Hiç Kimse, Kimsesiz Kalmasın
Kırıkkale İl Müftüsü Bekir Gerek, Ramazan ayı öncesi Müftülük olarak belirledikleri Ramazan programı hakkında bilgi verdi. Müftü bu sene Ramazan ayının temasının “Hiç Kimse, Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman” olduğunu ifade etti. Gerek ayrıca ilimizde Ramazan ayı boyunca toplam 299 din görevlimiz tarafından 245 camide yüz yüze vaaz edileceğini ve Fitre miktarının 10 TL olduğunu açıkladı
Tarih: 25.6.2014 18:31:16

Yaklaşan Ramazan ayı öncesi Kırıkkale İl Müftüsü Bekir gerek yapılacak çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Müftülükte basın mensupları ile bir araya gelen gerek Ramazan ayının ruhlarımızın uyarıcı telkin ve öğütlere her zamankinden daha çok açık olduğu, manevi duygularımızın canlılık kazandığı, birlik ve beraberliğimizin, kardeşlik ve sevgi bağlarının daha da güçlendiği mübarek bir ay olduğunu belirtti.

Bu Ramazan ve Her Zaman

Ramazan ayı için her türlü tedbirin alındığını belirten Müftü Gerek “İl Müftülüğümüz tarafından 2014 yılı Ramazan ayı öncesi ve Ramazan ayı boyunca yapılacak hizmetlerden bazıları aşağıda yer almaktadır.  Buna göre; Ramazan öncesi camilerimizin iç ve dış temizlikleri yapılmıştır. Halıları yıkanarak temizlenmiştir. Ses cihazları elden geçirilmiştir. Böylece camilerimiz Ramazana hazır hale getirilmiştir. Ramazan ayı öncesinde İlçelerde ve Köylerinde münhal bulunan kadrolar muhtarlıklarla iş birliği yapılarak ramazan ayı dolayısıyla fahri görevlendirme cihetine gidilmiştir. İl ve ilçe müftülüklerimizce toplumun din konusunda aydınlatılmasına yönelik Ramazana özel vaaz ve irşat programları hazırlanmıştır.  Bu yıl Diyanet işleri Başkanlığımız, “Hiç Kimse, Kimsesiz Kalmasın Bu Ramazan ve Her Zaman…” konusu merkeze alınarak, Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerde kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının, paylaşma, dayanışma ve duyarlılık bilincinin pekişmesine katkıda bulunulacaktır. Herkesin birilerinin kimsesi olması teşvik edilecek, “Müslümanların birbirlerinin kimsesi” olduğu hissettirilecektir” ifadesini kullandı.

Zekat ve Fitreler Kardeşlerimize ulaşıyor

Müftülükçe oluşturulacak ekipler tarafından;  ilimizdeki başta Suriye ve Irak sığınmacıları olmak üzere sığınmacılar ziyaret edileceği, ihtiyaçlarının karşılanmasına  yaşlılar, şehit aileleri, kimsesizler, bakıma muhtaç olanlar ziyaret edileceğini ve ihtiyaçlarının karşılanmasına çalışılacağını belirten Müftü Gerek “Diyanet İşleri Başkanlığının Kardeş aile projesi kapsamında Ramazan ayı boyunca imkânı müsait olan insanlarımıza muhtaç olan bir aileyi kendisine kardeş aile yapması ve Ramazan ayı boyunca ihtiyaçlarını karşılaması çağrısını yapıyoruz. Kamu kurum kuruluşları, huzur evi, hastane, çocuk yetiştirme yurdu, çocuk evleri, bakım rehabilitasyon merkezi,  kadın konuk evi, sivil toplum kuruluşları, esnaf, iş adamları ve AVM sahipleri ziyaretler gerçekleştirilecektir.Özellikle yukarıda belirtilen sığınmacılara, yetim, yoksul ve kimsesizlere yönelik gerçekleştirilecek hizmetlerde Türkiye Diyanet Vakfı’nın bu Ramazan “Zekat ve Fitreler Kardeşlerimize ulaşıyor” sloganıyla başlatmış olduğu faaliyetlerden istifade edilecektir. Bu ibadetlerini yerine getirebilmek içinZekat, fitre verecek ve hayır yapacak  vatandaşlarımızın T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Vakıflar Bankası, Türkiye Finans, Halk Bank, Kuveyt Türk Bankalarının Tüm şubelerine yatırabileceklerdir. Tüm operatörlerden fitre yazıp 5601’e mesaj olarak göndererek, Online bağış www.diyanetvakfi.gov.tr Web adresi ve 0 312 90 00 çağrı merkezlerinden yapabileceklerdir.Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesine (il müftülüğüne) makbuz karşılığı verebileceklerdir.Bütün vatandaşlarımızı bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

245 camide yüz yüze vaaz edilecek

Ramazan ayı boyunca ilimiz merkezi ve ilçelerde her gün öğle ve teravih namazlarından önce vaaz yapılacağını belirten Müftü Bekir Gerek  vaazlarda aktif olarak il müftüsü, müftü yardımcıları, ilçe müftüleri ve vaizler görev yapacaklarını ayrıca yüz yüze vaaz becerilerini geliştirme seminerine katılan cami görevlileri ile Ramazan ayında vaaz etmek isteyen cami görevlileri kendi camilerinde cemaatine vaaz yapacaklarını söyledi. Gerek “Merkezde 142 görevli 103 camide, ilçelerde 157 görevli 142 camide olmak üzere toplam 299 din görevlimiz tarafından 245 camide yüz yüze vaaz edilecektir. Ayrıca Cumartesi öğle namazından önce Çarşı Camiinde ve Cuma günü sabah namazlarından sonra Nokta Camiinde yapılmakta olan hadis dersleri Ramazan ayında da devam edecektir. Bütün Camilerimizde sabah, öğle ve ikindi namazlarından önce ve sonra erkek ve bayanlara yönelik mukabele programları tertip edilecek ve hatmi şerifler yapılacaktır. Bu doğrultuda ilimiz merkezinde 115, ilçelerde 160 olmak üzere il genelinde toplam 275 camide mukabele okunacaktır. Hatimle teravih namazı Çarşı Camiinde cami kılınacak. Camilerde bayanların ve engellilerin rahat ibadet edebilmeleri için din görevlilerince gerekli tedbirler alınacaktır. Bu kapsamda 46 camide engelliler için uygun ortamlar oluşturulmuştur “ ifadesini kullandı.

Nur caminde teravih kılınacak

Müftülükçe camilerde Kur’an ziyafeti vermek ve ilahiler söylemek üzere 33 kişiden oluşan 6 ekip oluşturulduğu bu doğrultuda İkindi ve yatsı namazlarından önce 28 camide   “Kur’an Ziyafeti”  düzenleneceğini belirtti. İkindi ve teravih namazlarından sonra 28 Camide Sakalı Şerif ziyareti gerçekleştirileceğini. Sakalı Şerif ziyareti yapılacak olan camiler Müftülük Web sitesinde yayınlanacağını belirten İl Müftüsü Bekir Gerek “Nur Caminin doğu cephesinde bulunan revakların altında ve açık alanda bu yıl da kadın ve erkeklerin katılımı ile teravih namazı kılınacaktır.  Bu konuda gerekli tedbirler alınmıştır.İlimiz müftülüğünün koordinesinde il ve ilçe müftülüklerince, din görevlileri ve cami dernekleri vasıtasıyla il ve ilçelerde, belde ve köylerde iftar programları tertip edilecektir.Kadir gecesinde merkezde 56 cami sabaha kadar ibadete açık tutulacaktır. Kadir Gecesinde sabaha kadar açık kalacak camiler Kur’an ziyareti Müftülük Web sitesinde yayınlanacaktır. Ayrıca, Ramazan’ın son on günüde itikafa girmek isteyen vatandaşlarımızın itikafa girecek cami görevlisine müracaatları değerlendirilerek gerekli kolaylıklar sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

