GAZETECİLİK ZOR VE ÇOK ÖNEMLİ BİR MESLEKTİR
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, gazeteciliğin çok önemli bir meslek olduğunu, her alanda yaşanılan olumsuzluklara karşın medya görevini sürdürmenin bir başarı olduğunu söyledi.
Tarih: 11.1.2021 17:38:41

GAZETECİLİK ULVİ BİR GÖREVDİR

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Vali Yunus Sezer, Manşet Gazetesi imtiyaz sahipleri Sırrı Zengin, Cengiz Selci ve çalışanlarıyla bir araya geldi. Gazeteciliğin çok önemli meslek olduğuna vurgu yapan Sezer, “Yerel şartlar imkanlar zor buna rağmen muhabir çalıştırma, günlük gazete çıkarma hepsi belirli bir ekonomiyle, belirli bir çabayla olacak işler. Burada da gördüğüm kadarıyla çok güzel bir sistem var. Eksikliklere rağmen götürülüyor. Yapmış olduğunuz iş sosyal sorumluluk işi. Herkes sosyal sorumluluk projesi yürütüyor ama en büyük sosyal sorumluluk basındır” dedi.

 

KIRIKKALE ADINA SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Gazeteciliğin zor şartlarda yapılan önemli bir meslek olduğuna vurgu yapan Sezer, “Bir ilin nabzını gündemini yansıtmak, yönlendirmek, olumsuz şeyleri azaltmak ya da yaymak kolay değil. Yaptığınız gerçekten güzel ulvi bir görev millet ve devlet adına. Kırıkkale adına teşekkür ediyoruz. Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Toplumun habere, bilgiye ve fikre ulaşmasını, haberin derlenmesini ve yayılmasını sağlayan gazeteciler, kamuoyu oluşturmak ve kamu vicdanının sesi olmak gibi hayati bir göreve sahiptir.”

 

