Bebek ve Çocuk Kütüphanesi Oluşturuldu
Kırıkkale´de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından KOP destekli Bebek ve Çocuk Kütüphanesi oluşturuldu.
Tarih: 11.1.2021 12:55:35

7 BİN ÖĞRENCİNİN YARARLANMASI BEKLENİYOR

Kent genelinde yapılan planlama ile okul öncesi çocukların yanı sıra ilkokul birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin de yararlanabileceği merkezde, 7 bin öğrencinin yararlanması bekleniyor. Bebek ve Çocuk Kütüphanesinde minikler için her şey düşünüldü. Çocukların rüyaları adeta burada gerçeğe dönüştürüldü. Çocuklar bu merkeze aileleriyle birlikte gelerek kendilerine ayrılan sürede hoşça vakit geçirebiliyorlar. Çocuklara görevli öğretmenleri ve personel tarafından bilgilendirmelerde bulunularak etkinlik kapsamında çocuklara polis, asker, itfaiyeci, hemşire ve diğer mesleklerle ilgili kostümler giydiriliyor ve bu meslekler hakkında ayrıca çeşitli bilgiler veriliyor. Daha sonra çocuklar masal köşesine alınarak birbirinden güzel ve ilgi çekici masal ve hikayeler anlatılıyor ve çocukların da anlatmaları isteniyor.

 

VERİMLİ VAKİT GEÇİRME İMKANI BULUYORLAR

Merkezin bir diğer etkinlik alanı ise zeka oyunlarının olduğu bölüm. Çocuklara burada birbirinden ilginç oyun ekipmanları ile birçok oyun oynama imkanları veriliyor. Minikler ayrıca burada kendileri için oluşturulmuş küçük odalara da girerek hikaye kitaplarındaki görsellere de bakma imkanı buluyorlar. Çocuklar etkinlikler sayesinde cıvıl cıvıl, rengârenk bir ortamla hoşça vakit geçirmelerinin yanı sıra, tiyatro etkinlikleri, zeka oyunları, beceri ve sanatsal etkinlikler sayesinde mutlu ve neşe dolu bir gün geçiriyorlar. Birbirinden güzel çok sayıda görselin olduğu merkezde düzenlenen etkinlikler sayesinde çocuklar, kelime hazinelerini geliştiriyor, kitap sevgisi aşılanarak kitapları sevmeleri sağlanıyor ve çocukların özgüvenleri de geliştirilmiş oluyor. Çocuklar, eğlenerek dolu dolu, verimli vakit geçirme imkanı buluyorlar.

 

MUTLU GELECEKLER OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi muhabirimize yaptığı açıklamada, kendilerine emanet edilen çocuklara bilgi ve beceri kazandırılmasının yanı sıra bir o kadar da önem taşıyan çocukların mutlu ve huzurlu bir ortamda olmaları gerektiğini söyledi. Günümüzde eğitim öğretim yaşının daha erkan yaşlarda başladığını ifade eden Tüfekçi, "Bebek kütüphaneleri şu an Türkiye´de yaygınlaşmaya başladı. Biz de Kırıkkale´de KOP´la işbirliği içersinde özel bir kütüphane oluşturduk. Çocuklar bu güven ortamında renkli ve cıvıl cıvıl etkinliklerini yapmaya başladılar. Çocuklarımız burada anneleri ile beraber Kırıkkale´nin bütün okul öncesi çağı, hatta ilkokul birinci ve ikinci sınıf öğrencilerimiz de gelebilecekler. Zaman zaman aileleriyle birlikte etkinlikler yapacaklar. Aynı zamanda burada çocuklar hem masal dinleyecek, hem anneleriyle birlikte kitap okuma etkinlikleri yapacaklar, bunları yaparken de eğlenecekler. Dolayısıyla çocuklar eğitime, aslında hayata bir sıfır önde başlayacaklar. Amacımız bu. Çocukları hayata renkli başlatmak, mutlu başlatmak, temelini iyi atmak gerekir diye düşünüyoruz. Mutlu gelecekler oluşturmaya çalışıyoruz. Bu amaçla oluşturulan bir kütüphane burası." dedi.

