1 Mayıs alın terinin adıdır
1 Mayıs alın terinin adıdır
Tarih: 1.5.2020 15:40:28

1 Mayıs alın terinin adıdır

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü´nü kutlayan bir açıklamada bulundu.

 

DAYANIŞMA, ÖRGÜTLENME, EMEK

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü´nü kutlayan Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak, “1 Mayıs´ın örgütlenmenin, emeğin, mücadelenin, alın terinin, çalışanların dayanışmasının adıdır. Başta sağlık ve eğitim çalışanlarımız olmak üzere pandemi sürecinin tüm kahramanlarına teşekkür ederiz.  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü´nde, koronavirüs hastalarını iyileştirmek için canını hiçe sayarak müthiş bir mücadelede bulunan sağlık çalışanlarına sonsuz şükranlarımı sunarım. Bu süreçte hayatını kaybeden kamu çalışanlarına da Allah´tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dilerim. Bilindiği gibi öğretmenlerimiz pandemi sürecinde gerek eğitimin devam etmesi, gerekse vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi için her türlü gayreti ortaya koymaya devam etmektedir. Öğretmenlerimiz ilçelerde kaymakamlıkların oluşturduğu vefa gruplarında gönüllü olarak görev alarak, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza hizmet götürmektedir”

 

ÖNEMLİ ROL ÜSTLENDİLER

“Ayrıca öğretmenlerimiz eğitimin kesintiye uğramaması, öğrencilerinin mağdur olmaması için de ciddi bir çaba içerisindedir. Öğrencilerimizin öğrenme sürecine olan motivasyonlarının korunabilmesi için ellerinden gelen her imkanı kullanarak çalışmalarını sürdüren öğretmenlerimiz takdire şayan bir gayret sergilemekterdirler. Meslek liselerimiz ise kriz döneminde adeta tarih yazmıştır. Meslek liselerimizde öğretmen ve öğrencilerimiz kısıtlı imkan ve bütçeye rağmen maske, dezenfektan, koruyucu kıyafet, hatta solunum cihazı üretimi yapmaktadır. Dolayısıyla pandemi sürecinin en önemli kahramanlarından olan öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarımıza da minnettarız. Güvenliğimizi sağlayan polislerimizin, askerlerimizin, zor koşullarda görev yapan market çalışanlarının, kargo çalışanlarının, medya mensuplarının ve daha birçok üreten kesimin de pandemi sürecinde önemli rol üstlenmiştir”

 

ÇALIŞANLAR ARTIK ÖZGÜRLEŞMEK İSTİYOR

“Çalışanlar kamu hayatının çetelerden temizlenmesini istiyor. Bu 1 Mayıs´ın çalışanların ayrıştırılmadığı, hak gaspının yaşanmadığı, adalete, liyakate, ehliyete önem verildiği, hak edenin makama getirildiği, insanların eşi ile işi arasında tercihe zorlanmadığı, vaatlerle ya da tehdit ve baskıyla sendikalara üye yapılmadığı, siyasi ve ideolojik kaygıların etki unsuru olarak kullanılmadığı bir sürecin miladı olmasını istiyoruz. Çalışanlar artık özgürleşmek istiyor. Özellikle kamu hayatına çöreklenen çetelerden arınmak istiyor. Sendikal bağnazlıktan kurtulmak, ayrımcılığa uğramamak, hür iradesiyle istediği sendikaya üye olabilmeyi istiyoruz. Yoksulluğu ve kayıpları önlemek amacıyla ekonomik olarak daha radikal tedbirler alınmalıdır. Çalışanların ekonomik kayıplarına dikkat edilmeli, virüsün ekonomiye de olumsuz etkisiyle bu kayıpların daha da artırmıştır. Evlerimizde kaldığımız bugünlerde toplumumuzun önemli bir kesiminin işini kaybettiğine ya da maaşlarında kesintiye gidildiğine, banka borçlarını, kredi taksitlerini ödemekte zorlanmaktadır”

 

