti Kırıkkale Merkezde 18.000 oy aldı. İYİ Partiden Belediye Başkanlığına adı geçen Mahir Yılmaz, 2014 seçimlerinde 23.000, olmayan bir partiyle seçimi kıl payı kaçırdığı 2009 seçimlerinde 30.000 oy aldı. Tabloda Mahir Yılmaz´ın 20.000 şahsi oyu olduğu net bir şekilde görebiliriz. Gelelim Matematik hesabına İYİ Parti ile Mahir Yılmaz´ın birleşmesi halinde oyları 40.000 oluyor. Hele ki rüzgârı yakalarlar, 2009´daki 10.000 oyu kurtarırlarsa rakam 50.000 bini buluyor. Bana göre Ak Parti bu kadrolarla seçime giderse Mahir Yılmaz 1994 seçimlerinden bu yana girdiği seçimlerden en iddialı olduğu seçime girmiş olacak.

Dönelim MHP´ye…

MHP Son Yerel Seçimlerde Kırıkkale´de Mustafa Pekdoğan ile 35.000 oy aldı. Mustafa Pekdoğan benim Kırıkkale´de siyaseti en bilenlerden biri olduğuna inandığım bir isim. Ancak 2014 seçimlerinde alınan oy, başarılı bir çalışmayla MHP´nin alabileceği bir oy. Zaten 24 Haziran Seçimlerinde şehir merkezinde 32.000 oy aldılar. Şayet rüzgârı önce Ak Parti, sonra İYİ Partili Mahir Yılmaz yakalayamazsa Milliyetçi Hareket Partisi oylarını biraz artırarak Kırıkkale´de seçimi kazanabilir. Oyları artıracak bir İl Yönetimi görüyorum. Ancak 24 Haziran´ın tersine kenetlenme bırakılır, ekipçilik başlarsa hele hele Erdal Baloğlu İl Başkanlığını bırakır yerine Erdal Baloğlu´nun boşluğunu dolduramayacak biri gelirse, rüzgâr terse dönebilir. Çünkü Kırıkkale´de MHP seçmeni en ilginç seçmendir, 5 ayda 15 bin oy kaybı yaşanabilen bir partidir.

Gelelim Ak Partiye…

Ak Parti yenilenmeli, Ak Parti teşkilatları heyecanlanmalı. Eniştesi Vali olanı, Genel Merkezde dayısı olanı aday yapmamalı. Halkta karşılığı olanı, anketlerde rakiplerine fark atanı, bölgeciliğe yatmayanı, her kesimin sevgisini kazananı, başarılı bir geçmişi olanı, tecrübesi olanı ama başarıya doymayanı, Ak Parti Belediyeciliğini çok iyi tanıyanı, halkın içinde olanı, güler yüzlü sempatik olanı aday yapmalı. 2011 ve 2015 seçimlerinde aday listelerine itici güç olan Ak Partililer muhakkak bulunmalı. 3-0 yapmak için şehri havaya sokanı, Ak Parti Rüzgârını her evde estiren isimleri bulmalı. Risk almamalı Ak Parti, en önemlisi bu. 24 Haziran seçimlerinde olduğu gibi bir risk kesinlikle almamalı. Kısacası anket yapılmalı, her caddede, her sokakta, her binada anket yapılmalı. Öyle SMS mesajları ile değil bire bir kamuoyu yoklamaları yapılmalı. Yoksa 24 Haziran´ın başarısızlık şampiyonu Kırıkkale, Yerel Seçimlerde daha kötü bir şampiyonluk yaşar ki, Kırıkkale´de Ak Parti ilk defa belediye seçimi kazanamaz.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Partinin Riskli Seçimi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KIRIKKALE SUNGUR´U İSTİYOR
KIRIKKALE SUNGUR´U İSTİYOR
KIRIKKALE SUNGUR´U İSTİYOR
Vali Sezer, Silah İhtisas OSB´de incelemelerde bulundu
Vali Sezer, Silah İhtisas OSB´de incelemelerde bulundu
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi´nde incelemelerde bulundu.