 

PROFESYONEL BİR EĞİTİMDEN GEÇİYORLAR

Kütüphanenin 3 ayrı bölümden oluştuğunu belirten Tüfekçi, şunları söyledi: "Bir kısımda çeşitli kostümlerle tiyatro etkinlikleri yapılıyor. Çocukların hoşuna gidebileceği çizgi film kahramanları ve diğer kahramanlarla ilgili etkinlikler düzenleniyor. Yine eğitsel olarak ambulans, hemşire, itfaiye, doktor, asker gibi her türlü kostüm de var. Bu kostümlerle birlikte çocukları hem tiyatro etkinlikleri yapıyorlar hem de öğretmenlerimiz profesyonel olarak masallar anlatıyorlar. Bir bölümde de zihinsel etkinliklerle ilgili oyunlarımız ve materyallerimiz var. Bu materyallerle çocuklar, özel olarak dizayn edilmiş minik odalarda ev ortamında kitap inceleme imkanı buluyorlar. Ayrıca zeka oyunlarıyla da zihinsel anlamda gelişim sağlamaya çalışıyoruz. Kısacası bu mekanda profesyonel bir eğitimden geçiyorlar”

 

KIRIKKALE´NİN TÜM ÖĞRENCİLERİNE İMKAN SUNUYORUZ

“Üçüncü bölümümüzde de sanatsal etkinlikler, hamurlarla, makasla, yapabilecekleri her türlü sanatsal ve el becerisi eğitimleri yer alıyor. Dolayısıyla çocuk bu kapıdan girdiklerinde hiçbir çocuk, hatta hiçbir annenin buradan güler yüz dışında çıkacağını düşünemiyorum. Mutlu bir şekilde gelecekler. Mutlu bir şekilde çıkacaklar. Burada Kırıkkale´nin tüm öğrencilerine imkan sunuyoruz. Merkezi bir noktada yaptık ki, öğrencilerimiz yararlansın. Bir okula özgü bir şey olmasın istedik. Mevcut 3 bin 500´ün üzerindeki okul öncesi öğrencimiz ile birinci ve ikinci sınıf öğrencilerimizi dahil ettiğimiz zaman 6-7 bin civarında öğrencinin buradan yararlanabileceği bir alan. Bir yıl içerisinde planlı, programlı bir şekilde ve günlere programlanmış şekilde çocuklarımız gelecekler ve burada etkinliklerini yapıp gidecekler"

 

KOP BEBEK VE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ

KOP Bebek ve Çocuk Kütüphanesi Proje Koordinatörü Melike Sevde Kaplan da, "Biz burada çocuklara erken yaşta okuma bilinci kazandırmak, onları erken yaşta kitaplarla tanıştırmak için bu projeyi başlattık. Çocuklar burada hem bilinçsel, hem zihinsel olarak küçük yaşta hayata hazırlanıyorlar. Onlar için zevkli eğlenceli masal köşelerimiz var. Ayrıca burada drama yapabilecekleri hem kostümleri, hem de sahneleri var. Öğrencilerimiz burada sanatsal faaliyetleri yürütebilecekler. Aynı  zamanda da kitaplarla daha fazla haşır neşir olacaklar." ifadesini kullandı.

 

ÖĞRENCİLERİMİZLE ÇOK KALİTELİ ZAMAN GEÇİRİYORUZ

Kütüphaneye gelen çocukların verimli zaman geçirdiklerini belirten Masal Öğretmeni Aslı Kandemir ise, "Buraya gelen öğrencilerimizle beraber çok kaliteli zaman geçiriyoruz. Çocuklar buraya geldiği zaman eğitim öğretime destek olması açısından zihinsel ve fiziksel becerilerin gelişmesine katkı sağlıyoruz. Burada masal anlatım yerlerimiz var. Onlara masal anlatarak, kitap okuyarak kelime hazinelerinin gelişmesine, kitapları sevmesine, duygusal açıdan olumlu tutum gelişmesine destek sağlıyoruz. Tiyatro sahnemizde kostümlerimizi giyip canlandırma yapıyoruz. Bu vesile ile özgüven gelişimini de sağlıyoruz aslında burada. Kendilerini rahat ifade edebileceği bir ortam yaratıyoruz. Zeka oyunları bölümümüz var. Buraya gelen çocuklarla beraber bilinçsel aktivitelerine yardımcı oluyoruz. Burada küplerle oynuyorlar, toplama yapıyorlar, sayısal çıkarımlarda bulunuyorlar. Anlamadıkları yerde de biz destek veriyoruz çocuklara. Açıkçası buraya geldiklerinde nasıl zaman geçiyor biz de anlamıyoruz. Bir bakmışız zaman su gibi akıp gitmiş. Hem biz eğleniyoruz, hem çocuklar eğleniyor. Çok verimli bir vakit geçiriyoruz açıkçası." diye konuştu. Haber: Ahmet Ünal
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bebek Çocuk Kütüphanesi Oluşturuldu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜLKÜ OCAKLARINDAN POLİSLERE SALEP İKRAMI
ÜLKÜ OCAKLARINDAN POLİSLERE SALEP İKRAMI
Kırıkkale Ülkü Ocakları sokağa çıkma kısıtlamasında nöbet tutan polis ekiplerine salep ve helva ikramında bulundu.
Maskeci köy köy geziyor
Maskeci köy köy geziyor
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında çeşitli çalışmalar gerçekleştiren Maskeci işletmesi, Kırıkkale´de farklı çalışmalara imza atıyor. İşletme sahibi Aslan Doğan ve beraberindeki çalışanlarıyla, köy köy gezerek vatandaşlara maske dağıtıyor.
Kamu emekçileri bordro yaktı!
Kamu emekçileri bordro yaktı!
Kırıkkale Eğitim-Sen Kırıkkale Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması gerçekleştirdi. KESK Kırıkkale Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Eğitim Sen Şube Başkanı Ayşe Avcı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ ve Eğitim sen üyeleri basın açıklamasına katılarak, Bordroları yaktılar.
İYİ PARTİ´DEN “KIRLANGIÇ” VEFASI
İYİ PARTİ´DEN “KIRLANGIÇ” VEFASI
Kırıkkale´nin sevilen simalarından İYİ Parti Kırıkkale İl Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Kırlangıç´ın vefatı sonrasında İYİ Parti Kırıkkale İl Teşkilatı Toplantı Salonu´na Oktay Kırlangıç´ın adı verildi.
İki otomobil çarpıştı
İki otomobil çarpıştı
Kırıkkale´de aynı yönde sereden 2 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Buzlu yollar tuzlanıyor
Buzlu yollar tuzlanıyor
Hava sıcaklığının ani düşüşü sonrası karayollarında buzlanma meydana geldi. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı´nın talimatıyla Kırıkkale Belediyesi ekipleri kent merkezi ile çevre yollarında buzlanmaya karşı tuzlama ve solüsyon çalışmalarına başladı.
AKARYAKIT İSTASYONLARINA  "SİLİCİ" OPERASYONU
AKARYAKIT İSTASYONLARINA "SİLİCİ" OPERASYONU
Akaryakıta bağlı vergi kaçakçılığı ve nitelikli dolandırıcılık suçu kapsamında 2 akaryakıt istasyonuna ve bir eve “silici” kod adlı operasyon düzenlendi.
SÖZDE KAZA!..
SÖZDE KAZA!..
SÖZDE KAZA!..
KIRIKKALE ORTA ANADOLU´NUN  GÖZBEBEĞİ
KIRIKKALE ORTA ANADOLU´NUN GÖZBEBEĞİ
Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) ile Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) arasında, Tezsiz Yüksek Lisans Programları İş Birliği Protokolü imzalandı.
DİNEK DAĞINDA KAR KEYFİ
DİNEK DAĞINDA KAR KEYFİ
Kırıkkale Dinek Dağı Atlı Safarive Doğa Parkı´na kar yağmasıyla birlikte çocukların akınına uğradı. Çocuklar, parkta bulunan atlarla birlikte karın keyfini çıkardı.
DEVLET YATIRIMLARI  MASAYA YATIRILDI
DEVLET YATIRIMLARI MASAYA YATIRILDI
2021 Yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Yunus Sezer´in başkanlığında gerçekleştirildi.
KIRIKKALE ORTA ANADOLU´NUN  GÖZBEBEĞİ
KIRIKKALE ORTA ANADOLU´NUN GÖZBEBEĞİ
KÜ İLE İLKSAN ARASINDA TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
SELÇUK ÖZDAĞ EVİNİN ÖNÜNDE SALDIRIYA UĞRADI
SELÇUK ÖZDAĞ EVİNİN ÖNÜNDE SALDIRIYA UĞRADI
“Kıymetli Başkanımız Selçuk Özdağ´a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu ve benzeri alçakça saldırılarınızla Gelecek Partisi mensupları olan bizleri yıldıramazsınız, korkutamazsınız. Suçluların bir an önce yakalanarak adaletin önüne çıkarılmasını bekliyoruz. Ülkemizi mafya ve çetelerle yönetmeye çalışanlar, özgürce dile getirilen fikirlere, alçakça şiddetle karşılık vermeye çalışanlar bilsin ki, doğru bildiğimizi cesurca ve siyasi bir üslupla dile getirmekten vazgeçmeyeceğiz” dedi.
MEMURLAR EK ZAM TALEP ETTİ
MEMURLAR EK ZAM TALEP ETTİ
Türkiye Kamu-Sen tüm illerde eş zamanlı bir şekilde Cumhurbaşkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığına 2021 yılında kamu çalışanlarına yapılan zammın yetersizliğini belirtip ek zam talepli mektuplarını gönderdi.
TEK ŞANSIMIZ AŞI
TEK ŞANSIMIZ AŞI
Prof. Dr. Sedat Kaygusuz, virüsün hala özelliklerini koruyarak salgının devam ettiğini bu sebeple de tek umudun aşı olduğunu söyledi.
HIRSIZLIK ZANLILARI YAKALANDI
HIRSIZLIK ZANLILARI YAKALANDI
Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ile aranan şahıslar Büro Amirliği görevlileri tarafından ilimiz genelinde hırsızlık olaylarının engellenmesine ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar yapıldı.
TÜRK BASINI, MİLLETİNİN SESİDİR
TÜRK BASINI, MİLLETİNİN SESİDİR
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kadın Kolları Başkanı Melike Boran İsmailoğulları, demokratik, ahlaki ve toplumsal sorumluluk bilinciyle mesleğini ifa eden haber emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü tebrik etti.
KIRIKKALE´DEN BÜYÜK BİR BAŞARI BEKLİYORUZ
KIRIKKALE´DEN BÜYÜK BİR BAŞARI BEKLİYORUZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırıkkale´den, ilk seçimlerdeki gibi büyük bir başarı beklediklerini söyledi.
Hayrat Vakfı´ndan ziyaret
Hayrat Vakfı´ndan ziyaret
Hayrat Vakfı İl Temsilcisi İsmail Efe Demirhan ve beraberindeki heyet Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp´i makamında ziyaret ederek Kuran-ı Kerim hediye ettiler.
Uyuşturucu operasyonu
Uyuşturucu operasyonu
Kırıkkale´de Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışma sonucunda uyuşturucu madde ticareti suçundan gözaltına alının 4 zanlıdan 2 si tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Kar yağışı çiftçiyi sevindirdi
Kar yağışı çiftçiyi sevindirdi
Kırıkkale Ziraat Odası Başkanı Orhan Öztürk, ilçelerde ve köylerde başlayan kar yağışının tarım alanlarını olumlu yönde etkilediğini belirtti.
Vali Sezer dolum tesisinde incelemelerde bulundu
Vali Sezer dolum tesisinde incelemelerde bulundu
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Tüpraş Rafineri Bölgesi´nde faaliyet gösteren Akaryakıt ve LPG Dolum Tesislerinin yetkilileri ile bir toplantı yaptı.
CHP´li Başkanlar İBB´yi ziyaret etti
CHP´li Başkanlar İBB´yi ziyaret etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal ve beraberindekiler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Erkem İmamoğlu´nu ziyaret ettiler.
Bağımlılıklar geleceğimizi karartmasın
Bağımlılıklar geleceğimizi karartmasın
Ülkemizin ve dünyanın kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığı konusuna dikkat çeken Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından cevaplanması talebiyle, 6 sorudan oluşan bir yazılı soru önergesi hazırlayarak TBMM Başkanlığına sundu.
Keskin´de kar yağışı etkili oldu
Keskin´de kar yağışı etkili oldu
Uzun süre kuraklığın ardından sağanak yağmur ve kar yağışı Kırıkkale´de etkili oldu. Keskin ilçesinde vatandaşlar kar sürprizi ile karşılaştı.
İLK COVİD AŞISI VURULDU
İLK COVİD AŞISI VURULDU
İlimize gelen Çin menşeili koronavirüs aşıları uygulanmaya başlandı. İl aşıyı İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, vuruldu.
Hırsızlık zanlısı yakayı ele verdi
Hırsızlık zanlısı yakayı ele verdi
Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ile Aranan ve Kayıp Şahıslar Büro Amirliği görevlileri tarafından ilimiz genelinde hırsızlık olaylarının engellenmesine ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar yapıldı.
"DUR" ihtarına uymayınca yakayı ele verdi
"DUR" ihtarına uymayınca yakayı ele verdi
Kırıkkale´de "Dur" ihtarına uymayarak kaçan uyuşturucu şüphelisi, polis ekiplerinin başarılı operasyonu sayesinde 1 kilo 900 gram uyuşturucu madde ile kıskıvrak yakalandı.
HEP BİRLİKTE KIRIKKALE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
HEP BİRLİKTE KIRIKKALE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
AK PARTİ KIRIKKALE İL BAŞKANLIĞINA MUSTAFA KAPLAN SEÇİLDİ
YAHŞİHAN´IN BAŞKAN ADAYI AHMET ERGİN
YAHŞİHAN´IN BAŞKAN ADAYI AHMET ERGİN
İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık, 2023 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Yahşihan Belediye Başkanı Adayını açıkladı. Yahşihan Belediye Başkanı Adayının mevcut İlçe Başkanı Ahmet Ergin olduğunu söyleyen Başkan Altınışık, yarın seçim varmış gibi çalışarak Yahşihan Belediyesi´ni alacaklarını söyledi.
TÜRSAB KIRIKKALE´Yİ KEŞFETTİ
TÜRSAB KIRIKKALE´Yİ KEŞFETTİ
Yapılan rekreasyon ve güzelleştirme çalışmalarıyla gün yüzüne çıkan Kırıkkale´nin tarihi ve doğal güzellikleri, yerel ve yabancı turist ağırlaması için hazırlıklarına başladı. Bu kapsamda TÜRSAB tur operatörleri Çeşngir´de seyahat gerçekleştirerek, inceleme yaptı.
Şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi
Şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi
Kırıkkale´de gece boyunca etkili olan rüzgar, hayatı olumsuz etkileyerek ağaçları yerinden söktü, devrilen ağaçlardan biri ise iş yerine zarar verdi.
Otomobil kamyona çarptı
Otomobil kamyona çarptı
Kırıkkale´de otomobilin aynı yönde seyreden kamyona arkadan çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.3877
EURO
8.9635
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Balda hiç bir mikroorganizma canlı kalamaz. Bunun için bal, asırlardır yanık, yara ve deri ülserlerini iyileştirmek için kullanılmıştır.

ilginç bilgiler
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
Müftüler Ordu´da Buluştu
tevazu makamı olan kırıkkale il müftüsünün makam odasını gördünüz mü !!!