Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
BU ACI HEPİMİZİN ACISI
BU ACI HEPİMİZİN ACISI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale İl Başkanı Av. Ahmet Önal, Adana Aladağ´da bir tarikat yurdunda çıkan yangında 11´i çocuk 12 kişi yaşamını yitirdiğini söyleyerek, “Canlarından değerli evlatlarını okutabilmek için kaçak tarikat yurtlarına bırakmak zorunda kalan ailelerin acısı, hepimizin acısı olmuştur” dedi.
1.12.2016 16:54:27
GÜNCEL
UÇURUMA DÜŞMEMEK İÇİN ‘MİLLİ GÖRÜŞ´ ŞART
UÇURUMA DÜŞMEMEK İÇİN ‘MİLLİ GÖRÜŞ´ ŞART
Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türkiye´nin ve İslam coğrafyasının çok zor bir dönemden geçtiğini vurgulayan Başkan Vurgun, bu zor dönemin batıya uşaklık yapılarak değil, Milli Görüş´e sarılarak düzelebileceğini ifade etti.
15.6.2016 17:41:26
GÜNCEL
TÜP PATLAMASI SONUCU  BÜYÜK BİR FACİADAN DÖNÜLDÜ
TÜP PATLAMASI SONUCU BÜYÜK BİR FACİADAN DÖNÜLDÜ
Bahçeli Evler Mahallesi Vatan Caddesi Sağlık Ocağı arkasında bulunan 3 katlı bir binanın orta katında patlama meydana geldi. Büyük tüpün patlaması sonucu can kaybı olmazken meskende büyük çapta maddi hasar meydana geldi.
3.5.2016 10:17:52
TATLI TARİFLERİ
ELEKTRİK DİREKLERİ TEHLİKE SAÇIYOR
ELEKTRİK DİREKLERİ TEHLİKE SAÇIYOR
Kırıkkale´de bulunan beton elektrik direkleri tehlike saçıyor. Günümüz koşullarında yer altına alınması gereken elektrik hatlarının, hala yer üstünde olması modernlikten de uzak bir görüntü veriyor.
6.4.2016 17:20:16
TATLI TARİFLERİ
ÇOCUKLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE  KAZADA CAN VERDİLER
ÇOCUKLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE KAZADA CAN VERDİLER
Çevre yolunun 9. kilometresinde otomobilden inen Cengiz ile Filiz Batun çifti, birer dakika arayla kız çocuklarının gözleri önünde araçların altında kalarak yaşamını yitirdi. Facia karşısında şoka giren çiftin çocuklarına sağlık ekipleri tarafından müdahale edilirken, polis kazadan sonra kaçan otomobillerin sürücülerini yakalamak için çalışma başlattı.
27.8.2015 16:00:35
TATLI TARİFLERİ
ALLAH BİR DAHA BÖYLE ACILAR YAŞATMASIN
ALLAH BİR DAHA BÖYLE ACILAR YAŞATMASIN
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Kırıkkale Şube Başkanı Ömer Karataşlık basın açıklaması yaparak 3 Temmuz 1997 yılında MKE´de meydana gelen patlamanın acısını unutmadıklarını ifade etti.
3.7.2015 15:57:07
SPOR
UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ
UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ
MKE Mühimmat Fabrikası İmla İşletmesi TNT Atölyesinde 3 Temmuz 1997 tarihinde meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden Görev Şehidi İsmet Altınışık, kabri başında dualarla anıldı. Türk Metal Sendikası tarafından organize edilen törende Görev Şehidi Altınışık için Kur´an-ı Kerim okunarak, kabrine karanfiller bırakıldı. Dualarla bir kez daha anılan Altınışık´ın mesai arkadaşları, unutulmadığını ve hiçbir zaman unutulmayacağını söylediler.
3.7.2015 14:23:46
GÜNCEL
Uygulamada sorun var
Uygulamada sorun var
AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, çıkardıkları yasalara rağmen uygulamadaki sorunlardan dolayı iş kazalarını önleyemediklerini belirterek, okullara iş güvenliği dersi konulacağını ve sosyal duyarlılığın geliştirileceğini söyledi.
5.11.2014 18:21:23
SİYASET
Faciaya davetiye çıkarmayın
Faciaya davetiye çıkarmayın
Kırıkkale asansör sektörünün önde gelen isimlerinden Dizayn Asansör sahibi Hasan Köksoy ilimizde giderek artan çok katlı binalarla beraber asansör sayısının arttığını, bakımı yapılmayan asansörlerin bir üzücü olaya sebep olabileceğini belirterek “Asansörlerin periyodik bakımını mutlaka ehil ellere yaptırın. Bakımı yapılmayan asansör faciaya davetiye demektir” ifadesini kullandı.
26.10.2014 17:32:17
GÜNCEL
Vergi affı söz konusu değil
Vergi affı söz konusu değil
Torba yasada vergi affı gibi bir konunun söz konusu olmadığını belirten Ankara SSK İl Müdürü İsmail Sevinç verginin aslını da, cezasını da, enflasyon farkını da alacağını torba yasada bu miktarın faizi, gecikme cezası gibi hususlara ilişkin birtakım düzenlemeler yapıldığını söyledi
14.9.2014 18:26:35
GÜNCEL
Türkiye için dönüm noktası
Türkiye için dönüm noktası
CHP tarafından verilen iftara katılan Parti Meclisi Üyesi Murat Karayalçın Devletin kuruluşundan bu yana ilk kez Cumhurbaşkanını halk seçeceğini bunun önemli bir gelişme olduğunu ve Türkiye için dönüm noktası olduğunu söyledi
24.7.2014 18:10:47
SİYASET
Zorbalığı kınıyorum
Zorbalığı kınıyorum
AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada İsrail’in Filistin’e bomba yağdırmasını kınadı.
