Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
YALNIZ DEĞİLSİNİZ
YALNIZ DEĞİLSİNİZ
Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi “Yalnız Değilsiniz “ projesi kapsamında her hafta düzenli olarak yapmış olduğu ev ziyaretleri sırasında karşılaştığı manzara karşında sessiz kalmadı. Yaklaşık bir yıldır elektrik ve suyu kesik olan yaşlı amcanın borcunu ödeyerek elektrik ve suyunu açtırdı.
7.4.2021 14:08:23
GÜNCEL
Traktör kazaları azaldı
Traktör kazaları azaldı
Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından "Traktör ve Diğer Tarım Araç ve Aletlerinin Güvenli Kullanılmasının Sağlanması" amacıyla 2020 yılında başlatılan projeye 2021 yılında da devam ediliyor. Proje kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde 2020 yılında bir önceki yıla oranla traktör kazalarında yüzde 63´lük azalma meydana geldiği bildirildi.
7.4.2021 14:07:27
GÜNCEL
MHP teşkilatından hayırlı olsun ziyareti
MHP teşkilatından hayırlı olsun ziyareti
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale teşkilatı İl Başkanı Erdal Baloğlu başkanlığında bir süre önce yapılan kurultayla yeni yönetimini belirleyen MHP Genel Merkezine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
7.4.2021 14:06:56
GÜNCEL
Türk Polis Teşkilatı 176 Yaşında
Türk Polis Teşkilatı 176 Yaşında
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Erdal Baloğlu, “Yurdumuzda iç güven ortamının oluşmasına yönelik olağanüstü gayretler sergileyen emniyet teşkilatımızın 176. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.
7.4.2021 14:05:44
GÜNCEL
KIRŞEHİR´DE İÇMESUYU ARITMA TESİSİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
KIRŞEHİR´DE İÇMESUYU ARITMA TESİSİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
DSİ Kırşehir´e yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Kırşehir ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.
7.4.2021 14:04:01
GÜNCEL
Afetlere Hazır Ol!
Afetlere Hazır Ol!
Kırıkkale Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) İşbirliği Protokolü ve Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü imzalayan Kırıkkale Üniversitesi, protokoller kapsamında çalışmalarına devam ediyor.
7.4.2021 14:01:55
GÜNCEL
30 projeye hibe desteği sağlandı
30 projeye hibe desteği sağlandı
Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğünü ve Müdürlüğün proje alanlarını ziyaret etti. İl Müdürü Sırrı Yılmaz´ı ziyaret eden ve sonrasında da proje alanlarında incelemelerde bulunan Şahin, projeler ile ulaşılan başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
7.4.2021 13:59:30
EKONOMİ
6 hükümlü ve 11 şüpheli yakalandı
6 hükümlü ve 11 şüpheli yakalandı
Kırıkkale´de çeşitli suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 6 hükümlü ile aranan 11 şüpheli yakalandı.
6.4.2021 14:41:33
ASAYİŞ
Vali Sezer ilçe ziyaretlerini sürdürüyor
Vali Sezer ilçe ziyaretlerini sürdürüyor
Vali Yunus Sezer, ilçe programları kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve toplantılar yapmak üzere Delice İlçesine ziyarette bulundu.
6.4.2021 14:41:04
GÜNCEL
Meslek lisesi atölyesinde teknik inceleme
Meslek lisesi atölyesinde teknik inceleme
Kırıkkale´nin Yahşihan ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ve beraberinde akademisyenlerle birlikte meslek lisesi atölyelerinde inceleme yapıldı.
6.4.2021 14:40:05
GÜNCEL
KOP BAŞKANI HİBE DESTEKLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ
KOP BAŞKANI HİBE DESTEKLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ
KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin, bölgeyi oluşturan illere teknik gezi ve inceleme ziyaretleri düzenledi. Vali, Belediye Başkanı ve Rektörlerle bir araya gelen Başkan Şahin, her ilin kendine has öncelik ve vizyonuna ilişkin projeleri hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
6.4.2021 14:37:23
GÜNCEL
El ele gönül gönülle olacağız
El ele gönül gönülle olacağız
Şehit Gazi Kamu Sen ve Tüm Kamu Çalışanları Sendikaları Genel Başkanı Yaşar Hüseyinoğlu tarafından Kırıkkaleli iki genel başkan atadı.