Yozgat’la kardeş şehir olduk

Ramazan ayı boyunca telefonla veya yüz yüze sorulan sorulara cevap vermek üzere 09.00-23.00 saatleri arasında müftü yardımcıları, vaizler tarafından fetva nöbeti tutulacağını belirten Müftü Bekir Gerek “ Vatandaşlarımız Dini soru ve sorunlarını, ailevi soru ve sorunlarını müftülüğümüzün alo fetva hattı olan 190’ı arayarak sorabileceklerdir.Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız karşılıklı vaaz ve irşat hizmetlerinde bulunmak üzere kardeş il, kardeş ilçe ve kardeş cami uygulaması başlatmıştır. Bu çerçevede ilimizin kardeş şehri Yozgat olup, karşılıklı vaaz ve irşat hizmetlerinde bulunacaklardır. Ayrıca ilçe müftülüklerimiz de bu uygulamayı ilimiz ilçeleri arasında gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

Fitre bedeli belli oldu

İl Müftüsü Bekir Gerek Fitre miktarında belli olduğunu söyleyerek “Bu yılki fitre miktarı 10 TL olarak belirlenmiştir.  Bu duygularla ailece (erkek, kadın, çocuk, torun) camilerde okunan mukabeleleri dinlemeye, beş vakit namazı camide kılmaya ve teravih namazının coşkusunu birlikte camide yaşamaya davet ediyor, bütün Kırıkkale’li hemşerilerimin ve basın mensuplarımızın Ramazan ayını gönülden tebrik ediyor, huzur içerisinde bereketli bir ramazan geçirmelerini diliyorum” ifadesini kullandı. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kırıkkale tarihi geçmişe ışık tutuyor
Kırıkkale tarihi geçmişe ışık tutuyor
Kırıkkale´nin geçmiş tarihindeki güzellikleri, yapılan yatırım çalışmalarıyla turizme kazandırılıyor. Doğal güzellikleriyle dikkatleri çeken Çeşnigir, Yeşil Vadi, Oba Köy ve Dinek Dağı, adeta tarihi geçmişe ışık tutuyor.
SULAKYURT´A ŞİİR YAKIŞIR
SULAKYURT´A ŞİİR YAKIŞIR
SULAKYURT´A ŞİİR YAKIŞIR
NEŞET ERTAŞ´I ÖLDÜRÜYORLAR!
NEŞET ERTAŞ´I ÖLDÜRÜYORLAR!
NEŞET ERTAŞ´I ÖLDÜRÜYORLAR!
HAYDİ GİT KORONA
HAYDİ GİT KORONA
Sulakyurt Tiyatro Topluluğu (SUTİT) sahneye koydukları HAYDİ GİT KORONA adlı kısa çocuk oyunu ile bir sosyal farkındalık projesini hayata geçirdiler.
Almanya´da el konulan kitaplar için uzlaşmaya gidildi
Almanya´da el konulan kitaplar için uzlaşmaya gidildi
Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çetinkaya, "Davaya taraf olan vakfımız ve Almanya´daki enstitü arasında mahkemenin tavsiyesi ile uzlaşmaya gidilmesine karar verildi." dedi.
KIRIKKALE ÇEŞNİGİR KÖPRÜSÜ YENİDEN AÇILDI
KIRIKKALE ÇEŞNİGİR KÖPRÜSÜ YENİDEN AÇILDI
Kırıkkale´de tarihi köprü yeniden ziyarete açıldı. KIRIKKALE´de, Kızılırmak üzerinde Selçuklu Devleti zamanında yapılan Çeşnigir Köprüsü, yeni normalleşme süreci ile birlikte yeniden ziyaretçi kabulüne başladı.
Kırıkkale kütüphanelerinde 179 bin 704 kitap bulunuyor
Kırıkkale kütüphanelerinde 179 bin 704 kitap bulunuyor
TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü 2019 yılı Kütüphane istatistikleri yayımladı. Yayımlanan istatistiklere göre Kırıkkale halk kütüphanelerinde toplam 179 bin 704 kitap bulunuyor. Bu rakamla Kırıkkale TR71 bölgesinde Nevşehir´in ardından en fazla kitap bulunduran iller arasında ikinci sırada yer aldı.
ÖMER ŞAHİN´DEN BOMBA GİBİ KLİP
ÖMER ŞAHİN´DEN BOMBA GİBİ KLİP
Ömer Şahin´in Namus Belası Türküsüne çektiği klip yayınlandı.
HER AY BİR TİYATRO, BİR KONSER
HER AY BİR TİYATRO, BİR KONSER