KOP AKILLI POMPA PROJESİ SAHA ÇALIŞTAYININ İKİNCİSİ NİĞDE´DE YAPILDI
KOP AKILLI POMPA PROJESİ SAHA ÇALIŞTAYININ İKİNCİSİ NİĞDE´DE YAPILDI
Çiftçinin Maliyetleri Düşürülecek
Sorunlar çözülmeli Taleplerimiz karşılanmalı
Sorunlar çözülmeli Taleplerimiz karşılanmalı
Türk Sağlık Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç, 2019 yılı maaş artış oranlarının Yeni Ekonomi Programı´nda belirlenen hedeflere göre revize edildikten sonra memur ve emeklilere ek zam yapılması için gerekli girişimler bir an önce yapılması gerektiğini belirtti.
  Sivas Altınyayla Belediye Başkanı Mermer´den Hayırlı Olsun Ziyareti
Sivas Altınyayla Belediye Başkanı Mermer´den Hayırlı Olsun Ziyareti
Sivas Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin Mermer, beraberindeki heyetle birlikte Kırıkkale Valisi Yunus Sezer´e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Öğrenciler meslekleri tanıyor
Öğrenciler meslekleri tanıyor
Karakeçili ilçesindeki Atatürk Ortaokulu tarafından düzenlenen Kariyer Günleri ile öğrenciler meslekleri tanıyor.
MKEK´den güvenlik güçlerine silah sevkiyatı
MKEK´den güvenlik güçlerine silah sevkiyatı
Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Silah Fabrikası´ndan, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğüne teslim edilmek üzere 7 bin 650 piyade tüfeğinin sevkiyatı gerçekleştirildi.
Lavanta vadisi oluşturuldu
Lavanta vadisi oluşturuldu
Kırıkkale´nin Bahşili ilçesinde kaymakamlık tarafından oluşturulan 15 dönümlük alana lavanta fidesi dikildi.
Fuat Sezgin yılı etkinlikleri protokolü imzalandı
Fuat Sezgin yılı etkinlikleri protokolü imzalandı
2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı çerçevesinde yapılacak etkinlikleri içeren protokol, 19 üniversite ile İstanbul´da imzalandı.
Fen Lisesi Demokrasi Sınavında
Fen Lisesi Demokrasi Sınavında
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk ve ortaöğretim okullarında yaklaşık on yıldır uygulanan demokrasi eğitiminin bir örneği Kırıkkale Fen Lisesi´nde yaşandı.
Belediye Başkanlarından Vali Sezer´e ziyaret
Belediye Başkanlarından Vali Sezer´e ziyaret
Belediye Başkanlarından Vali Sezer´e ziyaret
Aday adayı olsam...
Aday adayı olsam...
Aday adayı olsam...
Vali Sezer´den Sungur ve Cura ailesine taziye ziyareti
Vali Sezer´den Sungur ve Cura ailesine taziye ziyareti
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur´un oğlu merhum Metin Sungur´un vefatı dolayısıyla Sungur ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Muhtarlıklar demokrasinin yeşerdiği ilk yer
Muhtarlıklar demokrasinin yeşerdiği ilk yer
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, merkez ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarları ile toplantıda bir araya geldi.
Kapımızda gönüllerimizde 24 saat açık
Kapımızda gönüllerimizde 24 saat açık
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, "halk günü" toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. Vali Sezer, Toplantıda yaptığı konuşmada, kapılarının 24 saat vatandaşlara açık olduğunu ifade etti.
Kamu çalışanlarına ek zam yapılsın
Kamu çalışanlarına ek zam yapılsın
Türkiye Kamu-Sen Kırıkkale İl Temsilciliği, kamu çalışanlarına ek zam yapılması talebinde bulundu.
