Kırıkkalespor Karakuş’la devam
Kırıkkalespor olağanüstü kongresi kulüp binasında yapıldı. Kongre sonunda kulüp başkanlığına seçilen Metin Karakuş kulübe sahip çıkmayan herkesi ağır sözlerle eleştirdi. Gazetemiz Spor Sorumlusu Atilla Yılmaz Kırıkkalespor yönetim kurulunda yer aldı.
Tarih: 24.8.2014 15:41:56

Kırıkkalespor’un beklenen olağanüstü kongresi kulüp binasında yapıldı. Kongreye yöneticiler üyeler ve Kırıkkalespor taraftarları katıldı. Kongre siyasetçilerin il müdürlerinin hiç birinin katılmaması dikkatlerden kaçmadı. Kongre divan kurulunun seçilmesi ile başladı. Yönetim tarafından verilen önerge ile divan Başkanlığına Talat Akbulut, üyeliklerine ise Bünyamin Durmaz ile Ali Çakır seçildi.

Hakları yok

Divan Başkanı Talat Akbulut yaptığı kısa konuşmada Kırıkkalespor’un hiç istenilmeyen bir yerde olduğunu söyledi. Akbulut bugün kongreye gelmeyenlerin Kırıkkalespor’u eleştirme hakkı olmadığını söyleyerek “ Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı. Seçime ülkenin %25’i gitmedi. Bu % 25 nasıl seçimde söz sahibi yoksa bugün kongreye gelmeyen kimselerinde Kırıkkalespor hakkında eleştiri ve söz söyleme hakkı yoktur. Uçurumun kenarındaki takıma sahip çıkan ve bugün burada olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıl yapacağımız kongreyi 3.lige çıkmış bir takımın kongresi olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

Utanç duyuyorum

Divan Başkanı Talat Akbulut daha sonra gündemin diğer maddelerine geçti. Kulüp idari ve mali raporlar okunması için kulüp Başkanı Metin Karakuş söz aldı. Karakuş bugne kadar yaptıkları çalışmalar ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Karakuş ayrıca kendilerine destek veremeyen her kesimi ağır sözlerle eleştirdi. Karakuş  Kırıkkalespor kuruluşundan bugüne kadar bir çok ilklere imza atmış futbolcu, teknik adamı ve ligde göstermiş olduğu başarılarla adını Türkiye’nin her yerinde sıkça söz ettiren belli başlı kulüplerden olmasına rağmen maalesef son 10 yılda şiddetli bir şekilde düşüşe geçerek ciddi anlamda kan kaybettiğini söyledi. Karakuş “ 10- 20 bin nüfuslu şehirlerin 2. lige 3. lig’de takımı varken, bugün Kırıkkale’nin genel anlamda nüfusu 500 Bin’in üzerinde olmasına rağmen Bal liginde olmanın ben Kulüp başkanı olarak ve tüm Kırıkkalespor’a gönül vermiş birisi olarak üzüntü ve utanç verici durum olduğunu ben Başkan olarak kabul ediyorum” ifadesini kullandı

600 üzerinde istihdam

Karakuş geçtiğimiz yıllarda yapılan kongre ile takıma sahip çıktıktan sonra bir çok yeniliğe imza attıklarını belirterek “ Kulübün yalnızca tabelası ve ismi varken şimdi Kırıkkalespor adında Türkiye’de bir kulüp olduğunu bütün spor camiası, kamuoyu ve siyasetçiler kabul etmiş durumda. Biz geldiğimizde oynamak için futbol sahamız yokken Allah bu sahayı yaptırmayı bizlere nasip etti. Tabi ki bunu yaparken de Kırıkkale’mizin yetiştirdiği ender insanlardan Ergün Tekin beyin katkıları sonsuz ve derinden oldu. Ben burada ki spor camiası adına bir kez daha kendisine sonsuz teşekkürler ediyorum. Makine Kimya Kurumunda ciddi anlamda destekleri oldu. Bunun da başında lokomotif görevi olan değerli büyüyüm Tayyar Pehlivanlı müdürüme de teşekkür ediyorum. Geldiğimiz noktada Kırıkkale’de organize sanayi bölgesinde 6 tane işçi çalıştıran bir fabrikayı ciddi anlamda iş veren ve patron görürken Kırıkkalespor’da U16- U17-U18-19 yaz okulu, Türk Metal spor, Şentepe, Çelikspor bir çok kulüplere ev sahipliği yapan kulübümüz şuanda yaz okullarıyla birlikte 600 üzerinde ki gencimize istihdam olanağı sağlamaktadır. Bunların içerisinde de bizim kulübümüzde 30 tane futbolcu 5 tane teknik adam 12 tanede sivil çalışanla ciddi bir şekilde dernek oluyor ki Kırıkkalespor kulübünün çatısı altında 200 tane aile reisi çocuklarına ekmek evlerine rızık götürmektedir “ ifadesini kullandı.  