MEMURLARIN 1 MAYIS TALEPLERİ

“Memurların 1 Mayıs´ta taleplerini de sıralarsak: 1 Mayıs´ta memurların en büyük taleplerinden birisi ek gösterge sözünün yerine getirilmesidir. 2 yıla yakın bir süredir bu söz yerine getirilmemiştir. Virüs belasından kurtulur kurtulmaz devletimizin ilk yapacağı iş, söz verildiği gibi ek gösterge oranlarını yeniden düzenlemek olmalıdır. Türkiye Kamu-Sen olarak olmazsa olmaz talebimiz; tüm memurların ek göstergelerinin artırılması, ek göstergeden yararlanamayan yardımcı hizmetler sınıfının da ek göstergeden yararlandırılmasıdır. Aksi halde, yani sadece 4 meslek grubunun ek göstergeleri yükseltilir, diğer çalışanlar görmezden gelinirse, hem kamuda hiyerarşi hem de çalışma barışı bozulur”

 

TALEPLERİNİ AÇIKLADI

“1 Mayıs´ta Hükümetten diğer taleplerimiz ise şunlardır: Eğitimin kesintiye uğramaması için yeni eğitim-öğretim yılında toplam 80 bin atama istiyoruz.Öncelikle18 Mart´ta ataması yapılan ancak hala göreve başlatılmayan sözleşmeli öğretmenlerimizin en kısa sürede göreve başlatılmasını istiyoruz.  Ayrıca bilindiği gibi haziran ayında ilave 20 bin öğretmen atama süreci de başlayacak. Böylece 18 Mart´ta ataması yapılan öğretmenlerimizle birlikte 40 bin öğretmenimiz göreve başlayacak. Ancak bu sayının yeterli olmayacağını düşünüyoruz. Şöyle ki; öğretmen açığının giderilmesi için 81 ilde 81 bin ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılmaktadır. Ücretli öğretmen görevlendirmesi dışında 100 binin çok üzerinde norm kadro açığımız vardır. Bu noktada talebimiz; 40 bin atamanın dışında, ağustos ayında 40 bin atama daha yapılarak en azından ücretli öğretmen sayısı kadar öğretmen istihdam etmemizdir. Takdir edersiniz ki hızlı bir telafi sürecine girilmesiyle beraber bu dönemde eğitimin aksamaması için çok daha fazla öğretmene ihtiyacımız bulunmaktadır. Toplam 80 bin atama gerçekleştirebilirsek, hem öğretmen açığımız azaltılmış olacak hem de yeni eğitim-öğretim yılında hızlı bir telafi süreci ile birlikte eksikliklerin tamamlanması daha kolay olacaktır”

 

DİNİ BAYRAMLARDA İKRAMİYE

“Öte yandan; Bütün ek ödemeler emekliliğe yansıtılmalıdır. Aynı işi yapan kamu çalışanlarının farklı statülerde istihdam edilmesine son verilerek, tüm sözleşmeliler kadroya geçirilmelidir. Sözleşmeli öğretmenlik, ücretli öğretmenlik kaldırılmalı, tüm öğretmenler sadece kadrolu olarak istihdam edilmelidir. Kamuda güvencesiz çalışma modeline son verilmelidir. Ehliyet ve liyakate dayalı adil bir yönetici atama sistemi ihdas edilmelidir. Adaleti ve ehliyeti yok eden ve sübjektif görüşlere dayalı olan mülakat uygulaması tamamen kaldırılmalıdır. Tüm memurların vergi dilimi yüzde 15´e sabitlenmelidir. Yardımcı hizmetler sınıfı öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız genel idari hizmetler sınıfına geçirilmelidir. Mübarek Ramazan ayını idrak ediyoruz. Önümüz Ramazan Bayramı. Bu minvalde işçiler ile işçi ve memur emeklilerinde olduğu gibi görevi başında olan kamu çalışanlarına da dini bayramlarda ikramiye verilmesini istiyor, talebimizin bu Ramazan Bayramı´nda yerine getirilmesini talep ediyoruz”

 