Hazineye ait tarım arazileri için 90 bin başvuru
Hazineye ait tarım arazileri için 90 bin başvuru
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Hazineye ait tarım arazilerinin çiftçilere kiralanmasını sağlayan düzenlemeye başvuruların 19 Kasım´da sona ereceğini hatırlatarak, "218 bin vatandaşımızı ilgilendiren bu projeye bugüne kadar yaklaşık 90 bin vatandaşımız başvurdu." dedi.
Entegre meyve bahçeleri kuruluyor
Entegre meyve bahçeleri kuruluyor
Kırıkkale Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, 2009 yılında başlanılan projenin birinci etabında; 353 çiftçinin, 806 parseli birleştirilerek 5640 dekar alanda Entegre Meyve Bahçesi kurulduğunu söyledi.
Diyabette erken teşhis önemli
Diyabette erken teşhis önemli
Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan, birçok hastalıkta olduğu gibi diyabette de erken teşhisin önemli olduğunu söyledi.
Diyabetli birey sayısı artıyor
Diyabetli birey sayısı artıyor
Kırıkkale Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Tiftikçi, ‘Diyabet ve Aile´ temalı etkinlik de risk taşıyan bireylerin kısmen tespiti ve erken teşhisle yaşam kalitesinin artırılmasını hedeflediklerini söyledi.
Çeşnigir Köprüsü Turizme kazandırılıyor
Çeşnigir Köprüsü Turizme kazandırılıyor
Kırıkkale´de Büyük Selçuklu Devleti zamanında yaptırılan tarihi Çeşnigir Köprüsü ve çevresinin turizme kazandırılması amacıyla Vali Yunus Sezer başkanlığında toplantı düzenlendi.
İhALe İLANı KırıKKALe İLİ YüKseK İhtİsAs hAstANesİ MutfAK bİrİMİNİN 2018-2019 YıLLArı 6 AYLıK İhtİYAcıNA bİNAeN,27 (YİrMİYedİ) KALeM YAş sebze MeYve ALıMı İşİ
İhALe İLANı KırıKKALe İLİ YüKseK İhtİsAs hAstANesİ MutfAK bİrİMİNİN 2018-2019 YıLLArı 6 AYLıK İhtİYAcıNA bİNAeN,27 (YİrMİYedİ) KALeM YAş sebze MeYve ALıMı İşİ
İhALe İLANı KırıKKALe İLİ YüKseK İhtİsAs hAstANesİ MutfAK bİrİMİNİN 2018-2019 YıLLArı 6 AYLıK İhtİYAcıNA bİNAeN,27 (YİrMİYedİ) KALeM YAş sebze MeYve ALıMı İşİ
İhALe İLANı KırıKKALe İL sAĞLıK MüdürLüĞü YüKseK İhtİsAs hAstANesİ 2019 YıLı 6 (ALtı) KALeM MedİKAL GAz İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İhALe İLANı KırıKKALe İL sAĞLıK MüdürLüĞü YüKseK İhtİsAs hAstANesİ 2019 YıLı 6 (ALtı) KALeM MedİKAL GAz İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İhALe İLANı KırıKKALe İL sAĞLıK MüdürLüĞü YüKseK İhtİsAs hAstANesİ 2019 YıLı 6 (ALtı) KALeM MedİKAL GAz İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İLAN
İLAN
İLAN
İŞYERİ HEKİMLİĞİ HİZMET ALIMI İŞİ MKE DESTEK TESİSLERİ İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ HEKİMLİĞİ HİZMET ALIMI İŞİ MKE DESTEK TESİSLERİ İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ HEKİMLİĞİ HİZMET ALIMI İŞİ MKE DESTEK TESİSLERİ İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/264 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/264 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/264 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/80 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/80 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ 2018/80 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
SÜRÜCÜLÜADR BELGELİEX/II KAMYONET (1 SİNİF) KİRALAMA MKE BARUT FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
SÜRÜCÜLÜADR BELGELİEX/II KAMYONET (1 SİNİF) KİRALAMA MKE BARUT FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
SÜRÜCÜLÜADR BELGELİEX/II KAMYONET (1 SİNİF) KİRALAMA MKE BARUT FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ
HİZMET ALIMI İÇİN İHALE İLANI
HİZMET ALIMI İÇİN İHALE İLANI
HİZMET ALIMI İÇİN İHALE İLANI
HİZMET ALIMI İÇİN İHALE İLANI