Özel Kalem müdürünü ne yazık ki geçemedik

Başkan Karakuş Kırıkkalespor’da yaptıklarının belli olduğunu  belirterek “Kırıkkalespor’u aldığımızda 10 Milyon Lira borcu varken hastalanmış ve saha ya çıkacak bir kulüp değildi. 1 yıl sonra şampiyonluktan bahseden bir kulübüz var. Defalarca randevu istememize rağmen Belediye Başkanı Mehmet Saygılın Özel Kalem müdürünü ne yazık ki geçemedik. Bu geçmiş dönemlerde de oldu. Kendisinin haberi vardır ve ya yoktur. Bizim belediye başkanımızdır. Biz bunlara saygı gösteriyoruz ve kendilerini de seviyoruz. Şehrimizin 59 bin insanı Kırıkkale’mizin başına geçirmişlerdir. Birçok siyasetçi bu işlerin kökün de ki sorunlardan haberdar değil. Sokakta binlerce taraftarı olan  insanların bir avuç dedikleri fedakarca gece gündüz kar kış demeden sokaktan insanları uzak tutmaya çalışan taraftar kulüplerimize ve onların dernek başkanlarına da sonsuz teşekkür ediyorum. Bunların gayeleri bir tane çocuğu olsun sokaktan uzak tutmak spor camiasına ve ya ailelerine kazandırmak. Kulübüzün bünyesinde binlerce insan olmasına rağmen taraftar gruplarımızın da kendi üyeleriyle birlikte yaklaşık 20 bin kişiyi aynı anda kontrol edebilen bir sistem haline gelmiştir. Hayat merdivenden ibaret geçmişini unutarak 1. basamakta hırsız 2.basamakta ahlaksız 3. parayı bulan 4. umre’ye giden 5. basamakta hacca giden 6. basamakta kendini bu memlekette ticaret ehli  ve ya bu memleketi yönetmeye sanan maalesef gaflet delalet içerisinde bir insanların geçmişlerine çok iyi tanıyoruz. Kimlerin nerelerden geldiklerini nasıl zengin olduklarını bu şehir çok iyi biliyor. Bunlar zengin olurken, onların hiç kimse kanunlar nizamlar yada memlekette çalışanlar adliye, polis ve savcıların hesap sormadıkları olabilir ama bu memlekette ve bu dünyada yaşadığımız alemde inandığımız dinimize göre de onlardan hesap soracak bir yaradan mevlamız vardır” ifadesini kullandı.

Bu insanlar ne iş yapar

Başkan Metin Karakuş  Vali Ali Kolat, Emniyet Müdürü Hasan Onar Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Milletvekili Oğuz Kağan Köksal’a teşekkür ederek “ Gayretleri var bize verdikleri sözler var. Ama zaman içerisinde göreceğiz. Takım kampa gitti sahaya çıktı. Üzülerek söylüyorum şehrimizde spor İl Müdürlüğü yapan kendini her şeyden üstün gören şehrimizde yine genel sekreterlik yapan ve kendini bu memleketin üstünde gören maalesef müdürlerimizde var. Üzülerek onları da izliyoruz. İl özel idaresi bize 1 yıl önce bize 100 Bin Lira malzeme katkısı sağlamak için il özel idaresinden para çıkarttı. Ama ne hikmetse spor il müdürü ve sayın il genel sekreteri 1 yıldır bunun ihalesini bile yapamıyorlar. Ben çok merak ediyorum devletin kurumları 100 bin lira lık ihaleyi 14 ayda yapamıyorsa bu insanlar ne iş yapıyor. Hatta bu ihaleyi yapıp içersinden de belli bir bölümü depolarına atmak isteyen çok başarılı Kırıkkale’de adından söz ettiren spor il müdürümüz var. 2014-2015 yılı içerisinde bazı spekülasyonlara sebep olan bazı konular var “ şeklinde konuştu.