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce her ay bir devlet tiyatrosu ve bir konserle Kırıkkale´ye kültür sanat ziyafeti sunacağı bildirildi.
KRALLARIN RESSAMI ANILACAK
KRALLARIN RESSAMI ANILACAK
Kralların ressamı olarak bilinen Rahmi Pehlivanlı´nın ölümünün 27.yılında Keskin´de anılacak.
Kırıkkale´de 6 sinema salonunda 120 film gösterildi
Kırıkkale´de 6 sinema salonunda 120 film gösterildi
TÜİK 2018 yılı Sinema ve Tiyatro istatistiklerini yayımladı. Yayımlanan istatistiklere göre 2018 yılında 6 sinema salonunda 120 filmin gösterimi yapıldı.
Erkoçlar Sıla-i Rahimde bulundu
Erkoçlar Sıla-i Rahimde bulundu
Kırıkkale Dulkadiroğulları (Erkoçlar) Derneğinin geleneksel hale getirdiği Sıla-i rahim ve Aşık Serdai´yi Anma şenliğinin 19´uncusu gerçekleştirildi. Mezarlık ziyaretiyle başlayan ve Denek Dağı keklik Kayası mevkiinde düzenlenen ana programla devam eden şenlikte tam anlamıyla kaynaşmaya sahne oldu. Törende konuşan Vali Yardımcısı Şahin Arsal, böylesi etkinliklerin insanlar arasındaki birlik ve beraberlik bağlarını artırdığını, akrabalık bağlarını güçlendirdiğini söyledi.
HALK OZANI TAŞAN´IN  HEYKELİ YAPILDI
HALK OZANI TAŞAN´IN HEYKELİ YAPILDI
Kırıkkale´de, Bozlak kültürünün önemli temsilcisi halk ozanı Hacı Taşan´ın heykeli yapıldı. Hacı Taşan´ın ismini taşıdığı Kültür Merkezi´nde sergilenmeye başlanan heykel, içerisindeki sensör sayesinde odaya giren ziyaretçileri algılayarak, yine içine yerleştirilen müzik kutusu sayesinde, saz çalıp, türkü söylüyor.
‘Şehirler Kültürler-Yörelerimiz´ projesi başladı
‘Şehirler Kültürler-Yörelerimiz´ projesi başladı
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin, tarihi ve kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerini daha yakından tanıması, buralarda yaşayan akranları ile tanışması ve gençler arasında diyalogun arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ‘Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz´ projesi başladı.
Kırımlılardan Hasat Bayramı
Kırımlılardan Hasat Bayramı
Kırım Türkleri ve Yardımlaşma Derneği tarafından Türkiye de ilk kez olarak Derviza (Hasat Bayramı) etkinliği düzenlendi. MKE Kurumu Destek İşletmeleri Sosyal Tesislerine ait eski havuz piknik alanında düzenlenen etkinliğe kalabalık bir davetli katıldı.
Keskin, turizm programına alındı
Keskin, turizm programına alındı
Keskin Kaymakamı Muammer Köken´in tur şirketleri ile görüşmesi sonucu ilk otobüs Keskin´e girerek Taş Mektep ziyaret edildi. Bundan sonra Kırıkkale´den geçecek tur otobüsleri Keskin´e uğrayarak tarihi ve görülmesi gereken yerleri gezdirecek.
Kültür ve Sanat Festivaline davet
Kültür ve Sanat Festivaline davet
Kırıkkale´nin Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur, tüm Kırıkkalelileri 27 Eylül´de düzenlenecek Kültür ve Sanat Festivali´ne davet etti.
YAHŞİHAN FESTİVALE HAZIRLANIYOR
YAHŞİHAN FESTİVALE HAZIRLANIYOR
Yahşihan Belediyesi tarafından düzenlenecek olan ‘3. Geleneksel Kültür, Sanat ve Spor Festivali´ 27 Eylül´de başlıyor.
Sıla-i Rahim Festivali
Sıla-i Rahim Festivali
Kavurgalı Köyü Kültür Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği, Keskin İlçesine bağlı Kavurgalı köyünde ‘Birlik, Beraberlik ve Sıla-i Rahim Festivali´ düzendi.
Kırıkkale´de Sanatseverler Azeri Gecesinde Buluştu
Kırıkkale´de Sanatseverler Azeri Gecesinde Buluştu