HAK GASPI YAPILMAMALIDIR

“Aile birliği eğitim sürecinin önemli bir parçasıdır. Zira ailesinden ayrı görev yapan öğretmenlerimizin ister istemez verimliliği, motivasyonu olumsuz yönde etkilenmektedir. Ayrıca aile birliğinin sağlanması anayasamızda da yerini bulmaktadır. Dolayısıyla aile birliği önemsenmeli, eşler birbirinden ayrılmamalı, aileler parçalanmamalı, anayasa ihlali son bulmalıdır. Sağlıkta Şiddet Yasası gibi şiddete uğrayan öğretmenlerimiz ve eğitim çalışanlarımız için de yasa çıkarılmalı, onlar da devlet korumasına alınmalıdır. Türk Ceza Kanunu´nda eğitim çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili caydırıcı ve önleyici nitelikte yeni düzenlemeler yapılmalı; şiddet eylemleri kamu hizmetini engelleme, vatandaşın eğitim hakkını kullanmayı engelleme ve bunun sonucunda insan hayatının riske atılması gibi suç tipleri başlıkları altında değerlendirilmelidir. Ülkemizdeki kayıt dışı çalışmaya ve taşeronlaşmaya son verilmeli, çocuk işçilik ortadan kaldırılmalı, çalışanların kıdem tazminatları üzerinden hak gaspı yapılmamalıdır. Bu vesileyle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü´nü kutluyor, ülkemizin ve tüm dünyanın en kısa zamanda pandemi sürecinden çıkarak, normalleşmesini temenni ediyorum” dedi.