Alnımızın akı ile çıktık

Başkan Karakuş  2014 yılı itibariyle de 638 milyar gideri olduğunu  hesap sormak isteyenlere kuruşu kuruşuna gramı gramına hesap vermeye anlatmaya hazır olduğunu söyledi.  Karakuş “ Ama şunu hesabının sorulmasını halisane rica ederim.Kulübün biz zorlayarak biz geldiğimiz de geliri 367 bindi 537 bin liraya çıkarttık. 624 bin lirada harcadık. Netice itibari ile 2014 yılını ben hiçbir alacağım yok diyerek kapatıyorum. Karar defterinde kimse göremez. Eski dönemde olduğu gibi 100 bin lira 300 bin lira temlik koyarak değil alnımızın akı ile temlik koymadan çıktık arkadaşlar. Geldiğimiz noktayı anlattım. 2014-2015 yılına iddialı biraz takım kurarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Futbolcu peşinatlarını iki taksit anlaştık %50’lik kısmını yatırdık.Federasyona olan borçlarımızı ödedik.Manidardır  bir tane futbolcuya ihtiyacımız var. Bu futbolcuyu da yönetim kurulu değil de şehir yönetenler alsın dedik. Biz 24 futbolcuyu yönetim olarak sahaya çıkarttık. Bir tanesini de şehri yönetenler çıkartsın dedik. Ama olmadı. Ben metin Karakuş’um emekli memurum iki yıldır kazancımı buraya koydum.Bu şehri yönetenler ben şuyum buyum diyenler kravat bağlayıp kıvırtanlar, protokolde oturanlar buyurun iki futbolcuda siz alın bu şehir Şampiyon olsun.” İfadesini kullandı.

Ciddiye  almıyorlar

Tahmini bütçemiz ortalama 940 bin lira bütçemiz olduğunu belirten Başkan Karakuş  konuşmasını şöyle sürdürdü “ Tabi bunları geçen sene olduğu gibi otopark ve diğer gelirlerimizden ortalama 400 bin lira olacak. Tabi otopark gelirimiz elimizden alınmazsa. Biz böyle konuşuyoruz. Birileri çıkıp diyecek sen nasıl böyle konuşuyorsun sana otopark verdik 340 araba var 320’ü bedava verilmiş 20 si ile biz mucize gerçekleştiriyoruz. Alırsalar yapacak bir şey yok. Biz doğru bildiğimizi konuşmaya devam edeceğiz. Onlarda benim sizden haberim yok Özel Kalem Müdür görüştürmedi diyecek. Özel kalem müdürü görüştürmediyse de onun hesabını versinler. Maalesef santrali de geçemiyoruz Özel kalemi geçtik. Ciddi almıyorlar”

Ben sermaye düşmanı değilim

Konuşmasının son bölümün taraftarlara ayıran Karakuş  şehri yönetenlere yönelik sitemlerinden sonra “Ben anlıyorum ki bizi de ciddiye almaları için bir şey yapmamız lazım. Örnek veriyorum alışveriş merkezleri var bizden habersiz  Kırıkkalespor forması dağıtıyorlar. Bundan sonra biz taraftarlar yönetim olarak işlerinin en yoğun olduğu saatlerde beş yüz -bin kişi ile alış veriş merkezlerine gireceğiz ve sistemi durduracağız. Ya bu memlekete sahip çıkacaklar ya da bu memleketten kazandıklarını bu memleketin çocuklarına yardım halisane yardım edecekler. Ben sermaye düşmanı değilim. Ellerine poşetler alıp bedavadan reklamlar yapıp, vergisini başka yerlerde yatırarak kimse efkam kesmesin. Ayıptır günahtır. Beğenmediğimiz güneydoğu takımlarındaki futbolcuların istihdamı İş Kur tarafından yapılmaktadır. Futbolcular belediye çalışanı olarak istihdam edilmekte.Bizim hiçbir şeyimiz yok mu.Nasıl memleketiz ” şeklinde konuştu.    

Tekrar seçildi

Konuşmaların ardından tek liste halinde yapılan seçimde Metin Karakuş tekrar Kırıkalespor başkanlığına seçildi. Karakuş teşekkür konuşmasında kongreye katılan herkese teşekkür ederek kaldıkların yerden kulübü idare etmeye devam edeceklerini söyledi. Bu arda gazetemiz Spor Sorumlusu Atilla Yılmaz Kırıkkalespor yönetim kurulunda yer aldı. 