HER ZAMAN SİZLERİN YANINIZDAYIZ

“İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna aktaran, vatandaşla devlet arasında köprü görevi üstlenen basın mensuplarımızın yapmış oldukları haber, yorum ve görüşleri; çalışmalarımıza da önemli katkılar sağlamaktadır. İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar, projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde de basınımız çok büyük bir katkı vermektedir. Bu sebeple siz değerli basın mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Manşet Gazetesi imtiyaz sahipleri Sırrı Zengin, Cengiz Selci ve çalışanları ise Kırıkkale Valisi Yunus Sezer´e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Haber: Kenan Kuzucu
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GAZETECİLİK ÖNEMLİ MESLEKTİR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HER BİR KÖYE ÜCRETSİZ MASKE
HER BİR KÖYE ÜCRETSİZ MASKE
Kırıkkale´nin maske üretiminin öncü firmalarından Maskecim "Her bir köye ücretsiz maske " sloganı kapsamında bu hafta Balışeyh ilçesine bağlı Beyobası, Dikmen ve Kulaksız kasabasında yaşayan vatandaşlara ücretsiz maske ve kolonya dağıttı.
Sağlıklı nesil yetenek yarışması
Sağlıklı nesil yetenek yarışması
Bu yıl 11´incisi Düzenlenecek olan Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması hakkında Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırıkkale Şube Başkanı Muhammet Erkam İşler açıklamalarda bulundu.
Vergi yapılandırmasında 1 Şubat son gün
Vergi yapılandırmasında 1 Şubat son gün
7256 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanununda yapılan erteleme ile ilgili Kırıkkale Defterdarı İbrahim Bayraktar ve TSO Başkanı Ahmet Varlı ortak bir açıklama yaptılar. Vergi borçları ile ilgili düzenlemelerin ele alındığı açıklamada yapılandırma kapsamına giren borçlar, ödeme şekli ve ödeme kanalları hakkında detaylı bilgiler verildi.
Yalnız Değilsiniz Kızılay Var
Yalnız Değilsiniz Kızılay Var
Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi kışın bu soğuk günlerinde mağdur ailelerin yardımına koştu. Kızılay her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri ile ilimizde yaşayan birçok ailenin yüzlerini güldürdü.
Türk Kızılay´ı Milletinin Yanında
Türk Kızılay´ı Milletinin Yanında
Türk Kızılay Genel Merkez Genel Sekreteri Hüseyin Can ve Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi Şükrü Can ilimize gelerek Kırıkkale Valisi Yunus Sezer´i ziyaret ettiler.
Trafiğe kayıtlı 69 bin 380 araç var
Trafiğe kayıtlı 69 bin 380 araç var
Türkiye´de 2020 yılında bir önceki yıla göre trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı %54,8 artarak 1 milyon 38 bin 905 adet olurken, trafikten kaydı silinen taşıt sayısı %87,3 azalarak 48 bin 328 adet oldu. Kırıkkale´de trafiğe kayıtlı araç sayısı aralık ayı sonu itibarıyla 69 bin 380 oldu.
Tedbirler sonuç veriyor
Tedbirler sonuç veriyor
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Covid-19 salgını kapsamında il genelinde alınan tedbirlerin sonuç vermeye başladığını belirterek, “Vaka sayılarımızda düşüş olsa da, salgın hala devam ediyor” dedi.
Haksız fiyat artışı denetlendi!
Haksız fiyat artışı denetlendi!
Kırıkkale Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, fahiş fiyat artışlarına yönelik Bakanlık talimatıyla denetim gerçekleştirdi. Müdür Seyfettin Çetiner, “Haksız ticari uygulamaların önüne geçilebilmesi amacıyla, Defterdarlık ile birlikte denetimler yapılmaktadır” dedi.
Ek ödeme artırılsın
Ek ödeme artırılsın
Emekliler, yüzde 4-5´lik ek ödeme oranlarının yüzde 10´a yükseltilmesini istiyor. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Kırıkkale Şube Başkanı Zekeriya Aytekin, yaptığı açıklamada, çalışanların ve emeklilerin 2006´ya kadar harcamaları karşılığında topladıkları fişleri zarflara işlemek suretiyle vergi iadesi aldığını anımsattı.
AK PARTİ´DE İCRA KURULU BELİRLENDİ
AK PARTİ´DE İCRA KURULU BELİRLENDİ
Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen İl Kongresi sonrası yeni yönetim kurulu ile göreve başlayan AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan, gerçekleştirilen haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında yürütüme kurulu üyelerini belirledi.
        ÇOCUĞUNUZA BUNLARI ASLA YAPMAYIN-1
ÇOCUĞUNUZA BUNLARI ASLA YAPMAYIN-1
ÇOCUĞUNUZA BUNLARI ASLA YAPMAYIN-1
DAĞCILAR YAZ KIŞ DİNLEMİYOR
DAĞCILAR YAZ KIŞ DİNLEMİYOR
KALE DAĞCILIK KEŞİF YÜRÜYÜŞLERİNE DEVAM EDİYOR
Ülkücüler ihtiyaç sahibi çocukları sevindirdi
Ülkücüler ihtiyaç sahibi çocukları sevindirdi
Kırıkkale Ülkü Ocakları Teşkilatı bu soğuk günlerde ihtiyaç sahibi çocukları unutmadı. Çocuklar için hazırlanan giysiler ihtiyaç sahibi çocuklara teslim edilerek, bu zor günlerinde yanında oldular.
Husumetlisini tabanca ile yaraladı
Husumetlisini tabanca ile yaraladı
Kırıkkale´de 15 gün önce kendisini tabancayla vuran kişiyi şehrin meydanında kurşunladı. Olayda yaralan kişi ise hastaneye kaldırıldı.
Başlangıç noktası akademi programı
Başlangıç noktası akademi programı
Ahiler Kalkınma Ajansı ile Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği içerisinde oluşturulan eğitim platformunun bir ayağı olan “Başlangıç Noktası Akademi Programı” öğrencilerin duygusal, sosyal ve bilişsel becerilerinin geliştirilmesi ve bu becerilerin dijital ortamda kullanabilmeleri öğretilerek, öğrencilere girişimci bir ruh kazandırılması hedefleniyor.
Tutumumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz
Tutumumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz
Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan, iş yeri temsilcilerimiz ile birlikte Kırıkkale 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarını ziyaret etti.
Kazancımız yakıt ve yola gidiyor
Kazancımız yakıt ve yola gidiyor
İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık beraberindeki heyet ile birlikte Kırıkkale Kamyoncular Kooperatifini ziyaret etti. Ziyarette Kooperatif Başkanı Cengiz Yurtseven, 24 saat çalıştıklarını ancak kazançlarının akaryakıta ve yol geçiş ücretlerine yetmediğini söyledi
SAVUNMA SANAYİ KIRIKKALE İLE GÜÇLENECEK
SAVUNMA SANAYİ KIRIKKALE İLE GÜÇLENECEK
Türkiye genelinde sanayicilerin ihtiyaçlarını ve sorunlarını gündeme taşıyıp sektörel yeniliklerden haberdar eden Sanayi Gazetesi´ne bir röportaj veren Kırıkkale TSO Başkanı Ahmet Varlı, Silah İhtisas OSB´nin Türkiye´nin savunma sanayi altyapısına ciddi artılar kazandıracağını, 3 yıl içerisinde OSB´deki bütün parselleri tahsis etmiş olmayı hedeflediklerini dile getirdi.
KOP İstihdama Yönelik Projeleri Destekleyecek
KOP İstihdama Yönelik Projeleri Destekleyecek
KOP İdaresinin 2021 yılında KOPSOGEP ve KOP Okuyor programları kapsamında vereceği mali destek proje başlıkları belirlendi. “Genç ve Kadın İstihdamı, Mesleki Gelişim” ve “KOP Hayal Kütüphaneleri” başlığı altında hazırlanacak yenilikçi ve model projeler destek almaya hak kazanacak.
Yaban hayvanları unutulmadı
Yaban hayvanları unutulmadı
Doğa Koruma ve Milli Parklar Kırıkkale Şube Müdürlüğü tarafından soğuk kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için doğaya yem bırakıldı.
İnşaat sektöründe güven endeksi azaldı
İnşaat sektöründe güven endeksi azaldı
Güven endeksi hizmet sektöründe yükselirken, perakende ticaret ve inşaat sektörlerinde düştüMevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi 2021 Ocak ayında 2020 Aralık ayına göre; hizmet sektöründe %2,9 artarken, perakende ticaret sektöründe %0,1 ve inşaat sektöründe %5,2 azaldı.
DEV KADROYA, DEV İSİM
DEV KADROYA, DEV İSİM
1993 yılından bugüne kadar gücüne güç katan Özel Güleç ABC Eğitim Kurumları´nın dev kadrosuna dev bir isim daha eklendi. Alanında uzman, deneyimli ve donanımlı eğitim kadrolarına başarı dolu eğitim hayatıyla yıllardır Kırıkkale halkının tanıdığı ve sevdiği Hüseyin Kelkit, Özel Güleç ABC Eğitim Kurumları ailesine katıldı.
YHT VİYADÜKLERİ, İPEK YOLUNA ENTEGRE EDİLECEK
YHT VİYADÜKLERİ, İPEK YOLUNA ENTEGRE EDİLECEK
Yüksek Hızlı tren hattı dağlar ve vadiler üzerine kurulan viyadükler sayesinde kilometrelerce uzayan yolların kısalmasına imkan sağlayacak.
5 bin 130 kişi aşılandı
5 bin 130 kişi aşılandı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hangi ilde kaç kişinin açıklandığına ilişkin verileri paylaştı. Verilere göre Kırıkkale´de 5 bin 130 kişinin aşılandığı belirtildi.
Lepralı hastalar bizim toplumumuzun insanlarıdır
Lepralı hastalar bizim toplumumuzun insanlarıdır
Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, “Halk arasında Cüzzam adıyla da bilinen Lepra veya Hansen hastalığı, Mycobacterium leprae tarafından oluşturulan, başta deri ve sinir sistemi olmak üzere, tüm organ ve sistemleri etkileyebilen, bulaşıcı bir enfeksiyon hastalığıdır. Tarih boyunca bu hastalığı taşıyan kişiler toplum dışına itilmiştir”
Meslektaşlarım hiçbir engel tanımadı
Meslektaşlarım hiçbir engel tanımadı
Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, 2020-2021 eğitim öğretim yılının birinci dönem sonu itibariyle yayımladığı mesajında, öğretmenlerin eğitim sürecinde hiçbir engel tanımadan aldıkları sorumlulukları yerine getirdiklerini söyledi.
Kırıkkale´ye yeni kavşaklar yapılmalı
Kırıkkale´ye yeni kavşaklar yapılmalı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TBMM´de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu´na iki ayrı yazılı soru önergesi vererek, Kırıkkale´nin devam eden ve yeni başlayacak olan demiryolları ve karayolları yatırımlarını sordu.
İkinci yarıyılda yüz yüze eğitime geçilmeli
İkinci yarıyılda yüz yüze eğitime geçilmeli
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının ilk döneminin sona erdiğini belirterek, “Beklentimiz ikinci yarıyılda yüz yüze eğitime geçilmesidir” dedi.
Otomobil bariyerlere çarptı
Otomobil bariyerlere çarptı
Kırıkkale´de kontrolden çıkan otomobilin demir bariyerlere çarpması sonucu meydan gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
İki otomobil çarpıştı
İki otomobil çarpıştı
Kırıkkale´de iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1´i çocuk 4 kişi yaralandı.
56 litre etil alkol ele geçirildi
56 litre etil alkol ele geçirildi
56 litre etil alkol ele geçirildi
11 şüpheli yakalandı
11 şüpheli yakalandı
Jandarma ekipleri tarafından kent genelindeki 20 ayrı noktada "Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması" kapsamında denetimler yapıldı. Denetimlerde 11 şüpheli yakalandı.
Yapılan eleştiriler haksız
Yapılan eleştiriler haksız
Basın İlan Kurumu´na, yazılı basına ve yerel gazetelere yönelik sosyal medyada yer alan eleştiriler üzerine Türkiye´nin en üst çatı basın meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yazılı bir açıklama yaptı.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.3797
EURO
8.9778
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İnsan uzun süre bir böbrek ve bir akciğerle, midesiz, dalaksız yaşayabilir, ama karaciğersiz bir dakika bile yaşayamaz.

Az bilinen, birbirinden ilginç bilgiler
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
Müftüler Ordu´da Buluştu
tevazu makamı olan kırıkkale il müftüsünün makam odasını gördünüz mü !!!