Haber: Ayşe Soysal
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Mayıs alın terinin adıdır
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YHT VİYADÜKLERİ, İPEK YOLUNA ENTEGRE EDİLECEK
YHT VİYADÜKLERİ, İPEK YOLUNA ENTEGRE EDİLECEK
Yüksek Hızlı tren hattı dağlar ve vadiler üzerine kurulan viyadükler sayesinde kilometrelerce uzayan yolların kısalmasına imkan sağlayacak.
5 bin 130 kişi aşılandı
5 bin 130 kişi aşılandı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hangi ilde kaç kişinin açıklandığına ilişkin verileri paylaştı. Verilere göre Kırıkkale´de 5 bin 130 kişinin aşılandığı belirtildi.
Lepralı hastalar bizim toplumumuzun insanlarıdır
Lepralı hastalar bizim toplumumuzun insanlarıdır
Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, “Halk arasında Cüzzam adıyla da bilinen Lepra veya Hansen hastalığı, Mycobacterium leprae tarafından oluşturulan, başta deri ve sinir sistemi olmak üzere, tüm organ ve sistemleri etkileyebilen, bulaşıcı bir enfeksiyon hastalığıdır. Tarih boyunca bu hastalığı taşıyan kişiler toplum dışına itilmiştir”
Meslektaşlarım hiçbir engel tanımadı
Meslektaşlarım hiçbir engel tanımadı
Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, 2020-2021 eğitim öğretim yılının birinci dönem sonu itibariyle yayımladığı mesajında, öğretmenlerin eğitim sürecinde hiçbir engel tanımadan aldıkları sorumlulukları yerine getirdiklerini söyledi.
Kırıkkale´ye yeni kavşaklar yapılmalı
Kırıkkale´ye yeni kavşaklar yapılmalı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TBMM´de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu´na iki ayrı yazılı soru önergesi vererek, Kırıkkale´nin devam eden ve yeni başlayacak olan demiryolları ve karayolları yatırımlarını sordu.
İkinci yarıyılda yüz yüze eğitime geçilmeli
İkinci yarıyılda yüz yüze eğitime geçilmeli
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının ilk döneminin sona erdiğini belirterek, “Beklentimiz ikinci yarıyılda yüz yüze eğitime geçilmesidir” dedi.
Otomobil bariyerlere çarptı
Otomobil bariyerlere çarptı
Kırıkkale´de kontrolden çıkan otomobilin demir bariyerlere çarpması sonucu meydan gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
İki otomobil çarpıştı
İki otomobil çarpıştı
Kırıkkale´de iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1´i çocuk 4 kişi yaralandı.
56 litre etil alkol ele geçirildi
56 litre etil alkol ele geçirildi
56 litre etil alkol ele geçirildi
11 şüpheli yakalandı
11 şüpheli yakalandı
Jandarma ekipleri tarafından kent genelindeki 20 ayrı noktada "Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması" kapsamında denetimler yapıldı. Denetimlerde 11 şüpheli yakalandı.
Yapılan eleştiriler haksız
Yapılan eleştiriler haksız
Basın İlan Kurumu´na, yazılı basına ve yerel gazetelere yönelik sosyal medyada yer alan eleştiriler üzerine Türkiye´nin en üst çatı basın meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yazılı bir açıklama yaptı.
BU FIRSATTI KAÇIRMAYIN
BU FIRSATTI KAÇIRMAYIN
Kırıkkale Defterdarlığı, sivil toplum kuruluşlarını gezerek 7256 sayılı kanun kapsamında yapılandırma başvuru ve ödeme sürelerinin uzatılmasına ilişkin bilgilendirme yaptı.
185 köyün ihtiyacı giderilecek
185 köyün ihtiyacı giderilecek
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, il genelindeki 185 köyün tamamının ihtiyacına ulaşmak istediklerini belirterek, “Bu yıl köy içi yollarımızı düzenlemeye devam edeceğiz. Özellikle içme suyu olmayan köyümüz kalmasın istiyoruz” dedi.
HAYATIMIZ ŞAKA GİBİ...
HAYATIMIZ ŞAKA GİBİ...
HAYATIMIZ ŞAKA GİBİ...
Bakan Karaismailoğlu´na Kırıkkale´nin Ulaşım Yatırımlarını Sordu
Bakan Karaismailoğlu´na Kırıkkale´nin Ulaşım Yatırımlarını Sordu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TBMM´de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu´na iki ayrı yazılı soru önergesi vererek, Kırıkkale´nin devam eden ve yeni başlayacak olan demiryolları ve karayolları yatırımlarını sordu.
Beklentimiz İkinci Yarıyılda Yüz Yüze Eğitime Geçilmesidir
Beklentimiz İkinci Yarıyılda Yüz Yüze Eğitime Geçilmesidir
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının ilk döneminin sona ermesi nedeniyle basın açıklamasında bulundu. "2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının ilk yarı yılı yarın sona eriyor. Öncelikle koronavirüs salgınında fedakârca görevlerinin başında olan, zor koşullara rağmen görevlerini canla, başla yürüten tüm eğitim çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.´´dedi.
İçme Suyu Olmayan Köyümüz Kalmasın
İçme Suyu Olmayan Köyümüz Kalmasın
İl Özel İdaresince 2021 yılı içerisinde köylerde yürütülecek yatırım ve hizmetlerin değerlendirildiği toplantı, Vali Yunus Sezer başkanlığında yapıldı.
