BUNLARI YAPAN BİR POLİS!
Kırıkkale´de yaşanan bir olay akıllara durgunluk verdi. Trafik çevirmesinde bir polis memuru, hiçbir eksiği olmayan vatandaşın hem arabasına hem de ehliyetine, halini beğenmedim diyerek el koydu.
Tarih: 23.5.2021 15:48:34

VATANDAŞ BAYGINLIK GEÇİRDİ

Alparslan Türkeş Bulvarında polis çevirmesine takılan Kırıkkale´de Eczacılık yapan Alparslan Avundukluoğlu isimli vatandaş hayatının şokunu yaşadı. Çevirme yapılan ve bütün evraklarını tam ibraz eden vatandaş, alkol testine sokuldu. İlkinde alkolmetre ile ölçüm yapılamazken 2´nci ve 3´cü sefer tekrar alkol testine sokuldu. Bütün testleri 0 promil çıkan ve alkollü olmadığı anlaşılan Avundukluoğlu araçtan indirildi. Polis Memuru, Avundukluoğlu´na ehliyetine el koyduğunu açıkladı. Sebebini öğrenmeye çalışan Avundukoğlu ise duyduğu cevap karşısında şok oldu. Polis Memuru Avundukluoğlu´na “Halinizi beğenmedim, bu halde araç sürmeniz uygun değil” dedi. Vatandaş yaşadıklarını anlamaya çalışırken asıl şoku yaşadı. Ehliyetine sebepsiz yere el konulan vatandaşın, bu sefer de hiçbir evrakı eksik olmayan aracına el konuldu ve çekici ile parka gönderildi. Aracının çekiciye çekildiğini ve aracına da el konulduğunu gören vatandaş, baygınlık geçirdi. Olay yerine gelen ambulansta tansiyon ve şekeri yüksek çıkan vatandaşa tedavi uygulandı. Şikayetçi olacağını ifade eden vatandaş 2 - 3 saat olay yerinde bekletildi. Uzun süren bekleyişin ardından ekip otosu ile hastaneye götürülen vatandaş hastanede ki tedavisinin ardından, İstiklal Karakoluna götürüldü. Şikayetçi olmak için geldiği İstiklal Karakolunda da uzun süre bekletilen vatandaş nihayet şikayetçi olarak ifadesini verdikten sonra serbest bırakıldı.

 

HİÇ SEBEP GÖSTERMEKSİZİN ARACIMA VE EHLİYETİME EL KOYDU

Gazetemize açıklamalarda bulunan ve yaşadıklarının ilk başta kamera şakası olarak düşündüğünü ifade eden Ecz. Alparslan Avudnukluoğlu “ Aynı yerde iki uygulama yapılıyor. İlk uygulama salgın tedbirleri kapsamında, evraklarımı sundum ve diğer uygulama noktasına geldim. Hayatım boyunca görmediğim bir üslupla ehliyet ve ruhsatım istenildi. Hepsini ibraz ettim, hiçbir eksik evrakım yoktu. Daha sonra alkolmetre ile alkol testine tabi tutuldum. İlk testte makine ölçüm yapmadı, polis memuru sert ifadelerle şöyle üfle böyle üfle gibi emrivaki ifadelerle, bir polise yakışmayacak davranışlar sergiledi. İkinci ölçümde testim 0 promil çıktı, buna rağmen tekrar teste tabi tutuldum. Aşırı tahrik edici ifadeler ve davranışlarla yapıldı bütün bu muamele. 3. Sefer yapılan testte de alkolmetre 0 promil gösterdi. Sanki uygulama yapmak, kontrol etmek için değil de ceza yazmak için çevrilmiş gibiydim. Daha sonra aynı memur ehliyetine el koyuyoruz dedi. Anlamadım, bütün sert ifadelerine ve davranışlarına rağmen şaka yapıyor diye düşündüm. Neden ehliyetime el konulsun ki? Hiçbir sebep yok! Nedenini sorduğumda “halini beğenmedim, bu şekilde araba sürebileceğini düşünmüyorum” dedi. Kanun maddelerinden falan bahsetti, iyi olduğumu herhangi bir sorunum olmadığını defalarca kez ifade etmeme rağmen hiç oralı olmadı. Halimi beğenmiyorsa, sağlık sorunu gözlemliyorsa hastaneye götürmesi gerekir. Onu da yapmıyor! Daha sonra çekici çağırdılar arabamı çekiciye yüklemeye başladılar. Arabamın hiçbir evrakı eksik değil, kaskosuna kadar var. Aşırı şiddetli bir psikolojik baskı uygulandı, üsluplar ve söylemler tamamen tahrik ediciydi. Aracım çekiciye yüklenirken bayılmışım, gözümü açtığımda ambulanstayım. Tansiyonum ve şekerim aşırı yükselmiş, ilaçlarımı verdiler. Bu arada arabam parka gönderilmiş…” ifadelerini kullandı.