6.4.2021 14:36:04
GÜNCEL
Bu bildiri kabul edilemez
Bu bildiri kabul edilemez
Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan tartışma yaratan 104 emekli amiralin bildirisi hakkında açıklama yaptı. Rektör Aslan devletimizin ve askerimizin bu başarısını göremeyen, görmek istemeyen, hırs ve haset ile körleşmiş demokrasi karşıtları kabul edemeyeceği bir bildiriye imza attığını ifade etti.
5.4.2021 14:08:38
GÜNCEL
SP´nin Yeni İl Başkanı Kutluca Oldu
SP´nin Yeni İl Başkanı Kutluca Oldu
Kırıkkale Saadet Partisi İl Başkanlığı görevinin uzun dönemdir yürüten Faruk Vurgun, başkanlık görevini Veysel Kutluca´ya devretti. Kutluca, atama yazısını Genel Başkan Temel Karamollaoğlu´ndan aldı.
5.4.2021 12:17:09
SİYASET
Çocukları suçtan koruyacak proje
Çocukları suçtan koruyacak proje
Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafından 2021 yılı başında başlatılan ´Çocukların Suçtan Korunması Projesi´ başarıyla uygulanmaya devam ediyor. Proje çerçevesinde Balışeyh İlçesi Kulaksız İlkokulu ve Ortaokulu ile Merkez İlçe Aşağımahmutlar Mahallesi Şehit Cazayir Çalışkan İlköğretim Okulunda öğrenim gören toplam 200 öğrenciyi kapsayan bilgilendirme faaliyeti yapıldı.
5.4.2021 12:14:16
GÜNCEL
AFAD gönüllülerine saha eğitimi
AFAD gönüllülerine saha eğitimi
Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından AFAD Gönüllülerine yönelik saha eğitimleri başlatıldı.
5.4.2021 12:12:45
SAĞLIK
Vali Sezer Çelebi´de incelemelerde bulundu
Vali Sezer Çelebi´de incelemelerde bulundu
Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, ilçe programları kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve toplantı yapmak üzere Çelebi İlçesine ziyarette bulundu.
4.4.2021 13:28:22
GÜNCEL
Tütün denetim ekiplerine eğitim verildi
Tütün denetim ekiplerine eğitim verildi
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından ilimizde tütün ve tütün mamullerinin kullanımının önlenmesi amacıyla 4207 sayılı kanun ve ilgili mevzuat gereği Bakanlığın uygulamalarının sahada denetim yapan personellere anlatılması, birliğin ve etkinliğin arttırılması amacıyla tütün denetim ekiplerine yönelik hizmet içi eğitim verildi.
2.4.2021 13:44:03
SAĞLIK
Okul kantinleri denetleniyor
Okul kantinleri denetleniyor
Okulların kademeli olarak açılmasının ardından Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri şehir içerisinde bulunan okulların kantinlerinde salgın denetimleri gerçekleştirdi. Çocukların salgından korunması için kantin görevlilerine uyulması gereken kurallar hatırlatıldı.
2.4.2021 13:43:27
SAĞLIK
Kırıkkale´ye 31 Milyon TL´lik KOP Desteği
Kırıkkale´ye 31 Milyon TL´lik KOP Desteği
Kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanımını sağlamak amacıyla bölgenin ihtiyaç ve önceliklerini belirleyerek koordine eden ve bu doğrultuda kalkınmayı esas alan destekleri planlayan KOP İdaresi Başkanlığı 2016-2020 yılları arasında Kırıkkale´ye 87 proje için 31 milyon 365 bin TL finansman desteği sağlandı. En çok projenin desteklendiği KOP OKUYOR programı kapsamındaki ‘KOP Kütük-Anne´ projesi ise Vali Sezer ve KOP Başkanı Şahin´in katıldığı törenle hizmete açıldı.