 

MKE KIRIKKALE SPOR KULUBÜ YÖNETİM KURULU

 

Onursal Başkan: Ali Konat

Fahri Başkan: Ergün Tekin

Başkan: Metin Karakuş

 

Tayyar Pehlivanlı

Sait Altıntaş

Ömer Çetin

Turgay Kesici

Mürsel Öcal

Tufan Kızıltan

Süleyman Başer

Nahit Günay

Hasan Keskin

Ahmet Pehlivanlı

Koray Ersan

Köksal Çakır

Tolga Özkan

Şeçkin Yücel

Erhan Göğem

Sadık Karayel

İsmail Ünal

Metin Gılıç

Alper Özgür

Mustafa Demirel

Necmettin Özçelik

Cengiz Dağdelen

Yahya Bodur

Fatih Özçelik

Çoşkun Ceylan

Mustafa Gül

Emir Buhari Özdemir

Seyit Ahmet Acar

Altan Onar

Atila Yılmaz

Zekai Tufan

Salih Işıkoğlu

Musa Karakuş

Mehmet Demirel

 

Denetim Kurulu Asil Üyeler

1.Ergün Ceylan

2.Mehmet Sayın

3.Erdal Demircan

 

Denetim Kurulu Yedek Üyeler

1.Selçuk Kızıltan

2.Yakup Yılmaz

3.Hasan Akyıldız

Disiplin Kurulu Asil Üyeler

1.Yücel Kızık

2.Fatih Pehlivan

3.Alper Paksak

 