 

O HALİYLE SAATLERCE BEKLETİLDİ

Önce olay yerinde daha sonra şikayetçi olmak için gittiği İstiklal Karakolunda saatlerce bekletildiğini ifade eden Ecz. Alparslan Avundukluoğlu “Ambulans tedavisini yaptıktan olay yerinden ayrıldı. Polisin iddia ettiği gibi bir sağlık problemim olsa ambulans bırakır gider mi? Diğer görevlilere, uygulamanın keyfi olduğunu, polis memurunun ego tatmin ettiğini, vatandaşla nasıl konuşacağını bilmediğini, devletimizi vatandaşlarına kötü tanıtarak devletimize zarar verdiğini ifade ederek, polis memurundan şikayetçi olduğumu ifade ettim. Bütün bu olaylar şahitlerin yanı sıra polis kamerasında sabittir. En ufak bir abartım yok. Şikayetçi olduğumu ifade ettikten sonra olay yerinde hiçbir işlem ve iş olmamasına karşın saatlerce bekletildim. Psikolojik baskı uygulanarak şikayet etmemem yönünde telkinlerde bulundular. 5-6 tane polis arabası geldi, gazeteciler geldi. Herkesin gözü önünde oldu bu olaylar. Bu polisten şikayetçi olmazsam devletime zarar vereceğimi söyledim. Devletimizi böyle temsil eden bir kişi suçu şahsıma değil devletime karşı işlemektedir dedim. Ben şikayetçi olacağım diye ısrarcı oldum. Saatlerce bekletilmeme ve her türlü psikolojik baskıya rağmen şikayetimden vazgeçmediğim anlaşılınca bu seferde parka gönderdikleri aracımı olay yerine getirdiler ve teslim almamı istediler. Hayır, araç parka kanuna uygun bir şekilde çekildiyse neden geri getiriyorsunuz? Kendileri de biliyorlar cezanın kanunsuz, hukuksuz olduğunu ve kendi arabam ile beni ikna edip, şikayetçi olmamamı sağlayacaklar. Aracı teslim almadım ve polis otosuyla hastaneye götürüldüm. Sağlık muayenesinde ilaç almama ve gelen ambulanstaki sağlıkçıların tıbbi müdahalesine rağmen tansiyonum ve şekerim yine yüksek çıktı” dedi.

 

SUÇU DEVLETİMİZE KARŞI İŞLEDİ

Daha sonra İstiklal Karakoluna götürüldüğünü ifade eden Ecz. Alparslan Avundukluoğlu “Hastaneden gerekli raporlar alındıktan sonra İstiklal Karakoluna getirildim. Hayır şikayetçi benim ama bana yapılan muamele bildiğiniz gözaltı. Şikayetçi olmama rağmen yine saatlerce bekletildim, bir türlü şikayetçi olacağım, ifadem alınmadı. Ben orada beklerken ehliyetime ve aracıma sebepsiz yere el koyan polis memuru geldi odaya girdi ve çıktı. Meğerse o kadar vakit polis memurunun benden şikayetçi olması için beklenilmiş. İstiklal Polis Merkezinin kameralarında bütün bunlar kayıtlıdır. Sonunda ifademi verebildim ve saat 22 sularında başlayan süreç gece 2 buçukta son buldu. Reva mı bu yapılanlar? Hukuki mücadelemi sonuna kadar vereceğim, sorun ehliyetime el konulması, aracımın çekilmesi veya beyin kanaması sınırına kadar tansiyonumun yükselmesi değil. Burada sorun bir polis memurunun devletimizi, vatandaşlarına kötü göstermesi. Ülkemizin en önemli kurumlarından biri olan Emniyet Teşkilatını yanlış temsil etmesi, vatandaşlarımız ile devletimizin arasına aşılması güç duvarlar örmesi. Ben haklarını bilen, sorumluluklarını yerine getiren bir vatandaşım, hakkımı sonuna kadar ararım. Bu davranışlar haklarını bilmeyen vatandaşlarımıza da yapılabilirdi. Belki aynı polis memuru yapıyordur. Bu tür davranışlar ve hareketler normal davranışlar değil, burası muz cumhuriyeti değil, öyle tipini beğenmedim, halini beğenmedim, sağlığını beğenmedim deyip vatandaşın altından arabasını, elinden ehliyetini alamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti Hukuk Devletidir, sen doktormusun da teşhis koyup araba süremeyeceğime hükmediyorsun, madem öyle alda hastaneye götürsene. Hiçbir şekilde şikayetimden vazgeçmeyeceğim, davanın da sonuna kadar takipçisi olacağım” diyerek sözlerini tamamladı. Haber: Çağlar Atmaca

 

 

 

 
Kaynak:

Yargıtay onayı verdi
Yargıtay onayı verdi
Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Kırıkkale´de eski eşi Emine Bulut´u 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklayarak öldüren Fedai Varan´a verilen müebbet hapis cezasını onadı.
Kadın girişimciler Bolu´da bir araya geldi
Kadın girişimciler Bolu´da bir araya geldi
Bolu´da gerçekleştirilen TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Ortak Akıl Toplantısı´na Kırıkkale Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Suna Arpaçay Özer ve Başkan Yardımcısı İmran Kesici katıldı.
HEKİMLER İŞ BIRAKTI
HEKİMLER İŞ BIRAKTI
Hekim Birliği, Hekim-Sen ve Tabip-Sen´e bağlı doktorlar bugün ve yarın olmak üzere iki gün iş bırakacaklarını duyurdu. Hastaneler acil, yoğun bakım ve yatan hasta servisleri dışında hasta kabul etmeyecek.
Betona sıkışan yavru köpek kurtarıldı
Betona sıkışan yavru köpek kurtarıldı
Kırıkkale´nin Yahşihan ilçesinde betonla toprak zemin arasına sıkışan köpek yavrusunu itfaiye ekipleri kurtardı.
Üretimi destekliyoruz
Üretimi destekliyoruz
Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz, “Bizler de her zaman üreten çiftçimizin yanınızda olmaya üretimini desteklemeye devam edeceğiz. Çiftçilerimize hasadın bol verimin yüksek olduğu bir sezon diliyorum” dedi.
SGK çalışanları iş bırakıyor
SGK çalışanları iş bırakıyor
Büro Memur Sen Kırıkkale Başkanı Ali Toprak, Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında çalışma şartlarının iyileştirilmesi, görevde yükselme, kadro, fazla mesai, tazminatlar, 3600 ve ikramiye gibi konularda yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi maksadıyla eylem kararı aldıklarını söyledi.
Pedallar 10. Yeşilay Bisiklet Turu İçin Dönecek
Pedallar 10. Yeşilay Bisiklet Turu İçin Dönecek
Bağımlılıkla mücadele ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla 9 yıldır Türkiye´de Yeşilay ve Kırıkkale Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (KABİDOS) işbirliği ile yapılan Yeşilay Bisiklet Turu´nun 10.´su gerçekleştirilecek.
Milli haltercinin hedefi Avrupa şampiyonluğu
Milli haltercinin hedefi Avrupa şampiyonluğu
Kırıkkale´de arkadaşlarının tavsiyesi üzerine 4 yıl önce haltere başlayan bedensel engelli Haydar Ayar, kulübüne ait sosyal tesiste oluşturulan 8 metrekarelik salonda Avrupa şampiyonasına hazırlanıyor.
Koltuksuz bakan sessiz sedasız uğurlandı
Koltuksuz bakan sessiz sedasız uğurlandı
Kırıkkale´de iki dönem Milletvekilliği görevinde bulunan Hazım Kutay vefat etti. Merhum Hazım Kutay´ın cenazesine Kırıkkale´den katılım olmaması sevenlerini üzdü.
Kick Boks Şampiyonasında Büyük Başarı
Kick Boks Şampiyonasında Büyük Başarı
Kırıkkaleli sporcularımız Dünya Kick Boks Şampiyonası´nda büyük başarılara imza attılar. Yurda madalyalar ile dönen Kırıkkaleli sporcularımız desteklerinden dolayı İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp´e teşekkür ettiler.
Engelli kamu çalışanlarının özlük hakları iyileştirilmeli
Engelli kamu çalışanlarının özlük hakları iyileştirilmeli
Kırıkkale Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yasin Pekuz, engelli bireyler ile ilgili sorunların çözümü adına çeşitli tartışmaların ve çözüm önerilerinin ön plana çıktığı bu haftada, kamuda çalışan engelli bireylerin de sorunlarının göz ardı edilmemesi gerektiğine
GAZETECİLİK MESLEK  YASASI ÇIKARTILMALI
GAZETECİLİK MESLEK YASASI ÇIKARTILMALI
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu´nun 24. Başkanlar Kurulu Toplantısı, 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Konya´da gerçekleştirildi. TGK Başkanlar Kurulu toplantısında, medya sektöründeki son gelişmeler, sorunlar ve çözüm önerileri ile taslak hazırlıkları devam eden “Gazetecilik Meslek Yasası” tartışıldı.
Köylüler duaya çıktı
Köylüler duaya çıktı
İYİ Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık, Çelebi İlçesi´nde düzenlenen yağmur duasına katıldı.
Çiftçilere ücretsiz fide dağıtıldı
Çiftçilere ücretsiz fide dağıtıldı
Kırıkkale´nin Bahşılı ilçesinde belediye tarafından Dünya Çiftçiler Günü kapsamında sebze fidesi dağıtıldı.
YAHŞİHAN´DA SİLAHLI KAVGA
YAHŞİHAN´DA SİLAHLI KAVGA
Yahşihan ilçesinde silahlı kavga çıktı. Kavgada bir kişi yaralanırken 3 kişi gözaltına alındı.
SULAKYURT VE KARAKEÇİLİ İLÇELERİNDE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
SULAKYURT VE KARAKEÇİLİ İLÇELERİNDE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sulakyurt ve Karakeçili ilçelerine bu yıl doğalgaz çalışmalarının başlayacağı müjdesini verdi.
MEB, öğrenci başarı izleme araştırması yapacak
MEB, öğrenci başarı izleme araştırması yapacak