2.4.2021 13:42:22
EKONOMİ
Kanser önemli bir halk sağlığı problemidir
Kanser önemli bir halk sağlığı problemidir
Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, kanserin, dünyada ve ülkemizde sebebi bilinen ölümler arasında kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer alan önemli bir halk sağlığı problemi olduğunu dile getirdi.
1.4.2021 15:07:32
SAĞLIK
Kırıkkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:40 19:12
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
8.1383
EURO
9.6805
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Son Yorumlananlar
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
By the end of the 15th century, 35
NE BATI MEDENİYETİYMİŞ BE.!
1- Keriman Halis´ten önce Uluslararası Güzellik Yarışmalarına ülkemiz adına 3 kadın katıldı ve hiçbirisi kazanamadı. 2- Keriman Halis, sık sık azınlıklara ait olduğu dillendirilen 135 yıllık Feyziye Mektepleri mezunudur. Öyleyse şeceresinde yer alan büyük büyük dedesi şeyhülislam efendi hakkında ne düşünürsünüz? 3- Yarışmanın ana şartlarından biriside mayonun-bikinin yasak olmasıdır. Keriman Halis orada hiçbir şekilde mayo-sütyen vs giymemiştir. 4- Yüce Türk Milletinin ahlakını çökerten, son 30 yılda tüm yaşantımızı esir alan yazılı ve görsel basındır. Bundan da son 30 yılda görev yapan iktidarlar sorumludur. 5- Basının halkımız üzerindeki olumsuz etkilerinde hemfikiriz. Keşke İslam ahlakını sadece kadın erkek ilişkilerine dayandırmayarak daha genele yaymalıydınız. Mesela halkın kanayana yarası olan iltimas, rüşvet, hırsızlık, tarikat şeyhlerinin halkın dini duygularını sömürmesi ve çocuk taciz/tecavüzleri, kadına ve hayvana şiddet, liyakat vs. konulara değinseydiniz. 6- Unutmayınız ki; anadan-babadan Müslüman olanlar, şeyhlerini-şıhlarını dinleyerek din öğrenenler genelde ahlakı sadece kadın ve kadın-erkek ilişkilerine indirgerler. Oysaki Kuran ahlakında; yetim hakkı gözetmek, israf ve gösteriş yapmamak, cinayet işlememek, ölçü ve tartıda dürüst olmak, yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, rüşvet almamak, hak yememek, faiz almamak, borca sadık olmak, barışmak ve barışı korumak, iftira atmamak, içki, uyuşturucu ve kumardan uzak durmak vs ve daha nice kurallar yer alır. 7- Sonuç olarak yukarıda yazdığım Kuran´da yer alan yasaklara ilişkin yazı dizisi hazırlamanızı rica ediyorum. Mesela rüşvet, iltimas gibi hususların son 150 yıldaki durumunu ele alabilirsiniz. Böylece sıradanlaşan konular ve yazarların dışına çıkmış olursunuz. Böylece hem halkı aydınlatmış hem de İslam´a ve halka hizmet etmiş olursunuz. 8- Saygılarımla…
KIRIKKALE´YE “DEVA” OLACAĞIZ
Hani maske, hani sosyal mesafe. Böylemi deva olacaksınız memlekete
Kırıkkale Otoyolu İçin Adımlar Atılıyor
Etlik hastanesi yattı da Deliceye oto yol ne alemde diyecektim!
YHT HATTINDA SONA YAKLAŞILIYOR
bu proje başlayalı 5 sene oldu sanırım. Ben biteceğini hiç ummuyorum.Ramazan Bayramına yetişmesi çok zor. Bizim vekiller bir eğilsinler bu konuya bakalım başlarına ne gelecek
Dağcılar Bayramda 2 tırmanışa imza attı
yolda yürüyüş yapan dağcı mı olur :) araziye çıksınlar biraz
Kınalı Keklikler Doğaya Salındı
Mercedes
Başkanlar istişare yaptı
KİMLERİ KOLTUKLARINDAN EDECEĞİNİN TOPLANTISI YAPMIŞALRDIR
3. DÖNEM BAŞVURULARI İÇİN SON ÇAĞRI!
neden herkes sakallı :)
BEBESİNİ OKULA!
DUYARLILIĞINIZADN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.