11.7.2014 18:11:43
SİYASET
Uyanıp şiir yazıyorum
Uyanıp şiir yazıyorum
Sulakyurt’ta yaşayan 62 yaşındaki 40 yıllık demir ustası Duran Yücel, etkilendiği olaylar karşısında hissettiklerini şiire döküyor. Yaklaşık bine yakın şiir yazan Duran Yücel, gece yarısı uyanıp şiir bile yazdığı zamanların olduğunu söyledi
10.7.2014 18:41:34
YAŞAM
Otobüs karşı şerite geçti
Otobüs karşı şerite geçti
Kırıkkale-Samsun karayolunda kontrolden çıkan yolcu otobüsü, orta refüjden karşı yola geçerek durabildi. Kazada 2`si çocuk 9 kişi yaralanırken, bu sırada karşı yönden aracın gelmemesi sonucu olası faciayı önledi.
29.6.2014 15:32:27
TATLI TARİFLERİ
Uçakan`dan 27 Yıl Sonra  Aile Dizisi
Uçakan`dan 27 Yıl Sonra Aile Dizisi
"İskilipli Atıf Hoca", "Öç", "Ölümsüz Karanfiller", "Kelebekler Sonsuza Uçar", "Sevdaların Ölümü", "Sonsuza Yürümek", "Rahmet ve Gazap", "Zeynepler Ölmesin", "Yalnız Değilsiniz", "Reis Bey", "Anka Kuşu" gibi pek çok filmle hafızalarda yer alan Türk sinemasının duayen isimlerinden ilimizin yetiştirdiği yönetmen Mesut Uçakan, uzun yıllar bilinçli bir tercihle uzak kaldığı dizi çalışmalarına geri döndü.
29.6.2014 15:30:34
YAŞAM
Atalay Soma için 20 milyon lira yardım toplandı
Atalay Soma için 20 milyon lira yardım toplandı
Afet ve İvedi Vaziyet Yüksek Heyeti toplantısına katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Soma`da yaşanan maden faciasının ardından AFAD bünyesinde toplanan yardımların 20 milyon Lira olduğunu ifade etti.
20.6.2014 18:01:06
SİYASET
Zübeyde Hanım’da mezuniyet coşkusu
Zübeyde Hanım’da mezuniyet coşkusu
2013 – 2014 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi ile birlikte okullarda mezuniyet törenleri düzenlenmeye başladı. Kırıkkale Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde 200 öğrenci mezun olmanın mutluluğunu yaşadı. Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda mezuniyet belgelerini alan öğrenciler diploma almanın mutluluğunu yaşadılar.
6.6.2014 19:41:28
EĞİTİM
Minikler Trafik Eğitiminden geçer not aldılar
Minikler Trafik Eğitiminden geçer not aldılar
Çocuk Trafik Eğitimi projesi kapsamında Karayolları Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği ile Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğünün de katılımlarıyla, Hacılar Seher Vusat Aytemiz okulunda eğitim verildi.
29.5.2014 18:47:56
EĞİTİM
Sonları hüsran olacak
Sonları hüsran olacak
AK Parti İl danışma Kurulunda konuşan İl Başkanı Mehmet Demir Cumhurbaşkanlığı seçim startını verdi. Demir yapılan tüm seçimlerde milletin AK Partiye sahip çıktığını Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir araya gelmeyen partilerin bir araya geldiğini bu seçimde de sonlarının hüsran olacağını ifade etti
25.5.2014 15:42:37
SİYASET
Herkes üzerine düşen görevi yapmalı
Herkes üzerine düşen görevi yapmalı
Kırıkkale Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer, Soma’da meydana gelen maden faciasının tüm Türkiye’yi derinden yaralandığını belirterek çalışma koşullarının iyileştirilmesinde herkesin üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini ifade etti.
23.5.2014 18:07:02
İŞ DÜNYASI
Engelli ve Çocuk Hakları için yürüdüler
Engelli ve Çocuk Hakları için yürüdüler
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Engelli ve Çocuk haklarına dikkat çekmek için tören tertip edildi. Kırıkkale Belediyesi önünden Cumhuriyet Meydanı’nda kadar kortej yürüyüşü yapıldı.Cumhuriyet Meydanında yapılan törende konuşan Vali Kolat son yıllarda Engelli ve Çocuk haklarına yönelik pek çok mevzuat değişikliği yapıldığını söyledi
22.5.2014 21:13:42
GÜNCEL
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
7.4367
EURO
9.0232
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Vücudunuzdaki organları tek tek satmak isteseniz, yaklaşık 50.000.000 TL´ye satabilirsiniz

.
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
Müftüler Ordu´da Buluştu
tevazu makamı olan kırıkkale il müftüsünün makam odasını gördünüz mü !!!