Disiplin Kurulu Yedek Üyeler

1.Ali Kızıltan

2.Murat Özdemir

3.Serdar Kınık
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Online Satranç Turnuvasında Ödüller Sahiplerini Buldu
Online Satranç Turnuvasında Ödüller Sahiplerini Buldu
Kırıkkale Belediyesi tarafından düzenlenen Online Satranç Turnuvasında dereceye giren sporculara ödülleri Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tarafından verildi.
KIRIKKALESPOR FORVETİ AYKUT ÇİFT
KIRIKKALESPOR FORVETİ AYKUT ÇİFT
Misli.com 3. Lig 4. Grupta mücadele eden Kırıkkale Büyük Anadoluspor´un forveti Aykut Çift, 14 karşılaşmanın 12´sinde 4 asist ve 8 golle takımının en çok gol atan futbolcusu oldu.
Şimşekler 1 Puanla Dönüyor
Şimşekler 1 Puanla Dönüyor
Kırıkkale Büyük Anadoluspor, Alanya´dan 1 puanla dönüyor
14 günde 4 maç bizi bekliyor
14 günde 4 maç bizi bekliyor
Kırıkkale Büyük Anadoluspor Teknik Direktörü Erman Güraçar, en zorlu döneme girdiklerini belirterek, “22 günde oynayacağımız 7 maçlık periyodun en zor kısmına girdik. Şimdi 14 günde 4 maç bizi bekliyor” dedi.
SÜPER LİGİN  SÜPER KIRIKKALELİLERİ
SÜPER LİGİN SÜPER KIRIKKALELİLERİ
Süper Ligde Kırıkkaleli rüzgârı esiyor. Ligin ilk yarısında aldığı sonuçlarla mükemmel ivme yakalayan Gaziantep FK Yardımcı Antrenörü Kırıkkaleli Hemşerimiz Şener Gençtürk takımı ile birlikte tarih yazarken, küme düşme potasında yer alan B.B. Erzurumspor ile anlaşan Mesut Bakkal ilk maçında galip gelerek göğsümüzü kabarttı. İki Kırıkkaleli Cumartesi günü ligin kritik maçında karşı karşıya gelecek.
3 puanın sahibi şimşekler 1-0
3 puanın sahibi şimşekler 1-0
Türkiye Futbol Federasyonu misli.com 3. Lig 4. Grupta mücadele eden Kırıkkale Büyük Anadoluspor, salgın nedeniyle ertelenen Kozanspor maçını hafta sonu oynadı.
TEK HEDEF GALİBİYET
TEK HEDEF GALİBİYET
Temsilcimiz Kırıkkale Büyük Anadolu Spor, Kozan Belediyeyi konuk edecek.
Güçlü Rakipten Puan Alamadık
Güçlü Rakipten Puan Alamadık
Türkiye Futbol Federasyonu misli.com 3. Lig 4. grupta mücadele eden Kırıkkale Büyük Anadoluspor, kendi sahasında ağırladığı Bursa Yıldırım spor karşısında puan kaybetti. Şimşekler, maçın ilk dakikalarında öne geçtiği karşılaşmadan 2-3´lük mağlubiyet ile ayrıldı.
ŞİMŞEKLER ZORLU VİRAJDA
ŞİMŞEKLER ZORLU VİRAJDA
Son 5 maçta aldığı başarılı sonuçlarla hedef büyüten şimşeklerin sıradaki rakibi ligin başka formda ekibi Bursa Yıldırım Spor.
GÜRAÇAR´LA NAMAĞLUP DEVAM!
GÜRAÇAR´LA NAMAĞLUP DEVAM!
Kırıkkale Büyük Anadolu Spor Teknik Direktörlük koltuğuna Erman Güraçar´ı getirdikten sonra hiç maç kaybetmedi. Küme düşme korkusu ortadan kalktı, artık hedef 2. Lig…
Şimşekler gol oldu, yağdı
Şimşekler gol oldu, yağdı
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) misli.com 3. Lig 4. Grupta mücadele eden Kırıkkale Büyük Anadoluspor, Şanlıurfa deplasmanında karşılaştığı Karaköprü Belediyespor´u sahasında puansız bıraktı.
Şimşeklerde 22 kişinin testi pozitif çıktı
Şimşeklerde 22 kişinin testi pozitif çıktı
Türkiye Futbol Federasyonu misli.com 3. Lig 4. Grup ekiplerinden Kırıkkale Büyük Anadoluspor´da 19 futbolcu, 2 kulüp çalışanı ve 1 yönetim kurulu üyesinin korona virüs (Covid-19) testi pozitif çıktı.
ŞİMŞEKLER UZATMADA GÜLDÜ
ŞİMŞEKLER UZATMADA GÜLDÜ
ŞİMŞEKLER UZATMADA GÜLDÜ
9 futbolcunun testi pozitif çıktı
9 futbolcunun testi pozitif çıktı
Türkiye Futbol Federasyonu misli.com 3. Lig 4. Grupta mücadele eden Kırıkkale Büyük Anadoluspor´da 9 futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı.
ÇIĞLIĞA BİR SES VERİN
ÇIĞLIĞA BİR SES VERİN
ÇIĞLIĞA BİR SES VERİN
Talepler Spor Toto´dan karşılanacak
Talepler Spor Toto´dan karşılanacak
Kırıkkale şehir merkezi, ilçe ve beldelerin spor alanında yatırım alması amacıyla yapılan çalışmaların talepleri Spor Toto üzerinden gerçekleştirilecek. Diğer bir yandan MKEK arazisi içerisinde yapılması planlanan 3 bin 500 kişilik spor salonu bütçeye konuldu.
ŞİMŞEKLERDE HEDEF 3 PUAN
ŞİMŞEKLERDE HEDEF 3 PUAN
TFF misli.com 3. Lig 4. Grupta yer alan temsilcimiz Kırıkkale Büyük Anadoluspor kendi sahasında Silivrispor´u konuk edecek. Hazırlıklarını tamamlayan temsilcimiz Kırıkkale Büyük Anadoluspor, maç saatini beklemeye başladı.