´İki Devlet Bir Millet´ projesi kapsamında Ankara Sanat Platformu öncülüğünde buluşan Türk ve Azeri sanatçılar, Kırıkkale´de sanatseverlerle buluştu.
KIRIKKALE´DE 141.557 KİTAP
KIRIKKALE´DE 141.557 KİTAP
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bölge Müdürlüğü tarafından bağlı bulunan illerde bulunan kütüphanelerde ki kitap sayısı açıklandı.
Dikkat Aile Var
Dikkat Aile Var
Keskin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından organize edilen "Dikkat Aile Var" adlı tiyatrosuna 07 Ağustos 2017 tarihinde Pazartesi Günü saat 19.00´da oynanacak.
KÜ´DE RENGARENK NAĞMELER KONSERİ DÜZENLENDİ
KÜ´DE RENGARENK NAĞMELER KONSERİ DÜZENLENDİ
Kırıkkale Üniversitesi 21 Mart Dünya Down Sendromu günü münasebetiyle Rengarenk Nağmeler konseri düzenlendi.
HALK OYUNLARI MÜSABAKALARI SONA ERDİ
HALK OYUNLARI MÜSABAKALARI SONA ERDİ
Okul Sporları 2016-2017 Faaliyet Programında yer alan Okul Sporları Halk Oyunları müsabakaları sona erdi.
DAĞCILAR ZİRVE YAPTI
DAĞCILAR ZİRVE YAPTI
Kale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, 353´üncü etkinliğini Deveören köyünde gerçekleştirdi. 14 sporcu ile başlayan ´Bakacak´ etkinliği, Deveören köyünde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başladı.
DİKKAT KADIN VAR
DİKKAT KADIN VAR
Kırıkkale Sanat Tiyatrosu tarafından ´"Dikkat Kadın Var" adlı oyun, tiyatro severlerin beğenisini kazandı.
İZMİR´DE KIRIKKALE GÜNÜ
İZMİR´DE KIRIKKALE GÜNÜ
İzmir Aliağa´da bulunan Kırıkkale 71 Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından 3 Aralık Cumartesi günü saat 19.00´da ‘Kırıkkaleliler Günü´ düzenlenecek. Etkinlikte, Taşan Kardeşler ise, söyledikleri türkülerle hemşerilerinin gönül teline dokunacak.
USTALAR TOPLULUĞU COŞTURDU
USTALAR TOPLULUĞU COŞTURDU
Türkiye´de Anadolu´nun tezenesinin devamını sürdüren Ustalar Topluluğu Kırıkkale´de halk konseri verdiler.
RESİM SERGİSİ BÜYÜLEDİ
RESİM SERGİSİ BÜYÜLEDİ
Kırıkkale Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü 11. sınıfta okuyan öğrenciler hafta sonu resim sergisi açtılar.
DELİ BAYRAMI
DELİ BAYRAMI
Erzurum Devlet Tiyatrosu ekibince sergilenen “Deli Bayramı” adlı oyun Kültür Merkezi Salonu´nda izleyici ile buluştu.
URFALILAR SIRA GECESİNDE BULUŞTU
URFALILAR SIRA GECESİNDE BULUŞTU
Kırıkkale´de, Urfa´lılar tarafından ilk kez ´Sıra Gecesi´ düzenlendi. Carmin otelde düzenlenen müzikli geceye katılan kalabalık davetli, unutulmaz bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.
DELİ BAYRAMI
DELİ BAYRAMI
İl Kültür ve Turizm Müdürü Yahya Kemal Er, Erzurum Devlet Tiyatrosu Oyuncularının sunacağı ‘Deli Bayramı´ adlı oyun, 14 – 15 Kasım 2016 Pazartesi ve Salı günü, saat 20.00´de Kültür Merkezi Salonunda sergilenecek.
USTALAR TOPLULUĞU KONSER VERECEK
USTALAR TOPLULUĞU KONSER VERECEK
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Ustalar Topluluğu tarafından, Kültür Merkezi Salonu´nda müzik şöleni düzenlenecek.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.3985
EURO
9.0044
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
okuyun, çünkü mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor

deneme
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
Müftüler Ordu´da Buluştu
tevazu makamı olan kırıkkale il müftüsünün makam odasını gördünüz mü !!!