Millî Eğitim Bakanlığınca eğitimde süreç odaklı değerlendirme yaklaşımını benimseyerek öğrencilerin öğretim programlarında yer alan kazanımları edinme düzeylerini belirlemek ve izlemek amacıyla Öğrenci Başarı İzleme Araştırması yapılacak. Araştırma, 17 Mayıs tarihinde 81 ilde ülke genelinde yapılacak.
Liseli gençler şampiyonluk sevinci yaşattı
Liseli gençler şampiyonluk sevinci yaşattı
Kırıkkaleli sporcu öğrenciler, okul sporları kapsamında Osmaniye´de düzenlenen hokey müsabakalarında Türkiye şampiyonu oldu. Okullar kategorisinde ilk kez Türkiye Şampiyonluğu elde eden Kırıkkaleli gençler kente büyük sevinç yaşattı.
Jandarmanın bulduğu doğan tedaviye alındı
Jandarmanın bulduğu doğan tedaviye alındı
Kırıkkale´de jandarma ekiplerince bitkin halde bulunun doğan tedaviye alındı.
KESOB´ta Cebeci dönemi!
KESOB´ta Cebeci dönemi!
Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´nde (KESOB) hafta sonu seçim heyecanı yaşandı. İki adayın yarıştığı kongrede 62 oy ile KESOB´un yeni Başkanı Osman Cebeci olurken, mevcut Başkan İshak Gençer ise 51 aldı.
Şampiyon gelecek vadediyor
Şampiyon gelecek vadediyor
Dünya Gençler Halter Şampiyonası´nda erkekler 81 kiloda 2 altın madalya kazanan milli sporcu Hakan Şükrü Kurnaz ve antrenörlüğünü de üstlenen babası Hayrettin Kurnaz, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu´nu ziyaret etti.
Öğrenciler kariyer planlarını çiziyor
Öğrenciler kariyer planlarını çiziyor
Kırıkkale Lisesi rehberlik servisi tarafından Eskişehir Teknik Üniversitesi´ne gezi yapıldı. Okul Müdürü Basri Başat, üniversite tanıtım gezilerinin öğrencilerin kariyer planlarını yapmalarında yardımcı ve meslek seçimlerinde yol gösterici olduğuna dikkat çekti.
Kırıkkale´ye 48 Milyon TL destek
Kırıkkale´ye 48 Milyon TL destek
KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Kırıkkale´ye Sermaye Transfer Yolu ile sağlanacak mali destekleri açıkladı. Başkanlık, toplam 102 projeye 48 Milyon 330 Bin TL Ödenek tahsisatının gerçekleştirildiğini belirtti.
Otomobil duvara çarptı
Otomobil duvara çarptı
Kırıkkale´de otomobilin duvara çarpması sonucu ağır yaralanan sürücü, tedavi altına alındı.
Keskin´de arazi anlaşmazlığı
Keskin´de arazi anlaşmazlığı
Kırıkkale´nin Keskin ilçesinde, arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada tüfekle vurulan kişi hayatını kaybederken, şüpheli gözaltına alındı.
Hafızlar Ayaklı Kur´an´dırlar
Hafızlar Ayaklı Kur´an´dırlar
Kırıkkale Müftülüğüne bağlı Geylani Hafızlık Kur´an Kursu´nda eğitim alan 32 öğrenci için icazet belge töreni düzenlendi.
Artık köy yolları sorun olmayacak
Artık köy yolları sorun olmayacak
Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Sulakyurt ilçesi Hamzalı köyünde İl Özel İdaresince yapımı tamamlanan 3,5 kilometrelik beton yolun açılışını gerçekleştirdi. Köy halkının büyük ilgi gösterdiği açılış töreninden sonra Vali Tekbıyıkoğlu makam aracını kendi kullanarak yapılan yolları test etti.
YENİ ARAÇLAR YOLLARDA
YENİ ARAÇLAR YOLLARDA
Kırıkkale Belediyesi filosuna yeni katılan araçları sergiledi. 45 aracını Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı´nda sergileyen Kırıkkale Belediyesi, araçların toplam değerinin 81 milyon 958 bin TL olduğu belirtildi.
Silahtan çıkan ses  Kaybedilen bir nefes
Silahtan çıkan ses Kaybedilen bir nefes
Kırıkkale´de özellikle düğünlerde ölüm ve yaralanmalara yol açan "maganda kurşunlarının" engellenmesi amacıyla hayata geçirilen "Silahtan çıkan ses, kaybedilen bir nefes" kampanyası tanıtıldı.
Sanayi üretimi arttı
Sanayi üretimi arttı
Sanayi üretimi, martta aylık bazda yüzde 1,8 düşerken, yıllık bazda yüzde 9,6 artış gösterdi.
Minikler camiler ile buluştu
Minikler camiler ile buluştu
Hacı Arif Coşkun 4-6 Yaş Kur´an Kursu öğrencilerine yönelik "Cami Çocuk Buluşması" etkinliği gerçekleştirildi.
Güçlü bir SGK güçlü bir Türkiye demektir
Güçlü bir SGK güçlü bir Türkiye demektir
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Veli Karacaköylü, “Sosyal Güvenlik Reformunun hayata geçmesi ile birlikte atılan önemli adımlardan bir tanesi de kayıtlı istihdamın özendirilmesi ve bu bilincin arttırılmasına yönelik çalışmaların önem kazanmasıdır. Biliyoruz ki güçlü bir Sosyal Güvenlik Kurumu güçlü bir Türkiye demektir”
Tüpraş  Rafinerisi´ne iki ayrı "yeşil bina" sertifikası
Tüpraş Rafinerisi´ne iki ayrı "yeşil bina" sertifikası
Tüpraş, Kırıkkale Rafinerisi bünyesindeki çevreye duyarlı binalarıyla LEED Gold Sertifikası almaya hak kazandı.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
15.5639
EURO
16.2166
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
By the end of the 15th century, 35
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.