PANDEMİ Döneminde Beslenme ve Fiziksel Aktivite
PANDEMİ Döneminde Beslenme ve Fiziksel Aktivite
Kırıkkale Sağlık İl Müdürlüğü, Pandemi Döneminde Beslenme ve Fiziksel Aktivite hakkında açıklamada yaptı. Yapılan açıklamada " Koronavirüsün bulaşmasını tek başına engelleyebilecek veya tedavi edebilecek herhangi bir gıda olmasa da; sağlıklı ve dengeli beslenmenin, fiziksel aktivite ve düzenli uyku ile beraber dışardan gelebilecek virüs ve bakteriye karşı bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmıştır.´´denildi.
Aranan iki kişi yakalandı
Aranan iki kişi yakalandı
Kırıkkale´de düzenlenen operasyonda çeşitli suçlardan aranan ve haklarında hapis cezası bulunan 2 hükümlü yakalandı.
Yaban hayvanları için yem bırakıldı
Yaban hayvanları için yem bırakıldı
Kar yağışıyla birlikte hava sıcaklıklarının da iyiden iyiye düştüğü Sulakyurt ilçesinde Belediye tarafından yaban hayvanları için 100 değişik noktaya yem bırakıldı.
Sağlık çalışanları özveri ile çalışıyor
Sağlık çalışanları özveri ile çalışıyor
Sağlık-Sen Şube Başkanımız Recep Akdoğan pandemi kapsamında görevlerinin başında olan her türlü maddi ve manevi güçlüğe rağmen özverili çalışmalarından ödün vermeyen sağlık çalışanlarımızı ziyaret etti.
Roketsan, Kırıkkale´ye çok yakışacak
Roketsan, Kırıkkale´ye çok yakışacak
İç Anadolu Bölgesi´nin merkezinde bulunan ve MKE ile birlikte savunma sanayi alanında çeşitli çalışmaların yapıldığı Kırıkkale´ye Roketsan tarafından önemli bir yatırım yapılacak.
Projeler en kıza sürede sonuçlanacak
Projeler en kıza sürede sonuçlanacak
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer başkanlığında, 2021 Yılı Kurum Çalışma Planları Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
Poyraz Kırıkkalespor´da
Poyraz Kırıkkalespor´da
Kırıkkale Büyük Anadoluspor, Hollanda Alt yapısında Dws - AGB - Jos Watergraafsmeer takımlarında mücadele eden ve en son Antalya Kemerspor´da forma giyen Yasin Poyraz ile anlaşma sağladı.
Kızılay 8 ailenin yardımına koştu
Kızılay 8 ailenin yardımına koştu
Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi, hayırseverlerin katkılarıyla Kırıkkale´de 8 ihtiyaç sahibi ailenin evlerini kış gelmeden toplamda 100 bin TL harcayıp kapsamlı onarımını tamamladı. 8 ailenin sıcak bir yuvada kışı geçirmelerini sağladı.
Uyuşturucu operasyonu
Uyuşturucu operasyonu
Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde operasyon düzenlendi.
KIRIKKALE´NİN İNCİSİ BAHŞILI
KIRIKKALE´NİN İNCİSİ BAHŞILI
Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, Bahşılı´da her kesime dokunacak çalışmalar yaptıklarını söyleyerek, “Bahşılı bizim sevdamızdır. Sevdamız için gereken mücadeleyi sergiliyoruz” dedi.
Her zaman yanınızdayız
Her zaman yanınızdayız
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık, Vali Yunus Sezer´i makamında ziyaret etti.
Esnaf ve sanatkarın borçları düzenlenmeli
Esnaf ve sanatkarın borçları düzenlenmeli
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk; TBMM´de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk´a yazılı soru önergesi vererek, esnaf ve sanatkârın Sosyal Güvenlik Kurumu´na (SGK) borçları hakkında düzenleme istedi.
AŞILAMA UMUT VERİYOR
AŞILAMA UMUT VERİYOR
Kırıkkaleli hemşerimiz, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Ankara Şehir Hastanesi´nde oluşturulan aşı uygulama odasında CoronaVac aşısının ilk dozunu oldu.
1407 Çift Evet Dedi
1407 Çift Evet Dedi
2020 yılı içerisinde Kırıkkale Belediyesi Nikah Memurluğunca bin 407 çiftin nikahı kıyıldı. İlimizde 2019 yılında 1677 nikah kalırken, 2020 yılında ise 1407 nikah kıyıldı.
Zabıta ekipleri fırın denetiminde
Zabıta ekipleri fırın denetiminde
Kırıkkale´de ekmek ve unlu mamullerin üretim alanlarını denetim altına alan Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri standartlara uymayan işletmecileri yazılı ve sözlü olarak uyardı.
Girişimci öğrenciler yetişecek
Girişimci öğrenciler yetişecek
Ahiler Kalkınma Ajansı ile Türkiye Bilişim Vakfı iş birliği içerisinde oluşturulan eğitim platformunun bir ayağı olan “Başlangıç Noktası Akademi Programı” öğrencilerin duygusal, sosyal ve bilişsel becerilerinin geliştirilmesi ve bu becerilerin dijital ortamda kullanabilmeleri öğretilerek, öğrencilere girişimci bir ruh kazandırılması hedefleniyor.
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.3985
EURO
9.0044
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Vücudunuzdaki organları tek tek satmak isteseniz, yaklaşık 50.000.000 TL´ye satabilirsiniz

.
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
Müftüler Ordu´da Buluştu
tevazu makamı olan kırıkkale il müftüsünün makam odasını gördünüz mü !!!