SPOR ŞEHRİ KIRIKKALE´YE  BÜYÜK YATIRIMLAR YAPILACAK
SPOR ŞEHRİ KIRIKKALE´YE BÜYÜK YATIRIMLAR YAPILACAK
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kırıkkale´ye yapılacak olan yeni spor tesisleri için Vali Yunus Sezer ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile bir araya geldi.
3500 kişilik spor salonu yapılıyor
3500 kişilik spor salonu yapılıyor
AK Parti Kırıkkale Milletvekili Av. Ramazan Can, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu´nun ziyaretinde açıkladığı 3 bin 500 kişilik spor salonunu MKEK arazisi içerisine yapılacağının müjdesini verdi.
Kırıkkale´de şampiyonlar yetişecek
Kırıkkale´de şampiyonlar yetişecek
Spor ve kültürel alanda yapılan yatırımları yerinde görmek ve şehir merkezine yapılan ‘Gençlik Merkezi´nin açılışını gerçekleştirmek üzere Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kırıkkale´ye geldi.
Kırıkkale ASKF´den Baykan´a destek
Kırıkkale ASKF´den Baykan´a destek
Kırıkkale ASKF´den Baykan´a destek
Akdoğan´dan Kırıkkalespor´a tebrik mesajı
Akdoğan´dan Kırıkkalespor´a tebrik mesajı
TFF ve ASKF tarafından yapılan açıklamaya göre BAL ligi tescil edildi. Tescil kararı sonrası Memur-Sen İl Başkanı Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan tebrik mesajı yayımladı.
OLUMLU GELİŞMELER
OLUMLU GELİŞMELER
Koronavirüs tedbirleri kapsamında durdurulan Bölgesel Amatör Lig´in tescil edilmesi gündemde
MUHAFIZLARDAN AÇIKLAMA
MUHAFIZLARDAN AÇIKLAMA
Muhafızlar Taraftar Grubu 2011 yılında kurulduğu ilk günden bu yana Kırıkkalespor´u her alanda en iyi şekilde desteklemeyi , Tribünde itici güç olarak takımının yanında olmayı, içerde ve dışarda takımının en büyük savunucusu olmayı kendine Misyon edinmiş; Ve Her geçen gün giderek büyüyerek adından söz ettirecek, geniş kitleye hitap eden Şehrinin ve Takımının en büyük markası olma yolunda ilerleyen bir sivil toplum örgütü olmayı Vizyon olarak belirlemiştir.Muhafızlar Taraftar Grubu 2011 yılında kurulduğu ilk günden bu yana Kırıkkalespor´u her alanda en iyi şekilde desteklemeyi , Tribünde itici güç olarak takımının yanında olmayı, içerde ve dışarda takımının en büyük savunucusu olmayı kendine Misyon edinmiş; Ve Her geçen gün giderek büyüyerek adından söz ettirecek, geniş kitleye hitap eden Şehrinin ve Takımının en büyük markası olma yolunda ilerleyen bir sivil toplum örgütü olmayı Vizyon olarak belirlemiştir.
AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI
AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce organize edilecek olan "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri 07-13 Ekim 2019 tarihlerinde başlıyor.
İŞTE YENİ PUAN DURUMU
İŞTE YENİ PUAN DURUMU
Bölgesel Amatör Lig 6. Gurup Puan Durumu
UTKU PARLIYOR KIRIKKALE UÇUYOR
UTKU PARLIYOR KIRIKKALE UÇUYOR
Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Kırıkkale Sporda İbrahim Utku İnce Asist ve Golleri ile parlıyor.
ERKİN ŞİMŞİR TARİH YAZIYOR
ERKİN ŞİMŞİR TARİH YAZIYOR
Bölgesel Amatör Ligde Kırıkkale Sporu şampiyon yapan kurt hoca başarı merdivenlerini bir bir tırmanıyor.
HAYDİ ŞİMŞEKLER
HAYDİ ŞİMŞEKLER
BAL 6. Gurupta mücadele eden Kırıkkale Spor, Anadolu Üniversitesi deplasmanında 3 puan arayacak.
BAL 6. GURUPTA 3. HAFTA HEYECANI
BAL 6. GURUPTA 3. HAFTA HEYECANI
Kırıkkalesporun Mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig 6. Gurup 3. Hafta Programı
EFSANE TURNUVADA FİNAL HEYECANI
EFSANE TURNUVADA FİNAL HEYECANI
Kırıkkale´nin il oluşunun 30. yıl anısına düzenlenen ‘Valilik Kupası´nda heyecan sürüyor. 12 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan Muhafızlarspor ile Güzeltepespor arasında oynanacak karşılaşma ile şampiyon belli olacak.
VALİLİK KUPASI FİNALİ BELLİ OLDU
VALİLİK KUPASI FİNALİ BELLİ OLDU
30. Yıl Valilik Kupasının tarihi belli oldu.
BAL 6. GURUP PUAN DURUMU
BAL 6. GURUP PUAN DURUMU
Bölgesel Amatör Lig 6. Grup Puan Durumu
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.3985
EURO
9.0044
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
Müftüler Ordu´da Buluştu
tevazu makamı olan kırıkkale il müftüsünün makam odasını gördünüz mü !!!