HİZMET ALIMI İÇİN İHALE İLANI
HİZMET ALIMI İÇİN İHALE İLANI
260 ADET KIŞLIK İŞÇİ ELBİSESİ, 260 ÇİFT ÇELİK BURUNLU POSTAL MKE KİRİKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
260 ADET KIŞLIK İŞÇİ ELBİSESİ, 260 ÇİFT ÇELİK BURUNLU POSTAL MKE KİRİKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
260 ADET KIŞLIK İŞÇİ ELBİSESİ, 260 ÇİFT ÇELİK BURUNLU POSTAL MKE KİRİKKALE AĞIR SİLAH VE ÇELİK FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ-TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
ÖZEL GÜVENLİK HİZMETİ ALINACAKTIR KIRIKKALE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
ÖZEL GÜVENLİK HİZMETİ ALINACAKTIR KIRIKKALE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
ÖZEL GÜVENLİK HİZMETİ ALINACAKTIR KIRIKKALE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
T.C. KESKİN İCRA DAİRESİ 2018/31 TLMT.
T.C. KESKİN İCRA DAİRESİ 2018/31 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/90 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/90 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ 2018/90 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
ÇELEBİ-HACIYUSUFLU KÖYÜ İÇME SUYU TESİS GELİŞTİRME YAPIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
ÇELEBİ-HACIYUSUFLU KÖYÜ İÇME SUYU TESİS GELİŞTİRME YAPIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
ÇELEBİ-HACIYUSUFLU KÖYÜ İÇME SUYU TESİS GELİŞTİRME YAPIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
İ L A N KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
İ L A N KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
İ L A N KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN
İLAN
İLAN
İLAN
ihale ilanı MÜHİMMAT BAKIM MALZEMESİ ALIMI K.K.MÜHİMMAT KOMUTANLIĞI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI BAĞLILARI VE MÜSTEŞARLIK
ihale ilanı MÜHİMMAT BAKIM MALZEMESİ ALIMI K.K.MÜHİMMAT KOMUTANLIĞI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI BAĞLILARI VE MÜSTEŞARLIK
MÜHİMMAT BAKIM MALZEMESİ ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
ihale ilanı KIRIKKALE MERKEZ GAZİ ORTAOKULU WC BAKIM ONARIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
ihale ilanı KIRIKKALE MERKEZ GAZİ ORTAOKULU WC BAKIM ONARIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
ihale ilanı KIRIKKALE MERKEZ GAZİ ORTAOKULU WC BAKIM ONARIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
ihale ilanı KIRIKKALE MERKEZ ŞEHİT ALPASLAN YAZICI KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ONARIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
ihale ilanı KIRIKKALE MERKEZ ŞEHİT ALPASLAN YAZICI KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ONARIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
ihale ilanı KIRIKKALE MERKEZ ŞEHİT ALPASLAN YAZICI KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ONARIM İŞİ KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİK
T.C. KESKİN İCRA DAİRESİ
T.C. KESKİN İCRA DAİRESİ
2017/147 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Tüm taşınmazlar için
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4625
EURO
6.1622
Kirikkale
 • Bugün  10 °
 • Pazar  10 °
 • E-Gazete
  Kirikkale için namaz vakitleri
  İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
  06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  İnsan uzun süre bir böbrek ve bir akciğerle, midesiz, dalaksız yaşayabilir, ama karaciğersiz bir dakika bile yaşayamaz.

  Az bilinen, birbirinden ilginç bilgiler
  Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

  Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları